Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

The Wanted

Distribuiti
    ●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

The Wanted

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Lun 26 Aug 2013 - 23:20

The Wanted

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    The Wanted este o trupă alcătuită din 4 membri britanici şi unul irlandez ce a luat fiinţă în anul 2009, debutând însă în luna Iulie a anului 2010. Trupa este alcătuită din Jay McGuiness, Nathan Sykes, Tom Parker, Max George şi Siva Kaneswaran, manager-ul lor  în prezent fiind Scooter Braun.
    La început, toţi au participat la audiţiile lui Jayne Collins. Procesul care adunat mii de interesaţi din întreaga Anglie a durat nouă luni, la început locurile în trupă fiind ocupate doar de Tom, Nathan şi Max, Jay şi Siva alăturându-se mai târziu.
    Albumul lor de debut intitulat "The Wanted" a ieşit pe piaţă pe 25 Octombrie 2010, având 3 melodii în topurile Britanice. Primul lor single, "All time Low" a ajuns pe primul loc în multe topuri, atât în Marea Britanie cât şi în America. 
    Al doilea album al trupei, "Battleground" a ieşit pe piaţă pe 4 Noiembrie 2011, fiind pe locul 5 în Marea Britanie şi pe locul 4 în Irlanda. Una din melodiile principale ale albumului, "Gold Forever" a fost realizată în urma unui proiect numit Comic Relief şi a ocupat locul 3 în Marea Britanie. Primul lor single ce a ocupat locul 1, "Glad you came" a rămas în topurile Irlandei timp de 5 săptămâni şi în topurile Marii Britanii timp de două săptămâni. Al treilea şi al patrulea single, "Lightning" şi "Warzone" au ajuns pe locul 2, respectiv 21.
    La începutul anului 2012, The Wanted au început să aibă succes în America şi în Canada, cu "Glad you came" ce a fost vândut în 3 milioane de copii în America şi care a ajuns în Billboard Hot 100 pe locul 3 şi în Canadian Hot 100 pe locul 2. 
    În 2013 a fost declarat că aceştia for avea propriul lor reality show numit The Wanted Life. 

Tom Parker

Thomas "Tom" Anthony Parker s-a născut pe 4 August 1988 în Bolton. El a învăţat să cânte la chitară la vârsta de 16 ani de la fratele său mai mare. A participat la X Factor, însă nu a trecut mai departe. A mers la Universitatea Metropolitană din Manchester unde a studiat geografia, însă a renunţat dorindu-şi o carieră muzicală. Înainte să facă parte din The Wanted, Tom a fost membru al unei trupe pe nume Take That II. Tom este cunoscut sub numele de "nebunul" trupei din cauza faptului că nu se teme să facă ceea ce îi place. În prezent, Tom este împreună cu Kelsey Hardwick, antrenoare de dans la k2k.

Max George

Maximillian "Max" Alberto George s-a născut pe 6 Septembrie 1988 în Manchester. Înainte să dezvolte o pasiune pentru muzică, obişnuia să facă parte dintr-o echipă de football şi era pe cale să semneze un contract pe doi ani. A făcut parte dintr-o trupă pe nume Avenue alături de Jonathan Lloyd, Scott Clarke, Ross Candy şi Jamie Tinkler. Împreună au participat la X Factor în 2006 şi au ajuns până în a doua etapă când au fost trimişi acasă. Colegii lui de trupă îl cataloghează ca fiind un "ladies man". Max a fost logodit cu actriţa Michelle Keegan, însă în luna Aprilie a anului 2012 a declarat că au rupt logodna şi în Iulie s-au despărţit definitiv. În prezent este ]ntr-o relaţie cu modelul Nina Agdal.

Jay McGuiness

James "Jay" Noah Carlos McGuiness s-a născut pe 24 Iulie 1990 în Newark, Nottinghamshire. Acesta a crescut fără tată alături de mama sa şi cei 4 fraţi, dintre care unul geamăn. La vârsta de 13 ani a mers la şcoala de dans Charlotte Hamilton, spunând el că pe acea vreme era cel mai uşor mod de a face o fată să te placă. A părăsit şcoala de dans la vârsta de 17 ani când a început să dezvolte pasiunea pentru muzică. Colegii lui de trupă spun că Jay este cel mai amuzant şi de asemenea, cel care bea şi petrece cel mai mult. În prezent este singur.

Nathan Sykes

Nathan James Sykes s-a născut pe 18 Aprilie 1993 în Abbeydale, Gloucester şi a copilărit alături de mama sa - profesoară de muzică - şi sora sa. El a început să cânte la vârsta de 6 ani şi a mers la şcoala de muzică Sylvia Young la vârsta de 11 ani. Nathan a continuat să cânte pe tot parcursul copilăriei sale, câştigând şi competiţia de karaoke organizată de Britney Spears în 2003, având ocazia să o sărute pe obraz. Nathan este cunoscut ca şi "bebeluşul trupei", care însă în luna Aprilie a acestui an a avut o operaţie complicată la gât, coarda stângă fiindu-i umflată. Din cauza asta, el nu a putut participa la concerte timp de două luni, însă s-a întors în forţă. În prezent este într-o relaţie cu cântăreaţa Ariana Grande cu care a şi colaborat la melodia Almost is Never Enough ce apare în filmul The Mortal Instruments: City Of Bones.

[size=124]Siva Kaneswaran[/size]

Siva Michael Kaneswaran s-a născut pe 16 Noiembrie 1988 în Blanchardstown, Dublin. A copilărit cu mama, tatăl şi ceilalţi 7 fraţi ai săi, dintre care unul geamăn. A început să facă modelling la vârsta de 16 ani, apărând în diverse reclame. A făcut parte dintr-un show televizat numit Rock Rivals împreună cu fratele său în 2008. Siva a jucat rolul lui Carson Coombs şi fratele lui cel al lui Caleb Coombs. În prezent, Siva este împreună cu designer-ul de pantofi Nareesha Mccaffrey cu care are o frumoasă relaţie de mai bine de 5 ani.

Am terminat în sfârşit. Laugh Sincer, eu una iubesc această trupă. Sunt foarte talentaţi, arată bine şi au nişte personalităţi criminale. Nu îmi pasă că au avut multe dispute cu 1D, tot iubesc ambele formaţii. <3 
    P.S. Practic, nici Jay nu mai e singur. :-" ^^

Ultima editare efectuata de catre ●Emιℓy● in Dum 10 Noi 2013 - 11:53, editata de 3 ori
    laurairina
    Inactiv
    Inactiv

Re: The Wanted

Mesaj Scris de laurairina la data de Mar 27 Aug 2013 - 1:09

Practic , Jay și Max nu prea sunt singuri , sunt deja căsătoriți , dar ma rog.......Laugh Și , din nou , Jay are ochii așa albaștri ! And he needs a haircut , now ! Să nu mai aștepte până în noiembrie ! Mă întreb dacă o să faci un topic și pentru 5SOS ...?
    Și , mi-am terminat comentariul ! Big smile
    Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Mar 27 Aug 2013 - 16:14

Să te blestem, Ale! Datorită ţie la mine în cameră se aude doar melodii de la TW.
    Nathan e cel mai mic? o.O Ah, ce dulce :x "bebeluşul trupei"  - ok, sună destul de drăguţ. Awww :3 Şi el e ah de frumos :x - cel puţin pentru mine. Aseară când mi-ai dat acea melodie "I found you" de la Summer Ball 2013 am rămas o_o de vocea lui Nathan. Are o voce extrem de puternică şi s-ar descurca perfect pe rock. Dacă el ar fi să cânte o astfel de melodie atunci i-ar ieşi impecabil - acu l ador şi mai mult Laugh  Nu e cu nici o Ariana - ştiu eu asta Laugh
    Auzi, nu te superi dacă îi fur ochii lui Jay? Adică îi ador mult prea mult :x
    Îmi place de Tom. De la geografie a ajuns la muzică Laugh  Ce întorsătură a luat Laugh
    Băieţii, de fapt bărbaţi, cântă super bine şi pot să spun că melodiile lor mă cuceresc tot mai mult. Văd că au cam avut intersectării cu televiziunea şi pot să spun că e ciudat faptul că trupa s-a format în 2009 şi cu toate astea, abia în 2010 au scos melodii. Deci pot jura că prin 2010 nu am auzit de ei şi nici nu cred că am ascultat ceva de la ei.

Divergenţe cu 1D, spui? Puţin îmi pasă Laugh  Mie îmi plac ambele trupe, dar pe primul loc tot 1D rămâne Laugh . Pe TW îi plac, iar pe 1D îi ador :x
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Joi 29 Aug 2013 - 9:05

Bună. *hug*
    Melodiile lor sunt foarte bune, chiar am câteva preferate. We Own The Night - nu mă pot opri din a o asculta. Este geniala. :o3 Dar nu sunt obsedată de ei. ^^”

Ochii lui Jay sunt minunați! o.O Vreeaau! :3 Sunt atât de albastri. :x Albastruu. :3 Ador culoarea. :3
    Am auzit si eu acel zvon, cum că Nathan se întâlnește cu Ariana Grande. Pe atunci nu le ascultam melodiile. Și tot nu-mi vine să cred că Ariana l-a părăsit pe Jai - care este disponibil :-” - pentru Nathen. Și eu mă obișnuisem că Jai are prietenă si că le stă bine împreună. ((: Melodia lor, Almost Is Never Enough este frumoasă. ^^ A, și ”bebelușul trupei” ... adorabil! ((:
    Toți sunt foarte frumoși si talentați. :3
    Ce au avut cu 1D? o.O

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Vin 28 Apr 2017 - 16:55