Băieți de banii gata

Distribuiti

Nana
    Inactiv
    Inactiv

Băieți de banii gata

Mesaj Scris de Nana la data de Dum 15 Sept 2013 - 20:28

Buna sunt noua aici si m-am gândit sa fac un fic. Ma inspirat foarte mult un film . Sper sa va placa Kiss

Disclamier: Nu detin nici un personaj din manga/anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma lor

Sakura P.O.V
    Nu pot sa cred , nu vreau sa cred ma doare așa tare ca trebuie sa plec de lângă voi !
    Aly- o sa ne lipsesti Sakura
    Sakura- Carlos dece nu a venit?
    James- nu a putut sa își ieie rămas bun de la tine!
    Sakura- sa ai zici ca al iubesc! Pa. Zic asta si urc in avion ,nu pot sa cred ca plec din America 2 perle mi se preling ușor pe obraz dar le sterg repede si ma Asez pe scaun
    Stuardeza- atenție pasageri avionul va decola in 2 minunte puneti-va centurile de siguranță
    Sakura- aoleu ce ai zis tu acum mare vorba îți dai seama dacă nu ziceai tu noi nu ne mai punem centurile
    Stuardeza- ce ați zis domnisoara?
    Sakura- exact ce ai auzit
    Stuardeza- asculta pustoaico asta e treaba mea sa avertizez pasageri
    Sakura- bă ma lași hai ca nu am chef sa ma cert cu tine! Doamne ce oameni tampiti ma scot din munti zici ca îs aduși din munți. Revenind la problema mea, azi plec din America in Coorea de sud azi plec de lângă prieteni si iubitul meu este ce-a mai urata zii ! Coorea este tara mea natală dar ne-am mutat de acolo când eram foarte mică din cauza situației financiare acum suntem niște oameni foarte bogați si respectatii când am plecat din Coorea tata a început sa cânte la pian apoi a lucrat ca meneger iar acum este directorul a celei mai mari case de producție dar a trebuit sa se mute înapoi in Coorea pentru ca bunici mei sunt foarte bolnavii dar nu vor sa părăsească tara lor natală si sa vina cu noi iar acum eu sunt nevoită sa ma mut in Coorea ! Cât despre mine am parul roz si ochii verzi mda in ciuda faptului ca sunt bogata nu ma dau mare nu am uitat de unde am plecat ca traiam într-o mansarda unde abea incapeau un pat si o canapea.
    Stuardeza- atenție pasageri in 5 minunte vom ateriza ci rog sa va asigurati ca centurile de siguranță sunt legate bine.
    Sakura- aha taieate-ar trenu
    Stuardeza- bine pustoaico termino sau te arunc din avion
    Sakura- n-ai curaj hai gata fa ca trebuie sa ajung la o înmormântare
    Stuardeza- poftim?! Ce înmormântare?
    Sakura- a ta! Doamne cât de proasta sa fie stuardeza asta ! Insfarsit am aterizat
    Kiara- Sakura Scumpo
    Sakura- da mama
    Aruno- trebuie sa îți spunem ceva
    Sakura- bine Tati te ascult
    Aruno- pe tine nu te cheamă doar Sakura te cheamă de asemenea si Jan Di
    Sakura- poftim?
    Kiara- Sakura Scumpo când am plecat din Coorea nu am crezut ca ne vom întoarce așa ca ți-am pus numele si Sakura . Când lumea o sa te intrebe cum te cheamă vei spune Jan Di bine iubito?
    Sakura- bine mami. Jan Di ce nume o mai fii si asta cine mi la ales Tarzan cumva? Pff infine urc in mașina si aștept sa ajungem acasă . Pe drum las geamul jos si rămân uimita când vad ce case mari si frumoase sunt in Coorea dar privirea imi rămâne atintita la 4 case una lângă alta sunt atât de mari si de frumoase
    Kiara- Sakura Draga am ajuns acasă
    Sakura- asta e casa noastră? Doamne cât de frumoasa e ! Am crezut ca in Coorea vor fii numai cersetori pe străzi oameni infometati dar nu e așa! Totuși nu se compara cu America ! Intru in casa si merg direct in camera mea si intru pe net sa vorbesc cu Carlos dar.. Nu pot sa cred Carlos sa combinat cu Aly ce-a mai buna prietena mea . Ies imediat de pe Facebook si merg in baie unde ma Asez in cada , mi de lacrimi imi invadeaza fata nu pot sa cred ca Carlos mi-a făcut așa ceva la fel si Aly . Ies din cada si merg in pat mâine trebuie sa merg la școala ! Tic tac tic tac trrrrrr !!! Trrrr!!! La naiba trrrr in gâtul lu ma-ta ca ma enervezi iau ceasul in mana si al arunc peste geam ! Noroc ca geamul era deschis astfel al spargeam . Merg la baie si imi fac siesta si in 10 minunte ies apoi ma îndrept spre valize si le deschid si imi iau o pereche de blugi stramti , un tricou scurt in fata lung in spate de culoare albă pe care scrie " MAKE A SHINE" ai niște pantofi apoi imi iau sambalaua de culoare albă imi fac puțin paru si ies din camera cobor scarile o salut pe mama apoi plec la școala
    Șoferul- unde doriți sa va duc domnisoara ?
    Sakura- la școala
    Șoferul- pai câte scoli sunt?
    Șoferul - 3 școlii domnisoara
    Sakura- este buna sin si numai știu
    Șoferul- shinhwo ?
    Sakura- da, da aia . Shinhwo Doamne ce nume tampit pentru o școala tampita. ! Auzi poți sa imi spui câte ceva despre acea școala ?
    Șoferul- este o scoala foarte renumita cu greu intri la ea sunt numai copii bogați si mai ales grupul acela F4 mai bine ati avea grija sa nu ai suparati
    Sakura- ce grup?
    Șoferul- grupul F4 este condus de către Sasuke Uchiha zis si Jin pyo
    Sakura- nu sunt ei mai dracosii ca mine ! Inafarsit am ajuns si la scoala .
    Ino- ce sa vezi hahaha o noua eleva fetelor sa ai ziceti cum stau treburile pe aici
    Karin- pustoaico ea este Ino iar Jin Pyo este al ei sa nu cumva sa te apropi de el pentru ca vei avea de suferit!! Si sa respecti pe Cei Din F4 Sau Vei Avea de suferit
    Sakura- waaaii printesicoo mi-e frica sa știi
    Karin- așa si trebuie
    Sakura- hai pa! Valeu ce fufe
    Hinata- buna
    Sakura-buna!
    Hinata-ești noua ?
    Sakura- da pe mine ma cheamă Saku adică Jan Di pe tine
    Hinata- pe mine ma cheamă Seo hyeon dar imi poți spune Hinata
    Sakura- bine Hinata ma bucur de cunoștință! Auzi imi poți arată scoala ?
    Hinata- desigur ! Uite băiatul acela care sta pe banca cu parul lung prins jos la varfuri este varul meu Neji... O nu vin ei vino repede Sakura
    Sakura- cine vine F4 îți povestesc despre ei mai târziu.
    Wow cine naibi îs tipi astia toate fetele s-au adunat in jurul lor ma uit atenta la ei iar privirea imi rămâne la unul dintre tipi cu parul roșu si ochii verzi ca smaraldele
    Konan- Seniorule Sasuke Adică Joon Pyo am făcut acest tort pentru tine dacă al vei accepta înseamnă ce imi accepti inima așa ca te rog din suflet accepta-mi inima
    Sakura- Ooo ce dragut .. Ma uit la băiat si se pare ca a luat tortul de la fata ce dragut !! Dar poftim!! Nu pot sa cred ce tampit a puso pe fata cu capul in tort ce idiot

P.O.V Autor
    Sasuke- tu ai ceva de zis despre asta?
    Sakura- da am ! Doar pentru ca ești bogat nu înseamnă ca poți sa o ranesti așa pe fata aia e frumoasa dat e proasta ca iubeste un idiot ca tine dacă nu vroiau sa mănânci tortul ăla puteai sa al iei si după sa al arunci sau sa al refuzi politicos dar ai preferat sa te dai mare si sa îl pui pe fata
    Sasuke- hey tu
    Ino- eu
    Sasuke - da tu
    Sasuke o apuca de barbie pe blonda si o saruta apoi ia batista si se sterge le degete de tort apoi o întreabă dinou pe Rozalie dacă are ceva de zis despre asta iar ea zice ca nu si pleaca împreuna cu Hinata si merg sa își cumpere inghetata in timp ce bruneta ai povestește Sakurei despre F4
    Hinata- F4 F4 vine de la frumosi bogatasi 4 primul este Sasuke zis si Jin Pyo liderul al F4 si mostenitorul celui mai mare conglimerat de de firme din Coorea , al 2-lea este Gaara zis si Ji Hwo nepotul fostului președinte al Cooreei Yoon Seok Joung . Este si mostenitorul fundații culturale Su-am, al centrului de arte si a unei orchestre ce aparținea familiei lui este de asemenea Si muzician . Si am auzit ca si-a pierdut părinți de la vârsta de 5 anii , al 3-lea este Yahiko zis Yi Jung este un talentat olar si succesor al unei prestigioase famili de asemenea e si un Playboy , si al 4-lea este Naruto zis si Woo Bin este cel mai respectat membru al grupului F4 si cel mai matur familia sa deține o corporatie giganta in industria construcțiilor umbla mereu cu Yi Jung sunt bunici prieteni si am uitat sa mentionez ca el e cel de al 2-lea Playboy al grupului
    Sakura- am înțeles uite am ajuns ce inghetata vrei ?
    Hinata- de vanilie
    Sakura- dați-mi 2 inghetati de vanilie!
    Fetele au început sa povesteasca si intr-un final au ajuns la scoala
    Sakura -ne luam la intrecere?
    Hinata- bine
    Fetele s-au luat la intrecere si din neatentie Hinata a căzut jos si la muldarit pr Sasuke de inghetata pe pantofii
    Hinata- Seniorule imi pare rau scuzati-ma nu o sa se mai repede promit va cumpăr eu alți pantofi
    Sasuke- Daca scuzele ar rezolva totul dece ar mai exista legi si poliție!? Imi cumperi tu alți? Știi cât am dat pe ei? 250.000 de dolari sunt aduși din Franța
    Hinata- fac orice Seniorule
    Sasuke- bine atunci linge-o
    Hinata- poftim
    Sasuke- si spus ca faci orice linge-mi pantofii!
    Sakura- hey cine te crezi sa ai spui sa îți linga pantofii doar pentru ca ai mai mulți banii ca ea nu ai esti superior tu Nustii ce înseamnă prietenia adevarata
    Sasuke- prietenie adevarata zici
    Sakura- da
    Sasuke atunci linge-o tu in locul ei daca esti așa buna prietena

Bine asta a fost imi pare rău daca am avut greșeli gramatica dar sunt pe telefon sper sa ma placa aștept comentariile voastre ca pwp:*

Nana
    Inactiv
    Inactiv

Băieți de bani gata

Mesaj Scris de Nana la data de Lun 16 Sept 2013 - 9:09

Imi cer scuze m-am uitat acum peste capitol si nici eu nu prea am înțeles ce am scris acolo sunt pe telefon si de acea nu am văzut ! Dar o sa ma corectez acum si voi încerca sa numai repet greșeală
    Șoferul- unde ați dori sa va conduc domnisoara ?
    Sakura- la scoala
    Șoferul- la care scoala?
    Sakura- pai câte scoli sunt
    Șoferul- 3 scoli
    Sakura- este una shin si numai știu cum
    Șoferul- shinhwo?
    Sakura- da, da aia shinwwo Doamne ce nume tampit pentru o scoala tampita ! Auzi poți sa imi spui câte ceva despre aceasta scoala? Etc...

Imi pare rău ca m-am încurcat între dialogul dintre Sakura si șofer nu o sa se mai repete:*

Irene.
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Re: Băieți de banii gata

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 16 Sept 2013 - 11:49

Bună. Te rog să treci pe la regulamentul ficurilor. Un capitol trebuie să conțină minim 30 de rânduri!

Nana
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Nana la data de Lun 16 Sept 2013 - 12:34

Pai si al meu nu are mai mult de 30 de rânduri ?

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 16 Sept 2013 - 15:39

Are 11 rânduri.
    Și ai încălcat altă regulă. Regulamentul general - mama lui de regulament. Un com trebuie să aibe minim 2 rânduri complete. Dacă doreai să mă întrebi asta o puteai face prin mesaje private - pm - Dacă vrei să-mi răspunzi, folosește pm-ul. ^^Și editează-ți capitolele ce au mai putin de 30 de rânduri.

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Mier 1 Ian 2014 - 16:07

Din cauza inactivităţii acest fic se închide. În cazul în care doreşti să continui povestea îmi poţi da un mesaj privat şi voi rezolva în cel mai scurt timp cu putinţă. ^_^

Acum este: Lun 27 Feb 2017 - 11:30