╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Pasiune criminala

Distribuiti

Piticania Ta Dulce<3
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Data de înscriere : 03/05/2013

Pasiune criminala

Mesaj Scris de Piticania Ta Dulce<3 la data de Vin 31 Ian 2014 - 16:00

Capitolul I
    Trecutul si prezentul

Cerul alb s-a deschis, zambeste larg și împrastie spre pamant o sumedenie de fluturi albi de zapada, mici și gingasi. Se rotesc în aer ca niste fiinte vesele si sclipesc în razele soarelui ca niste stelute de argint. Sunt atat de multi încât seamana cu un roi de albine albe jucause, care au împanzit vazduhul. Unii sunt mici de tot, iar altii mai mari, dar cu totii sunt pufosi și mai usori decat aerul.
    Eram incanta sa vad cum copii mici se bucurau de o ninsoare ca in povesti.
    Ma indepartez de geam si ma duc sa imi iau ceva de halit. Aveam o pofta maxima sa mananc ceva dulce.
    Sora mea mai mica, Yoko era cu prietenii ei la joaca. Macar ea sa isi traiasca copilaria fericita.
    Pentru mine, Esther,nu era la fel. Parintii nostri au fost ucisi de un criminal.  Desi aveam doar 15 ani,lucram ca agenta sub acoperire.
    Chiar daca trebuie de fiecare data sa ma imbrac sumar,asta ii atragea si mai tare pe criminali si violatori
    Ma uitam la sertarul unde imi tineam pistolul. Aveam sigur sa il impusc pe nenorocit. Dar asta era slujba mea si mi-o respectam.
    Ce m-a enervat la barbati era ca toti se uitau la sanii mei de invidiat si posterioul meu bombat.
    Aveam un par  roz pal lung pana la genunchi,un breton foarte lung care imi ajungea pana la gene.,ochii albastri ca spuma marii si pielea foare palida.
    Inca traiam in trecut si nu aveam de gand sa il scap pe criminal din ochi. Il voi ucide chiar eu cu mana mea.
    Seful ne spusese sa nu omoram infractorii. Pe mine,sincer nu ma interesa ce ne zicea sefu'.
    Aveam sa o fac pe cont propriu. M-am dus la dulap si am luat niste gloante sa le pun la pistolul.
    Nimeni nu a spus ca nu putem pe cont propriu si evident inafara serviciului. Dar mai intai trebuia sa ma joc putin cu el,inainte sa il ucid.
    In seara asta clubul era deschis. Trebuia sa ma imbrac cat de sumar puteam.
    Mi-am adus aminte de pofta mea nebuna si mi-am luat niste pizza din frigider care mai ramase. Yuumy!!
    M-am lins pe bot de pofta si mi-am inceput gustarea.
    Era super gustoasa. Poate mai aveam sa comand  una maine dimineata. Sunetul telefonului ma facu sa tresar.
    -La dracu! Serios?!
    Am luat-o grabita spre telefon si ma impiedicasem o minge de fotbal care statea in mijlocul sufrageriei.
    M-am ridicat cu greu si m-am uitat.
    Era Kim!
    -Hey,Kim! Ce faci?
    -La 23:40 sa fii pregatita. Mergem la club!
    -B-bine,m-am balbait eu prosteste.
    -Am inchis telefonul asta era sansa mea. Aveam sa incerc sa il prind.
    Mi-am luat geanta si am bagat pistolul in ea. Era ca o masura de siguranta. Sa nu credeti ca aveam sa macelaresc tot clubul. Poate aveam sa o fac. Nu degeam aveam o minte criminala si perversa.

Ultima editare efectuata de catre Sakura_Pinky16 in Sam 1 Feb 2014 - 13:11, editata de 1 ori

IoAnA96
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 17/07/2013

Re: Pasiune criminala

Mesaj Scris de IoAnA96 la data de Vin 31 Ian 2014 - 16:16

Hey, buna. Ti-am citit primul capitol. E dragut dar e cam scurt. Urmatorul poate il faci mai lung. O minte criminala si perversa? Ehh... asta imi place. Oarecum si eu am o minte perversa, dar nu asta conteaza acum. Ficul tau imi place si daca vrei, sa ma anunti cand vei pune urmatoarea parte. Si te astept pe la  "Jocul iubirii" cu o parere. Te-am pupat. Cya  Kiss  Big smile  Smile  Agrement

Piticania Ta Dulce<3
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Piticania Ta Dulce<3 la data de Sam 1 Feb 2014 - 14:08

Capitolul II
    Intalnirea

Asta era seara cea mare.Poate aveam sa il gasesc pe criminal.
    Pana sa vina seara,mi-am cautat de lucru prin casa. Eram asa plictisita...
    Mi-am luat spray-ul si am sters mobila.Macar aveam ocupatie. Si Yoko mai stergea praful,si facea curatenie in camera,doar cand avea chef. Cu dulapul era de de lucru serios.
    Mai mult eu eram casnica casei. O mostenisem pe mama la asta.Avea un talent uimitor de a lua toata casa la curatat.Cam asa,eram si eu.
    Eu spalam,eu stergeam praful,eu faceam de mancare,lucram ca agenta si aveam grija de sora mea mica.
    Bunica stia ca lucrez si Yoko care avea doar 7 ani trebuia sa stea cu cineva. Se plictisea singura. Pentru ea nu eram o sora,mai mult o mama. Era ca si cum as avea eu propriul copil.
    Mai stateam cu ea noptile cand se intampla si avea cosmaruri si vorbeam cu ea pana adormea in bratele mele.
    In timp ce ma apucasem de baie,am apucat sa ma uit la ceas. Incepea sa se faca opt.
    Ce bine era sa faci niste treaba! Imi mai trecea timpul.M-am dus la geam sa vad daca era Yoko si auzisem usa.
    Venise acasa!
    -Vrei sa iti fac ceva de mancare?am intrebat-o  zambind cand  se freca pe burtica.
    Ea zambi si spuse ca vroia o supa.
    Am luat oala cu supa si am inceput sa ii incalzesc mancarea.
    Am stat cu ea cat a mancat  si imi povestea cum facea ingerasi si se bulagarise cu ceilalti copii.
    Timpul trecea repede si sosi timpul sa ma pregatesc de club.
    M-am dus in baie sa imi fac un dus rapid si cald. M-am spalat pe dinti si pe urma eram cu problema parului. Mi l-am pieptanat si l-am intins cu placa. Bretonul imi statea pe ochi ca de obicei.
    Uneori ma batea capul sa mi-l vopsesc in negru si sa il tund pana la umeri,dar nu ma lasa inima. Dar pana l-am tuns pana la talie. Era de ajuns. Si culoare mi se paru deja copilareasca. Dar lui Yoko ii placea sa ma vada cu parul roz,deci nu aveam sa il vopsesc. Cat despre rochie mi-am luat un maieu albastru si o jacheta neagra si pantaloni negri mulati cu niste tenisi cu tinte.
    Yoko statea si ma aplauda pentru alegerea vestimentara.
    M-am dus la baie sa imi dau cu gloss. Si niste fard foarte deschis. Telefonu suna. Era Kim!
    -Unde esti?am intrebat-o vesela.
    -Mai avem putin si venim. Asteapta-ne!
    Am inchis si am inceput sa formez numarul bunicii sa o chem sa stea cu Yoko. Am vorbit cu ea si spusese ca vine acum.
    Nu era departe de mine. Statea la doua case departare. Mi-am luat geanta si pistolul,in caz de ceva.
    Am deschis usa si am intampinat-o pe bunica cu o imbratisare si un pupic pe obraz,la fel  si Yoko. Le-am urat succes la distractie si ele mie la fel.
    Am iesit afara. Era un frig de crapau pietrele. Foarte proasta tinuta pe frigurile astea,dar na. Mergeam la club cu prietenii. Ce dracu?
    Am vazut o masina rosie cotind la dreapta si veni cu o viteza uimitoare,incat ar trebui sa ma dau cativa pasi in spate.
    Kim era o fata cu parul negru ca abanosul cu tepi,imbracata cu rochie scurta de i se vedea si posteriorul.
    Serios? !Pe vremea asta? Dar in fine,era alegerea ei. Hiru era un baiat voinic de vreo saptesprezece ani,cu ochii negri ca taciunele si parul ca de ciocolata.
    Seth era mai slabut,cu ochii verzi ca de smarald,parul blond ca razele soarelui.
    Ana era cu un par albastru ca cerul,lung pana la genunchi prins in doua cozi ca la copii aia mici,si bretonul depasit de ochi pe frunte,iar restul pana la gene.
    Ana era cea mai dezbracata de pe aici. Era intrun maieu cu corset fara bretele negru si o fusta foarte scurta care o poarta animatoarele.
    Se pare ca la club era inghesuiala mare. Un domn urias veni si ne puse stampila pe mana.
    Era foarte luxos,ce-i drept. Canapele si fotolii de piele neagra,la bar erau genul de scaune care te pui pe ele si stai ridicat.
    Unii barbati erau imbracati sport,alti elegant.
    Am cautat cu privirea sa gasesc pe cineva suspect. Criminalul ar fi putut fi oricine.
    Deocamdata nimic!
    Putina distractie nu strica. Kim deja incepea sa danseze cu iubitul ei,Hiru. Eu nu aveam iubit,deci incepusem dansez singura pana ma  luat Seth la dans.
    Era un baiat amuzant asa ca am stat cu el sa beau ceva si sa vorbim chestii banale.
    Dj-ul crease o atmosfera draguta care ii facu pana si pe cei mai plictisiti sa vina la dans cu alte fete.
    Dar simteam si ceva ciudat.

Ultima editare efectuata de catre Sakura_Pinky16 in Sam 1 Feb 2014 - 16:17, editata de 1 ori

IoAnA96
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 17/07/2013

Mesaj Scris de IoAnA96 la data de Sam 1 Feb 2014 - 15:23

Ei.... TheFallenAngel cum iti permiti sa mi-o iei inainte? Te voi da in judecata. Glumeam Laugh Kiss Am ajuns sa iti citesc si acest capitol si spun cu mare drag ca imi place in continuare. Abia astept sa vad cu ce ma mai surprinzi. Sa pui capitolul urmator cat mai rapid. Eu sunt mereu aici. 
    Te-am pupat Kiss Kiss

Piticania Ta Dulce<3
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Piticania Ta Dulce<3 la data de Mier 28 Mai 2014 - 23:26

Capitolul III

Complicatii

Stateam la bar cu Seth  si ma uitam pe furis in toate coltisoarele asteptand nenorocitul  sa isi faca aparitia si sa mai faca victime. Putea fi oriunde.
    -Esther-chan,e totul bine? Pari stresata de ceva...
    -Huh,ce? Ah,nimic! E totul in regula! Nu iti face griji pentru mine,l-am asigurat eu zambind  fals.
    Nu era cazul sa il fac tocmai pe Seth sa se ingrijoreze pentru mine. Nu trebuia sa sufere si el din cauza mea.  Era un baiat vesnic vesel cu parul blond ca spicele de grau facut tepi si cu bretonul lasat liber sa ii acopere fruntea. Ochii sai erau albastrii ca niste oceane in care te puteai pierde.
    Intr-adevar incepusem sa fac o pasiune mica pentru el., Zambetul lui imi dadea numai fericire,cu totu ca mai mai fortam si eu sa zambesc.
    -Pai..aa stii tu...ma gandeam ca poate noi doi am putea.....sa fim...
    -Seth...
    -Esther-chan,te plac foarte mult! Ai vrea sa fii cu mine?
    Ce a spus? Ca ma place si daca as vrea sa fiu cu el?
    Eram socata si sincera sa fiu nu aveam cuvinte sa descriu ce simteam pentru el. Recunosc ca pasiunea mea pentru el era mare,dar nu cred ca as putea avea o sansa cu el nici daca as vrea. Nu voiam sa sa stie despre mine si despre trecutul meu. Nu voiam ca el sa imi inmoaie inima incat sa uit de razbunarea mea.  Ar suferi mult sa stie adevarul sau sa chiar sa il mint. Il iubeam,dar numai ca pe un prieten,nu ca pe un iubit. Ma durea inima sa ii zic ca il refuz dar trebuia sa o fac. Era singura cale sa imi pot duce razbunarea la capat. Asta era destinul meu. Sa imi razbun parintii si sa il ucid pe criminalul care ii omorase.
    -Seth,eu....
    -Nu e nimic,Esther,spuse el zambind cam fortat. Inteleg ca nu vrei sa fii cu mine si ca ma consideri decat un prieten.
    -Seth,nu...Nu vreau ca tu..
    -Inteleg,Esther-chan. Dar vreau sa stii ca eu te-am iubit de mai demult. Nu prea am avut curaj sa iti zic pana acum dar ar fi trebuit sa o spun.
    -Seth,te rog! Nu e ceea ce crezi tu! Si eu te plac,dar inca nu sunt sigura de sentimentele mele. Poti sa ma intelegi in privinta asta?
    -Esther-chan,promiti ca o sa te mai gandesti la asta?  Promit ca am sa lupt pentru tine si am sa te apar cu pretul vietii mele. Te iubesc mult,Esther...
    Se ridica de pe scaun si isi baga mainile in buzunare plecand fara sa imi mai spuna "noapte buna" .
    Mi-am intors privirea catre bautura mea . Ma uitam la ea ca si cum m-as fi putut vedea intr-o oglinda. Aveam o fata destul de ciudata. In niciun caz nu mai eram eu.
    Am inchis ochii incercand sa uit toata conversatia dar tot se imprima in creierul meu si nu puteam sa mai scap. Eram asa o pacoste. Il refuzasem chiar pe baiatul pe care il placusem mult.
    Cateva margelute incolore incepura sa imi curga din ochi si nu mai puteam suporta. Ce era cu mine?
    M-am ridicat si eu de pe scaun si am platit ambele bauturi si am iesit in club fara sa imi iau bun ramas de la amicii mei. Eram stresarta,trista si nervoasa. de ce trebuia sa mi se intample mie asta? De ce tocmai eu?
    am strans pumnii si am tras o lovitura destul de violenta intr-un copac incat lasasem urma. 
    Nu voiam sa ma intorc acasa dar nici la club. Doream pur si simplu sa golanesc pe strazi de una  singura. Nu ma interesa daca ma vedea cineva. Eram singura pe strada. Singurele lumini erau cele aprinse pe stradute. Luminile din case erau stinse. Toata lumea era acasa in pat cu exceptia mea. 
    Seth,de ce ma faci tu sa ma simt prost intr-un moment ca asta? De ce ar trebui sa imi spui tocmai seara asta ca tii la mine? De ce ?
    Imi puneam atatea intrebari dar nu eram in stare sa imi dau raspunsuri singura.  Seth,te rog sper sa nu te fi dus acasa acum! am nevoie de raspunsuri acum si urgent!
    Incep sa alerg inca cu lacrimile in ochi insa dau peste cineva si cad in fund. Ma uit in sus si.............

Acum este: Joi 8 Dec 2016 - 7:56