Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Reiki

Distribuiti
    lexx
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Reiki

Mesaj Scris de lexx la data de Mier 5 Feb 2014 - 20:47

Ok, nu stiu daca exista pe aici un astfel de topic, dar sper sa fiu prima care deschide un alt subiect. 
    Am vazut pe aici multe lucruri interesante, posedar, locuri bantuite, demoni, vampiri, varcolaci, multe mituri, realitati si toate cele. In cele din urma m-am gandit sa postez si eu ceva, nu stiu cat cuprinde domeniul 'paranormalului', dar sa spunem.
    Cum spune si titlul, Reiki este o practica veche, descoperita de Mikao Usui in anul 1992. A fost dezvoltata de-a lungul timpului, fiind adaptata mai multor traditii, raspandindu-se in lume. Reiki este ca un fel de alta alternativa a medicinei, una spirituala, prin care cu ajutorul mainilor practicantul isi poate face autotratament. Reiki prezinta mai multe sisteme, care la randul lor sunt impartite pe grade. Fiecare sistem in parte vine cu o serie de simboluri care ajuta practicantul intr-o multitudine de domenii. Spre exemplu, o comunicare mai buna cu cei din jur, putin ajutor la invatat, in viata sentimentala sau in cea profesionala. 

Nu este chiar o descriere completa, dar daca aveti intrebari, sunt aici sa raspund la ele. 

Acum este: Joi 23 Mar 2017 - 16:21