╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Mistress ♕

Distribuiti

Irene.
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 15/07/2011

Mistress ♕

Mesaj Scris de Irene. la data de Joi 20 Mar 2014 - 21:59

Mistress

Prietenii îl numeu Devil, căci enigmaticul Richard Brooks, duce de Lancaster, este atât de sălbatic, imprevizibil, greu de controlat şi imoral de fermecător încât nici o femeie nu-i poate rezista. Dar în timpul unei seri petrecute în compania desfrânaţilor săi prieteni, Devil o zăreşte pe Isabella, cea mai fermecătoare şi ispititoare curtezană. O femeie ce i-a stârnit interesul şi este dispus să facă orice ca aceasta să fie a lui. Dar trecutul Isabellei este întunecat şi plin de ură întreptată spre bărbaţii asemeni lui.  Insistenţele ducelui cresc, iar un sărut schimbă totul aruncându-i pe cei doi pe un tărâm necunoscut plin de secrete, dorinţă, ură, pasiune şi dragoste.

Prolog
              Franţa

Partea I

-Mamă, mamă, mamă! Uite ce flori frumoase am cules! Crezi că-i vor plăcea? Eu sper să-i placă. Doamna Fleaming mi-a spus că sunt frumoase şi că ducele se va bucura când le va vedea. A spus că primăvara a venit în casă, îţi vine să crezi? râse încet fetiţa.

Femeie nici nu se obosi să-şi ridice privirea din carte.

-Mamă?

Nervoasă, închise cartea zgomotos şi-şi îndreptă privirea către ea. Ochii acesteia, de un albastru intens precum adâncurile tainice ale mării priviră buchetul de flori viu colorate pe care fetiţa îl ţinea cu ambele mâini. Privirea îi deveni de gheaţă când îi privi chipul scăldat în fericire al fetiţei.

-De câte ori ţi-am spus să nu mai tai florile mele? Nu trebuie să te atingi de ele, am mai avut discuţia asta. Şi ce-i cu mizeria asta de pe tine? Unde ai fost? Într-o cocină de porci? Du-te şi caut-o pe Lilian şi spune-i să te îmbăieze! Nu vreau să te văd.
         -Dar, mama ...
         -Isabella! ţipă femeia. Ţi-am spus ceva şi mă aştept să faci exact ce am cerut. Acum.

Fetiţa lăsă capul în jos, privirea căzându-i pe pantofii ce au fost cândva roşii, acum fiind plin de noroi. Fusese afară şi se jucase în grădina cu flori a mamei. Acolo o zărise pe Lilian vorbind încet cu un bărbat înalt ce mirosea a băutură, cu barbă, sprâncene groase şi bărbie pătrată. Erau îmbrăţişaţi, bărbatul soptind încet  la urechea lui Lilian, aceasta râzând şi îmbujorânu-se. Evident, ei îi plăceau şoaptele lui.

-Termină! Ştii că nu pot. În câteva ore stăpânul se va întoarce acasă iar eu trebuie să mă duc la acea scorpie să o fac prezentabilă. Sinceră să fiu, nu ştiu ce-l atrage pe un bărbat ca el la una ca femeia aia, rosti cu o notă de ironie în glas Lilian. Are un comportament de gheaţă, uneori îmi dă fiori şi acum s-a mai şi urâţit, după ce i-a născut bastardul.
         -Spui că vicontele vine aici? Întrebă gânditor bărbatul.
         -Oh, da. I-a trimis o scrisoare acum trei zile şi de atunci ne-a pus pe toţi la muncă, ca pe nişte animale. Cică vrea ca toată casa să fie curată când el v-a vedea numai dormitorul, râse ea.

Oh, Lord Griffin venea acasă.

-Mama, am auzit că Lord Griffin vine acasă. Am cules florile pentru el şi sper să-i placă. Nu ...
         -Isabella.

Şi Isabella părăsi tristă camera nearuncând o privire în urmă. Uşa mare se închise zgomotos în urma ei.

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Lun 21 Apr 2014 - 15:31, editata de 2 ori

RR
    Administrator
    Administrator

Data de înscriere : 09/01/2011

Re: Mistress ♕

Mesaj Scris de RR la data de Vin 21 Mar 2014 - 20:56

Nou fic (GOO) Nu am mai citit de mult, dar sa sti ca ma bucur mult ca am dat click pe ficul tau, Kiri Big Hug M-a atras titlul ^.^
    Desi... e cam scurt! Ma asteptam la ceva mai lung, grr. Dar, sa sti ca mi-a placut foarte mult. Saraca fetita. Totul e scris asa de misterios, i like it. Mama aia, vai, ca deja imi este antipatica. Sa nu mai zic de Lilian. Cum isi permite sa o faca bastarda pe fetita.
    Sincer, chiar mai facut curioasa in ceea ce priveste continuarea. Are legatura cu Isabella, nu? Of. Chiar doresc continuarea. Te rog anunta-ma printr-un pm

Pup si spor la scris si invatat Kiss

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 22 Mar 2014 - 21:43

Partea a-II-a

Lord Griffin arăta exact cum îşi amintea. Tânăr, înalt, voinic, brunet cu ochii albaşti şi limpezi precum marea.  Îmbrăcat încostum de călărie, frumoas şi scump, bărbatul emana aroganţă, trufie. Era cel mai frumos bărbat pe care-l văzuse vreodată! Şi era tatăl ei.

Isabella făcu o reverenţă stângace datorită emoţiilor pe care le avea. Repetease acest moment de când Lilian o pregătise pentru întâlnirea cu el. Exersase ce să spună, ce să facă şi cum să se comporte de la ultima lui vizită.

El nu îi aruncă nici o privire,  ochii lui fiind îndreptaţi către mama ei ce stătea înaintea ei arătând mai frumoasă ca niciodată. Părul ei blond, lung şi mătăsos era prins într-un coc elegant, câteva şuvite câzând pe gâtul lung, alb şi fin. Ochii căprui se oglindeau în ai lui. Zâmbetul larg, seducător şi rochia roşie precum focul iadului ce-i scotea în evidenţă formele geneoase  îi trezise dorinţa, el simţind o puternică durere în zona de jos ce cere să fie satisfăcută imediat, neîntârziat.

Apoi ochii lui trecură în spatele ei, la ea. Isabella îi adresă un zâmbet micuţ şi sfios, inima începânu-i să-i cânte de fericire când acesta o privea. Dar el nu schiţă nici un gest, expresia feţei fiind neînduplecată.

Ea purta cea mai bună rochie a sa, din mătase albastră cu boboci de trandafiri albi cusuţi la poalele ei. Culoarea îi scotea în evidenţă trăsăturile frumoase moştenite de la ambii părinţi. Pielea albă si fină ca de porţelan, părul lung, blond şi ondulat al mamei şi ochii albaştri, senini de la tată. Buzele roz, zâmbetul strălucitor şi bujorii din oraji erau ai ei, şi-i dăteau un aer inocent, copilăros. În vârsta de şase ani, Isabella arăta ca un înger pur şi inocent.

-Sarah.

Şi femeia îl luă de braţ. Afişând un zâmbet fermecător, îl trase către intrarea în casă, trecând pe lângă  Isabella, nebăgând-o în seamă.

Fetiţa lăsă braţele în jos, scăpând buchetul de flori pe care-l culesese cu atâta trudă, riscând astfel să-şi supere mama că-i distrusese florile. Sperase că Lord Griffin îi va adresa un cuvânt , că o va băga în seamă. Măcar de data asta. Se străduise atât de mult să fie o domnişoară, să se comporte precum mama ei, să arate la fel de frumos ca ea. Sperase ca el să vină, să o i-a în braţe, să-i spună ce dor i-a fost de ea şi să o sărute încet şi delicat pe frunte. Sperase că va spune ce norocos şi mândru este că ea este fata lui. Mai sperase că-i aduce un cadou care-i simboliza dragostea pentru ea. Şi sperase, dorise atât de mult ca el să-i spună pe nume şi că o iubeşte.

*

-Sarah!

Răgetul puternic al bărbatului îi atrase atenţia în timp ce urca scările pentru a ajunge în camera ei. Cunoştea acel glas, era glasul lui. Nu părea prea bucuros după felul cum stigase numele mamei. El era furios, iar ea acolo, dornică să-l înveselească. Dornică să-i arate dragostea pe care i-o purta. Acesta era momentul. Acesta era şansa pe care o aşteptase.

Cu un zâmbet larg şi fericit, feţiţa se îndreptă catre salonul unde părinţii ei o aşteptau pe ea ca să rezolve problema.

Intră repede în cameră deoarece uşa nu era închisă. Înăuntru îi văzu pe cei doi, ce stăteau unul în faţa celuilalt, aruncându-şi priviri dure, plinde de ură şi resentimente. Nici unul dintre ei nu o băgaseră în seamă deşi erau conştienţi de prezenţa ei.

-Isabella, părăseşte această încăpere imediat! Aici nu este locul tău.

Glasul femeii era rece, încărcat cu furie. Simţise asta deşi ea nu o privise.

-Imediat, Bella! Ţipă ea.

Tăcu. Nu-şi mai auzise mama să ţipe în aşa fel. Nici în cele mai rele momente ale ei. Situaţia era devastatoare.

-Mami, eu ... eu vreau să vă ajut. Locul meu este lângă voi. Nu-i aşa, tati?
         -Nu-mi spune aşa!

Clipi plină de teamă şi derutată de atitudinea lui. Dar era tată ei!

-Sarah, fetiţa trebuie să ştie.
         -Nu...

Dar el nu-i băgă în seamă protestele şi se întoarse către ea. Afişând un zâbet atât de frumos, precum al lui Făt-Frumos din poveştiile pe care Lilian i le spunea, bărbatul se aplecă în faţa ei, ochii lui privindu-i pe ai ei, dându-i fiori. Era frumos! Şi ea era mândră că era tatăl ei. Zâmbi fericită către el.

-Locul tău nu este aici, nimeni nu te vrea. Nici eu, nici măcar mama ta. Ai fost doar o greşeală a mea pe care o nu o voi ierta niciodată. O greşeală.

Raluca, sunt fericiă că-ţi place. Nici nu ştii! ;3 Mă gândesc să scriu acest fic de ceva timp şi mereu am amânat pe motiv de lene sau că nu-mi place cum iese. Sinceră să fiu, nici acum nu mi se pare strălucit. ((; Da este vorba de Isabella şi Richard care se îndrăgostesc şi au multe probleme de întâmpinat ca ei să fie împreună. Primele capitole vor fii cu copilăria Isabellei deoarece relaţia celor doi se bazează foarte mult de trecutul scandalos al ei. Vor apărea secrete, scandaluri, pariuri şi câţiva bărbaţi din trecutul ei. Sper că acest capitol ţi-a plăcut şi că nu te-am dezamăgit. :-s Lectură plăcută, sweetheart! *:

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Lun 21 Apr 2014 - 15:33, editata de 1 ori

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Mier 2 Apr 2014 - 21:14

Partea a-II-a

Nu se întoarse.

Nu avea de ce.

Nu avea nimic.

Plecase.

Părăsise casa în care locuise şapte ani. Şapte primăveri frumoase, cu bune şi rele. Trăise înconjurată de acele peroane groaznice pe care le considerase familia ei, pe care le iubise în ciuda comportamentelor total dezgustătoare. Iar ei le priveau şi zâmbeau cu trufie de parcă ar fi fost nişte gunoaie. Nenorociţii! Toţi ar merita să fie chinuiţi. Aveau atâta răutate în suflet că cu greu se mai puteau numi oameni. Ei o părăsiseră. Bun. Nu avea nevoie de ei. Dar el unde era? De ce nu venise să-şi i-a rămas bun? Chiar atât de puţin însemna pentru el?

Cu toată demnitatea pe care o avea un copil de şapte primăveri, se urcă în trăsură şi nu întoarse capul către casa care i-a servit ca locuinţă. Spre deosebire de mama ei, ea nu plângea. Era chiar fericită că pleacă de acolo. Vor găsi ceva mai bun. Vor găsi fericirea. Iar mama ei nu va mai fi niciodată tristă. Îl va uita. O va avea pe ea. Vor fi amândouă împreuna. În sfârşit, mamă şi fiică. Şi atunci, mama ei de ce avea lacrimi în minunaţii ei ochi căprui?

-Te voi face fericită, mami! şopti fetiţa.

*

Vremea era frumoasă. Soarele strălucea puternic pe cerul senin. În aer pluteau miresme îmbietoare, mirosul florilor umplându-i sufletul cu fericire. În sfârşit au luat o mică pauză. Călătoriseră câteva ore până la cel mai apropiat han iar mama ei s-a dus înăuntru să facă rost de o masă caldă şi o cameră pentru a înnopta.

Călătoria lor începuse şi va fi una frumoasă, la fel ca vremea. Îşi va ţine promisiunea, îşi va face mama fericită. O va iubi. Nu va mai fi singură.

-Hai, Bell! Trebuie să mâncăm şi să ne odihnim. Avem  drum lung.

Fără să mai aştepte alte explicaţii, fetiţa îşi strecură timid mânuţa în ce a mamei. Se priviră în ochi dar nici una nu spuse nimic. Isabella se îmbujoră şi-şi lăsăs privire în jos. Mâna delicată a mamei o strânse cu putere pe ce a ei şi se îndreptară către intrarea în hanul mare şi învechit.  În încăpere erau puţine persoane, toate îmbrăcat în haine simple, de ţară. Majoritatea erau bărbaţi şi le priveau pe amâdouă cu interes, nepăsându-le de bunele maniere.

Ajunseră în faţa hangiului, un bărbat gras, bătrân fără toţi dinţii din gură. Chiar trebuia să nu mai zâmbească!  Acesta nici nu se obosi să-i arunce o privire, atenţia lui fiind toată îndreptată către mama ei care-l privea fără să scoată un cuvânt dar ochii ei spuneau totul. Îi era scârbă de acel om împuţit. Bine că nu vor fi nevoite să-l vadă mereu. Mâine nici nu îşi vor mai aminti cum arată.

Acesta înclină capul către femeie.

-Lasă fata aci în grija lu’ Martha şi urcă unde îţi zisăi. Viu şi io imediat.

Glasul lui era îngrozitor iar el mirosea a băutură.  Iar privirea din ochii lui nu o încânta pe Isabella. Ar fi vrut să protesteze dar mama ei era în drum către scări iar lângă ea era o fată tânără ce o privea cu milă. Nu era frumoasă dar Isabella o plăcu aşa că merse cu ea către masa din colţ a încăpereii încercând să  ignore privirile curioase ale oaspeţilor. Fata îi puse în faţă o farfurie cu mâncare de fasole şi o bucată de pâine şi se îndepărtă.

Era îngrozitoare. Gustul era oribil iar pâinea era tare, făcută de câteva zile. Îşi întoarse capul către servitoare dorind să-i ceară altă porţie  dar o observă în braţele unui bărbat mai bătrân.Acesta era concentrat doar la femeia din braţele lui, nebăgând în seamă sunetele scoase de prietenii acestuia de la masă. Iar servitoarea se uita la ea cu o privire tristă.

Deodată o mulţime de răsete se auziră. Cuvinte deocheate şi priviri indecente erau aruncate către hangiul ce cobora satisfăcut scările. Avea un zâmbet idiot pe faţă în timp ce se închidea la pantaloni.

*

De  cum intră în cameră îşi dătu seama că ceva nu este în regulă. Mama ei era abătută stând în faţa ferestrei privind în întuneric, cu o sticlă de vin în mână. Nici nu se uită la ea. Era din nou rece, inaccesibilă.

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Lun 21 Apr 2014 - 15:34, editata de 1 ori

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Dum 6 Apr 2014 - 13:44

Te las sa ma bati >.< Shame on me. Mai aiurita ca mine nu vei mai gasi.
    Am crezut ca ti-am dat comm la al doilea capitol. Shame on me Sad

La capitolul doi am ramas socata. OMG! Ce ce ce, parinti, ce.. argh. Saraca Isabella Crying Doamne, ca imi vine sa plang cand ma gandesc. Ai deschis asa de frumos si ideea e foarte frumoasa. Vai, iar la capitolul trei, mai lasat din nou: O.O Mama ei si batranul ala au o.o De ce? Pentru bani? Si acum a devenit rece cu fetita. Era totul asa de bine la inceput si acum. Vai, vai, vai Sad 

Ma bucur mult de tot ca ai postat. Si sa sti ca nu mai dezamagit DELOC. Bine ai facut ca te-ai gandit sa postezi. 
    Mersi mult ca m-ai anuntat si de abia astept sa postezi urmatorul capitol. Sunt foarte curioasa ce se va mai intampla Love Pup si spor la scris Kiss

Jossephine
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 06/11/2011

Mesaj Scris de Jossephine la data de Dum 13 Apr 2014 - 21:48

Asdfghjkl.
    Deci să-ţi povestesc: Am vrut să citesc ceva, dornică să las vreun comentariu, ceva, orice. Cotrobăiam printre ficurile SasuSaku foarte plicticoase, nimic de citit şi am stat să mă gândesc, mi-am smuls părul din cap până am dat  şi de ficurile originale. O categorie aproape străină. Nu am prea intrat aici, dar am făcut-o acum şi evident că ţi-am văzut numele ăla roşu sub titlu. Evident că am dat click, ce era să fac? Şi am început să citesc. Ţin să-ţi reamintesc că pasiunea asta pentru cărţi sau chiar ficuri cu conţi, prinţi, etc. etc. de la tine a venit când mi-ai arătat cărţile tale preferate de pe scribd. Da, şi am început să iubesc genul ăsta de creaţii literare, tu fiind prima care a făcut astfel de ficuri, a fost obligatoriu să le citesc. Am dat şi de ăsta, pe care nu-l ştiam până acum şi, la naiba, m-am îndrăgostit.
    Tu eşti singura care poate să scrie aşa. Ei bine, tu şi scriitoarele de cărţi romance, dar ce mai contează tipele alea? Eşti singura care poate avea idei aşa de strălucite, eşti singura care poate să facă povestirea asta aşa de elegantă.
    Majoritatea părinţilor îşi găsesc copiii ca fiind lumina vieţii lor. Contrazici chestia asta, sau tatăl lui Bella o contrazice. E crud, nemilos şi foarte arătos, no? Trei însuşiri care se potrivesc perfect între ele. Am observat de multe ori că mamele din timpurile alea nu erau prea drăguţe cu fetele lor. Ori doar mi s-a părut mie? Nu ştiu, n-o condamn pe mamă. Văd că şi-a urmat copilul.
    Moşul ăla dezgustător o cunoştea pe mama Bellei? Vreun fel de înţelegere de-aia perversă la mijloc? Am văzut că se întâmplă multe de-astea plus că mai sunt şi ideile tale; având în vedere că te cunosc, nu mă mai surprinde nimic ((: Dar stai ! Apare Făt-Frumos din lacrimă care-şi încheie mândru şliţul. Ce intrare grandioasă ! Vai dar ce-mi place *somuchlove*
    Geniala mea Kira, ficul tău m-a scos din depresia în care am intrat când n-am mai avut ce fic bun să citesc. Mă rog la bunul Dumnezeu să aduci capitolul ăla, că merit în duşmanii mei, nu? Adă-l !
    Uite, ai şi intrat pe chat.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 21 Apr 2014 - 15:53

Partea a-IV-a

Deşi era priedută în mulţimea de gânduri, femeie îşi dătu seama că fetiţa intrase în dormitor. Sarah avea chef de vorbă. Dorea să dea totul afară. Toate senimentele, toată durerea din suflet. Dorea să strige, să-i spuncă cât de mult îl ura pentru că îi frânsese inima şi că o lăsase pe drumuri cu un copil nedorit.

-Vei ştii tot, Bell. Îţi voi spune tot adevărul crud şi rece iar tu mă vei asculta. Luă o înghiţitură de vin ca să-şi facă curaj şi apoi continuă plină de ură. Tot ce vor bărbaţii este să se folosească de tine. Nu le pasă că te rănesc, nu le pasă că eşti o fiinţă umană şi ai sentimente, ei se folosesc de tine şi după te aruncă. Mai luă o înghiţitură ca să-şi oprească lacrimile. Nici unuia nu-i pasă. Toţi sunt la fel. Toţi.

Isabella încă nu ştia la ce se refera ea dar îşi dătu seama de suferinţa mamei. Când încercă să-i vorbească, femeia continuă:

-De exemplu, minunatul şi mult adoratul tău tată. Lui Griffin nu-i pasă de tine şi mai nou – nici de mine. Din ce cauză? Din cauza ta. Este vina ta că nu mă mai iubeşte. Dacă nu te năşteai tu eu aş fi fost acasă alături de el. Lui îi păsa de mine, îi păsa de ce aveam eu de oferit. Acum va căuta între piciorele alteia şi mă va uita. Ştii cât m-am chinuit să-l prind în plasă ca să-mi asigur viitorul ? Chiar i-am născut bastardul şi crede-mă că nu a fost o experienţă prea plăcută. Speram să fii un băiat ca sa petreacă mai mult timp acasă. Dar el venea şi se folosea pentru ce plătea, cam puţin în ultima vreme ce-i drept, şi apoi pleca la familia lui. La soţia şi copii lui aristocraţi, legitimi.

Sarah izbucni în răs. Un râs plin de durere şi tristeţe.

-Am fost aşa o proastă! Acum am rămas cu un plod pe cap.

Fetiţa începuse deja să plângă. Mărturisirile mamei îi distrugeau sufletul, inima sfărmându-se puţin câte puţin. Durere. Regret. Disperare.

*

Întuneric.

Stătea lângă  Sarah – încetase să-i mai spună ‚mamă’ din acea seară.  Era dureros dar era cel mai bine, pentru amândouă. Fusese rănită profund. Persoanele ce ar fi trebuit să o apere şi să o iubească o dispreţuiau. Nu mai avea absolut nimic. Toţi anii aceia erau o minciună. Sperase că Lord Giffin o iubea, că nu era obişnuit să-şi arate sentimentele dar că în adâncul sufletului său ţinea la ea, că o preţuia. Minciuni. Totul s-a spulberat în momentul acela îngrozitor, când Sarah i-a spus adevărut pe care ea era prea oarbă ca să-l vadă. Nu îi păsa de ea, nu o iubea. Avea alţi copi cărora să le împărtăşească iubirea lui. Cum spusese şi el, ea era o greşeală.

Ce poate fi mai rău de atât?

Cu paşi hotărâţi, o urmări pe Sarah până în faţa uşii şi aşteptă să fie primite. Nu ştia unde se aflau sau ce le va aştepta de partea cealaltă a uşii dar va fi mai bine. Spera să fie mai bine.

Un bătrân deschise uşa şi le primi în încăpere. Era cald, mai bine ca îngheţul de afară. Holul era luminat iar pe pe lângă şi pe pereţi se puteau observa decoraţiuni sofisticate, elegante, foarte atrăgătoare.

Se întoarse cu privirea către bătrânelul ce le deschise uşa. Era scund, cu păr cărunt precum zăpada, ochii negri şi riduri în jurul lor. Acesta continua să o privească pe Sarah uimit, neputând articula nici un cuvânt. Privirea lui spunea multe dar nimic cunoscut Isabellei.

-Jhon.

Sarah îi spusese pe nume. Îl cunoştea. Pe cei doi îi legau mulţi ani şi un trecut amar.

Bătrânul şoptise numele ei încă respingând ideea că ea se afla acolo. Nu-şi revenise din starea de uimire.

-Jhon, am venit, şopti Sarah dar bătrânelul nici nu se mişcă.

După două minute în care cei doi s-au privit fără a mai spune ceva, bătrânelul s-a îndepărtat, lăsându-le singure. Încă uimită de schimbul de replici, Isabella nu o întrebă ce caută acolo. Era mai bine să tacă şi să vadă. Copiii sunt buni observatori deoarece adulţi nu-i bagă în seamă, nu-i observă.

*

-Vei fi mulţumit, îţi jur. E o fată cuminte şi drăguţă. Seamănă cu mine. Drăguţă. Mai e şi deşteaptă, educată. Nu va face probleme. Poate când va creşte mai mare ...

Isabella nu înţelegea despre ce este vorba. Niciodată nu o auzise pe Sarah spunând lucruri bune despre ea. De câte ori era posibil, o ignora.  Iar aceste persoane ce se holbau la ea nu o ajutau. Se simţea încolţită, în pericol, neajutorată. Cu toate că încăperea este decorată frumos, ca vechea ei casă, locul o înspăimânta. Iar atitudinea ei nu îmbunătăţea lucrurile. Era roşie în obraji, cu ochii plini de speranţă, indimidată. Îşi frângea încet degetele, nervoasă. Iar ea stătea în faţa lor cu demnitate, cu privirea rece încercând să ascundă teama şi nesiguranţa din suflet. Femeia aceea frumosă, brunetă, cu ochii mari şi verzi o privea încontinuu. Se învârtea în jurul ei o o privire viclenă şi un surâs răutăcios.

Isabella surâse ironic.

-Este perfectă.

Un bărbat înalt apăru lângă acea femeie. Ţinuta lui dreaptă era conturată de hainele negre şi scumpe pe care le purta. Trăsăturile feţei îi dăteau un aer aristocratic, asemeni lordului Griffin. Părul negru,lucios ce cădea în bucle în jurul feţii frumos modelate, cu ochii mari şi ciocolatii, înconjurate de gene luni şi dese, bărbia pătrată ce dătea un aer primejdios şi micul surâs senzual ce răsărea rareori pe chip erau ale unui bărbat puternic, dur, viclean.

*

Noua ei cameră era uriaşă. Pereţii erau albi, patul cu baldachin era învăluit în mătase aurie. Masa cu buchetul de trandafiri roşii era aşezată în faţa geamului deschis ce aducea miresme florale. O oglindă mare era aşezată pe peretele din faţa patului iar în faţa ei se afla o canapea cu modele florale, taoată roz şi ablă cu mici tente de verde. Lângă, la doar căţiva paşi, se afla o uşă ce ducea către garderoba plină cu rochii superbe, potrivite pentru ea. Nimic nu semăna cu vechea ei cameră ponosită din casa lordului Griffin.

După ce se îmbăiase şi se îmbrăcase cu o rochie aurie, îl aştepta pe Lordul Jess, bărbatul de mai devreme, ce dorea să-i comunice ceva. Iar ea dorea să-i mulţumească pentru bunătatea pe care le-a arătat-o lundu-le în casa lui. Şi dorea să-l asigure că nu-i va face nici o problemă, că nici nu va ştii că se află acolo, atât de cuminte va fi.

Lordul Jess părea interesant. Frumos ca păcatul, cu o atitudine rezevată şi un surâs impresionant, bărbatul îi puse stăpânire pe gânduri. Dorea să afle cât mai multe despre el. Cu tot cu atitudinea lui rezervată, părea un om bun - nu ca ceilalţi bărbaţi grosolani pe care îi cunoscuse -  care le-a primit în casă fără să le ceară nimic, fără aşi arăta nemulţumirea faţă de ea, aşa cum făcea Lord Griffin. Era mai bun, mai aristocratic, mai bogat  şi mai frumos ca Lord Griffin. Lui îi plăceau copii, având în vedere grija cu care s-a ocupat ca ea să aibă ce îşi doreşte. El o plăcea.

S-a auzit o bătaie în uşă şi s-a deschis, pe ea apărând lordul Jess cu un zâmbet larg şi luminos. Ochii săi ciocolatii o priveau în timp ce se întorcea spre ea. Isabella era atât de absorbită de imaginea acelui bărbat frumos, asemeni unui înger, că nici nu auzi zgomotul făcut de cheiea când uşa se încuiase. Continua să îl privească în timp ce se îndrepta către ea.

Isabella radia de fericire când acesta îi întinse un trandafir alb şi îi zâmbi prietenos. Ea îi adresă un surâs îndrăzneţ în timp ce-i mulţumea pentru bobocul de trandafir, fericită că el nu o trata ca pe un copil prost.

-Belle, sper că totul a fost pe placul tău şi că te simţi  bine.

Vocea lui era puternică, bărbătească. Deşi Isabella era încă un copil, ca fată nu putea fi imună la şarmul lui captivant.

-Foarte bine, zâmbi, totul este perfect.

Ochii bărbatului sclipiră şi sub îndemnul acestuia, Isabella se aşeză lângă el pe canapea.

-Doream să vă mulţumesc pentru bunătatea dumneavostră. Pentru faptul că ne-aţi primit şi că aţi fost atât de generos, rosti în timp ce mâinile gesticulau prin aer arătând camera impresionantă.

Surâse.

-Nu ştii că diavolul are grijă de ce-i al lui?

Cam atât am apucat să scriu având în vedere lenea ce a dat peste mine. Foarte plictisitor, ştiu. Dar, vă promit că capitolul 1 va fi fooarte interesant :"> (Da, dacă vă gândiţi la prostii, aveţi dreptate.) Mai am puţin de scris la el şi îl termin. :3 Nu mă pot abţine, Debb.
    ''Făt-Frumos din lacrimă care-şi încheie mândru şliţul.'' EPIC! =)))))

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Sam 26 Apr 2014 - 21:15

Dau edit, primaaa  Winner

Kira, omg, un "capitol" la fel de frumos precum celelalte
    Te contrazic atunci când spui că a fost plictisitor
    Nu a fost deloc. Modul cum scri m-a captivat foarte mult
    Mă bucur foarte mult ca Isabella are unde să stea, iar mama ei este o nerușinată [ aș spune ceva mai urât, dar mai bine mă abțin]
    Pare de treabă lordul Jess, deși ultima lui replică m-a lăsat cu gura căscată și cu pofta de a citi următorul capitol.
    Primul capitol va fi +18 . De abia aștept să-l citesc, sunt foarte încântată.

Te pup și spor la scris Kiss

Ultima editare efectuata de catre Zâmbet in Dum 4 Mai 2014 - 10:12, editata de 1 ori

Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Dum 27 Apr 2014 - 18:48

Ah, la naiba, Rallu. Ştii cât te urăsc în momentul ăsta? Ştii, cum să nu ştii.
    Kirişooor :3
    Uite şi capitolul care îl aşteptam şi ca întotdeauna e plin de surprize.
    M-am răzgândit, o urăsc pe mama lui Bella de la duşmanii mei până în spaţiu. Cum să-i spui chestiile alea propriului tău copil? Mânca-o-ar Satana de mamă stupidă. Ştii ce nu ştiu? Cine e moşul ăla şi dacă Lordul Jess e pedofil, asta nu ştiu. De fapt, la partea cu pedofilia cred că ştiu, dar bătrânelul? Era cumva tatăl mamei care se duce la Satana trimisă de mine? Oare? Dacă da, mi-e milă de el că are o fiică aşa de stupidă. Dar ce se întâmplă? Cucoana cu ochi verzi cine mai e? Băi, o bagi pe Bella în prostituţie la vârsta asta, Kira? Aşa faci, Kira? Aşa faci? Păi de ce faci mă, Kira, mă aşa, că tu nu făceai mă aşa. Nu ştiu dacă am dreptate sau nu, dar e extrem O.O
    Ultima replica m-a lăsat gen O__O Ştiam eu că nu e un om bun şi că e un pedofil satanic, ştiam ! ŞTIAM !
    Kirişooor, adu' capitolul următoooor, altfel de omoooor :3 - Ete poeziaaaaa; ododododo :3 :3 :3 -
    Te pwop, fată dragă. Muah.

edit: MUHAHAHAHAHAHAHAHA, 1234 DE MESAJE.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 27 Apr 2014 - 21:17

Acest capitol conţine scene +18 interzise minorilor. Citiţi pe propria răspundere.

Capitolul 1
    (+18)

Anglia

Degetel lui se strânseră pe şuviţa blondă de păr.

Ochii lui erau pe jumătate inchişi anticipând plăcerea pe care ea i-o va oferi. Gura lui coborî deja pe a ei, iar ea, mânioasă pentru toată aşteptarea,se răzbună muşcându-i buza.Durerea neaşeptată îl făcu să înjure în şoaptă în timp ce întrerupse sărutul şi o privi în acei ochi albaştri, ademenitori. Gura lui se închise cu violenţă peste a ei, răspunzându-i cu muşcături adânci ce o făcură să geamă înfundat. Într-un acces de furie şi posesivitate, o ridică în braţe şi o lipi de perete, continuând jocul seducător de când lumea. Limba lui îi contura buzele senzuale şi umflate de la săruturile primite, pâncă când se întâlni cu limba ei, şi o trase lent în propia gură. Geamătul ei slab îi spori dorinţa de a o poseda, mâinile lui fiind deja pe deschizătura rochiei de seară pe care o purta. Alene, şoldurile ei se mişcau într-un ritm languros, lipite de erecţia lui ce continua să crească. Simţi cum nastruii rochiei sunt deschisi rapid şi cum limba lui cobora încet pe obrazul trandafiriu, până pe pielea gâtului catifelată. Libidoul său nerăbdător cerea să fie saisfăcut. Ea era plină de pasiune, încântătoare şi gata să-i îndeplinească acea dorinţă. Când îi simţi bratele cuprinzându-l după umeri şi îi auzi suspinul acela senzual, plin de promisiuni, nu-i mai păsa că se aflau la doar câţiva paşi de o mulţime de oameni. Că ei i-ar putea auzi sau vedea şi că s-a risca un scandal de pe urma dorinţei lui nesatisfăcute. Ştia numai că trebuia să o aibă, şi încă repede.

-Acum.

Vocea îi era disperată şi gândurile întunecate de pasiune. Îşi pierduse capul din cauza ei. Era ca o nimfă, atrăgătoare şi senzuală de care putea să se bucure.

-Iubitule, nu suntem singuri şi cu siguranţă multe priviri ne urmăresc. Ce ai zice dacă am aştepta pentru mai târziu când ajungem la mine acasă?

Vocea îi era mieroasă iar ochii albaşti îl priveau fără pic de ruşine. Zâmbetul pofticios era plin de subînţelesuri.

-Acum. Aici.

Peste câteva clipe, Belle stătea aproape goală în faţa lui, cu obrajii îmbujoraţi şi cu o privire languroasă ce emana plăcere. Cu o mişcare lentă, mâna lui alunecă de pe obrz, pe gât şi cu gingăşie atinse sfârcul unui sân deja întărit. Cuprinzându-i cu privirea sânii eliberaţi din căluşul corsetului, erecţia lui deveni mai mare,simţind o durere delicioasă. Bobocii trandafirii se înălţau deasupra cerând să fie atinşi, dezmierdaţi. Ridicând privirea, urmări chipul plin de dorinţă în timp ce mâinile lui alintau sânii, ciupindu-i, trăgând de sfârcurile întărite ce se trezeau la viaţă sub atingerea lui. Mâna ei îl trase mai aproape într-un sărut delicios.

-Belle, nici nu ştii de când aştept aceste momente. Te voi face foarte fericită dacă ai accepta să fi a mea, nu doar pentru o zi. Nu mi-ar ajunge o viaţă în braţele tale. Îţi voi da orice vrei, diamante, safire, perle. Îţi voi cumpăra un palat, mătăsuri, blăni, absolut orice vrei, şopti bărbatul la urechea ei. Doar primeşte-mă, Belle, fă-mă cel mai fericit bărbat şi-ţi voi aşterne Anglia la picioare.

Şi apăsând-o de perete, îşi strecură un genunchi între coapsele ei desfăcute, săltând-o, astfel putându-i observa chipul angelic. Cu o mână îşi defăcu nerăbdător pantalonii strâmţi lăsându-si mădularul întărit afară. Cu o împingere puternică o pătrunse, alunecând în dulceaţa ei mătăsoasă şi fierbinte. Ritmul dorinţei lui era nestăpânit, toată pasiunea explodând în valuri de plăcere. Iar Belle îşi făcea excelent treaba de curtezană. Era moale, fierbinte şi mătăsoasă şi îl întâmpina la fiecare împingere, gemetele ei încântându-i auzul.

Scumpelor, sper să vă placă capitolul. Mulţumesc de păreri, îmi aduc zâmbetul pe buze mereu când le citesc :3 Debb', toate întrebările le vei afla în capitolele următoare. ;o3

Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Dum 27 Apr 2014 - 21:25

EDIT. PRIMA LA +18

Odododododododo <3
    Chiar azi mă lăudam la un fic că sunt mare fană a perversiunilor, era imposibil să-mi pierd locul de onoare, special pentru mine. Imediat ce am văzut notificarea, am dat click şi când am dat de rotiţă în jos mi-a sărit în ochi +18-ul ! A fost musai să îmi pun editul, musai  îţi zic !
    Kira, tu perverso, la un bal, unde e atâta lume? Perverso! - te iubesc - A fost fucking genial!
    Stai, trebuie să fiu serioasă.
    EHM ! M-am simţit ca şi cum eram chiar acolo şi vedeam chestiile astea - păcat că nu eram - Deci, Belle a crescut mare, dar cine e gentleman-ul ăla atât de negentelman? Cumva al nostru făt-frumos sau Lord Jess, sau făt-frumos e Lord Jess? Orice e posibil, dar trebuie să fie unul din ei, sau amândoi.. sau.. ahh, înţelegi tu.
    ”Doar primeşte-mă, Belle, fă-mă cel mai fericit bărbat şi-ţi voi aşterne Anglia la picioare.” - Asta, asta draga mea, a fost replica de rezistență. A fost genială, m-am topit când am citit-o. Să nu mai vorbim de cât de repezit era tipul ăsta. Acolo. Atunci. Nu acasă, în pat, nuuu, ferească Dumnezeu, că în pat ar fi fost indecent, mai bine pe perete, mult mai clasic. Îmi place tipul ăla. Belle cred că face ravagii între bărbați acum că e mare. Tipul ăsta e clar în genunchi. Sunt curioasă cine e, deși trebuie să fi ghicit.
    Eu văzui că ai adus capitolul foarte repede, ia adu-l și pe ăsta în jumătate de oră, hai, că nu mă supăr :3

Te pwop și te îmbrățișez. :3

- Debb', toate întrebările le vei afla în capitolele următoare. ;o3 - Deci.. era pedo, nu?

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Dum 4 Mai 2014 - 10:24

Grr, acum suntem chit Debb (D) De ce m-a pus domnul să întârzi la un astfel de capitol minunat
    Am savurat fiecare cuvant, curiozitatea crescându-mi
    Vai ce-ți fac eu ție Kiri, să vezi în vacanța de vară ce te voi stresa ca să pui un capitol zilnic. 
    Mor de curiozitate. Iar Debb m-a făcut mai curioasă cu întrebările ei dacă Lordul Jess e pedofil și chesti. Frate, ce gânduri am acum. Oricum le am de când am terminat acest capitol superb
    Cine o fi tipul asta bogat (GOO)
    Of, îmi vine să intru în căpușorul tău ca să aflu mai multe.. dacă aș putea..
    Te aștept cu capitolul 2 unde ne vei lumina pe toți Kiss
    Pup și spor la scris Big Hug 

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Mar 19 Iul 2016 - 23:13

Fic închis la cererea autoarei! ^^

Acum este: Lun 23 Ian 2017 - 6:38