╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Paradise Kiss

Distribuiti

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 16/04/2012

Paradise Kiss

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Mier 28 Aug 2013 - 10:35

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Gen: Drama, romance.

Descriere: Yukari "Caroline" Hayasaka este o liceeanca care s-a saturat de stilul ei monoton de viata care este ocupat mereu de studiatul pentru examene. Este acostat pe strada de un grup de studenti designeri care au nevoie de un model pentru colectia lor de haine "Paradise Kiss". Yukari nu stie nimic despre a fi model sau despre moda si bate in retragere in privinta gusturilor excentrice ale grupului, insa curand ajunge sa admire stilul lor liber al gandirii si capacitatea de a-si urma visele.

Dupa parerea mea este un anime foarte interesant, mi-a placut maxim. Are unele momente in care chiar am plans, mai ales la final [care, apropo, nu este deloc unul fericit] insa cu toate acestea este un anime bun de urmarit. ^^

Haru
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 13/09/2013

Re: Paradise Kiss

Mesaj Scris de Haru la data de Dum 15 Sept 2013 - 22:59

A fost unul dintre animeurile ce speram să nu se termine într-un mod tragic, dar într-un final sfârşitul mi l-a definit mult mai bine în perspectivă.
    Povestea mi-a plăcut mult, cu toate că rar mă atrag astfel de scenarii. Dar recunosc că psihologia personajelor a fost precum un magnet pentru mine, iar grafica şi soundtrack-ul au fost greu de ignorat după aceasta.

Mai mult ca sigur, în opinia-mi proprie, dacă finalul nu ar fii fost unul tragic nu ar fii mai avut acelaşi farmec xD
    Este o serie bună, prea puţin apreciată probabil, dar eu una l-aş recomanda oricui.

Acum este: Mar 6 Dec 2016 - 14:04