Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

I'm still fly; And I dare anybody to try.

Distribuiti
    Haru
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

I'm still fly; And I dare anybody to try.

Mesaj Scris de Haru la data de Sam 14 Sept 2013 - 12:55

Hi.
    Voi posta şi eu câteva din, cum îmi place mie să-mi numesc orice lucru de design, caricaturi.
    Oh, Doamne; scuzaţi nereuşita etichetare a categoriilor.( ̄ー ̄)
    Menţiune: *voi începe cu unele dintre cele mai vechi lucrări ale mele xD

Clicky Dx:

・ Banner Takeru・
    Versiunea I

Versiunea aII-a

- - - - - - -
    ・ Banner Anime ・
    ~ e r a pentru un forum

・ Semnătură Anime ・

・ Avatar Anime ・

(aveam şi semnătură... aveam)

- - - - - - -
    ・ Semnătură J Music ・;
    ; Gackt

; Waiting Syndrome (mi-amintesc că asta era o comandă veche)

; Dual Tips

・ Set ・
    ; Takeru

- - - - - - -
    ・ KPop Icons ・ (Proud to be a BBC )
    . .
    WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Re: I'm still fly; And I dare anybody to try.

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Sam 14 Sept 2013 - 21:55

Lucrezi curat şi îmi place fineţea primelor gfx-uri. Dar cel mai tare ador avatarele şi pen-ultimele lucrări de la j-rock până la k-pop.
    Sunt foarte frumoase şi aşa de drăguţ realizate, bine chiar. <3 Fie ele vechi sau noi, sunt al naiba de fermecătoare. Să mai aduci fiindcă îmi place cum lucrezi în PS. *smile*
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 15 Sept 2013 - 14:08

Stii, incepusem ieri un comm, dar ma apucase lenea si am zis ca las mai pe seara, dar acum e urmatoarea zi si pranzul, dar uite-ma ^-^
    Ma bucur ca ai postat, cand ti-am vazut lucrarea la concursul gfx al lunii chiar eram curioasa si de alte creatii de ale tale. Think Sunt dragute, foarte dragute, sunt mai din urma, spui... O.O Asta ma mira, pentru ca sunt chiar dragute, au un soi de... nu stiu, ceva, un lipici, o eleganta,nu-mi pot da seama, dar imi plac :3 Mai pui? (goo) te rog frumos si cu... ăăă, nu cirese ca le-am mancat, cu.... cu oja. Da, cu oja, e primul cuvant care mi-a venit in minte.
    Haru
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Haru la data de Lun 16 Sept 2013 - 0:08

Haha, thanks dears for comments.
    Eli, mamă, pot spune că atunci când am citit despre lucrare, concurs, m-am pierdut pentru câteva momente (bine, vre-o 2 minute şi ceva), dar nah, nu am ţinere de mmemorie şi am realizat târziu că, întradevăr, particip la un concurs Laugh.

Cum nu doresc a face off topic, voi posta şi ceva mai recent.

Clicky ,_,:

Banner Anime

(Ăsta era pentru un forum, o comandă, shame on me... nu mi-a plăcut deloc cum mi-a ieşit xD)

Semnătură Anime

(Că tot am precizat în topicul Okamiei de o vastă semnătură cu Nutty, eh uitaţi-o. Rostul ei: cadou pentru un membru de pe un alt forum ,_,)

Set Anime

Bun, mă văd oarecum obligată să precizez că nici una dintre lucrările postate nu sunt furate, majoritatea le am postate şi pe alte forumuri, sau site-uri chiar, de pe conturi diferite (deşi am avut  marea surpriză ca pe două forumuri să-mi regăsesc lucrările fără ca măcar să fii ştiut de existenţa directoarelor măcar ;_____; lucru ce m-a pus într-o situaţie foarte neplăcută mie şi m-a dus la căutarea în exasperare a vinovaţilor -.-" ~ any questions? PM me ,_,).
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Lun 16 Sept 2013 - 0:15

Vaaaai, deci chiar ma gandeam azi ca n-am mai vazut pe nici unde gfx-uri noi si am chef de comm-uri si de vazut si admirat, si uite cine imi da :3 Deci cat de awesome, ai mai postat, ce ma bucur :3 
    ALEA SUNT RECENTE? Atat de bine editezi? O.O Maiculitaaaa, deci tu chiar te pricepi. Like an american *cool* Sunt atat de awesome toate, deci aia cu Naruto ... nu numai ca m-ai dat pe spate, dar am si salivat cand am vazut poza. Sunt super, darling. Sper sa mai pui si maine Big Hug 
    WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Lun 16 Sept 2013 - 9:00

Îmi place a doua şi a treia foarte mult. :3 Sunt după părerea mea reuşite şi adorabile. Cu nuanţe de culori minunat alese. Sincer, eu habar nu am cine este Nutty, dar aş dori să aflu. Abia aştept să mai aduci şi alte gfx-uri (semnături, bannere, avatare, seturi etc) fiindcă îmi place mult cum lucrezi în PS. De asemenea este o plăcere enormă de a admira ceva frumos, migălos lucrat. <3
    lNicoleta
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de lNicoleta la data de Mar 17 Sept 2013 - 16:32

Deci am aterizat si eu prin aceasta "lume" colorata unde-ti pui GFX-uri.. mai simplu ar fi sa-i zic topic. Imi plac foarte mult, stilul tau e unul adorabil si e unic, nu prea am vazut la altii un astfel de stil. Pot spune cu sinceritate ca sunt impresionata de lucrarile tale. Cred ca ai experienta destul de mare. Imi place cum folosesti renderele.. adica nu le pui la nimereala cum fac eu. Imi place cum folosesti texturile, is foarte sigura ca's texturi, le setezi bine si elimini orice ar putea parea plictisitor din lucrare. Imi place cum faci textul.. adica font-uri simple, un gradient overlay si un drop shadow, poate si un owter glow. Texturile alea mai bine is facute cu Brush-ul, nu? Ai un stil ordonat, curat, luminos.. mie imi e greu sa fac asa. Imi place absolut tot.
    Haru
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Haru la data de Mier 18 Sept 2013 - 21:32

Oh, hi dear~

Deci... da! Vreau să vă mulţumesc mult pentru comentarii şi laude şi restul vorbelor drăguţe. Sincer mă aşteptam la critici şi la replici aduse la adresa simplităţii mele în lucrări, dar mă simt chiar speşăl după ce-am citit comentariile voastre ♥ ~
    Vă mulţumesc.

*this is not mine.
    P.S; @Yoko, iep. Majoritatea texturilor sunt create cu ajutorul diferitelor brush-uri, dar utilizez şi png-uri care uneori dau drăguţ în fundal. De exemplu semnătura anime cu Nutty, (Nothing compares to me, din postul anterior) conţine atât brush-uri (liniile tip caiet, pata din partea stângă gen), cât şi png-uri (trandafirii de exemplu).
    Sunt genul de persoană care încearcă orice stil îi trece prin cap, mai rar reuşesc a-mi păstra acelaşi mod de lucru şi aceeaşi imagine a tuturor lucrărilor ;3

Pentru a nu mai lungii vorba şi lăsa subiectul principal a topicului în vânt, am nişte noi lucrărioare, mai exact trei avatare chiar astăzi scoase din cuptoraş. Enjoy them ~

Vizualiza-ţi dimensiunile originale 200x320
    links > > > :

1. http://i73.servimg.com/u/f73/18/48/00/73/qer_co10.png
    2. http://i73.servimg.com/u/f73/18/48/00/73/uikiu10.png
    3. http://i73.servimg.com/u/f73/18/48/00/73/b_a_k_10.png
    Recunosc, ador cum mi-a ieşit ce-a de a 2-a şi a 3-a lucrare xD .
    WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Mier 18 Sept 2013 - 23:00

Întrebare, ai folosit un layout ca să pui totul (scrisul, imaginile)? Întreb fiindcă îmi place şi doream să ştiu dacă l-ai creat tu ori l-ai luat din altă parte. XD Dar să trecem peste asta. Avatarele sunt frumoase, îmi place mărimea, fiindcă se înţeleg mai bine detaliile. Doar că primul e mult, mult prea luminos, nu spun că nu ador gradientele pe care le-ai folosit, e super culoarea, dar fiindcă renderul e mai deschis eu zic că mergea puţin mai întunecat, aşa e cam şters în mare prarte. (băiatul mai înalt e cam şters, prea se blendează prin culori : )) , băiatul mai scund se vede bine, fiindcă el are nuanţe mai închise) Al doilea îl ador, îmi place foarte mult, e drăguţ. Al treilea de asemenea luminile sunt mult prea puternice... Din nou e prea luminos, aşa ca şi construcţie este destul de bine... zic eu. Atât am avut de spus, per total sper să mai aduci şi alte creaţii frumoase, căci îmi place stilul tău. Spor! *hug*
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Mier 18 Sept 2013 - 23:13

Sunt ataaaat de awesome, mie, spre deosebire de Calipso  (Kuro Okami) , imi plac luminile, adica cum se vad, chiar imi plac. :3 Asta a fost maxim, tu te simti speciala de la comm-uri, eu ma simt in al zecelea cer cand vad creatii noi din partea ta <3 Imi place cum o ducem. Ma bucur ca ai mai pus, al doilea, cel albastru si cu triunghiul, mi se pare ataaaaaat de awesome, deci cred ca m-am holbat la el peste 2-3 minute. Imi place mult, si la tine se vede ca pui o particica din tine in ceea ce faci :3 Sper sa mai pui, sunt inca imprsionata de cat de bine editezi si as mai vrea sa vad ^^" 
    ps: daca intarzii vreodata cu comm-ul, e de vina lenea/ meditatiile/ fac altceva.
    Haru
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Haru la data de Mier 18 Sept 2013 - 23:55

Oh, no ma dear~
    Postul meu nu conţine nimic din ceea ce-ai sesizat tu, din nefericire xD
    Dacă era un simplu layout nu aş m-ai fii putut adăuga live, ca să spun aşa, link-urile şi spoilărul.
    Totul cap la cap se defineşte uşor, template. Pentru a creea astfel de design tabelat se utilizează coduri HTML. Sunt multe site-uri străine ce te învaţă cum să le utilizezi şi sunt chiar template-uri, oferite de membrii site-urilor respective, ce le postează iar ceilalţi le pot folosi, păstrând totuşi creditele (asemeni unei imagine pe care-ţi pui tu numele, nickname-ul şi o utilizează altcineva la semnătură sau avatar, gen).
    În mare parte eu am început să le utilizez acum mai bine de un an şi şapte luni. Dar până acum nu le-am folosit pe forum pentru că nu am realizat că este activat codul HTML. De regulă sunt forumuri ce nu au activat acest HTML şi tot ce îţi apare în loc de ceea ce vezi momentan în acest topic, sunt doar multe cuvinte în engleză, paranteze şi diferite cifre, sau semne de punctuaţie.
    Dacă doreşti, dar sunt sigură că vrei xD, am să-ţi transmit cât mai curând prin PM câteva site-uri de unde poţi prelua coduri de acest gen şi vei avea nişte posturi asemănătoare cu cele ale mele din ultima vreme.

Eu una ador să le folosesc pe forumuri, face ca tot textul şi conţinutul lui să pară mai cu viaţă ;3

P.S. Nu fac off, revin eu cu nişte lucrări pe-acolo, poate voi da un edit, ceva Dx

@Eli;
    Oh, ma little sunshine. Nu-ţi face griji în legătură cu comentariile, nu mă deranjează, doamne, dacă întârzii cu ele. Mă bucur doar că vă place să vizionaţi ceea ce-mi face şi mie plăcere să fac.
    În legătură cu cel de-al doilea avatar, ţi-l fac cadou. Fă-ţi de cap cu el dacă doreşti, nu mă deranjează. Mă simt chiar mândră că ţi-l pot oferii drept cadouaş ;3

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Joi 19 Sept 2013 - 10:16

Ooooo, ce postulet frumos. "Sunshine" :3 Ma simt atat de bine, si asta e dragut, pentru ca am azi o zi, se pare ca am inceput-o bine. Apropo, la ce avatar te referi, la cel albastru cu un triunghi adorabil? - raspunde prin pm, te rog - 
    ps: Imi promiti ca pana termin eu meditatia - ora 8 jumate seara - mai postezi aici un gfx macar? ;;]
    Haru
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Haru la data de Dum 22 Sept 2013 - 0:24

Oh, hi dear~

Oh ma... oficial abia mai am timp să trag cu ochiul pe forum sau să mă aşez pe scaun la pc şi imediat apoi să mă ridic înapoi.

*this is not mine.
    Am avut timp de nişte chestiuţe micuţe. De care efectiv şi oficial nu-s mândră.

Enjoy them anyway~

Nu-mi place prima lucrare, a 2-a nici nu vreau să vorbesc despre text şi poziţia lui, vă las pe voi .-.
    Duda celei de-a 3-ei lucrări? Eh, un rpg fără un caracter masculin smexi nu se merită XD. Iar cea de-a 4-a, hm, are un border alb, nu se observă şi ştiu că până şi mie mi-a provocat o gravă sângerare a ochişorilor.
    Iniţial a 5-a lucrare trebuia să fie un banner pentru un forum. Nu l-am mai utilizat în acel scop.
    (*Seo este un alt nickname de-al meu)

WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Dum 22 Sept 2013 - 10:01

Hello! Mă bucur că ai adus și alte lucrări. Dacă ești în cls. 12-cea (am văzut că ești de aceiași vărstă ca mine) te înțeleg.  Oricum sper să poți să îți faci timp și pentru PS, eu voi fi mereu aici ca să admir creațiile tale. :3
    Deci o iau la modul general - primele trei sunt avatare, mă gândesc, îmi plac, doar că: la prima fiindcă are forma aceea, fontul putea nici să nu existe, părerea mea, dar așa e foarte frumos ales și cute. Al doilea avatar îmi place la nebunie, nunațele de albastru sunt superbe si totul e clar si simplu. Dar textul putea sa aiba forma acelei unduiri de albastru, macar putin de tot. la asezarea lui mai puteai lucra, caci oricum de ales, bine l-ai ales. Al treilea avatar e simplu rau de tot... si cam sec... dar e ok. Mie imi place. Si totusi mult puteai sa mai lucrezi la el. Oricum ador nuantele de lumini care se reflecta pe render. Bannerul - il ador, nuanta aceea de albastru e foarte frumoasa, da bine si pune in echilibru toate elementele. De asemenea asa simplut cum lucrezi tu, ai reusit sa faci una din cele mai frumoase lucrari. Cred ca am sa o mai admir 20 de minute. : )) Imi place foarte mult.
    Pai, eu cam atat am avut de spus, nu baga in seama faptul ca la inceput am diacritice si dupa nu... se mai intampla sa fac asta din neatentie... -_-" Abia astept sa mai aduci si alte frumuseturi, spor si succes la scoala! *hug*

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 28 Mai 2017 - 19:29