Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Spirited Away :X

Distribuiti
    RR
    Administrator
    Administrator

Sex : feminin

Spirited Away :X

Mesaj Scris de RR la data de Mier 14 Dec 2011 - 18:02

Spirited Away

Un film de aventură fantastic ca niciun altul, Spirited Away spune povestea lui Chihiro, o fetiţă ambiţioasă de 10 ani, nefericită că familia ei îşi mută domiciliul şi va trebui să-şi facă prieteni noi.

Tatăl lui Chihiro se abate de la drumul spre casă pentru a explora un tunel misterios din pădure. Pe partea cealaltă pare să fie un parc de distracţie, dar de fapt este un oraş bântuit.
    Fără să-şi dea seama, au ajuns în Lumea Spiritelor, o lume cu scene de basm, locuită de zei antici şi fiinţe magice, peste care domneşte vrăjitoarea Yubaba. Părinţii săi fiind captivi şi Yubaba hotărâtă să îi ţină sclavi pentru totdeauna, Chihiro va trebui să-şi folosească toată energia pentru a supravieţui în acest loc nou şi ciudat. Cu ajutorul lui Haku, un spirit tânăr şi curajos, este forţată să-şi depăşească temerile şi să se alăture unei lupte ca în poveşti, pentru libertatea familiei ei.

Adooor filmul acesta Love it La sfarsit aproape ca am plans (ce prostie stiu) Sad
    Eu vil recomand sa-l vedeti, sa-mi spuneti ce parere aveti, il gasiti pe net subtitrat Big smile
    De ce nu o putut sa ramana cu Haku? Crying

Ultima editare efectuata de catre Rallu in Mar 5 Iun 2012 - 21:17, editata de 2 ori
    ^^~Yo~An&el~G!rl~^^
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Re: Spirited Away :X

Mesaj Scris de ^^~Yo~An&el~G!rl~^^ la data de Mier 25 Iul 2012 - 22:02

A fost asa de trist . Mi-a dat lacrimile de doua ori . Intradevar e pacat ca chihiro nu a ramas cu haku , dar erau prea mici si haku trebuia sa moara la sfarsit . Idiotii aia de regizorii , a facut un asa filsm , atat e trist

Acum este: Mar 23 Mai 2017 - 11:49