Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Vietile anterioare

Distribuiti

Sunako
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Vietile anterioare

Mesaj Scris de Sunako la data de Lun 23 Dec 2013 - 11:00

Ei bine, ce voi scrie nu este teoria altora si gandirea mea proprie. 

Deci, mereu ma gandesc la asta, pe langa alte griji si alte lucruri. Adica totul a inceput cand am vazut in horoscop ca Pesti(zodia mea) nu dorm noaptea ci se gandesc la vietile anterioare. Stiiti apoi am mai citit articole, iar azi am citit tot din aceasta categorie subiectul lui Reah  numit Premoniti  deci am vazut acolo ca ai zis de un vis, ei bine aiu spus ca stiai totul despre haine, acea conevarsati,  senzatia de Deja-vu? Poi m-am gandit ca sti asta din vietile tale anterioare.

Orcum, v-ati gandit. Ce ati fost in vietile anterioare? Ei daca vreti sa aflati, trebuie sa imi spuneti 

Zi , luna, an   in caree vati nascut gen :  26 MaI 1994  SAu asa ceva in functie de asta eu vi le calculez si va dau raspunsuri. Eu am fost tot femeie si in ani trecuti, am fost in anul 1578 nascuta si eram cam suparata pe plan financiar. Asta ca o povestire scurta. Astept parereile si nu uitati sa lasati in com asta.
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Re: Vietile anterioare

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 23 Dec 2013 - 21:48

super cool, mise pare un subiect extraordinar, pe langa visuri, se mai spune ca noaptea, sufletul iese din corp uneori si umbla haihui, putin paranoic la prima vedere, dar uneori tind sa crede ca e ceva adevarat, dar daca e asa, atunci cand suntem treziti brusc si sa zicem ca sufletul nostru poate fi si in alta galaxie sau chiar intr-o lume paralela, cum ajunge atat de repede inapoi? Si asta e o explicatie pentru senzatia de deja-vu, unoeri iti reamintesti lucruri in timpul zilei ce ai vazut noaptea. Iar cat despre vieti anterioare, nu tind sa cred in asta, insa mi-ar placea sa-mi spui ce imi iasa mie: eu sunt nascuta in data de 01.11.1995. Apropo, ce mi se pare ciudat la mine in familie e ca parintii mei sau nascut in in zile care se termina in unu, la interval de fix 4 luni intre fiecare. E cam prea mare precizia ca sa fie coincidenta pentru mine.

Sunako
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Sunako la data de Mar 24 Dec 2013 - 16:01

Ma bucur ca esti fana a paranormalului, sincer e ciudat cum te trezesti ca sti ce se va intampla, dar totusi de unde? Stii sincera sa fiu si eu am avut cateva intamplari. Daca esti de acord intai iti spun si apoi iti dau rezultatul tau.

Ei acum 1-2 ani eram la o colega si stateam la calculatorul ei si dintr-o data am avut o presimtire rea. Peste 15 minute m-a sunat mama si mi-a spus ca bunicul meu a facut un accident cand   era pe motocicleta.  

Cand eram mai mine, tot cu aceasi colega mai demult cand aveam aprox 5 ani eram la gradinita de langa casa ei pe la ora 4, ea si-a pus ursuletul in leaganul de fier, iar eu iarasi am avut o presimtire rea, iar in cateva minute am incercat sa prind ursuletul si mi-am spart capul . Astia au fost niste premoniti, desi am avut o senzatie de dejavu. Tin minte ca acum inainte sa am teza, am avut un vis ca luam o nota buna si eram bucuroasa, era la fel. 

Stiti  am primit odata bani de la bunicul meu, iar in cap mi-a aparut o femeie de 24-25 de ani, care lua niste bani, de la un barbat mai invarsta. Nu sstiu.

Rezultatul tau:

Analiza vietii anterioare:

Se pare ca ai fost...barbat in ultima ta viata.
    Te-ai nascut undeva in teritoriul modern din Normandia in jurul anului 1525.
    De profesie, ai fost calator, armator sau negutator.

Caracterul vietii anterioare :
    Este posibil sa fi fost ocultist, atras de latura demonica a lucrurilor. Misterul, misticismul si magnetismul tau de atunci, cere in aceasta viata deschidere spre compasiune si caritate.

Lectia vietii anterioare adusa in prezenta incarnare :
    In aceasta viata karma ta este sa te ocupi de capacitatile pe care le ai din plin. Lasa deoparte sfiala si afirma-te in aceasta viata pentru ca meriti.

Iti suna familiar ?

Sper sa iti placa. Sper sa mai vreti, si apropo iti voi mai face un test , raspunde la urm intrebari:

Test::

1/6: Ce cariera iti doresti?
     Una creativa: de scriitor, artist...

Una periculoasa: politist, agent secret sau cascador

Una banoasa: legata de computere, drept, medicina.

2/6: Care e culoarea ta preferata?
     Albastru, mov

Rosu, galben

Gri, maro

3/6: Ce trasatura ti se potriveste cel mai bine:

Ambitia: lupt pentru ce imi doresc

Delasarea: si maine e o zi

Intre cele doua: ma mobilizez cand apare o ocazie buna

4/6: Ce film te-ar descrie mai bine:

Titanic! Viata mea e plina de aventuri si de pierderi

Piratii din Caraibe! Am parte de toate aventurile dar fara drama si suferinta.

Braveheart; Incerc sa depasesc obstacolele, dar parca mai mult pierd.

Scriu singur scenariul pentru filmul meu.

5/6: Ce hobyy ai?

Golf, tenis

Cant, dansez

Schi, surf

Fotbal, baschet

Sah

6/6: Iti place sa dormi?

Oh da!

Somnul e necesar

As vrea sa pot fi treaz 24/7! Dorm cat de putin se poate.

ZzzzzzZZzzzz

Eu le-am si completat pentru minte. Completatitile va rog va voi da rezultatele. Pa!

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Dum 29 Dec 2013 - 12:45

Buna! Este un topic foarte interesant. Niciodata nu m-am gandit ce as fi putut fi intr-o viata anterioara Think Sunt pasionata, intr-adevar, de paranormal, doar ca acesta este un lucru ce mi-a scapat. Cum de te-ai gandit sa deschizi topicul? Este super^^
    Niciodata nu am avut presimtiri de genul.
    Oricum sunt nascuta pe 2 Ianuarie 1998. Astept raspunsul tau. Te pup Kiss Kiss
    Heaven's Calling
    Membru
    Membru

Sex : masculin

Mesaj Scris de Heaven's Calling la data de Vin 17 Ian 2014 - 16:16

Ce tare. o.o Nu m'am intrebat niciodata ce am fost intr'o viata anterioara. Sunt nascut pe 8.11.1994. Smile Astept sa imi zici ca mor aici de curiozitate. Laughing Testul dat de tine il stiu si l'am facut. Laugh Si mi se pare ciudat sincer adica imi scria ca am fost un barbat cu o legatura cu paranormalul sau ceva de acest gen. Laughing Ceea ce este chiar...epic. (sry)

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Vin 28 Apr 2017 - 16:53