╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Ficul Lunii Ianuarie

Distribuiti

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Sex : feminin

Data de înscriere : 06/09/2011

Topic Închis Ficul Lunii Ianuarie

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Joi 5 Ian 2012 - 18:31

Buna tuturor. Incepe un nou sezon al concursului Ficul Lunii. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Inscrierile se vor face de astazi 5.01.2012 pana pe data de 13.01.2012 [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Membri care se inscriu trebuie sa:

1. Participe cu propriul fic .
    2. Isi inscrie un fic terminat sau care sa aiba cel putin 4-5 capitole .
    3. Scrie numele si linkul ficului .

Barem:

Titlul: 1 p
    Ideea / Originalitatea: 0,5
    Naratiunea: 2 p
    Descrierea: 2 p
    Dialogul: 1,5 p
    Greseli de tastare / exprimare / ortografie: 1, 5 p
    Actiunea: 1 p
    Estetica: 0,5 p
    Nu se acorda punct din oficiu !

Critici acestui concurs:

Dj Yoo-Miky, ☆♥Я◊sЄ♥☆

Castigatorul se va anunta in ultima saptamana din luna. Acestea fiind spuse, inscrierile pot incepe:

START

Ultima editare efectuata de catre Dj Yoo-Miky in Mar 31 Ian 2012 - 10:34, editata de 2 ori

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 10/11/2011

Topic Închis Re: Ficul Lunii Ianuarie

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Joi 5 Ian 2012 - 18:50

Eu vreau sa ma inscriu cu noul meu fic: Doua surori in razboi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Nu e terminat, dar are mai mult de cinci capitole [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Chilotii♥bunicii
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 01/01/2012

Mesaj Scris de Chilotii♥bunicii la data de Joi 5 Ian 2012 - 19:34

vreau si eu sa ma inscriu [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Viata m-a schimbat dupa plecarea ta =

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
    Edit mod: pune un link normal sau ficul tau nu participa ^_^

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Lun 16 Ian 2012 - 17:22

Inscrierile au luat sfarsit. Cine nu a apucat, poate la urmatorul ^_^.

Juriu poate sa inceapa sa noteze povestile. Succes participantilor ^.^

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Vin 27 Ian 2012 - 22:24

Notele din partea mea. Vă anunţ că pe data de 31-ianuarie-2012 va fi anunţat câştigătorul.

Două surori în război -> * Black Flame *

#Tilu:
    E interesant.
    De ce? Pentru c
    ă
    mintea cititorului se gândeşte la cine ştie ce poveste fantastică, cu lupte,
    zâne, ninja şi multe altele. Acest lucru îţi aduce un mare avantaj. 1p

#Ideea/ Originalitate: E plăcut să văd că nu faci cu celebrul cuplu SasuxSaku sau ItaxSaku şi că introduci personaje şi de ale tale. Însă dacă doar pentru că Andreea a fost expusă morţi din cauza lui Nynna cele două se ceartă atât de tare, e prea exagerat. Sau poate ai altă idee mai dură. 0,4p

#Naraţiunea: Aşa de curiozitate. De ce ai început să narezi la persoana a III-a ca după să o dai în persoana I şi la ultimul capitol postat, iar persoana a III-a? Aşa ameţeşti cititori. Te hotărăşti de la bun început cum vrei sa mergi. Şi tu narai la persoana I şi puneai gândurile la fiecare personaj care apărea în peisaj. Deci mai bine persoana a III-a. 1, 3p

#Descrierea: Nu pot spune că nu ai avut, dar aş fi vrut mai mult. Unele figuri de stil erau prea exagerate pentru contextul în care erau personajele. Încă ceva, nici o figură de stil nu se pune între ghilimele. Ai trecut peste prea multe sentimente. Sărutul nu prea a fost descris, după acel moment în care Andreea era să moară sau când nu o gasea pe Kazura şi fugea ca nebuna pe acolo. Erau atâtea momente pe care le-ai omis. 1p

#Dialogul: Nu am ce comenta. Consider că ai suficient dialog. 1, 5p
    #Greşeli de tastare/ exprimare/ ortografie: eu am mai observat câteva greşeli, dar nu foarte multe. Eşti destul de atentă la capitole şi e de apreciat, că sunt aproape curate. 1, 3p

#Acţiunea: Mamă, dar ai fugărit-o. Ai unele momente în care treceai foarte repede. Acum ei sunt aici şi imediat au ajuns acolo. Nu au stat mult şi acum sunt acolo. Scena din depozit, nu ieşi aşa uşor dintr-o zonă în flăcări şi cu acel fum, iar după ce ieşi nu îţi revii aşa uşor. Trebuie intervenţie de către medici, căci inhalezi monoxid de carbon, adică e toxic şi imediat poţi muri, iar cum ei erau încă în clădirea unde focul se răspândea mă îndoiesc ca Andreea să-şi revină aşa repede. 0, 5p

#Estetica: Se înţelege. Ai fragmentat bine şi asta din primul capitol. 0, 5p

Nota: 7, 5

Viaţa m-a schimbat după plecarea ta -> Cristinica ela

#Titlu: Întrebare: te schimbă viaţa sau tu îţi schimbi viaţa? Poate destinul a luat altă întorsătură, dar viaţa nu te schimbă pe tine, cu tu pe ea. Titlu tău ar fi putut suna ceva de genu: Viaţa mea s-a schimbat după plecarea ta sau plecarea ta mi-a schimbat viaţa. 0, 8p

#Ideea/ Originalitatea: Bun, faza cu Sakura care se schimbă e foarte des întâlnită şi că face parte dintr-un clan. Însă, tu, ai schimbat. Ai modificat, cu toate că nu prea am înţeles din prima. E de apreciat că schimbi personajele şi se vede că lucrezi la ele, nu au acelaşi comportament ca în restul ficurilor. Îi conturezi diferit, mai ales Sakura si Sasuke. 0, 4p

#Naraţiunea: Bun, ai cam ameţit lucrurile pe acolo. Ai început să narezi la persoana a III-a, după te-ai dat pe naraţiune la persoana I. Ca şi colega ta. După, când narai: draga mea, mă ameţeai. Nu mai înţelegeam. În primul rând, parantezele nu au ce cauta într-un fic.
    În al doilea rând lasai o acţiune, treceai la alta şi după îţi aduceai aminte că nu ai încheiat-o şi reveneai cu două fraze. Nu facem ciorbe. 1p

#Descriere: Am întâlnit foarte multă la descrierea aspectului, a hainelor. Lucruri mărunte şi minore, care nu prea mă interesau. Sincer. Aş fi preferat să ştiu mai degrabă cum arată locurile prin care ei se duceau, templele, ca să nu mai zic de sentimente. Unde sunt ele? Unde e descris sărutul. Sakura nu are sentimente, când a aflat că a fost minţită? 0, 9p

#Dialogul: La început a fost destul de mult şi uneori sec. Mi-ar fi plăcut să o pui pe mama lui Sasuke şi Itachi să povestească cum de ea a ajuns acolo. Aşa ca să ştim şi noi ca cititori. 1p

#Greşeli de tastare/ exprimare/ ortografie: Nu pot să spun că nu ai avut şi că nu le-am văzut. Ai multe greşeli. De când numele se scriu cu literă mică şi de când propoziţiile se încep cu literă mică. 0, 7p

#Acţiunea: Fugărită. Ca şi cealaltă participantă, te-ai grăbit. Unde fugiţi fraţi mei? Acum erau la templu, acum se joacă, acum adorm. Hopa, hopa, că mă pierzi pe drum. 0, 5p

#Estetica: Nu mai scrie Cap. 1/ 2 etc... Că arată inestetic. Capitolul ... Aşa da. În rest se înţelege şi fragmentezi destul de bine. 0, 4p

Nota: 5, 7.

Vă felicit fetelor. Aveţi poveşti interesante, doar că mai aveţi de muncă la ele şi sper ca tot ce vă spun eu şi ceilalţi membri din juriu să băgaţi la cap şi să aplicaţi la povestea voastră.

Acum, pentru juriu: Ioana mi-a zis că dă notele zilele astea. Sper că până pe 30 le oferă. Restul din juriu, dacă nu daţi notele până pe 30 ianuarie, atunci nu le veţi mai da.

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Data de înscriere : 06/09/2011

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Mar 31 Ian 2012 - 4:28

Ok fetelor. Am venit si eu in toiul niptii cu notele, dar asta w. N-am tim ziua, insa ma pot ocupa de munca noaptea. Big smile
    Deci, ajunge cu scuzele si uitati-va notele.

Baremul:

Titlul: 1 p
    Ideea / Originalitatea: 0,5
    Naratiunea: 2 p
    Descrierea: 2 p
    Dialogul: 1,5 p
    Greseli de tastare / exprimare / ortografie: 1, 5 p
    Actiunea: 1 p
    Estetica: 0,5 p

"Black Flame*:

Tittul: 1 p

Unul destul de interesant si surprinzator de misterios. Ei bine, nimic din ce mi-am imaginat eu ca va fi vorba in acel fic, nu a fost si credeam ca va fi o idee pe care multi au abordat-o, insa nu e asa si imi cer scuze - inca odata pe ziua de azi - ca te-am subestimat la inceput. Big smile

Ideea: 0.5

Eu nu am mai intalnit-o, observ insa ca Rose da, insa asta n-are cu nimic deaface cu jurizarea mea. Cum am si zis la titlu, nu ma asteptam ca cele doua fete, respectiv surori sa se certe din cauta ex-ului una, si nu pentru ca plac acelasi baiat. E ceva nou aici si nu vad de ce nu ti-as putea da punctaj maxim. Smile

Naratiunea: 1 p

Sa stii ca nu mi-a placut deloc. Ti-am scazut mult din punctaj deoarece la aceasta categorie sunt pretentioasa. Este urat sa incepi a povesti la o persoana si apoi sa o lasi si sa vi cu alta. As fi avut rugamintea ca macar daca povesteai la persoana I sa povestesti din perspectiva a maxim 2 persoane, iar de la capitol la capitol sa schimbi din ce perspectiva e si nu pe tot parcuursul capitolului. S-ar vedea - asa cum se vede si in prezent - foarte urat si induce in eroare cititorul.

Descrierea: 1.5 p

Of of of! Ai c-am ratat multe oportunitati de a descrie sentimente. A zis si colega mea, Rose, insa te tacan si eu umpic la cap. Ideea din perspectiva mea e ca descrii bine, iei pe rand fiecare idee pe care vrei sa o arati acolo, te straduiesti, dar - trebuia sa mai fie ceva - ai c-am dat cu piciorul multor ocazii de a-ti exprima sentimentele prin personajele tale. Cine te-a grabit? Cititorii? Scoala? Laugh Ei bine toti avem scoala si totusi reusim sa ne furam cateva ore din zi pentru a va da voua critica. Un sciitor creeaza o poveste in speranta ca-si va putea exprima sentimentele si trairile pentru a se mai detensiona, iar odata cu asta ne ofera si noua un plus de interes literar - sper ca zic bine - prin felul lui e a scrie. Vezi tu, daca stai sa te gandesti la toata ideea ta - incredibil de inteligenta - si ti-ai imagina actiunea ca intr-un film, cred ca te-ar lua fiorii iar sentimentul de adrenalina ne-ar fi cuprins cu siguranta, insa din descrierea ta eu nu am simtit-o asa cum speram, cu toate ca ai reusit sa construiesti momentul si chiar nu a fost rau. Agrement Stii, e greu sa te concentrezi cand scrii, trebuie sa ai liniste, inspiratie, timp si mai ales emotie. Multi dintre scriitorii de fanficuri nu au asa ceva, in special timp. O multime scriu la repezeala pentru ca au scoala sau nu le da pace gandul ca ar putea fi prinsi de parinti cum ca, in loc sa invete - un exemplu - stau si scriu la nu stiu ce poveste - puerila din punctul lor de vedere - si atunci tot ceea ce tine de concentrare dispare. Nu am scazut atat de mult cum a facut-o colega mea pentru ca totusi apreciez mai mult descrierea ta decat a celeilalte participante. Sper ca m-ai inteles cat de cat si vreau ca sfaturile pe care ti le dam - criticii - sa tii cont de ele pentru ca tu te-ai descurca de minune la scrierea ficurilor - si de ce nu a unor carti - si ai putea transmite toate tipurile de sentimente. Wink

Dialogul: 1.3 p

Colega mea a zis ca ai dialog. Ei bine, parerea mea e ca ai fi putut avea mai putin dialog - deoarece o poveste nu sta la paza lui - eliminand niste replici. Daca intr-adevar tineai sa le pui in vedere ideea, le puteai descrie la fel de bine si usor indirect, ca atunci cand gandeste personajul acel ceva. Nu stiu cum sa ma fac inteleasa. Think Adica sa le descrii la persoanaa III-a, cum ar veni. Ca sa te fac sa intelegi mai bine, am sa-ti i-au un paragraf din ultimul capitol:
    "- Lasa-ma in pace, Gaara! Spun eu impingandu-l cu putere.
    - De ce te-as lasa in pace, Nynna? Dupa cat am suferit pentru tine? Pentru relatia noastra?
    - Tu nu ai suferit! Eu am suferit tot timpul asta in care tu mergeai prin cluburi si te distrai cu tot felul de fete! Eu nu am mai suportat asta, asa ca te-am parasit nenorocitule! Acum pleaca, pana nu chem politia!"
    Din fraza asta ai fi reusit sa scoti dublul randurilor scrise daca ai fi descris indirect. Ideea descrierii indirecte a dialogului este ca poti pune si sentimente pe langa acea actiune, daca o pot numi asa. Sincer acum nu sunt 100% treaza deci nu vreau sa-ti arat un model cum a-si proceda eu si sa nu fie corect, insa iti promit ca-ti dau un PM cu tot ce trebuie, insa am rugamintea sa-mi aduci aminte. Sunt c-am uituca si plecata pe Marte in ultima vreme deci sper ca nu te superi. Iti voi explica in paralel tot ce n-ai inteles si te voi lamuri in legatura cu semnele de intrebare pe care le ai. Angel

Greseli de tastare / exprimare / ortografie: 1.5 p

N-am ce zice. Am observat cateva insa in ultimul capitol - care tot eu l-am criticat - nu am putut observa decat 2 greseli si tot c-am p-atatea si in celelalte capitole care erau destul de lungi. Felicitari, observ ca iti faci timp pentru a-ti verifica textul si nu a pus lenea stapanire pe tine. Tongue

Actiune: 0.7 p

Vai vai ce te pap eu pe tine. Din cauza ca te-ai grabit sa scoti acele "victime" nevinovate din incurcatura, ai uitat defapt scopul tau. Nu ai descris sentimentele, iar asta a facut ca actiunea sa mearga intr-un ritm alert. Ai idee cate sentimente ai fi putut descrie cat timp erau Andreea si Itachi inchisi in acea camera? Apreciez ca nu s-au sarutat in asemenea circumstante, insa totusi... ii puteai apropia putin. Chiar si asa, este bine. Apreciez efortul.

Estetica: 0.5

As fi vrut sa-ti scad din cauza ca mereu schimbai perspectivele din care descriai, insa chiar daca pe mine m-a deranjat, pe altii poate nu i-au deranjat si nu polueaza estetic exagerat de mult la prima vedere.

Acestea fiind zise, nota ta de la mine este: 8. Felicitari! Smile

Cristinica ela:

Titlul: 0,7

A explicat si colega mea ideea pe care doream sa ti-o expun, iar pe langa ea voi mai adauga si eu ceva in plus. Acel titlu pe care l-ai ales este c-am lung. Nu e foarte misterios. Mi-am dat seama ca e vorba de Sasuke si Sakura, iar el a tradat satul. Ei bine, ti-as sugera sa te mai gandesti la titlu.

Ideea: 0.2

Aoleu ce banal! Ideea cum ca Sasuke se intoarce in sat e cea mai intalnita deoarece multi vor sa refaca intr-un fel anime-ul si sa-l intoarca de partea binelui pe Sasuke, insa in realitate - asa cum trebuia gandit totul - nu prea mai poate fi acceptat din nou, decat daca la mijlocul acestei fapte - nesabuite din punctul meu de vedere - este ticluit un plan malefic mai mult sau mai putin practic. El a tradat satul, de unde poti stii ca n-o va face din nou? De unde stii ca nu va asasina Hokagele? Cum iti dai seama daca e sincer? Nu ai de unde stii. Daca ai fi luat altfel ideea ficului ar fi fost mult mai bine. Nu ti-as fi dat deloc punctaj daca nu ai mai fi schimbat niste amanunte. Si cu toate astea nu vreau sa par rea sau pe interes. Confuz

Naratiunea: 0.6 p

Groaza! M-am ingrozit cand am vazut ce-i acolo. Doamne, cat de greu e sa scrii din perpectiva numai unei persoane? Sa zicem maxim doua, dar chiar asa? Nu-mi place, sunt total dezamagita si nemultumita. Pe viitor, incearca sa scrii din perspectiva numai a personajului principal. Sau, in cazul tau, a Sakurei si daca intr-adevar vrei si nu poti face doar asa, poti si din a lui Sasuke. Daca totusi recurgi la a doua optiune, nu schimba prea des perspectivele in interiorul capitolului. Intr-un capitol descrii din perspectiva Sakurei si in altul din perspectiva lui Sasuke.
    Ma asteptam la mai mult, ma asteptam sa fie diferit, ma asteptam la o schimbare... Of! Sad

Descrierea: 1 p

Vai vai vai vai! Te rog spune-mi ca nu am vazut ceea ce cred eu ca am vazut! Spune-mi ca nu am vazut acea descriere puerila de tip "Daca tot nu am ce face va spun cu ce sunt imbracata..." Spune-mi ca nu ai dat cu piciorul atator ocazii de a descrie sentimentele! Acele afurisite de sentimente care ale naibii - scuzati-mi limbajul - nu vor sa apara din partea nimanui. Toti din ficul tau se incapataneaza sa fie aroganti, insensibili cuprinsi de mandrie, egoismul fiind cireasa de pe tort. Tsunade a pacalit-o pe Sakura, Sasuke a tradat satul, apoi se intoarce si la un moment dat a gandit ca o vrea pe Sakura pentru ca nu o poate avea si nu in ultimul rand, Sakura vrea si ea sa plece demonstrandu-ne astfel ca nu a invatat nimic din toata treaba cu fostul lui coleg de echipa tradator. Pur si simplu nu am simtit nici o aura speciala cand ti-am citit frazele "de mare suspans", capitolele, adica ficul in sine. Am vazut ca ai strecurat ceva descriere a vestimentatiei si a fizicului personajelor, insa exact ce era mai interesant ai lasat deoparte. Satul, templele, padurea, raul, tot. Ele nu sunt deloc descrise. Intr-un capitol ne-ai spus ca s-au dus sa manance ramen la "Ichiraku". Ce e acel "Ichiralu" de care ai pomenit? Oare o fi un catel, o statiune, un hotel de cinci stele? Nu! Era un local sau un restaurant. Nu ai precizat nimic de asta. Stiu ca te bazai pe faptul ca in anime se intampla ca mereu Naruto sa se duca acolo si ca o sa ne dam seama singuri despre ce e vorba, insa tu te-ai intrebat vreodata: "Daca apare vreunul care nu stie ce e ala Naruto sau cu ce se mananca si nu intelege nimic din povestea asta?" Probabilitatea de a pica cineva pentru prima data la ficul tau e mica, insa totusi te-ai simti bine sa stii ca ai creat o impresie buna despre ficul tau, si nu numai, si despre animeul in sine. Pe scurt, pune mai multa descriere sentimentala si a imprejurimilor. Las-o pe cea a fizicului si a vestimentatiei pentru ca nu e atat de importanta. Asta am avut de zis. Sper ca m-am facut inteleasa. Neutru

Dialog: 1 p

E c-am multicel, nu ti se pare? La inceputul ficului ai folosit exagerat de mult dialog care putea fi usor eliminat si rescris in mult mai multe randuri cu ajutorul descrierii sentimentale. Nu prea am vazut rostul dialogului din primele doua capitole unde era foarte sec. Si nu numai acolo, in multe cazuri. Spre exemplu, formulele de inceput si de sfarsit a unor conversatii le puteai transforma in descriere indirecta de tip: "Il vad cum vine spre mine si printr-un gest aproape discret ma saluta dand intr-un fel neobisnuit lui din cap." Acum pentru incheiere: "Nu mai zice nimic, doar schitand un zambet apoi totindu-se pe calcaie, se intoarce cu spatele la mine si isi continua drumul cu pasi marunti, la numai cativa metri departare ridicand o mana in aer in semn de la revedere incercand sa-mi arate cat de nervos si las e sa-mi mai vorbeasca." Aceste exemple sunt pentru situatia in care ei s-au certat ca niste copii in pom. Ei bine, nu mai tin minte unde, insa in orice caz ar fi, ar fi trebuit sa elimini acele replici fata rost. Down

Greseli de tastare / exprimare / ortografie: 0.7 p

Ai o multime de greseli de tastare si exprimare. Ti-as sugera sa-ti recitesti capitolul de cel putin doua ori dupa ce-l scrii, sa vezi ce fraza nu suna bine si sa-ti corectezi eventualele lipsuri. Fi mai atenta!

Actiune: 0.5

Este destul de grabita. Nu ai profitat de faptul ca cei 3 sau despartit si in loc sa mai scoti inca 2 capitole cand Sakura era printesa, ai preferat sa scrii "PESTE 3 ANI" facand astfel o risipa. N-ai profitat de idee si nu ai facut ca suspansul sa fie mai mare, iar odata cu asta, obligatoriu ai grabit si actiunea.

Estetica: 0.3 p

M-au orbit acele nuante de albastru inchis. Nu inteleg de ce nu ai scris peste tot alb. Sau albastrul optional pe care-l ai pe forum. Am vazut ca ai lasat si asa, insa nu e bine. Ti-as sugera sa schimbi acele culori intepatoare unde este cazul. Acum ca venind vorba de estetica textului, acele paranteze nu arata bine deloc. Colega mea Rose a introdus acest amanunt la Naratiune - ceea ce cred ca se potriveste si totusi nu prea - insa eu aduc aminte de el la estetica. Nu se vede bine sa pui in mijlocul paragrafului paranteze cu ce gandeste Sakura. Acelasi lucru si la ghilimele. Daca ai fi vrut sa spui ce era in paranteza, atunci puteai lega acel gand de descriere intr-o propozitie/fraza obisnuita si astfel se forma si descrierea. Dupa cum vezi, aproape tot tine de descriere. Si totusi ti-am scazut pentru acele greseli.

Acestea fiind spuse, nota ta este: 5. Bravo!

Am facut deja media la notele primite, deci prin urmare, ii rog pe ceilalti critici sa nu mai posteze alte note. Ne pare sincer rau in caz ca a-ti inceput o critica si a-ti lasat-o la ciorne, insa nu uitati ca o puteti lasa la topicul respectivului fic drept critica directa. Wink
    Acum sa vedem mediile:

"Black Flame*: 7.75
    Cristinica ela: 5.35

Castigatoarea concursului "Ficul lunii Ianuarie" este "Black Flame*! Felicitari tuturor participantilor si nu uitati ca aveti numai de invatat din toate acestea. Va mai asteptam. Rallu, asteptam sa faci si tu onorurile. Pana una alta, ne vedem data viitoare. Smile

Miky incheiat Hi!

DJ YOO MIKY

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Mar 31 Ian 2012 - 16:40

Felicitari fetelor.
    Acestea fiind spuse, topicul se inchide.

RR
    Administrator
    Administrator

Data de înscriere : 09/01/2011

Mesaj Scris de RR la data de Mar 31 Ian 2012 - 17:51

Nu asa de repede Rose [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Deci ce pot spune dragele mele [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Felicitari [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Cam micute notele, dar merge [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Stiu ca puteti si mai bine [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Mai ales cand o sa inceapa sa vina concurenta :->
    *Black Flame* ai rangul de membru premiant, bravo [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Iar Cristinica Ela daca vei mai participa acesta ti-l vom lua la calcul in viitor.
    Eu sper sa mai participati dragelor si va astept si la conocursul de Valentine´s Day si Dragobete [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Edit Rose: Care se va deschide maine ^_^

Acum este: Vin 9 Dec 2016 - 21:16