Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Wizardly Craft

Distribuiti
    WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Wizardly Craft

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Dum 15 Sept 2013 - 14:29

Gfx-urile, mai sunt postate şi pe alte 3 (2 forumuri şi dA-ul meu) site-uri. Nu plagiez, nu copiezi, nu fur şi nu mint. Asta ca să se înţeleagă de pe la început.

Acum, voi pune câteva. Oricum eu am să postez des pe aici, fiindcă ador să lucrez în PS. Critici, sfaturi, întrebări sunt bine venite. *smile*
    Primul gfx este vechi restul sunt de curând, gen de lunea asta care a trecut, până ieri şi aşa mai departe. Bad Boy, este pentru un concurs gfx, deci se mai găseşte pe un alt forum.

Wonderful Life
    Bad Boy
    Lady Nature
    Born This way
    Angel?

Ultima editare efectuata de catre WeAreDevils in Sam 26 Apr 2014 - 18:22, editata de 3 ori
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Re: Wizardly Craft

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 15 Sept 2013 - 14:50

Ooooo, de cand asteptam sa-ti vad si aici creatiile, le-am mai vazut pe un forum, dar nu-s mare fan pe acolo cat sa las si un comm, sorry. 
    Primul e mai vechi...? Stii, cand am citit asta ma asteptam sa fie ... naspa, dar de fapt e foarte frumos O.O Ma uimesti, femeie! :-s 
    Ooo, cu bad boy sigur castigi :3 a iesit ataaaaaat de awesome, ma uimesti, cred ca ai stat o groaza la el. Si restul sunt foarte dragute :3 
    Uuu, ce ma bucur ca-ti place sa editezi, asa parca gfx-urile au ceva mai... aa, nu stiu, dar se vede pe ele ca-ti place ceea ce faci  <3 Mai astept gfx-uri de la tine, eu voi fi prima foreveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer! 
    Haru
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Haru la data de Dum 15 Sept 2013 - 23:38

Oh, lucrări foarte frumoase ,_, (devin geloasă)
    "Critici, sfaturi..." tu ai cerut-o Laugh 

1. Dacă este o lucrare veche, iar restul sunt noi, se observă. Culorile sunt foarte drăguţe, iar eu ador stilul palid, dar personajele sunt greu de definit şi asta poate provoca o sângerare a ochişorilor xD Ar fii fost de preferabil poate o altă nuanţă, diferită cu paleta background-ului, dar evident nu prea mult evidenţiată prin intensitatea sau claritatea sa.
    2. Ce caută prichindelele alea 3 Puff acolo? XD Doamne, îl iubesc pe Nutty (în orice versiune ar fii el), chiar astăzi dimineaţă l-am folosit şi eu într-un sign pentru cineva, dar cred că mergea mult mai bine dacă în locul acelor 3 micuţe zburătoare îl foloseai chiar pe el ca personaj original animat.
    Textul, mi-a fost greu să desluşesc acel "pretty", o culoare mai întunecată era mult mai bunicică. Iar partea a doua a acestuia, i se potrivea mai bine o nuanţă mai deschisă, selectată de undeva din jurul lui Nutty.
    Partea stângă a lucrării mi se pare defapt altă lucrare. La fel o pute-ai abstractiza cu o nuanţă selectivă ori de pe renderul cu Nutty ori din background-ul, foarte frumos pot spune, ales şi lucrat .-.
    3. Nu prea mult de criticat. Foarte frumos deşi la fel, textul deranjează puţin, un font mai elegant şi finuţ s-ar fii potrivit altfel având în vedere cât de elegant e lucrată imaginea în sine.
    4. Undeva pe culoarul acela alb din mijlocul imaginii ar fii mers nişte strofe, un text de dimensiuni foarte reduse. Dar în sine, ador lucrarea, culorile, poziţionarea lui Gaga, îmi place la nebunie. Plus, ador efectul de "corniţe" albe a dânseia oferite de background ;3
    5. O iubesc! E preferata mea. Posibil ca acea aripă albă ce apare în partea stângă să fii mers mai binişor ceva mai jos şi mai ştearsă, dar arată genial chiar şi aşa <333

Dacă te-a supărat sau jignit ceva din com-ul meu, dă-mi de ştire printr-un PM xD
    Aştept cât mai curând lucrări noi, ador modul tău de lucru.
    WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Lun 16 Sept 2013 - 15:31

Primul avatar. Nu prea m-am omorât cu ele, dar îmi place să creez așa ceva.Eli, ești foarte drăguță, ai reușit să mă determini să lucrez mai mult. Mersi! Ito Haru, de asemenea îți mulțumesc pentru critică, apreciez. Sunt încă începătoare și am nevoie de sfaturi. Mersi că ai trecut, voi ține cont de ce ai spus. *hug* (iar legat de Nutty, de gfx-ul cu el, treaba cu fetele PPF e din cauză că așa este renderul... oricum mersi de sfat)
    Haru
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Haru la data de Lun 16 Sept 2013 - 16:09

Tsk, shame on me~ Chiar nu ştiam că aşa era procesat render-ul, apologies dear ;3.

Legat de noua lucrare, îmi place enorm .-.
    Ador textura şi culorile <3 Totul se îmbină foarte bine. Congrats, I'm your new fan~

WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Mar 17 Sept 2013 - 14:53

Un nou avatar.
    Danke, Ito! <3

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Mier 18 Sept 2013 - 9:35

Ooo, ooo, ete cat am intarziat. Opss. 
    Uuuu, avatare noi Love it Ce vad ochisorii mei, sunt super dragute. De fapt, mint, sunt super grozave :3 Si parca le-ai facut cu mai multa iubire/chef... parca se vede ceva mai special <3 Ultimul imi place in mod deosebit, poate e de la culori, poate efecte... nu stiu, dar ce stiu sigur e ca sunt mega nerabdatoare sa mai vad creatii de la tine. 
    WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Mier 18 Sept 2013 - 15:22

Mereu pun suflet în ceea ce creez. Mă bucur că ai observat asta, Eli. *hug*
    Gekiro
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Gekiro la data de Mier 18 Sept 2013 - 16:59

Am sa-ti spun doar un cuvant. GORGEOUS. Pur si simplu nu am ce sa critic legat de lucrarile tale. Ai talent :3.Avatarele sunt foarte frumoase,iar ultima lucrare m-a dat gata. xD Succes in ceea ce faci. 

~Geki
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Mier 18 Sept 2013 - 18:33

Ooo, ultima creatie e asa awesooooooooooooooooome. Imi place maxim :3 Eh, asa da, vi cu putine, dar vad ca aduci des, cat imi place ca pui suflet mereu Think daca n-ai face-o, nu cred ca ar mai avea farmecul asta genial pe care il au acum. Fata aia pe care ai ales-o e cea mai awesome pe care am vazut-o, si n-am vazut chiar putine xD God, aproape salivez, cred ca asta inseamna ca-s un mare fan de-al tau. Da, da, cred ca sunt :-?Adica, ma bucur mereu cand vad notificare la topicul asta cu post de-al tau. 
    WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Mier 18 Sept 2013 - 19:59

Un gfx, conceptual. Nu pot spune că a ieşit genial, dar măcar mesajul să se înţeleagă.
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Joi 19 Sept 2013 - 9:42

Mie imi place cum a iesit :3 A iesit chiar genial - sa nu te puna Sfantu' Inorog sa ma contrazici -, si da, s-a inteles  si mesajul. Uite cine e un mic ascultator adorabil si posteaza des :3 Asa te vreau. Mai faci? Ai inceput? Ai terminat? Cand mai pui? Mai vreaaaaaau - voce plangacioasa - . 
    WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Joi 19 Sept 2013 - 15:19

Happy

Pentru ziua de naştere a unei prietene de pe un alt forum.
    Eli, am să postezi des, fiindcă mai mereu lucrez în PS. :3
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Joi 19 Sept 2013 - 18:27

Ooo, bun, bun, bun asa *goo* E un gfx foarte frumos :3 la care am salivat si m-am holbat destul de mult, zeci de secunde. Hellspawn ar trebui sa danseze de fericire,e o creatie ataaaaat de awesome. Chiar ma asteptam ca atunci cand ma intorc de la scoala sa gasesc post de-al tau, speram adica, si uite ce vis frumos tocmai s-a indeplinit :3 
    WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Sam 21 Sept 2013 - 14:13

Utopia - Rise of Neverland

Am vrut să fac ceva mai "măreţ", dar şi aşa sunt mulţumită.
    Haru
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Haru la data de Sam 21 Sept 2013 - 23:54

Haru wanna hug you ♫

Oh, Saint Noodles~ Mii de scuze că nu mi-am mai găsit timp să trec pe-aici, draga mea. Programul şcolar m-a ucis săptămâna trecută, începe la zece, termină la şapte şi opt, nu prea mi-am găsit ferestre libere pentru a comenta lucrările, cu toate că le-am urmărit .-.

† Începând de la ultimul avatar, icon mai bine zis; îl ador pur şi simplu. Totul se îmbină perfect, dar personajul iese foarte bine în evidenţă. Felicitări <3
    † Tipa cu juma de mască, ca să spun aşa >.>. Frumoase efecte. Culorile sunt absolut geniale, dar cu un mic defect în colţul drept de jos, mai exact mâna şi braţul tipei. Din cauza roşului ce le înconjuară, un roşu foarte radiant, se definitizează cam greu şi deranjează puţin ochişorilor.
    † "Earth is hell"; aş fii folosit o dimensiune ceva mai micuţă pentru "is hell", dar dă bine şi aşa. Per total, totul se îmbină fabulos.
    † Lucrarea "Happy". Este preferata mea. Culorile, modul de lucru/poziţionarea personajului şi celor două cadre dublate. Cu toate că din cauza împărţirii celor două margini (stânga-dreaptă) dă uşor efectul de mai multe imagini pur şi simplu alăturate, arată bine. Un slab şi subţire border adăugat la cele două margini pe interiorul lucrării ar fi fost drăguţ şi ar fi combinat imaginea din mijloc cu cele două perfect, dar chiar şi astfel este sublim şi iubesc combinaţia tuturor.
    † "Utopia"; "Rise of Neverland" de ce nu ai făcut fontul albastru? De ce? xD
    Ceva de punctat şi notat~ atunci când într-o lucrare îţi domină două culori, aşa mult ca-n cazul acesteia, adoptă textului poziţionat într-una dintre părţi o culoare limită, ori foarte deschisă (până aproape de alb), ori foarte închisă (până aproape de negru) sau adoptă cealaltă culoare dominantă (păstrând efectele şi layerele adăugate textului) şi astfel vei avea un echilibru între dominante.
    Nu pot înceta în a mă gândi cât de diferit ar arăta cu "Rise of Neverland" albastru/mult mai deschisă nuanţa roşiatică, gălbuie.
    În sine lucrarea e superbă, aş vrea să am astfel de editări, dar stilurile mele nu mă ajută în aşa ceva, mai ales că eu una mă axez enorm pe simplitate în munca mea .-.

Ador stilul tău, e total diferit de al meu şi-l face mult mai special pentru mine ;3
    Încă odată, îmi cer scuze pentru întârziere ,_, mi-ar fii plăcut să comentez imediat după ce postai o nouă lucrare, dar eh; dacă te-a supărat ceva din contextul comentariului meu, dă-mi un pm xD.

WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Dum 22 Sept 2013 - 13:27

Mersii de sfaturi. *hug* Stai calmă, nu mă deranjează cu nimic comentariul tău. <3
    Nu am un nume pentru creaţia aceasta... : ))

WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Dum 17 Noi 2013 - 10:49

De când nu am mai postat. Din păcate nu prea am avut cum fiindcă nu am mai lucrat în Ps, din cauza spaţiului puţin în c.
     Dar acum totul este bine şi pot să aduc chestii. XD

Cele mai noi, le iau în ordine.
    Mercy for love - acesta este coperta unui fan fic - original, în fine, de al meu. : )
    De când îmi doream să fac aşa ceva. Enjoy!
    WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Joi 6 Feb 2014 - 16:51

p o w e r f r o m i n s i d e - cover.
    y o u & m e - gix. 

Cele mai recente creații. 

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Vin 7 Mar 2014 - 19:30

Nu pot sa cred ca nu am trecut mai devreme pe aici O.O Sunt AMAZING. Ma fascineaza creatiile tale. Iar ultima cu You & Me, e superba. Cred ca ai pierdut ore ca sa creezi asa ceva. Doamne, pur si simplu nu am cuvinte. Asa ceva nu mi s-a mai intamplat de mult >.< 

Te rog sa ma anuti cand mai pui (GOO) Iar daca vezi ca nu am dat comm dupa doua saptamanii de la anuntul tau, mai trimite-mi unul. Uit repede -.-' 
    Pup si spor la treaba Kiss
    WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Sam 8 Mar 2014 - 19:22

La rosa

Red as fire

BEAST

Cele mai noi creaţii.
    Mă bucur că ţi-au plăcut Kyo.
    Ţin să mentionez că mai am şi pe alte site-uri postate creaţiile.
    RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Sam 8 Mar 2014 - 23:09

In primul rand, mersi mult ca m-ai anuntat Big Hug
    In al doilea rand, te baaaat. De ce asa putine? Numa trei? (D) Grr, doream mai multe
    Si in al treilea rand: Uau, sunt superbe, again. Sunt facute de un adevarat expert. Imi amintesc de copertele de la unele seriale/filme, numai ca astea sunt mult mai bune. Chiar, ce vrei sa studiezi? Ca te pripeci asa de bine incat ai putea lucra pentru firme de filme si mai stiu eu ce O.O

In fine, te rog sa mai aduci. Dar de data aceasta mai multe, pleaseee (GOO)
    WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Joi 13 Mar 2014 - 21:29

Dame de la lune.

Cover nou.
    Stomatolog, însă paralel cu asta voi continua să lucrez în artă. ^^
    Mă bucur că îţi plac Kyo. *hug*
    WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Sam 26 Apr 2014 - 18:27

Chestii vechi şi nou. (la cea cu eroi, am greşit numele...)
    Sunt mai recente. Toate sunt puse pe dA-ul meu şi pe alte două forumuri.

i , ii , iii , iv , v , vi , vii , viii , ix , x , xi , xii , xiii . 
    RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Sam 26 Apr 2014 - 20:05

Ca de fiecare dată, mă lași fără cuvinte. Ai un talent, care sper să-l folosești prin a-l umple cu creațiile tale. Fă internetul mai frumos Love it 
    Creațiile care mi-au plăcut cel mai mult sunt 3, 4, 5, 8, 10 și 13. Dar și celelalte sunt superbe Love  Și îmi vine să te strâng în brațe de fericire fiindcă ai adus mai multe de această dată.

O.O La Dame de la Lune nu am comentat. Rușine pe mine. Dar și aceea e superbă, amazing, no words.
    Te pup și îți mulțumesc din suflet pentru că m-ai anunțat Big Hug

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 23 Apr 2017 - 18:40