Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Ella ♣
Moderator
Moderator
Sex : feminin

Tim Burton's Corpse Bride

la data de Joi 12 Sept 2013 - 20:18
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acţiunea este plasată în secolul al 19-lea, într-un sat european, urmărind povestea lui Victor, un tânăr care se pare că este sortit să se căsătorească cu Mireasa Moartă în timp ce adevărata sa mireasa, Victoria rămâne în lumea celor vii. Viaţa în Lumea Morţilor pare mult mai animată decât este ea descrisă în poveşti, iar Victor descoperă că nu există nimic în lumea asta - sau în cea de dincolo - care să îl despartă de adevărata dragoste. Este o poveste despre optimism, dragoste şi o descriere a vieţii de dincoace şi a celei de dincolo aşa cum numai Burton poate să o facă.

Desi titlul duce cu gandul la ceva infricosator avand in vedere ca in romana este tradus ca si "Mireasa Moarta", filmul este nu este asa ci este foarte frumos si interesant si usor intunecat. Are la baza dragostea adevarata si faptul ca ea mereu invinge, indiferent de circumstante. Tot prin preajma vacantei de iarna l-am vazut, acum doi ani si mi-a placut maxim. Prinsesem doar o parte la televizor si dupa ce am aflat cum se numeste m-am uitat la el si pe net si mi-a placut la fel de mult. ^^
Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum