╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Letters for him

Distribuiti

Cataclysmal
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 22/02/2014

Letters for him

Mesaj Scris de Cataclysmal la data de Sam 22 Feb 2014 - 19:23

Nu stiu cat de reusit este acest " capitol ", dar m-am straduit sa iasa destul de bun. Accept tot felul de critici. Vreau sa-mi imbunatatesc scrisul cat mai mult :3. Spor la citit >Big smile<

Sasuke,
       Iti scriu fiindca... Imi e dor de tine. Stiu, suna patetic. A trecut doar o saptamana de cand ai plecat si eu deja iti simt lipsa. Nimic nu mai e la fel. Konoha pare sumbra fara tine. Ne lipsesti tuturor. Luni am plecat in prima misiune fara tine. A fost... Okay, ne-am descurcat. Naruto a fost incapatanat ca de obicei si a vrut sa faca totul singur. Heh, normal ca s-a ales cu o palma de la mine. Mi-a promis ca v-a deveni mai puternic pentru a ne proteja. E un prieten foarte bun, dar... Parca nu mai e in apele lui. Nimeni nu mai e.
    Sasuke... De cand cu moartea ta, nimeni nu a mai indraznit sa-ti ia locul. Echipa 7 nu v-a mai fi la fel fara tine. Nimeni nu iti poate lua locul in echipa, asa ca am hotarat cu Naruto sa ramanem doar noi doi. Suntem putin in urma cu misiunile. Naruto a suferit un accident asa ca v-a trebui sa stea in spital o vreme. Imi e tare dor de tine. Cateodata imi doresc sa fi fost eu in locul tau. Ai plecat de langa mine prea devreme.
    Mai tii minte? Spuneam ca vom avea copii si ca ne vom casatori. Heh, vroiai sa ai un baiat si o fata, gemeni. Mereu radeam de tine din cauza asta. Adica, inainte nici nu vroiai sa auzi de mine. Tin minte cum ma certam cu Ino pentru tine. 
    Acum a devenit o femeie frumoasa.  Sai o trateaza ca pe o printesa, se vede ca o iubeste. Naruto si Hinata... Ei bine inca sunt impreuna. Chiar o iubeste. Ieri a facut pasul cel mare, si ghici ce. Se vor casatori in cateva luni. Toata lumea e fericita, dar numai pe noi ne-au despartit.
    Cateodata imi imaginez cum ma tii in brate, cum imi saruti crestetul capului, cum imi soptesti cuvinte linistitoare inainte de a ma culca, dar... Stiu ca nu e adevarat. Imi e tare dor de tine, Sasuke. Nu trebuia sa te las sa pleci in misiunea aia. Era mult prea periculoasa, dar tot te-ai dus. Ti-ai riscat viata pentru noi, Sasuke. Esti un erou. Eroul meu.
                           ~ Cu dragoste,
                                     Sakura.
    Am pus pixul pe masa, apoi am pus hartia intr-un plic. Lacrimile imi curgeau siroaie pe obraji. De ce sa le sterg cand stiu ca nu se vor opri? Durerea din pieptul meu nu v-a disparea niciodata. V-a ramane mereu.
    A trecut mult timp de la moartea lui, dar pur si simplu nu ii pot da drumul. Stiu ca ar vrea sa fiu fericita, dar nu pot. Sunt o persoana moarta fara el. Nu mai pot zambi, nu mai pot fi fericita. O data cu moartea lui, a murit si o parte din mine.
    - Sakura! Esti aici!?
    Am oftat, apoi m-am ridicat de la birou. Nu aveam chef de nimic, in special de Karin. Nu am nimic cu ea, e o fata destul de draguta, dar... Imi aduce aminte de Sasuke prea mult.
    M-am indreptat cu pasi marunti spre usa, deschizand-o usor. Karin statea imbracata elegant in fata usii. I-am facut semn sa intre, aceasta urmandu-ma in sufragerie.
    - De ce nu esti imbracata? Hai, grabeste-te, nunta incepe intr-o ora!
    Am oftat pentru a doua oara, apoi m-am dus in dormitor. Astazi se casatoreste Ino.  Sunt fericita pentru ea, dar ... Trebuia sa merg cu Sasuke... Heh, macar o am pe Karin langa mine. Singura persoana care imi aduce aminte de el..

Mi-am pus pe mine rochia albastra cu trena, apoi mi-am facut repede parul. Trebuia sa fiu fericita pentru Ino, chiar daca Sasuke nu mai este aici. Mi-am pus repede pantofii, apoi m-am dus in sufragerie. Karin statea pe canapea uitandu-se prin pozele vechi.

- Hai Karin... Sunt sigura ca Ino ne asteapta, soptesc apoi parasesc incaperea.

Daca unii pot fi fericiti, atunci voi putea si eu. Voi incerca sa trec peste moartea lui. V-a fi greu, dar stiu ca a ramas undeva. A ramas in sufletul tuturor. Deoarece a fost un erou. Si-a sacrificat viata pentru noi toti, ca noi sa fim in siguranta. Nu i-a pasat daca a supravietuit sau nu, el ne-a vrut pe noi in siguranta. 

Ultima editare efectuata de catre Cataclysmal in Sam 22 Feb 2014 - 19:27, editata de 1 ori (Motiv : Nu era destul de lung *3*)

Eloise Drew ←
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 20/08/2013

Re: Letters for him

Mesaj Scris de Eloise Drew ← la data de Sam 22 Feb 2014 - 20:02

Nuuu! T.T Ce soartă crudă, de ce l-ai făcut atâtt de scurt ?:-w Și Sasuke TT.TT... Nu am nici un pic de inspirație pentru a lăsa un comentariu cât de cât normal:( , dar mă străduiesc deoarece îmi place prea mult primul capitol, deși e extrem de scurt T.T, poate următorul o să fie kilometric <3. Și Sakuraa, săraca de ea, și-a pierdut iubirea, cât de trist Laugh . Sper să faci ceva, nu știu, orice, să-l aduci înapoi pe Sasuke :-w. Te mai rog ceva, anunță-mă și pe mine, dacă vrei, când pui următorul capitol. O să-mi fac o idee mai bună despre fic, nu că nu aș avea una, dar na, o să înțeleg mai bine :3. Bagă mare la tastat Laugh) căci vreau un capitol lung data viitoare.
    Seară faină :33 !

Acum este: Lun 5 Dec 2016 - 0:21