╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Amour en Paris [+18]

Distribuiti

IonicaFanArt
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 19/12/2013

Amour en Paris [+18]

Mesaj Scris de IonicaFanArt la data de Dum 16 Mar 2014 - 23:20

Buna!Acesta este al doilea fic al meu.Cu primul nu prea a mers,dar sper ca asta sa va placa!
     P.S:Acesta nu este doar un fic SasuSaku,desi asa pare la inceput!

Capitolul 1:Intalnire predestinata?

"Eram pe un camp frumos de flori. Soarele stralucea puternic si parca imi zambea,razele lui jucandu-se cu fata mea fina. Vantul imi soptea povesti frumoase,de mult uitate de lume. Si mai presus de toate era el,cu parul sau negru ca taciunele si ochii patrunzatori,parca auzindu-i glasul ce spunea..."
    -SAKURAAA!
    M-am ridicat ca arsa din pat.A fost doar un vis.Un vis foarte frumos.
    -Sakura!Aproape am crezut ca ai murit!Te-am zgaltait incontinuu cu speranta ca poate te trezesc.
    O fata cu parul blond si ochii de un albastru fermecator statea langa patul meu si se uita la mine cu o privire furioasa.Era imbracata intr-o pereche de blugi lungi,mulati si un maieu larg,alb, cu un decolteu mare,ce ii avantaja formele.
    -Am dat de pe tine patura,ti-am luat perna de sub cap,am luat cearseaful de sub tine,dar tu lemn.Ai luat somnifere inainte?
    -Pentru ce sari asa,Ino?ii spun suparata.
    -Pentru ca ai aproximativ 20 de minute sa ajungi la munca.
    -Aha...spun eu somnoroasa...20 de minute...zic trantindu-ma in pat.
    Dupa cateva secunde realizez ce-a spus Ino si ma ridic panicata din pat.
    -Douazeci de minute?!?De ce nu m-ai trezit mai devreme?!?
    -Incerc sa te trezesc de la sase jumate'.
    Ma uit la ceas observand ca era opt fara douazeci.Intru repede in baie si fac un dus rapid.Ies grabita,doar cu un prosop pe mine si deschid repede dulapul.Ma uit la fiecare haina in parte,aruncand peste umar hainele de care nu an nevoie.Pana mi-am ales tinuta creasem un munte de haine in spatele meu.Ma imbrac intr-o bluza verde deschis si niste blugi albi,lungi.Cobor rapid scarile, trecand pe langa bucatarie.
    -Pa,Ino!zic incaltandu-ma si iesind rapid pe usa,apucandu-mi geanta din zbor.
    Merg aproape alergand pe strada. Ma uit la ceas,opt fara zece. N-am de ales.Ma opresc la marginea strazii,aranjandu-ma putin.
    -Garçon!strig eu facand cu mana unui taxi.
    Se pare ca a functionat.Masina se opreste in fata mea,lasandu-ma sa urc.
    -Spitalul Marie Elene,s'il vous plait!ii spun punandu-mi centura.
    -Imediat,madame!imi spune acesta, calcand pe acceleratie.
    Gonim pe strazi cinci minute,pana cand ajungem la spital.
    -Cat face?il intreb scotand portofelul.
    -Zece euro,madame.
    Ii platesc si ies grabita din masina.Opt fara cinci minute. Intru in spital grabita, indeptandu-ma spre vestiar.Deschid dulapul si pun pe mine halatul unde era agatata o tablita,iar pe tablita scria:
        "Doctor Sakura Haruno
           -medic generalist-"
    Inchid dulapul si ma indrept spre biroul de informatii,sa vad ce am de facut azi.
    -Bonjour,Sakura!ma striga o fata ce statea la birou,in fata unui calculator.
    Avea parul de un albastru inchis si ochi ce aveau o nuanta de mov spalacit.Era imbracata intr-o rochita rosie,peste care avea un halat asemanator cu al meu.
    -A reusit Ino sa te trezeasca pana la urma?zise cu un zambet pe fata.
    -Ha,ha,ha...nu mai pot de ras!zis eu sarcastica.
    -Uite aici!Imi spune intinzandu-mi o tablita ce tinea o foaie cu programarile pe ziua de azi.
    -Mersi,Hinata!Apropo...tu la cat scapi azi?
    -La patru.
    -Ia si tu niste lapte cand pleci.
    -Ok.
    -Merci,ii spun indreptandu-ma spre sala 5,unde aveam prima programare.
    Pe drum trec pe langa o doamna ce citea revista "Dame belle".Ce mi-a atras atentia era coperta revistei. Mai exact persiana de pe coperta.Ino tocmai pozase pentru aceasta revista imbracata intr-un costum de epoca.Ino era fotomodel si aparea des pe coperti de reviste sau in cataloage de moda. Insa asta era diferita.Era imbracata ca o printesa. Daca nu o cunosteam puteam sa spun ca vine dintr-o familie regala.
    Intru in salon fara sa ma uit la numar.
    -Bonjour!spun eu cu nasul in foaie.Eu sunt Sakura Haruno, medic generalist.
    -Sakura?Tu esti?
    Am recunoscut vocea imediat.Nu putea fi?Sau poate...Nu!Imi ridic privirea din foaie cu teama.Nu pot sa cred!Era...Sasuke!

Sper ca v-a placut!Nextul il aduc cat se poate de repede.

Ultima editare efectuata de catre IonicaSuper in Dum 13 Apr 2014 - 3:24, editata de 2 ori

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Re: Amour en Paris [+18]

Mesaj Scris de Pasila la data de Lun 17 Mar 2014 - 10:25

WOW ! E PRIMAVARAAA . Cheful meu de  a citi ficuri revine. Sper ca iti place sa scrii, darling, caci mie imi place sa citesc. Aici bateam un apropo sa pui capitole repede. Asa. 
    Imi place ideea ta. Ma face sa rad. 
    In primul rand, multumesc lui Lucifer, SAKURA NU E ADOLESCENTA. Dar imi place spiritul ei, de copil parca. Stiu ca nu ai facut-o cu intentie, dar ti-a iesit o Sakura foarte buna. O iubesc. E DOCTOR. Am vrut si eu o data sa scriu un fic cu Sakura doctor, serialul Anatomia lui Grey face minuni, dar nu am mai scris si acum am avut placerea de a citi unul. Ma bucur. E un fic SasuSaku? Dragut. Incepe sa-mi placa si mie putin de Sasuke si mm, da, e un bun inceput intre mine si el sa citesc o poveste in care sa apara si el, atata timp cat nu ii face ceva Sakurei, Hinatei sau lui Ino si sa ma faca sa vreau sa-l ucid. Aici ar interveni spiritul meu sadic si el nu ar ajunge prea intreg in Iad. 
    Astept urmatorul capitol! 
    Ma si mir ca nu a dat nimeni comm aici, e un fic interesant. Pff, rautaciosii.

IonicaFanArt
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de IonicaFanArt la data de Vin 28 Mar 2014 - 20:54

Capitolul 2 : O poveste incalcita

"Uneori facem lucruri nebunesti pentru persoana pe care o iubim.Uneori iubirea ne impinge sa facem lucruri pe care nu am vrea sa le facem.Uneori suntem atat de orbiti incat ne aruncam cu capul inainte intr-un vartej ucigas pana sa ne dam seama pentru cine ne dadeam viata."
     Din nou acel par frumos,din nou acei ochi stralucitori,din nou acel zambet divin,din nou...el.Mii si mii de imagini imi navalira in minte ca un roi de fluturi,tragandu-ma inapoi in trecut.Un trecut pe care am incercat sa il uit.Nu inteleg.De ce a venit in Paris?De ce acum?De ce dupa tot ce a facut?De ce?
     Stateam si ne uitam unul la altul fara sa scoatem o vorba.Am reusit sa ingan un "Ce cauti aici?" balbait.
     -O sa te lamuresc eu,Sakura,zise o femeie blonda,cu ochii de un maro patrunzator,ce ajunsese la impresionanta varsta de 50 ani acum o saptamana.El este Sasuke Uchiha si este noul tau coleg.
     -N...nou c...coleg...m-am balbait.
     Nu puteam sa ma misc.Va trebui sa lucrez cu cel care mi-a distrus viata,cu cel care mi-a tradat sentimente,cu cel care mi-a spulberat visele.Nu!Nu pot s-o fac!Nu suport sa-l mai vad nici macar o secunda, da' in fiecare zi.
     -Nu!am raspuns scurt.Eu nu lucrez cu el!
     -Sakura,nu este dupa cum vrei tu,imi zise Tsunade.
     -Am spus ca eu nu lucrez cu el!am tipat la Tsunade.
     M-am intors imediat si am plecat,nestiind pe unde merg.Nu stiam pe unde sa merg.Sala 5,asta e!Poate lucrand ma va face sa uit. 

Am lucrat toata ziua incercand sa ignor ce am trait azi dimineata.Hinata a plecat acasa acum 3 ore si era timpul sa plec si eu.Am lasat in vestiar halatul si mi-am luat geanta.Am asteptat liftul ce venea cu o viteza incredibila...de inceata.Am urcat singura cu destinatia la parter.Din pacate soarta nu a fost de partea mea.S-a oprit la etajul 7 lasandu-l sa intre pe...Sasuke.
     -Buna!spuse el simplu.
     -E...eu trebuie sa cobor,am zis balbaindu-ma.
     Am vrut sa ies,insa Sasuke ma impinse in peretele liftului si usa se inchise.
     -Sasuke,ce vrei sa fa...
     N-am apucat sa termin ce aveam de spus,caci buzele noastre se contopira intr-un sarut tandru.Fara sa vreau i-am raspuns sarutului.Limba mea era intr-un razboi cu a lui.La etajul 1 mi-am dat seama ce faceam.L-am impins cu toata forta si am fugit imediat ce s-a deschis usa.Afara ploua si nu ma gandeam pe unde merg.Stiam doar unde merg:acasa,unde aveam un umar pe care sa imi plang amarul trecutului.
     "In viata faci lucruri pe care inima iti spune sa le faci,insa mintea are alta parere.Inima iti spune sa faci lucruri frumoase,iar mintea iti spune sa faci lucruri rationale si uneori,desi inima are ganduri bune,mai bine iti asculti mintea."
     Sper ca v-a placut!Scuze ca este cam scurt,data viitoare incerc sa il fac mai lung.Next-ul il aduc in weekend.

IonicaFanArt
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de IonicaFanArt la data de Dum 6 Apr 2014 - 19:02

Scuze ca a durat atat sa aduc next-ul,insa am avut niste turnee Sad .Promit ca in vacanta o sa postez mai mult. Agrement 

Capitolul 3:Incurcatura?

"Mintea omului este un loc misterios si neexplorat de nimeni.Mintea te face sa crezi lucruri care poate nu sunt adevarate,dar pe care le crezi cu tarie.Uneori,ar trebui sa-i pui lacat mintii tale si sa descoperi adevarul."
     Am ajuns in sfarsit acasa,uda toata.Era si normal,avand in vedere ca am alergat in ploaie,desi aveam umbrela in geanta.Am scos cheile din geanta si am deschis usa.Mi-am dat jos hainele ude si m-am schimbat intr-un maieu roz cu capsuna si niste pantaloni trei sferturi largi.Am aruncat hainele ude intr-un cos de rufe si m-am indreptat spre bucatarie.Am gasit lipit de frigider un bilet de la Ino.
      "Draga Sakura,
     Eu si Hinata ne-am dus la o petrecere in Troyes (oras din apropierea Parisului).Ne intoarcem maine seara.Scuze ca nu te-am luat si pe tine.Ne revansam noi.Multi pupici,
                                            Ino"
     Asta a picat chiar bine!Tocmai cand aveam nevoie de un umar pe care sa plang.Dar nu le pot invinovati.Mi-ar prinde bine sa stau singura si sa-mi pun ordine in ganduri.Mi-a intrerupt conversatia cu mine insami un ciocanit.M-am dus sa deschid usa, intrebandu-ma cine ar fi la ora asta.Am inceput sa vad negru in fata ochilor cand l-am vazut pe Sasuke in prag.
     -Trebuie sa vorbim,mi-a spus acesta hotarat.
     Din instinct am vrut sa inchid repede usa,insa idiotul isi vari repede piciorul in apartament,eu prinzandu-i glezna.
     -Au!a strigat acesta.Sa-mi bag picioarele!
     -O,Doamne!Esti bine?am intrebat deschizand usa larg si lasandu-l sa intre topaind.Iti aduc gheata.
     Am adus repede o punga de gheata si m-am asezat in genunchi langa canapea.
     -Uite ce se intampla daca inchizi usa oamenilor in nas!zise acesta asezandu-se pe canapea si punandu-si piciorul ranit pe masa.
     -Tu ai fost ala care si-a bagat piciorul la mine in casa!
     -Nu ar fi trebuit sa mi-l bag daca nu fugeai de mine la spital!
     -Nu ar fi trebuit sa fug daca nu m-ai fi parasit acum 10 ani!
     Nu-mi venea sa cred ce am spus.Sasuke se uita la mine cu o fata speriata.Am inceput sa plang,lasandu-mi capul pe bratul canapelei.
     -M-ai facut sa ma daruiesc tie,dupa care ai disparut.Tu ai vreo idee prin ce am trecut?Nu am mai avut incredere in nimeni dupa aceea.M-am izolat,ma saturasem de viata!Parintii m-au trimis in Paris,sperand sa imi revin.Cand totul revenise in sfarsit la normal ai aparut din nou!
     -Sakura...zise acesta incet ridicandu-mi barbia si privindu-ma fix in ochi.Imi pare rau!Nu am vrut niciodata sa plec de langa tine,insa am fost obligat! Cand m-am intors in sfarsit acasa tu erai plecata de mult.Te-am cautat mereu,iar acum te-am gasit.
     -Nu!Nu te mai cred!am zis dandu-i mana la o parte.
     -Te rog,trebuie sa ma crezi!
     -Si de ce te-as crede?
     -Pentru ca am facut totul pentru tine!
     O liniste ca de mormant se lasa in camera.Stateam inmarmurita si il vedeam cum isi dadea drumul lacrimilor.
     -Tatal meu pusese ochii pe o mare companie de jucarii,insa proprietarul nu vroia sa faca nicio afacere cu tata.Ca sa il faca se cedeze m-a logodit fara sa stiu cu fiica proprietarului.Cand am aflat n-am vrut sub nicio forma sa ma casatoresc,pentru ca te iubeam pe tine.Tata s-a prins de ce refuzam casatoria si avea de gand sa te omoare.Am reusit sa fug inainte,ca sa inlatur orice suspiciune asupra ta.Am luat o viata de fugar doar pentru tine!Doar pentru ca te iubesc!
     -Sasuke...eu...eu...iti multumesc!
     In toti anii astia am crezut ca ma folosise si dupa aceea ma lasase balta,cand de fapt el ma salvase.
     -Sunt asa o idoata,am zis aplecandu-mi capul.M-am comportat asa rece cu tine cand de fapt eu eram cea rea.
     Deja incepusem sa plang.Atunci mi-a luat capul in maini si m-a sarutat.
     -A fost greseala mea ca n-am incercat sa te contactez.Puteai crede orice.
     -Dar...
     N-am apucat sa termin,caci ma saruta din nou.L-am prins de mijloc,neincercand sa ma opun cumva.M-a luat si m-a dus pana in camera.M-a trantit in pat si s-a pus peste mine.Si-a strecurat mana pe sub maieul meu,incepand sa ma sarute iar.In cateva secunde hainele erau deja in plus.Sasuke imi saruta nebun sanii,facandu-ma sa gem usor.Am simtit cum ma patrunde si incepe sa se miste.Gemeam din ce in ce mai tare,in timp ce Sasuke marea viteza la fiecare secunda.Se adancea din ce in ce mai mult.A intrat cu totul in mine,facandu-ma sa ma dau pe spate.Am simtit cum un lichid albicios s scurgea din mine.Sasuke s-a prabusit langa mine.Ne-am sarutat pentru ultima oara inainte sa adormim imbratisati.
     "Mintea este un teritoriu misterios.Desi mintea ne ghideaza bine in viata,cateodata inima trebuie sa conduca."

Daca va place ficul meu sau ati vrea sa schimbati ceva la el va rog sa lasati un comm cu parerile voastre.Vreau sa fac ficul dupa cum va place voua.Sunt deschisa la critici si idei. Smile

Miranda.
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 07/05/2013

Mesaj Scris de Miranda. la data de Sam 12 Apr 2014 - 15:30

Buna,
    Am citit aceste capitole mai demult, dar nu am comentat din n motive, dar o fac acum. Imi place cum descrii, desi sentimentele ar mai putea fi conturate putin. Eu sincer cred ca povestea din trecut a fost mult prea trasa de par. S-o omoare ? Prea tragic si ilogic, putea sa-i strice viitorul ( poate nu primea o bursa) mi s-a parut prea falsa ideea. Sper ca nu o sa fie un fic de criminali, plus ca e in Paris si nu se potriveste cu atmosfera. Eu cred ca Sasuke a mintit. 
    Te rog sa ma anunti.

<Unicorn>
    Banat

Data de înscriere : 17/04/2014

Mesaj Scris de <Unicorn> la data de Lun 28 Apr 2014 - 19:35

Pai sa iti comentezi...imi place idee este una destul de originara din punctual meu de vedere..a fost asa de romantic acest capitol,mi-a placut ultima parte cu scena "fierbinte" intre cei doi indragostiti..hehehe Big smile    Laugh si ce ma atras la ficul tau este faptul ca Sakura nu este o adolescent ,ci o femeie in toate firea si in foarte putine ficuri se gaseste acest lucru.Ai putea sa descrii mai mult si dialogul sa fie mai putin,dar in rest imi place ficul tau la nebunie...Adu capitolul urmator cat mai repede..

Acum este: Mier 7 Dec 2016 - 18:21