╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Chuno (Vanatorii de sclavi)

Distribuiti

Katoka-chan
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 12/10/2013

Chuno (Vanatorii de sclavi)

Mesaj Scris de Katoka-chan la data de Dum 13 Oct 2013 - 20:40

Acest seraia are 24 de episoade si este serialul fenomen al anului 2010 in Coree de Sud. Actiunea ii are in prim plan pe cei 3 vanatori de sclavi, Lee Dae-Gil a fost fiul unui nobil. In tinerete el avea o iubita pe Eonnyeon (sper ca am scris bine) fratele acesteia i-a incendiat casa si i-a omorat parintii, a crezutca l-a omorat si pe el, dar s-a inselat. Dae-Gil scapa cu viata in urma incendiului si timp de 10 ani isi cauta iubita. Dae-Gil este angajat sa prinda un sclav fugar si asa se reintalneste cu iubita sa. A fost prima mea K-Drama si este unul dintre serialele mele preferate. Il recomand cu caldura :DSunt sigura ca va v-a placea. Unele secvente sunt de neuitat ... Este spoiler, nu cititi daca vreti sa vedeti serialul Big smile

Spoiler:
    1. La sfarsitul primul episod dupa ce a prins cativa sclavi fugari, eraul nostru primeste o veste cum ca iubita sa a fost vazuta prin apropiere si el fuge calare catre aceasta, dar v-a avea o surpriza (melodia este bestiala).
    2. Momentul in care o vede. Dupa cum am spus, Lee Dae-Gil este angajat pentru a prinde un sclav fugar pe Song Taeha. In timpul luptei dintre cei doi, fratele lui Eonnyeon trimite 3 barbati pentru a o aduce inapoi acasa, deoarece ea fugise de la propria nunta si Taeha cand vede asta, se lupta cu cei tre, o ia si se urca pe cal, iar atunci apare din noi Dae-Gil si arunca un cutit care o innimereste in umar si atunci o zareste.
    3. Cand ea se marita cu Taeha si Dae-Gil plange in piata dupa ea.
    4. Faza cand era sa moara spanzurat, iar dusmanul sau vine si il salveaza
    5. Dupa ce il salveaza acesta moare, iar Dae-Gil plange langa corpul sau.
    6. Faza de la final cand moare (Cat am putut plange Sad)

Sper sa va placa Smile

Din pacata nu ma lasa sa pun link de la youtube. Poate altadata Smile)oricum, sper sa va placa.

Acum este: Sam 3 Dec 2016 - 15:43