╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

A Man Called God [+17]

Distribuiti

WeAreDevils
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Data de înscriere : 17/12/2011

A Man Called God [+17]

Mesaj Scris de WeAreDevils la data de Sam 17 Dec 2011 - 11:53

Primul fic aici. Îl mai am şi pe un site, deci nu plagiez sau restul, nu sunt genul şi nu am nevoie, am proprium cap. <3

~Prolog~

"Poveştile întotdeuna încep cu: "A fost odată..." şi se termină cu: "Şi au trăit fericiţi până la adânci bătrâneţi."
    Pentru mine sfârşitul a fost unul dureros, spinii vieţii m-au înjunghiat la fiecare pas corect pe care am dorit să-l fac şi de fiecare dată cădeam în prăpastie.
    Stelele îmi alinau durerea atunci când hoinăream străzile aglomerate ale Tokyo-ului, fiindcă ştiam prea bine că dacă îmi puneam o dorinţă ea se va împlini` a doua zi. Precum mici zâne ele sclipoceau neîncetat luminând puternic întunericul care ne înghiţea pe toţi.
    Eram doar un adoleşcent naiv, rupt de realitate. Simţeam că prindeam aripi ,dar brusc, am picat din cer pe pâmânt, tras de forţa gravitaţională, închis într-o cuşcă şi legat de jur înprejur cu lanţuri gorase, grele.
    Visele mi le-am spulberat singur şi când aveam şansa de îndrepta lucrurile, alte probleme s-au ivit şi mi-am dezamăgit familia, a doua oară. Însă această lovitură a fost sub centură.

Femeile, ah femeile! Fiinţe divine, un concept pur şi inocent, dar făurit de mâinile diavolului, pictate în veninu-i crud care odată ce muşti din ele, simţi că te adânceşti în sol.
    Un zâmbet, o clipire din ochi, doar atât mi-a oferit şi din prima m-a fermecat. Buze cărnoase, trup conturat în forme rotunde, păr lung precum mătasea în razele soarelui... Am înghiţit momeala, precum un peşte m-am zbătut pe uscat, căci nu credeam că se va ajunge atât de departe.
    Clipe de iubire, iluzii deşarte, zile în care stăteam rezemat de geam privind cărarea, gândindu-mă:
    "Va veni?", "Îi va plăcea buchetul de flori?"
    Cu zâmbetul pe buze şi o sărutare scurtă, aşa o întâmpinam când sosea, dar oare ea nu observa cât de mult o iubesc, chiar nu şi-a dat seama că prin fapta ei necugetată de a mă părăsii în ploaie, singur precum un câine fără stăpân, avea să scape de lucrul cel mai îngrozitor pe care îl putuse face?"
    Zilele, lunile treceau foarte repede, nu mai ştiam ce se petrece în afara casei, păream absorbit de cei patru pereţi în care mă evaporam singur, în linişte.
    M-am trezit la viaţă după ce un ciocănit s-a făcut auzit şi scrâncetele unui copil mi-au atras atenţia. La uşă, într-un coşuleţ bine împodobit plângea o fătură mică. Uimit de ceea ce mi se afişa în faţa ochilor am dat să iau în braţe copilul. Era şi un bilet ataşat de păturica rozalie în care acesta era înfăşurat.

"Ţi-o las cu bine, nu pot să am grijă de ea."

Ea a fost. Şi-a abandonat copilul, acum eu sunt cel de care micuţa fetiţă depinde, eu sunt tatăl ei.
    Cu gândul tulburat am alunecat uşor pe cimentul de la prag, încă ţinând copila în braţe, iar lacrimile au început a mi se scurge în rânduri dese şi mari pe obraji, începând să suspin de durere. Ploua în acea zi, iar eu scrânceam odată cu cerul înourat şi trist.
    Tatăl meu nici nu a vrut să audă de copil, m-a alungat de parcă eram blestemat să aduc ghinion familiei.
    Nu a avut pic de milă cu mine, mama a încercat să-l convingă, la fel şi fratele meu, dar în zadar, avea propriile concepte, puţin şui de felul său, mereu urma acele principii de care nu se lepăda.
    Aşa că a trebuit să-mi fac bagajul şi să plec pentru totdeuna din acel loc.

Anii au continuat să se scurgă, am mai crescut de atunci, la fel şi fiica mea de care am prins drag.
    Nu eram un tată perfect, dar făceam orice să o văd zâmbind şi să simt că totul este bine pentru aceasta.
    O viaţă dublă îmi oferea noi oportunităţi, noi şanse - nici eu nu ştiam ce sunt cu adevărat, hoţ sau erou?
    Am multe porecle şi toţi mă cunosc, pot fii cel mai de temut duşman ori cel mai mare erou.
    E o lume haină, lanţurile din fier nu ţin aceste fiare în frâu, câteodată trebuie să te înstrăinezi şi să te sălbaticeşti pentru a trăi în jungla oraşului.
    Un lucru ştiu sigur, o fac din dragoste, din dragoste pentru mica mea familie - Jessica, echipa mea şi prietenii apropiaţi."

Ultima editare efectuata de catre ♥ Şhaggy. in Joi 26 Ian 2012 - 0:02, editata de 1 ori

Lucifer
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 18/08/2011

Re: A Man Called God [+17]

Mesaj Scris de Lucifer la data de Sam 17 Dec 2011 - 19:56

Super fato... daca nu continui mor mai ales ca habar nu am care-s personajele si mai ales ca e+16 si in special ca imi place:)
    Vreau next cat poti sa il faci tu de repede;)

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 22 Ian 2012 - 15:48

Buna! Este atat de frumos..de ce nu ai pus si capitolul urmator, ai renuntat la el? Ce mila imi e de el...sa ramai cu un copil si femeia pe care ai considerat-o aleasa ta sa te paraseasca...Cel putin n-a facut acelasi lucru ca si tatal sau...Astept capitolul urmator si te rog sa ma anunti daca ai timp. Succes si spor la scris si la idei.[i]

EDIT: Sa sti ca e mult mai trista versiunea asta... mi-au dat lacrimile.. Eh, astept next-ul, sa-l aduci cat de repede poti. Spor la scris si la idei.

Ultima editare efectuata de catre Renee in Joi 9 Feb 2012 - 20:08, editata de 1 ori

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 5 Mar 2012 - 16:46

mama mia. Ce tare fa vi acest fic. Doar din prolog imi dau seama ca va fi ceva interesant si complicat totodata. Nici macar nu mi-am da seama despre cine e vorba. Poate fi vorba de Pain, sau poate Sasuke, sau poate nici unul.
    Titlul e cel mai interesant. Un om numit zeu, ce tare. Gred ca va fi vorba despre tipul asta si despre fiica sa, si de faptul ca el e un fel de zeu in Tokyo si ca nu va permite nimanui sa il conduca. De fapt, el ii va conduce pe altii. Nu-i asa? Sa sti ca astept nextul!!!!

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Mier 7 Mar 2012 - 11:03

Fic inchis la cererea autoarei. Cand doresti sa il continui ma anunti si se rezolva ^_^

Acum este: Lun 23 Ian 2017 - 2:29