╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Let's get together [+18]

Distribuiti

AlexaaShine
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 10/02/2014

Let's get together [+18]

Mesaj Scris de AlexaaShine la data de Lun 10 Feb 2014 - 23:27

Let's get together

Monolog 

Persoanele cele mai importante pentru tine sunt cele care te iubesc chiar si atunci cand nu te suporti nici tu , dar vor fi acolo mereu pentru tine ! Dar ce se intampla cand nu exista persoane care sa te ajute?

Capitolul I : Inceputul

Noaptea! Intunericul pune stapanire peste tot m-ai ales peste sufletul meu. Sufletul meu care doreste macar o  farama de iubire , cat de mica acolo, macar sa existe. Dar nu exista. Imi inec amarul singura in camera , uitandu-ma pe geam. Ochii mei de un verde crud , acum sunt rosi de la prea mult plans. Acestea urmaresc gratioasa luna care lumineaza slab in intreg sat Frunza , sau ma rog , cea mai ramas din el de la ultimul razboi . Iarasi imi aduc aminte , iarasi sufar si iarasi inima mea plange dupa EL. Ma doare mult prea tare pentru a gandi lucid. Totul mi se intampla doar mie , neputand face fata socului si dureri care navaleste asupra mea gandindu-ma doar la intrebarea : De ce eu? 
           Intrebarea asta mi-o pun de 10 ani , nedezlusind misterul nici pana astazi. Oare Dumnezeu chiar vrea ca eu , o tanara de 20 de ani , sa ma chinui chiar atat de mult , oare chiar vrea sa ma vada terminata in halul asta? Cursul vieti aduce cu el atatea surprize pline de dureri , dar si fericiri - care eu nu stiu semnificatia substantivului acesta - pe la toate colturi care asteapta sa le gasesti , iar de fiecare data cand cazi trebuie sa te ridici. Cand afli raspunsurile , viata isi schimba intrebarile . Dar fiinta mea nu mai rezista deloc. Prefer sa mor decat sa fiu o umbra nefolositoare pamantului.
          Totul a inceput de cand parinti mei au murit in razboiul fara mila. A trebuit sa ma descurc singura intr-o lume cruda , rece plina de obstacole foarte periculoase. O zi pentru un om obisnuit e ca orice alta zi , dar pentru mine este o zi plina de chin , unde izvoare neincetate curg lin secandu-mi inima din moment , in moment neputand fi salvata , iar la urma ajung sa le simt gustul amarui al lor , al lacrimilor.
            Aerul intra usor , usor in incaperea neagra trecand prin parul meu roz , calmandu-ma. Il iubesc foarte mult. De mica il cunosc si recunoasc ca as da timpul inapoi schimband decizile pentru al avea aproape de mine , din nou si din nou. Il vreau langa mine tot restul vieti mele , simtindu-i buzele catifelate si carnoase apasate peste ale mele formand un sarut pasional fara oprire , trupu lui bine lucrat lipit de al meu landu-ma in brate protectiv , dar tot odata si cu atentie , parca avand un bibelou pe punctul se a se sparge in brate lui. Il vreau , dar l-am pierdut pe el.
            L-am pierdut pe Naruto. Nu credeam niciodata cum totul se intoarte impotriva ta. Uite cum , roata sa intors in defavoarea mea , iar acum eu il iubesc pe el , iar el a uitat de mine si de existenta mea. El acuma isi imparte trupul , cat si sufletul cu o fata foarte firava , dar totodata puternica , timida si intelegatoare pe nume Hinata Hyuuga , iar inspre durerea mea viitoarea Hinata Uzumaki. Da , oameni buni , a-ti auzit bine cei doi se casatoresc peste o luna. Ce pot face eu in acest timp? Nimic. Stau si imi plang de mila cum persoana care o iubesc se casatoareste cu alcineva. O urasc . Ii urasc . Mi-au distrus viata , prima oara Uchiha Sasuke care m-a parasit singura pe o banca cautand razbunarea clanului sau , care a fost asasinat de catre fratele sau , Itachi. L-am iubit de la 5 ani , iar lui nici nu i-a pasat de mine gandindu-se la mine ca la un nimic. Dar cum el era sa ma omoare , mi-a trecut de el mai ales cand am inceput sa il vad pe Naruto mai mult ca un prieten , atunci el a inceput sa ma vada mai mult ca pe o sora decat potentiala iubita. S-a mai aparut si Hinata punadu-mi capac . Pur si simplu vreau sa ma omor , dar din pacate , mi-e prea frica de moarte ca sa pot obtine gustul amarui al libertati.
            Hmm , Naruto , ce nume dragut pentru un baiat dragut . Il doresc mai mult decat doresc puterea Dumnezeasca , dar raman doar cu vise neimpartasite care oficial ma distrug cat se poate de mult. Macar visele nu ma paresesc. Razele calde ale soarelui care imi ating obrazul blajin ma opreste din procesare ducandu-ma in universul real care arata sosirea neintarziata a dimineti. Inca o zi nedormita adaugata la lista mea de zile fara odihna . Constat ca este sase dimineata , deci mai am timp sa mai visez cum posibilul devine posibil.Ma intind in patul de-o persoana , uitandu-ma cu ochi pe pereti si gandindu-ma la nimic. Am inceput sa ma obisnuiesc cu situatia de singuratate . Cred , presupun ca singura persoana care se ingrijoreaza de mine este maestra mea , insa cred ca si ea a uitat de mine mai mult ca sigur. Nu am mai iesit din casa de doua saptamani. Si ce? Cum zic si voi zice , sunt doar o umbra adusa pamantului fara vrun rost sau destin. Intr-un final ma decid si ma ridic cu o oboseala si o durere foarte urata de cap.

Acum este: Joi 8 Dec 2016 - 7:55