╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Slenderman

Distribuiti

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Data de înscriere : 09/09/2011

Slenderman

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 15 Feb 2014 - 23:06

Slenderman face parte tin legendele urbane nord americane.Nu stiu cati ati auzit de el, dar in fine. Deci slenderman a fost facut cunoscut dupa mult timp in 2009 pe un forum american. S-au creat chiar si jocuri, ma mir insa cum de nu s-a facut film de groaza cu tipul asta pentru ca mie mi se pare un personaj foarte infricosator, si asta vine de la o persoana obijnuita cu astfel de lucruri. De obicei nu mi-e teama, dar tipul asta e chiar infricosator. Nu exista legende propriii despre el, ci doar ficuri. Totusi, am citit pe Wikipedia ca acest Slenderman a rapit grupuri de copii, dar si adulti. Prima data s-a pomenit de el in 1983, cand un fotograf a fost gasit mort, iar pozele sale aratau o creatura ciudata. Cam asta am inteles eu din wikipedia. Pe net am gasit o poza in care scria ca tipul insa e cunoscut din secolul 19, cand au fost si astfel de cazuri. 
    Slenderman este descris ca un om neobijnnuit de inalt, purtand costum negru, si nu are chip. In mai multe variante el are maini normale sau care se termina cu tentacule si mai are 6 sau 8 tentacule in spatele sau. El se poate alungi ca sa-si prinda victimele in capcana. Traieste in padurile intunecate din America de Nord. Acum, nu stiu cat de real e, insa sunt unele poze foarte vechi in care tipul asta e chiar surprins. De obicei nu mie teama, dar sigur as muri de inima de chiar l-as vedea. Totusi, exista oameni seriosi, de care rareori te poti indoi, sustin ca poate exista un sambure de adevar.

CrystalShadow
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 13/04/2014

Re: Slenderman

Mesaj Scris de CrystalShadow la data de Dum 13 Apr 2014 - 23:35

Cand am auzit de SlenderMan mi-am spus ca nu e infricosator. A fost recomandat de prietenii mei care mi-au spus sa joc Slender: The Eight Pages iar eu dupa ce l-am jucat am fost ceva in genul: ”PlaySlender they said. It will be fun they said.”
    Este un personaj infricosator. Dupa ce am jucat jocurile nu am mai dormit linistita vreo trei nopti. Eu nu spun ca este un personaj inventat fiindca desi se insinueaza ca a fost creat pe un forum exista poze si documente care indica faptul ca aceasta creatura terorizeaza oamenii de foarte mult timp.
    Legenda urbana a lui Slenderman te poate speria foarte tare. Este genul de creatura pe care trebuie sa o pomenesti cand in tabara cand stai in jurul focului cu prietenii. Nu mai doarme nimeni.  Laugh

Acum este: Mier 18 Ian 2017 - 20:03