Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Titanic

Distribuiti
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Titanic

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Joi 22 Dec 2011 - 20:00

Am urmarit acest film de foarte multe ori si de fiecare data imi venea sa plang, dar ma abtineam. E un film foarte frumos, ce multora le place, dar sunt si parti rele in el, cum ar fi atunci cand se scufunda Titanicul sau cand trebuie sa-si salveze fiecare viata. Eu personal, de fiecare data cand il vizionez ma simt ca si cum as fi acolo,simt durerea si spaima din sufletele acelor oameni care si-au vazut moartea cu proprii ochi.
    Presupun ca multi l-ati urmarit deja dar oricum ar fi, eu vi-l recomand pentru ca este o poveste de viata foarte trista si foarte dureroasa dar merita sa-l vizionati.
    RR
    Administrator
    Administrator

Re: Titanic

Mesaj Scris de RR la data de Joi 22 Dec 2011 - 21:21

Sa fiu sincera l-am vazut o data cand eram mica si de atunci am uitat de el...
    Am tot auzit...titanic in sus, titanic in jos, si intr-o zi l-am vazut la televizor si chiar mi-a venit sa plang in continuu la sfarsit
    Sa sti ca asa ceva chiar s-a intamplat si ca iubirea vietii tale a murit, e dureros Sad
    Un film minunat si cu foarte multe emotii Love it
    ●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Lun 26 Dec 2011 - 15:40

Am vazut filmul de doua sau trei ori si de fiecare data am plans. Am cateva segvente care chiar m`au facut sa ma simt bine dar unele rau. Cand Jack i`a marturisit lui Rose ca o iubeste am fost fericita pentru ei dar cand ea i`a spus ca trebuie sa se marite cu altul am simti o durere enorma, ca si cum eram eu in locul lui Jack.

O alta segventa care mi`a placut a fost cand ea a alergat la el si stiti voi, pozitia de pe Titanic. Cand Titanicul s`a scufundat deja am simtit ca sunt goala pe dinauntru. Prima data cand l`am vazut am adormit si l`am visat toata noaptea. Visam ca ma aflu si eu pe Titanic si asta chiar nu mi`ar place. Scena care m`a facut sa plang a fost cand Jack a murit.

Am auzit cu cateva zile dupa ce l`am vazut ca Jack ar fi putut fi salvat deoarece era doar in moarte clinica, asa am auzit. Insa am vazut pe youtube trilerul de la Titanic 2 care arata ca dupa ceva timp ( dupa moartea lui Rose ) cercetatorii il gasesc pe Jack intr`un cub de gheata si il supun la cateva teste apoi el evadeaza si o cauta pe Rose si ajunge la mormantul ei si ii striga numele.

Nu e la fel de trist ca Tiatnic original dar mie m`ia placut, as fi vrut sa se intample asa.

E un film superb, cel mai dramatic film pe care l`am vazut. Chiar merita vazut Crying Crying
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Mier 11 Ian 2012 - 9:21

Si eu am vazut Titanic cand eram mica si dupa acum doi ani si chiar in iarna asta. De fiecare data
    plangeam la el si nu sunt singura. Chiar daca il vazusem de mai multe ori toto l-am vizionat si mereu nu ma pot abtine. Ioana, daca ai nevpoie de ceva sa fi trista uite-te la filmul asta si o sa-ti merga descrierea sentimentela struna. Eu ma gandesc si la faptul ca asa ceva chiar s-a intamlat si poate si mai groazinc decat este prezentat in film. Bunica mea spunea ca exista si un cantec cu Titanicul, dar nu-l mai stiu.
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 14 Ian 2012 - 20:55

Si eu am vazut titanicul acum foarte mult timp. Ceea ce ma intristeaza la el, printre multe parti, e melodia My heart will go on. Se potriveste si filmul foarte mult. Acest film e unul dintre cele mai bune din lume si merita vazut, iar eu care sunt o fana a povestilor triste de viata...
    Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Sam 4 Mai 2013 - 9:32

Si eu am urmarit filmul de vreo 3 ori, dar de fiecare data am plans [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]Nu m-am putut abtine. Ceea ca ma doare este faptul ca intr-adevar au murit foarte multi oameni nevinovati. Si mai ales, iubirea celor doi mereu ma induioaseaza...
    Mama mi-a povestit ca intr-adevar, acea piatra pretioasa a fost daruita unei femei, de sotul ei, chiar pe Titanic, doar ca acum este la un muzeu din Marea Britanie, nu in adancurile Atlanticului. Interesant, nu?
    La fel de mult iubesc si melodia de care a pomenit si Kryn. E foarte frumoasa.
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 4 Mai 2013 - 23:02

M-am uitat si eu la Titanic de cam patru ori si chiar m-am si plictisit de el Laugh Dar e o poveste frumoasa si na....m-a impresionat prima data, dar la un moment dat m-am plictisit si eu Laugh E un film foarte bun si il recomand si eu, dar nu va mai exista o a cincea oara pentru mine Laugh
    Schizzophrenia.
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Schizzophrenia. la data de Sam 20 Iul 2013 - 16:14

Dacă o să mai stau mult pe la categoria asta cu filme, o să umplu biroul de lacrimi, deoarece scenele din filmele vizualizate de mine se strâng toate la un loc și-mi scot sentimentele la suprafață. Uf ... alt film genial, altă serie de suspine și lacrimi. Parcă tremuram de nerăbdare să-i taie Rose cătușele lui Jack. Multe lacrimi mi-au căzut și atunci când Jack a murit. Uh ... abia așteptam grandiosul sfârșit, care, spre dezamăgirea mea, nu a fost așa cum mi-aș fi dorit, însă a rămas un film de top, care mi-a plăcut și-mi place.

Xoxo, Zummy <3
    Felly-Chan
    Donator
    Donator

Mesaj Scris de Felly-Chan la data de Sam 20 Iul 2013 - 17:54

Prima data am vazut filmul cu o prietena la ea acasa . M-a impresionat aspectul interior al titanicului care, pot spune ca era foarte elegant si curat, totul pe acolo stralucea. Parca eram acolo, intrand si eu odata cu ei in camera, la petrecere. Pot spune ca era o primire fosrte calduroasa. Tousi, am varsat si eu lacrimi in omentul despartirii celor doi. Atunci cand el da srumul acelei mese si se scufunda incet in apa rece. In momentul acela nu mai puteam, nu ma mai uitam la ecran si plangeam ca proasta. 

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 23 Apr 2017 - 18:39