╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Ao No Exorcist

Distribuiti

lNicoleta
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Data de înscriere : 11/02/2013

Ao No Exorcist

Mesaj Scris de lNicoleta la data de Dum 20 Oct 2013 - 16:22

Ao No Exorcist
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Ao no Exorcist este un Anime despre doi frati care sunt fii unui Demon, si nu orice demon ci al celui mai puternic, un demon numit Lucifer. Cei doi frati sunt crescuti la o manastire de catre Fujimoto Shiro. Pana la varsta de 16 ani,Rin (cel care era mai mare) nu stia nimic despre puterile lui. El era singurul care a mostenit trasaturile speciale ale tatalui sau, anume niste flacari albastre. El le descopera in momentul in care era in pericol. In aceeasi zi, Lucifer isi face aparitia si ii foloseste corpul lui Shiro drept recipient pentru el. Din pacate, era prea slab si acel corp a cedat, Lucifer intorcandu-se in iad. De atunci Rin a jurat ca va deveni Exorcist si il va distruge pe tatal sau. Fratele sau, Yukio nu poseda nici o putere, corpul sau era prea slab si puterea la respins. Insa acesta intre timp a devenit Exorcist in secret, antrenandu-se cu Shiro. Yukio s-a dus la un colegiu numit "Crucea rosie" si a fost inrolat ca profesor la scoala de Exorcisti. Rin a fost dus si el acolo. Atunci descopera tot adevarul despre el. Rin era un tip mai jucaus, mai neserios si lua tot n gluma, Yukio in schimb era serios, straduitor, calm.

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Sex : feminin

Data de înscriere : 06/09/2011

Re: Ao No Exorcist

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Mar 20 Sept 2016 - 21:22

Unul dintre primele animeuri văzute de mine în „cariera” mea de otaku a fost acesta. Laugh
    L-am văzut prima oară pe Animax, dar când deja internetul a devenit cea mai oșoară modalitate de a viziona orice fel de serial, oricând vrei tu, l-am revăzut în adolescență (acum 3-4 ani). Smile
    Ao no Exorcist mi-a transmis sentimente foarte plăcute, a fost și încă este printre animeurile mele preferate de tip Fantasy și Supernatural. Am râs, am plâns, am iubit, am urât... Ce să mai! Am empatizat cu personajele acestuia și m-a făcut să-l urmăresc cu plăcere.  Blush
    Îl recomand iubitorilor de drame și acțiune în același timp. Wink

Acum este: Lun 5 Dec 2016 - 0:21