Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Ella ♣
Moderator
Moderator
Sex : feminin

Paradise Kiss

la data de Mier 28 Aug 2013 - 10:35
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Gen: Drama, romance.

Descriere: Yukari "Caroline" Hayasaka este o liceeanca care s-a saturat de stilul ei monoton de viata care este ocupat mereu de studiatul pentru examene. Este acostat pe strada de un grup de studenti designeri care au nevoie de un model pentru colectia lor de haine "Paradise Kiss". Yukari nu stie nimic despre a fi model sau despre moda si bate in retragere in privinta gusturilor excentrice ale grupului, insa curand ajunge sa admire stilul lor liber al gandirii si capacitatea de a-si urma visele.

Dupa parerea mea este un anime foarte interesant, mi-a placut maxim. Are unele momente in care chiar am plans, mai ales la final [care, apropo, nu este deloc unul fericit] insa cu toate acestea este un anime bun de urmarit. ^^
Haru
Inactiv
Inactiv
Sex : feminin

Re: Paradise Kiss

la data de Dum 15 Sept 2013 - 22:59
A fost unul dintre animeurile ce speram să nu se termine într-un mod tragic, dar într-un final sfârşitul mi l-a definit mult mai bine în perspectivă.
Povestea mi-a plăcut mult, cu toate că rar mă atrag astfel de scenarii. Dar recunosc că psihologia personajelor a fost precum un magnet pentru mine, iar grafica şi soundtrack-ul au fost greu de ignorat după aceasta.

Mai mult ca sigur, în opinia-mi proprie, dacă finalul nu ar fii fost unul tragic nu ar fii mai avut acelaşi farmec xD
Este o serie bună, prea puţin apreciată probabil, dar eu una l-aş recomanda oricui.
Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum