╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Scoala

Distribuiti

Rose Uchiha
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 16/11/2013

Scoala

Mesaj Scris de Rose Uchiha la data de Sam 16 Noi 2013 - 19:41

Rasarind soarele ,si semestrul al doile de scoala incepuse in Konoha cu toti erau dezamagit ...
    Dar sa o luam asa ...luni ora 06:00 in fata casei lui rose ,ea s-a mutat cu cateva zile in urmaasa ca era noua .
    Fratele ei incercara sa o strige din bucatarie pt a se trezi...
    -Sukw:Rose e 6 trezestete..dar Rose nici un semn...-{fata asta nare de gand sa ma bage in seama,si o luam de la capat}
    Sukw urcara pana in camera Rosei ,pt a trezi-o.Deschise usa si o vazuse pe rose dormind ca un prunc,se uitara indelungat la ea..
    -Sukw:{oooo..ce frumos doarme ...}Sukw se apropia mai multa de ea ...tip til ,tip til ,,,..se uita indelungat si de odata
    -Sukw:ROSE trezirea ...tipase sa se trezeasca....dar ea nici-un semn ...Sukw tot inceraca..
    -Sukw:trezestete ,trezestete ,vei intarzia din prima zi ...Rose scoase o mana si incepu sa ii apese lui Sukw pe fata .....
    -Sukw:ce faci ?intrebara Sukw ....
    -Rose :caut butonul de oprire ,ca nu-ti mai tace gura aia ...spuunand ea de sub plapuma ...
    -Sukw :n-am de ala .ii spuse Sukw Rosei
    -Rose:ei bine puneti unul ...Sukw se uitara crutis la Rose ,insistand sa se trezeasac....
    -Sukw:ai de gand sa te trezesti ?
    -rose :nu .Sukw se gandi si pe urma ii spuse direct..
    -Sukw:daca nu te trezesti ,te tund chiala in timp ce dormi...Rose deschise ochii si-i facura mari
    -Rose :n-ai indrasni ....ii raspunse Sukw..
    -Sukw :bati pariu ...ii spuse direct ...Rose se ridicara din pat ,cu cea mai mare viteza...
    -rose:eu mai bine ma imbrac....spuse ranjind...
    -Sukw :asa mai zic si eu,te astept jos..si coborase inapoi in bucatarie ....dupa 20 minute coboara si Rose..
    -Sukw :a dat domnu...
    -rose :amuzant...se puse la masa mancase si pe urma se duse la scoala....
    -Rose :paaa...
    -Sukw :pa....
    -Rose;{sper sa fie niste persoane mature ...colegi mei}..Ajunse la scoala...
    Se uitara si intrara in ea ,se uitara la diplome ,poze,trofee si o luara spre clasa ei ...
    -Rose:{asta e a 10 -a }batura la usa ..si profesorul o primi inauntru ....
    -Kakashi:aaa tu trebuie sa fii Rose? ...o intrebara
    -Rose:mda eu sunt ...
    -Kakashi:boon , elevi ea este colega voastra noua,Rose...cu totii se uitau la ea fara sa clipeasca...dar Rose se uita la ei cu coltul ochiului ,si le spuse ...
    -Rose:serios oameni buni ,mai clipiti si voi ...
    -Kakashi:boon ia loc ,acolo la geam..Rose se duse si se puse in a doua banca in fata lui Sasuke ....pe randul din mijloc era Sakura si in spatele ei era Naruto.....
    Kakashi : deschideti manualaul la pagina 52 .....dupa trecura ora la fel si alte ore ,pana a sosit si pauza mare ,fericirea tuturor....
    Sakura s-a hotarat sa mearga la biblioteca ,pt a-si lua niste carti ....cantina era la parter iar biblioteca era la etaj....cu putina neatentie Sakura scapa cartile si trebuiau sa cada in cantina ,intamplarea era ca Rose se uita la ceva si nu era atenta ....cartile erau deasupra ei si trebuia sa ii cada in cap...cu toti vazura ca acele carti vor cadea pe Rose si ei incepura sa strige....
    Elevii : ai grija , ferestete ...dar Rose nu ii bagara in seama ...Sakura se uitara in jos, se speriasera , cartile scapate erau mari...si erau grele si o poate lovi tare...si incepu sa strige tare ....
    - Sakura: Rose... ferestete....Rose se uitara in sus si observase cartile ...ea se sperie si isi puse mainile in cap,pt.a nu o lovi tare...in timp ce Rose nu era atenta ...Sasuke prinse cartile scapte de Sakura care erau sa o loveasca pe Rose ...ea se uitara la Sasuke ....indelungat la fel si Sasuke ...
    -Rose:mersi...
    -Sasuke:nu face nimic, ar trebuii sa fii mai atenta ....ii spuse Sasuke Rosei pe un ton calm ....

Rose : mda ...mersi ca le-ai prins si ca nu m-au lovit....
    -Sasuke : nu-i nimik...
    -Rose: eu ma numesc Rose ....ii spuse ea ..
    -Sasuke : eu Sasuke ...toti incepura sa se uite lung la amandoi, caci era cam cea mai lunga conversatie a lui Sasuke cu o fata ca nu le prea baga in seama ...............................................-Totii:bravo Sasuke ,bravo..bravooo
    Sakura cobor ..scarile in graba si Yno din urma ei ..
    -Sakura : o vai esti bine ? intreaba Sakura speriata ...Naruto vazura agitatia si se duse spre ei , sa vada daca totul este bine..
    - Rose : da sunt bine Sasuke ma salvat ..
    -Sakura:slava domnului...eu sunt Sakura..cea care coboara scarile e Yno ,el e Naruto si cred ca l-ai cunoscut pe Sasuke ......Sakura vroia sa dea mana cu Rose dar ea o respinse spunandui....
    -Rose:Mda nu prea cred ,eu sunt confuza rau de tot si vreau sa ma calmez ok .incantata Big smile.............Rose iesira afara sa-si limpezeasca mintea ,in timp ce se uitara prin imprejurimi ,observase ca toti se uita la ea ...ea se intoarse si nu ii bagara in seama....in timp ce sasuka isi trase rasuflarea Sakura si Naruto o cautara ,pt ca erau ingrijotati.....
    -Sakura:cum a fugit atat de repede??,nici nu am vazut-o...
    -Naruto:fata asta ..este ceva ciudat la ea dar e frumoasa .....
    -Sakura: cum vrei sa fie daca e Uchiha idiotule...
    -Rose: de ce sunt toti asa de prietenosi ?? ma intreb eu nelinistita in timp ce ies afara .....

Pun nextul cand imi va venii mai multe idei ^^
    Sper sa va placa Kiss

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 18/11/2011

Re: Scoala

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Sam 16 Noi 2013 - 21:05

Bună. ^^ În primul rând bine ai venit pe forum, sper să te distrezi aici, să îţi faci mulţi prieteni şi te rog frumos să citeşti Regulamentul, pentru că văd că nu l-ai citit. Aceasta este o categorie creată pentru nou-veniţii ce vor să se prezinte, nici de cum un loc unde să postezi fic-uri. Aşa că îţi voi muta topic-ul la Fan Fiction Naruto, Fic-uri în Desfăşurare, acolo unde trebuia postat de la început. Mai multă atenţie pe viitor şi dacă ai vreo nelămurire în legătură cu ceva nu ezita să mă contactezi. ^^

UchihaItama
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 16/12/2013

Re: Scoala

Mesaj Scris de UchihaItama la data de Vin 20 Dec 2013 - 21:53

Scoala asta,fratii astia,cum sa traiesti cu ei?Nu inteleg mai deloc.Prea mult dialog si niciun pic de descriere,adica poti incerca sa te mai documentezi si din alte ficuri,adica sa te uiti cum fac alte persoane lucrurile.Nu sunt critic,dar nu ai deloc descriere  Very Angry Adica,cum arata Rose?sau fratusu???

Acum este: Mar 6 Dec 2016 - 14:10