╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Berry iz hir.

Distribuiti

BerryHD
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 01/11/2013

Berry iz hir.

Mesaj Scris de BerryHD la data de Vin 1 Noi 2013 - 21:33

Bun găsit!

Pentru cei ce nu ma stiu, si evident nu ma stie nimeni, eu sunt Andreea, dar toata lumea imi zice Berry, asa ca ar fi fain sa faceti toti la fel.
    Am aproape 16 ani. Sunt nascuta pe 18 noiembrie si sunt scorpion. Sunt din Buzau, clasa a X, la profil de filologie bilingv-engleza si sunt jumatate ardeleanca.
    Sunt roscata si am ochii cu nuante ce se schimba in functie de lumina si uneori din cauza starii de spirit, cu nuante de la gri pana la verzi, inclusiv toate nuantele de albastru. Am 1,63 si ma vad foarte grasa. Adica nu foarte-foarte, dar se putea sa arat si mai bine.
    Imi place sa scriu, sa citesc, acestea fiind cele mai vechi si mai deosebite hobby-uri ale mele. De asemenea imi place sa filmez, am si un vlog, dar imi place sa filmez si filmulete scurte si abstracte. Fac si canto vocal-muzica usoara de un an si cor am facut 3 ani. Nu stiu sa cant la instrumente si nici nu m-ar pasiona sa invat. 
    Citesc horror, drame psihologice, si carti despre boli ale somnului, ca si opere fictionale. In rest, ma documentez despre ocultism, in special chiromantia si mai nou astrologia. Cred in zodiac, nu in horoscop. 
    Scriu povesti triste, psihologice, cu final neasteptat, de obicei fantasy, dar si memorialistice. 
    Ascult rock, metal, folk-metal, dubstep, electronica, dark, synthpop si alte genuri mai putin cunoscute, dar foarte deosebite.
    Nu am talent la desen.
    Sunt fana anime de la 11 ani, desi ma uitam de cand aveam 5 ani la Digimon si Pokemon. Citesc si manga si multa vreme am avut o pasiune inflacarata despre Japonia, acum s-a mai domolit. Am studiat simbolurile si gramatica japoneza, dar nu prea mai tin minte mare lucru. 
    Urasc franceza. Limba nu ar fi asa rea, daca as suporta-o pe profesoara. Defapt ne uram reciproc, pentru ca mie nu-mi place fata ei nu prea trec la ora si ea nu ma suporta pentru ca chiulesc.
    Singurul lucru care il am in comun cu majoritatea fetelor este faptul ca sunt pasionata de make-up si produse de ingrijire a pielii. Ador sa ma machiez si sa machiez si chiar ma pricep destul de bine la asta. 
    In rest, sunt insensibila, dura, urasc florile, nu-mi plac deloc copiii, superficialitatea, persoanele rasfatate. Nu e vorba ca nu-mi plac mie, defapt doar imi e mila, pentru ca fiind rasfatati, cand se vor vedea fara mami si tati, viata ii va lovi foarte tare in piept si nu le va fi bine. 
    Daca mai doriti sa aflati ceva, nu ezitati sa intrebati.Smile
    Berry fu' a'ci!

Fan Art
    Donator
    Donator

Data de înscriere : 17/01/2012

Re: Berry iz hir.

Mesaj Scris de Fan Art la data de Vin 1 Noi 2013 - 21:47

Hellau, Berry! Vad ca mi-ai ascultat sfatul si ti-ai facut cont pe forum.
    Acum, primul lucru pe care vreau sa ti-l spun:
    Fatuca, tu stii ca si eu is din Buzau? Laugh 
    Iti urez bun venit pe forum si sper ca ai citit regulamentul.
    Aporpo, descriere lungaaaaaaa Laugh 
    Am si eu o intrebare:
    Daca tot iti place sa citesti, care sunt cartile tale favorite?

BerryHD
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de BerryHD la data de Vin 1 Noi 2013 - 21:54

Oh, deci asa faaaci? 
    Da tu, mi-am facut cont. Pai, forta Buzau, ce pisicii nostrii. Sa bage Berry un pomelnic de carti, nu fac un top, nu as putea alege. Ordine aleatorie, cum imi vin in minte:
    -Mai mult decat oameni
    -Casa de la rascruce
    -La rascruce de vanturi
    -Vampiratii [toate cele 4 volume]
    -Chinuieste-i pe copii
    -Mana dreapta a diavolului
    -Casa somnului
    -Tatuaj cu sange de monstru
    -Sunt o lengenda
    -Viata lui Pi
    -13 plicuri albastre
    -Daruri
    -Vocile
    -Strania poveste a lui Benjamin Button
    -Cutia cu fantome
    -Fior
    -Minunata lume noua
    Mai editez daca imi aduc aminte.

RR
    Administrator
    Administrator

Data de înscriere : 09/01/2011

Mesaj Scris de RR la data de Sam 2 Noi 2013 - 15:16

Buna Berry Big Hug
    Bine ai venit la noi in familia de nebuni Laugh We are crazy and we don't know it >.<
    O descriere foarte lunga si interesanta, care iti ia toate intrebarile din capatana -.-'
    A stai ca am eu vreo doua *hehe*

1. Ai frati sau surori?
    2. Dar animale de casa? (GOO)
    3. Vei posta ficuri, povesti de-ale tale?
    4. Ne arati vlog-ul tau? *please*
    5. De ce am spus ca am doar doua intrebari? -.-'

See you around Berry Kiss

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 2 Noi 2013 - 16:05

Berry -ce-mi place cum suna - sunt super incantata ca ai venit aici. 
    Ai un lipici super bun pe tine, cu cat ma uit mai mult la profilul tau cu atat vreau sa fim mai mult prietene. Bine ai venit pe  forum, darling. 
    Ai avut o prezentare asa buna, ca singura mea intrebare e:
    -Crezi in unicorni? Dar Mos Craciun?
    Ceauless.

BerryHD
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de BerryHD la data de Sam 2 Noi 2013 - 16:12

@Kyo i-a sa-ti raspund la intrebari...

1. Am o sora mai mare , de 24 de ani, doar de mama si un frate mai mare de 28 de ani, doar de tata.
    2. Am doua pisici si doi caini. Defapt caine si catea, dar nu suna fain. 
    3. Cred ca da. M-am inscris deja la concursul cu tema Halloween, si cred ca voi si trimite lucrarea in aceasta seara, caci am o idee macabra si trista, specific mie.
    4. Pentru ca sunt in primele 7 zile de cand m-am inscris nu pot sa va dau linkul si oricum cred ca s-ar considera reclama, asa ca in spoiler aveti numele canalului. Il gasiti usor pe youtube. 
    Vlog:
    Paharul cu Io&Ea
    5. Pentru ca asa ai crezut, dar dupa aceea ti-a venit inspiratia si mi-ai lasat mai multe. ^^

@Zoella?!
    Multumesc mult de intampinarea calduroasa :'3
    Pai da, cred in unicorni, doar ca eu ii numesc rinoceri. Cred in magia sarbatorilor si in magia povestilor cu Mos Craciun, in el ca persoana nu cred, dar cred in spiritul care te apuca atunci cand vine Craciunul.

Skh
    Nou venit
    Nou venit

Sex : masculin

Data de înscriere : 14/03/2013

Mesaj Scris de Skh la data de Lun 11 Noi 2013 - 16:45

Bine ai venit !

Hmm ... Laugh.

Carei luna ta preferata din an ?
    Ceti place la Japonia ?
    Ce e viata ?
    Cum te vezi la 25 de ani ?
    Ce urasti la baietii din "ziua de azi" ?

Is Happiness Just a Word?

sakura chan
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 21/02/2012

Mesaj Scris de sakura chan la data de Dum 24 Noi 2013 - 15:25

Hellou! Incantata sa te cunosc Berry, eu sunt sakura chan. Bine ai venit printre noi si iti urez distractie placuta. Am cateva intrebari pentru tine Smile
    1: Care sunt formatiile tale preferate?
    2:Asculti rock?
    3: Care este anotimpul taru preferat?
    4: Crezi in lucruri supernaturale?
    Cam atat Bye Bye!

BerryHD
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de BerryHD la data de Sam 7 Dec 2013 - 0:27

@Skh
    Luna preferata din an cred ca este Noiembrie. Atunci m-am nascut, atunci e bruma si e racoare. Nu stiu, efectiv imi place mie. 
    Imi place cultura si stilul lor avansat de viata.
    Viata este un continuu sir de incercari.
    Ma vad roscata, probabil cu facultatea terminata, cu pierce-uri.
    Ipocrizia si caracterul.

No, is not. :3

@Sakura
    Formatii: Alternosfera, Three Days Grace, Nickelback, Linkin Park, Thousand Foot Krutch, Evanescence, Eluveitie, Korpiklaani, Sum41, Deine Lakaien, Fever Ray, Within Temptation, Breaking Benjamin, Paramore, Brokencyde, Bullet For My Valentine, Coheed and Cambria, Disturbed, Issues, Crown The Empire, Daughtry, Fit for Rivals, Godsmack, Imagine Dragons, Green Day, Jump Jump Dance Dance, Red Hot Chili Peppers, AC/DC, Skillet, Vita de vie.
    Dupa cum poti vedea, da, ascult rock.
    Toamna este anotimpul meu preferat. 
    Da, cred in lucruri supranaturale. 

Multumesc pentru intrebari. :3

Akashi
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 20/12/2013

Mesaj Scris de Akashi la data de Sam 21 Dec 2013 - 8:25

Hey Andreea. Inca o Andreea.. Si eu sunt Andreea, imi place numele Andreea, e chiar frumos numele Andreea.  Blush 
    Sper ca nu m-ai facut rinocer..  Confuz  Eu sunt Unicorn de calitate! O sa mai intalnesti 2 Unicorni in acest forum, vrem ca Grupa Unicornilor sa se mareasca, ce stii tu..  Laugh 
    Asa. Ma bucur ca mai este cineva care iubeste Toamna. Am gasit in listuta de Formatii cateva pe care le ascult. 
    Esti mai mare decat mine.. ma simt amenintata. Te rog.. nu ma bate   
    Nu cred ca as avea intrebari pentru tine..  
    Nu te intreb daca vrei sa fi in Grupa Unicornilor pentru ca .. tu nu crezi in Unicorni! :-L
    Dar vrei sa fim prietene? Si daca da, atunci trimite-mi printr-un P.M id-ul tau si sa mai vorbim.
    App. cred ca descrierea ta e cea mai mare pe care am vazut-o de cand ma stiu..  Smile 
    Succes in continuare si sper sa ne onorezi cu un fic.

BerryHD
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de BerryHD la data de Sam 21 Dec 2013 - 16:44

Heheheh, mi-o plăcut mult mesajul tău. Nu prea stau pe mess, deci nu ar avea rost să-ți dau id-ul. :3 
    Un fic, uhm, poate voi începe să postez ceva. Poate chiar azi, fii pe faza. ^.^ Descrierea o să o mai editez, pentru că mi se pare cam scurtă -.-

Unicornii nu cred în mine, așa că eu de ce aș crede în ei? 

Sunako
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 02/03/2013

Mesaj Scris de Sunako la data de Joi 2 Ian 2014 - 19:22

Bun venit pe forum ! Sper sa e distrezi! Sa respecti regulamentul si sa fi cat mai activa. Ma bucur ca ai venit si tu ca nou membru in aceasta mare familie. Sper sa te simti bine printre noi. Sper ca anul 2014 sa iti aduca numai bucuri!

BerryHD
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de BerryHD la data de Sam 4 Ian 2014 - 16:57

Multumesc frumos pentru primire. An nou fericit. :'3

Sunako
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 02/03/2013

Mesaj Scris de Sunako la data de Mier 8 Ian 2014 - 16:43

La fel te pup mult de tot! Ma bucur ca ai venit si tu si alti in acesta mare familie! Suntem multi si sper sa fim cat mai multi si sa scrie toata lumea ficuri frumoase, sa ne perfectionam impreuna! Hi hi!

Acum este: Vin 2 Dec 2016 - 19:59