╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Hellau

Distribuiti

Andreea Schmitt
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 07/09/2013

Hellau

Mesaj Scris de Andreea Schmitt la data de Sam 7 Sept 2013 - 23:52

Hellau. Ma numesc Andreea.
    Mereu mi s-au parut extrem de stupide prezentarile, asa ca nu stiu ce mare lucru as putea sa spun. Oricum, sunt surprinsa ca abia acum cateva zile am descoperit forumul, pentru ca e cat se poate de dragut. Cel putin asta a fost prima mea impresia. 
    Hm, probabil unii membri ma cunosc de pe alt forum, si daca nu, cei care vor sa afle ceva despre mine, ma pot intreba orice.

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Re: Hellau

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 8 Sept 2013 - 0:14

Buna, Andreea ^^ Eu sunt Damaris ;;] as aprecia daca m-ai tine minte ca Liz. Laugh 
    Daaa :3 Eu te cunosc Laugh Numele ala n-are cum sa nu iasa in evidenta. Ma bucur ca ai ajuns si pe forumul asta. Sunt mega curioasa cum ai dat de el *goo* 
    Desi nu stiu prea multe despre tine Think Sunt curioasa ce muzica asculti si daca o sa postezi un fic si aici Think Si ce parere ai despre dubstep. :3 Poate o sa intri si pe chat :-j 
    Oricum, bun venit.. sedere placuta... alea-alea, ce se mai spune. Big Hug 

Jossephine
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 06/11/2011

Mesaj Scris de Jossephine la data de Dum 8 Sept 2013 - 0:31

Bună, Andreea :3 Vai dar cât mă bucur să te cunosc. Un vis devenit realitate :3 Te cunosc de pe celălalt forum și trebuie să-ți spun că sunt un mare fan al ficurilor tale *hehe* Sunt atât de bucuroasă că te-ai înregistrat și aici ^^ Sper să îți facă plăcere să stai pe acest forum, să îți faci mult mai mulți prieteni și să ne surprinzi și aici cu talentul tău incredibil de a scrie :3 Am și câteva întrebări ^^
    - Ce fel de muzică asculți?
    - Ai o trupă favorită?
    - Ce faci atunci când te plictisești?
    - Ce gen de filme îți plac?
    - Ai vreun scriitor preferat? *goo*

(hmm) Cam atât cred. Încă o dată îți spun că mă bucur să te cunosc și sunt mega fericită  că ai intrat și pe acest forum :3 Îți urez un bun venit călduros *biiig hug*
    PS: Știu că a fost ziua ta pe 6 septembrie, la mulți ani *hug* (întârziat) ^^”

Andreea Schmitt
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Andreea Schmitt la data de Dum 8 Sept 2013 - 3:42

Liz

Hmm, multumesc de urare. De la slow rock pana la heavy metal, dar cel mai mult alternativ, undeva pe la mijloc. Desigur, ascult si muzica comerciala, gen pop. Urasc house-ul si nu imi place deloc dubstepul -ca sa iti spun sincer.
    Meh, eu zic ca o sa postez ultimul meu fic, insa ramane de vazut, pentru  ca nu sunt convinsa ca voi mai avea timp si de scris. Oricum, inca sunt nehotarita. Kiss In legatura cu chatul; nu sunt genul de persoana care sta si vorbeste pe chat, dar daca vrei sa vorbim, nu am nimic cu mesajele private.

Jojo

Mai intai vreau sa iti marturisesc ca sunt si eu la fel de surprinsa ca tine. Nu credeam ca sunt asa populara, iar in legatura cu ficurile mele, eu le consider o catastrofa, insa -si e un imens insa- apreciez foarte mult.
    Cum spuneam, ascult orice tip de rock, mai putin hard rockul-cel putin de o vreme mi se pare cam neplacut- si mai mult alternativ. Hmm, am mai multe, drept vorbind. The neighbourhood, Alternosfera(care va ramane mereu trupa mea de suflet), Red, Hinder si Bon Jovi.
    Cand ma plictisesc mereu caut un film sau un serial, depinde, acum sincer nici nu mai am la ce seriale sa ma uit, caci le-am vazut pe toate cele bune. Citesc foarte mult si mi se pare oarecum stupid faptul ca atunci cand citesc o carte nu ma pot opri din a o citi. Indiferent daca e zi sau noapte.
    Am un fetis -mai nou- pentru filmele de drama/romance cu ducese, contese, conti, regi, imparati si alte derivate. Desigur, filmele horror si cam atat. Desi mi se pare destul de dragute si comediile-romance; acum depinde de starea mea spirituala Laugh)
    Nu am niciun scriitor preferat. Acum, sincer vorbind, mi-au placut majoritatea scriitorilor al caror carti le-am citit, dar nu am nutrit o pasiune speciala pentru creatiile lor.
    Intr-adevar, a fost ziua mea recent, multumesc foarte mult pentru urare si bun venitul calduros:*

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 8 Sept 2013 - 11:37

Bună Andreea. :o3 Mă bucur să te cunosc. :o3 Trebuie să-ți spun că sunt un mare fan al ficurilor tale. Ești o scriitoare minunată! :x Și ficurile tale nu sunt catastrofe! :-L Sunt geniale! [-(

Te iubesc! o.O Serios vorbind! Filmele cu ducese, contese ... sunt preferatele mele - de foarte mult timp -! :x Chiar citesc și cărți - foarte multe de acest gen.- Dacă vrei, îți pot da niște cărți pe care le poți citi online. Sunt foarte bune, majoritatea le-am citit. *hmm* -Te rog, zi da! :o3 - Același lucru mi se întâmplă și mie când citesc o carte bună. - Când am timp, una pe zi. - xD  Uite câțiva autori: Eloisa James, Mary Jo Putney, Jo Beverley, Amanda Quick, Jude Deveraux. Sunt multe cărți bune și le găsești pe scribd. Și uite un serial -are doar 10 episoade xD- foarte interesant și frumos. The White Queen. :o3 - Max Irons :x -

Chiar mă bucur că ai ți-ai făcut cont pe forum. Am vrut de mult să te cunosc, dar m-am emoționat și am renunțat la idee. xD Uneori sunt foarte rușinată. xD

Sper să îți placă și să te distrezi aici. :o3

Întrebări:
    -Care este cel mai mare vis al tău?
    -Ce/cine reușește să te înveselească?
    -Care este mâncarea ta preferată?
    -Crezi că v-a venii sfârșitul lumi? xD
    -Care este animalul tău preferat?
    -La ce seriale te uiți?

Cam atât. Sunt entuziasmată și nu îmi mai vine nici o întrebare. xD

A, și : La mulți ani! - Cu întârziere ^^” -

Andreea Schmitt
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Andreea Schmitt la data de Dum 8 Sept 2013 - 15:36

Kiraaa, daca ma crezi tu ai fost motivul pentru care mi-am facut acest cont. Am citit doua ficuri ale tale cu Sasuke conte si viconte, si mi s-au parut incredibile. Chiar ieri am citit o carte scrisa de Amanda Quick, prima carte pe care am citit-o scrisa de aceasta autoare. De asemenea, mi-a placut foarte mult si Mandrie si Prejudecata, iar atunci cand am terminat cartea am fost curioasa sa vad cum e filmul, si pot sa iti zic ca din clipa cand l-am vazut, numai la filme de genul m-as uita.
    Sunt din surprinsaaa ca ma cunosti si tu, chiar nu ma asteptam, si repet: sunt o catastrofa Laugh) In legatura cu faptul ca voiai sa ma cunosti, sa stii ca sunt foarte deschisa si nu sunt deloc aroganta -cum mi-au spus multi:)))
    Nu stiu daca o sa ma crezi sau nu, dar nu am niciun vis; inca sunt confuza cu privire la viitorul meu.
    Deci, mereu functioneaza daca incep sa citesc fanfics, dar le aleg pe cele cu titluri stupide.
    Cartofii prajiti cu telemea, categoric.
    Probabil eu voi fi moarta, in caz ca va veni Laugh Dar nu, nu cred.
    Cainii labradori. Pacat ca mama uraste parul de animale, asa ca mi-e cam greu sa o conving.
    Sunt o groaza; am sa incep cu cele preferate:
    -Game of Thrones (ti-l recomand in caz ca nu il vizionezi, desi ma indoiesc)
    -Teen Wolf;
    -Grey's Anatomy;
    -Supernatural;
    -White Collar;
    -The Walking Dead;
    -The Vampire Diaries;
    -Suits.

Aw, multumesc pentru urare si pentru bun venit:*

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 8 Sept 2013 - 17:28

Bună -din nou- :o3
    Trebuie să-ți spun că mă simt ca în rai. Sunt foarte fericită de ceea ce ai spus, venind din partea ta este ... wow! o.O

Da, da. :3 Ești foarte cunoscută. Și genială, nu catastrofă! (D)

Da, da. Chiar vreau să te cunosc. :o3 Mie nu-mi pari o persoană arogantă. Nu știu cine ce a zis, dar tu ești adorabilă. :o3

Daaaa. :x Și mie-mi plac labradorii. O colegă de a mea are 5 căței - bine, vărul ei - și îi duce pe la concursuri. Sunt adorabili. :3
    Game of Thrones este unul din serialele mele preferate. -Alături de Teen Wolf și The Vampire Diaries - Care a fost sezonul tău preferat? - Din cele 3 seriale.-
    Am mai venit cu câteva întrebari: (((:
    -Când Khal Drogo - Game of Thrones -  a murit, ai plâns? Ce părere ai avut? :o3
    -Crezi că Daenerys va ajunge să conducă regatul?
    -Ce părere ai despre ea? Dar despre dragoni - pe care eu îi ador :x -. Adică, îți plac dragonii. :o3
    -Lupi, tigri, unicorni, dragoni? Care? :o3 - Eu nu mă pot decide. xD -
    -Din tot ce s-a întâmplat până acum în serial, ce părți ți-au plăcut?
    -Delena sau Stelena?
    -Care este personajul tău preferat din TVD? :o3 -Dacă-i Kol sau Klaus voi ... X.X -
    -Dar cuplul?
    -Cum crezi că va fi viața Elenei acum, că ea a rămas vampir? Dar a lui Katherine?
    -Te vei uita la serialul The Originals?
    -Care este personajul preferat din Teen Wolf și cuplul? 
    -Ce te-a atras la aceste seriale?
    -Care a fost cartea citită - scrisă de Amanda Quick-? :o3

A, am văzut că ai postat ficul Roșu aprins. Trebuie să-ți spun că l-am citit de când l-ai postat prima dată acolo și că-l ador. :o3

Andreea Schmitt
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Andreea Schmitt la data de Dum 8 Sept 2013 - 19:15

Aww, ce draguta esti. Ma bucur ca avem atatea in comun, sa stii. Cat despre 'genialitatea' mea Laughing)) cum sa zic, sunt intr-un fel de pauza, nu mai reusesc sa fiu geniala, daca intelegi Laugh
    La Game of Thrones, categoric sezonul trei, dar mi-a placut si doi-ul. Acum sunt tare curioasa si nerabdatoare cu privire la urmatorul sezon, care va aparea abia peste cateva luni bune.
    La Teen Wolf sezonul trei. Doamne, asteptam fiecare episod cu atata mare nerabdare, plus ca actiunea a devenit si mai interesanta cu venirea haitei de apha, si nu mai zic ca au aparut si mai multi tipi buni. De exemplu Isaac pana acum-in sezonul trei-nu a avut un rol foarte important.

Nu mi-a placut niciodata de Khal Drogo, pentru ca la inceput era foarte rece si indiferent cu Daenerys; nu am plans deloc, dar mi-a parut rau pentru ea. Pierduse si copilul si pe el. In schimb, aceste pierderi, zic eu, au motivat-o sa devina atat de puternica si sa lupte pentru dreptate si populatie. Imi doresc din tot sufletul ca ea sa devina regina, pentru ca in afara de faptul ca isi merita titlul, are si un suflet bun, nobil. Eu chiar nu ii gasesc defecte; e perfecta din orice punct de vedere. Daenerys a ajuns inca din sezonul unu personajul meu preferat, iar acum, cum sa zic, nu cred ca o sa imi schimb prea curand parere. Sper din tot sufletul sa ajunga cat mai departe si sa nu o ucida vreau tampit obsedat de putere. Ar fi tragic, dar posibil, caci ai observat si tu, multe personaje la care nu te asteptai au murit subit, iar un protagonist nu exista.
    Are mult noroc cu acei dragoni. Si mie imi plac teribil si recunosc ca nu am mai vazut un serial in care aceste creaturi mitice sa fie prezente. 
    Nu imi plac tigri din exemplele tale, si daca ar fi sa aleg, probabil as alege dragonii.
    M-a emotionat episodul in care Daenerys a eliberat viitoarea ei armata si le-a spus ca nu ii considera sclavi cum o facea comandantul lor, etc. Pe bune, am fost ceva de genul: speechless. Mi-a mai placut partea cand a murit Rob, sotia si mama lui; chiar nu ma asteptam, dar a fost bun momentul. Surprinzator total.

Nu imi place de Damon, il prefer pe Stefan. Il consider mai bun din toate punctele de vedere, iar de Elena nu imi place. Mi-e indiferent cu cine ramane Elena, dar daca ar fi sa ramana Damon, atunci il vreau pe Stefan puternic si nepasator. Personajul meu preferat masculin este KLAUS; mereu va fi Klaus. Iar cel feminin: Caroline. Cred ca ti-ai dat seama ce cuplu prefer, dar nu stiu ce sa zic, la sfarsitul sezonului patru, Klaus i-a redat libertatea lui Tyler si nu stiu cate sanse sunt sa mi se indeplineasca visul. Sper din tot sufletul sa se desparta Caroline de Tyler sau invers.
    Meh, habar nu am cum va fi viata celor doua. S-a incheiat foarte aiurea ultimul sezon. Ai vazut si tu ca toti au reinviat si mai ales ca Stefan e captiv in sicriul ala:| 
    Da, vreau sa ma uit la The originals, dar mi-e frica sa nu dispara din TVD. Nu stiu ce sa zic...

Stiles. Stiles. Stiles. Stiles.Stiles. Stiles. Stiles. Stiles.
    Vreau sa isi dea seama Lydia ca Stiles o iubeste si ca sunt perfecti unul pentru altul. Nu ii suport deloc pe gemenii aia doi, mai ales ca unul e cuplat cu Lydia.
    Am inceput serialele din plictiseala, dar nu imi pare rau. Ma uit la multe seriale si ca idei sunt diferite unele de altele. Atata timp cat actiunea e interesanta iar actorii ma incanta, ce sa zic, e okai.

Capcanele Iubirii, ti-o recomand daca nu ai citit-o. E supeeerba!

Aww, ce dragut. Ma bucur sa aud asta si multumesc foarte mult pentru intrebari. Kiss Si scuze daca am greseli, mi se pare ca am scris foarte mult si nu m-am uitat sa vad daaca am scris si bine.

Acum este: Lun 23 Ian 2017 - 6:38