Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Instrumentele Mortale : Orasul Oaselor

Distribuiti
    RR
    Administrator
    Administrator

Sex : feminin

Instrumentele Mortale : Orasul Oaselor

Mesaj Scris de RR la data de Sam 9 Noi 2013 - 18:39

Instrumente mortale : Orașul oaselor
    (engleză: The Mortal Instruments: City of Bones)

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Anul: 2013
    Rolurile principale: Lily Collins as Clary Fray & James Campbell Bower as Jace Wayland
    Durata filmului: 130 minute
    Genul: Fantasy-Romance

Este un film germano-american de aventuri fantastic bazat pe prima carte din seria de cărți The Mortal Instruments scrisă de autorul Cassandra Clare. Povestea începe când o adolescentă obişnuită din New York, Clary Fray , descoperă că este descendenta Vânătorilor de umbre, clanul tinerilor războinici pe jumătate îngeri, care încearcă să protejeze lumea de demoni. După dispariţia mamei sale, Clary se vede nevoită să se alăture unui grup de astfel de vânători, care îi arată o altă faţă a New Yorkului, numită Downworld, un oraş dominat de vârcolaci, demoni, vampiri şi alţi monştri.

Un film superb, parerea mea, care merita vazut. Povestea de dragoste dintre Clary si Jace este asa de interesanta si dramatica, mai ales ca Jace si Clary vor afla la sfarsit ca ei defapt... Uitati-va la film, eu nu mai dau detali Evil
    ●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Re: Instrumentele Mortale : Orasul Oaselor

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Mier 27 Noi 2013 - 23:22

Îmi tot spuneam că mă voi uita la el încă de când a apărut şi ştiu că un membru din formaţia mea favorită a făcut un sondtrack pentru acest film, însă nu m-am uitat la el până în seara asta. Defapt, acum 5 minute tocmai ce l-am terminat, şi jur că nici un film nu m-a lăsat în starea în care sunt acum.
    Cred că şi ştiu de ce am amânat să îl văd: pentru că un coleg îmi spusese că e vorba de demoni şi l-a descris ca pe un film de groază, iar eu cum nu sunt o mare fană a acestor gen de filme nu m-a tentat. Însă e un film superb, genial. E adevărat, am sărit de pe scaun când s-a transformat acel câine în demon prima dată, dar te obişnuieşti pe parcurs. Pluuus că Jace arată foarte bine şi nu Raluca, NU nu e! Okai? Nu pot să trăiesc cu ideea cum că Jace şi Clary ar fi...La final a spus că el nu crede asta, deci hai să o lăsăm aşa. Au avut prea multe momente drăguţe ca tâmpeniile spuse de Valentine să fie adevărate.
    Nu ştiu de ceilaţi care au văzut acest film, însă eu sincer cred că voi turba dacă nu va apărea o parte a doua. E adevărat că în sine, filmul conţine atât de multe lucruri interesante încât a trebuit să pun pauză din 20 în 20 de minute ca să mă calmez şi să îmi fixez ideile în minte, însă ar fi prea crud - pentru mine - dacă nu ar fi şi o parte a doua. Trebuie să aflăm ce e cu Jace şi Clary şi eu speram că Isabella şi Simon vor fi şi ei împreună, nu e corect. :c Plus că nu aveau cum să îl lase aşa pe Alec pe patul de spital, ar fi prea crud. Pe Bane l-au lăsat prin copaci, deci nu. Nu accept să nu fie o parte a doua. [-(
    Lăsând pledoariile deoparte, eu sincer vă recomand filmul ăsta. Nu vă luaţi după ce auziţi cum am făcut eu, e un film nemaipomenit şi cred că până când voi vedea THG: Catching Fire va rămâne preferatul meu, poate şi după aceea. Vor fi pe primul loc ambele probabil. <3

Acum este: Mier 26 Apr 2017 - 22:44