╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

▌Haru.

Distribuiti

Haru
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 13/09/2013

▌Haru.

Mesaj Scris de Haru la data de Vin 13 Sept 2013 - 13:40

Neanderthală în majoritatea timpului, acum îmi arunc preţioase clipe, a vieţii mele algoritmice, să desluşesc câteva vorbe în cadrul acestui topic - - - - - - - - - - - - - 
    Da, sunt filozofică. Da cine ştie, după părerea mea orice om are propria-i filozofie, şi nebunie; deci totul îmi este foarte clar în faţa ochilor: atenţia-i mult prea sfântă pentru a o dărui oricui. 
    Da, sunt agnostică. Că cică mai nou nu mai e conceptul de creştin, necredincios, ateu sau mai ştiu eu ce. Niciodată nu m-am considerat ateistă, nici credincioasă; dă-mă-n judecată, dar asta e, am dreptul la liberi alegeri şi păreri (greşeala conducerii). 

Aş începe cu un lung şir de vrute şi nevrute, lucruri mai mult sau mai puţin frumoase (jignitoare cel mai probabil, involuntar dorind acest efect), dar nu-mi doresc asta, nu-mi plac sufletele inamice. 
    Pe scurt ce pot spune despre mine clar şi răspicat: am o fire deschisă oricărui tip de subiect, ruşinea nu-şi are rostul în cadrul persoanei mele şi nu mă deranjează nici cele mai absurde, subiective/obiective comentarii (să le spun aşa) aduse la adresa mea, sau a altora; aşa cum am precizat şi mai sus, fiecare-şi are dreptul la o părere. 
    Motto-ul după care-mi trasez schiţa oricărei nouă zi: "Cât timp cunosc eu adevărul, nimic nu-mi mai atrage atenţie." 
    Fană anime şi manga, tsk... cam de pe la şase-şapte ani. Prima serie vizionată, dacă ţin eu minte bine, a fost Cardcaptor Sakura. Frumoase momente când lăsam toţi prietenii de joacă afară în stradă şi dădeam buzna peste bunicămio la tv ca să vizionez anime-ul ;- ; . Urmată de Yu Yu Hakusho, a cărui prea frumoşii, Kurama şi Karasu, mi-au injectat neuoronii câţiva ani la rând numai cu perversiuni. Blue Gender, Full Metal Panic/Alchemist, Trigun, Death Note, Cowboy Bebop, Slayers, Mushishi, Monster, Hellsing, Gundam sau DN Angel sunt câteva titluri ale seriilor ce se încadrează frumos în lista celor ce au meritat vizionate şi plânse (fie de prea mult râs, fie de tristeţe, keh~). 
    Manga, recunosc, nu m-a atras cine ştie ce, dar printre puţinele citite am două, trei preferate (Dangeki Daisy, Kaikan Phrase şi trigun, fiecare marcându-mă într-un fel anume; la modul plăcut vorbind). 
    Muzică? Trebuie să spun ceva şi despre genurile muzicale ce le ascult, no? Păi, nu ştiu. O mică obsesie pentru KPop, o mică obsesie pentru JRock, dar nimic exagerat sau prea public. În rest sunt adictă o muzicii ce transmite ceva prin versuri şi note, punct.

În ciuda aparenţelor lăsate, poate, sunt bipolară când vine vorba de firea mea.
    Prea multe detalii nu aş avea ce reda mai mult de-atât, dar mi-ar prinde bine ideea cum că mi-aţi administrat deja rangul unei excentrice schizofrenice <3.

See`yah ma little dear~
    copy/paste, hallelujah

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Re: ▌Haru.

Mesaj Scris de Pasila la data de Vin 13 Sept 2013 - 13:54

Buna, Haru :3 Eu sunt Damaris, as aprecia daca m-ai tine minte ca Liz. Nu ne-ai spus cum te cheama Think Sunt curioasa de numele tau. 
    Ma bucur sa te vad aici, imi place maxim de tine Big Hug Ai un lipici la oameni, cred eu, pari o persoana extraordinara cu care cred ca multi ar vrea sa-ti fie prieteni. 
    Nu-mi pari schizofrenica Laughing Doamne fereste, doar diferita de altii si intr-un sens bun. Mi-ar placea sa te cunosc mai bine :3 deci... fara tobe, intrebari:
    -Care e numele tau si cati ani ai?
    -De cand iti place J-rock?
    -Ce faci in timpul liber?
    -Iti plac inorogii?
    -Ai frati?
    -Ce fel de carti preferi? Dar filme?
    -Ce anime din toate cele pe care le-ai enumerat poti spune ca merita cel mai mult vizionat? 
    -Regulamentul l-ai citit?
    -O sa vi pe chat? *goo*
    Mdaaa Think cam atat, nu mai vin altele acum. Oooo, era sa uit clasicul si adorabilul "Bun venit! Big Hug "
    ps: Imi place maxim semnatura ta.

Haru
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 13/09/2013

Mesaj Scris de Haru la data de Vin 13 Sept 2013 - 14:57

Oh, hi ma little dear.
    Liz, scumpo, pentru început, mulţumesc pebntru welcomizarea călduroasă ce mi-ai oferit-o ;3 

1. Alina, majoritatea amicilor îmi spun Asy, Mickey (şi Mouse, dacă e cazul ,_,), Lămâiţa sau Haru (după o lungă obsesie de-a mea abordată melodiei Haru Haru de cei de la BigBang, care datează chiar şi actualmente)
    Am şaptesprezece ani şi 3 luni, plus câteva zile, ore şi minute, ovio. Opţional: sunt gemeni, subiect ce evidenţiază personalitatea mea bipolară.
    2. Hm, imediat ce-am descoperit seriile anime, am descoperit involuntar şi jrock-ul. Deci răspunsul ideal ar fii: de la şase ani. Prima formaţie de jrock ascultată a fost Dir en Grey, urmată de Maximum the Hormone şi multe altele imediat după ce am prins bine de tot gustul genului.
    3. Ies cu prietenii. Mda, aici nu sunt genul care să ies cu fetele la cumpărături, sau cu amicii la o pizza or something like. Deobicei ne facem rânduri la diferite acţiuni în aer liber,tinem să ne pierdem timpul prin parcuri, sau lungi plimbări prin cartierele dubioase a oraşului.
    4. Uhhh, I really love them ,_, <33!~
    5. Am o surioară mai mică. Iar prin "mică" vreau să spun că are un anişor şi 9 luni.
    6. Cărţi, pff obiective   La un adică îmi plac mult cărţile legate de psihologie, filozofie, ştiinţe exacte sau universuri paralele .__.". Recunosc literatura modernă nu prea-mi prieşte şi cu greu reuşesc să termin un roman bazat pe o poveste de exemplu. 
    Filme, filme. Îmi plac genurile: romantism, comedie, acţiune, aventură, horror. Nişte titluri drept exemplu, chiar nu-mi vin în minte, în momentul de faţă, iartă-mă xD.
    7. Trigun şi Monster. Dar acum gusturile nu se discută.
    8. Iep. Întotdeauna îmi scald ochii-n regulamente chiar înaintea primul post.
    9. Um, dunno. Dacă apuc mai mult de 5 minute online pe forum, sigur. dar greu reuşesc să stau aşa mult timp la pc şi să nu fiu deranjată de aia mică ,__, -

Uh, uh. Mulţumesc încă odată de întâmpinare, şi întrebări , le-ador ;3. 
    Ne citim pe forum Smile.
    See`yah ma dear ~

lNicoleta
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 11/02/2013

Mesaj Scris de lNicoleta la data de Mar 17 Sept 2013 - 16:24

Salut Haru (asa vad ca preferi sa ti se spuna Laugh). Din cate am in inteles din comentariile tale de pe forum, le ai PS-ul, m-am uitat la creatiile tale si am ramas... uimita, dar n-am de gand sa-mi expun opinia completa ca deviez de la subiect. Avem un lucru in comun, si eu is zodia Gemeni XD. Rar e sa intalnesc oameni cu aceasta zodie. Hmm.. ce-as mai putea sa zic decat.. Bine ai venit.

Acum este: Mier 7 Dec 2016 - 18:16