Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

My Babysitter: Harry Styles

Distribuiti

lola_skate
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

My Babysitter: Harry Styles

Mesaj Scris de lola_skate la data de Lun 19 Aug 2013 - 1:05

Courage Is Being Scared To Death,
                 But Saddlling Up Anyways.

Numele meu este Diana, Diana Petrescu. Am 16 ani si locuiesc in Homes Chapel, Chesire impreuna cu fratele meu Liam, dar sunt originara din Guildford, Surrey. De fapt am 4 frati. Ceilalti 3 sunt: Niall, Louis si Zayn. Acesti baieti imi sunt ca niste frati si ii iubesc mult.
           Obisnuiam sa mai am un frate. Il cheama Harold Edward Styles. Eram inseparabili, mereu impreuna. Asta a fost acum 2 ani, cand totul s-a schimbat. Adica Harry s-a schimbat.
            Acum 7 ani cand ne-am mutat Niall, Louis, Zyn si Harry ne-au ajutat sa ne integram in oras si am devenit prieteni apropiati cu ei, eu si Liam. Desi nu ne stiam de mult timp eu si Harry am devenit foarte apropiati. Si chiar eram indragostita de el.
              Dupa la 14 ani, Niall m-a intrebat daca vrem sa iesim, am fost socata la inceput dar am acceptat si chiar am devenit un cuplu. Mereu stateam mult timp si cu Harry la fel cum stateam si cu Niall, stiam ca Harry era gelos.
               Nu a durat chiar mult relatia eu si Niall am hotarat ca e mai bine sa fim doar prieteni. Deci ne-am despartit, dar in aceea zi Harry pur si simplu s-a schimbat, mi-a spus ca sunt o curva si ca si-ar fi dorit sa fiu moarta. Dar asta nu e cel mai rau lucru.
               A devenit rau cu mine in fiecare zi si ma batea mereu cand avea sansa. A inceput sa zica tuturor secretele pe care ii le ziceam cand eram prieteni. A inventat barfe despre mine si in fiecare zi imi facea viata sa fie un iad.
               El a ramas cel mai bun prieten cu Niall, Liam, Louis si Zayn. Si chiar stau mult timp impreuna. Niciodata nu le-am zis despre ce imi face Harry, imi era prea frica de ce ar putea sa-mi faca.
               Obisnuiam sa ma tai pana intr-o zi, pana intr-o zi cand Zayn m-a vazut si am incetat sa mai fac asta.

- Diana ! Trezirea ! - l-am auzit pe Liam cum striga la mine. M-am ridicat repede din pat, m-am dus la baie; m-am spalat pe dinti si pe fata. Mi-am luat blugi negri tricoul mai larg.
           Nu sunt acea adolescenta tipicala. Urasc sa port rochii si toate chestile acestea de fete. Singurul motiv pentru care port machiaj e sa ascund toate loviturile si semnele lasate de Harry. Prefer sa stau acasa si sa ma uit la un meci de wrestling decat sa merg la cumparaturi cu prietenele. De fapt nu am prietene, multumita lui Harry. Dar nu ma supara chestia asta, atata timp cat ma inteleg bine cu baietii.
          - Neata Liam. - am spus cu vocea mea ragusita de dimineata, punandu-ma pe un scaun.
          - Hei Diana ! Aici este micul- dejun. - mi-a pus farfuria in fata. M-am uitatat la farfurie dupa la el si am zambit.
           - Mersi !- am inceput sa mananc. Liam imi era ca un tata, de cand parinti nostri au murit acum 3 ani. Baietii ne-au ajutat foarte mult, si locuiesc cu noi. Cu exceptia lui Harry, multumesc Doamne.
            Liam si restul baietilor sunt la colegiu, iar eu si Harry suntem in acelasi an. Mai am 2 pana sa scap. Yay mie.

Am plecat spre scoala, si am mers in clasa ca deobicei. Harry si "prietenii" lui nu erau in clasa, probabil au chiulit ca de obicei. Dupa ora am mers la dulap, am incercat sa-l deschid. Am tras de el si accidental am lovit pe cineva in fata. Mi-am coborat privirea si l-am vazut pe Harry pe jos cu mana la nas.
        - Oh, scuze ! Imi pare foarte rau Harry. - m-am panicat. Am vazut privirea pe care o avea, imi era frica, am inchis usa dulapului si am fugit repede din scoala.
        - Nu am terminat inca cu tine ! - l-am auzit tipand. Am alergat in continuare si nu m-am uitat in spate. Am simtit ceva, ceva puternic. Mi-am ridicat privirea, erau prietenii lui Harry care zambeau. M-au impins, iar din spate niste maini puternice m-au prins de mana si ma strangeau.
        - Acum Diana, sti ce o sa patesti ca ai fugit de mine? - mi-a soptit, ii simteam respiratia, iar vocea lui ma facea sa tremur. Am incercat sa scap din stransoare si sa fug, dar in mai putin de 10 secunde am simtit podeaua rece. Harry m-a lovit, simtindu-se victorios de fapta facuta. M-am lovit l-a cap si sangele a inceput sa curga. Am inceput sa plang, am vrut sa ma ridic dar m-a lovit din nou.
       - Numai plange, tu, curva urata. - se uita la mine si tipa. Plangeam dar nu-i pasa, am auzit o persoana tipand pe hol. Harry s-a pus in genunchi langa mine.
        - Diana? Ce s-a intamplat ?! - era vocea lui Liam care parea destul de ingrijorata.
        - S-a impiedicat si a cazut, am venit sa vad daca e bine. - a spus Harry, pretinzand ca este "ingrijorat".
        - Multumesc frate, pentru ajutor. Ne vedem mai tarziu? - l-a intrebat Liam, punandu-si mainile in jurul meu si ridicandu-ma de pe podeaua care era rece.
        - Desigur. - a zambit Harry uitandu-se la mine, si a plecat. Liam m-a pus in bratele lui Zayn, in masina.
        - Ce s-a intamplat Diana? - a spus Louis socat de faptul cum aratam.
        - Ea .. a cazut.. din nou. - a oftat Liam si s-a pus pe scaunul din fata a soferului. Lacrimile nu se mai opreau, durea.. chiar durea.
        - Shh, Diana o sa fi bine !- mi-a zis Zayn stergandu-mi lacrimile.

Povestea vieti mele

Ultima editare efectuata de catre lola_skate in Lun 19 Aug 2013 - 14:16, editata de 1 ori
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Re: My Babysitter: Harry Styles

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 19 Aug 2013 - 11:45

Buna. ^^

Ficul tau are personaje din One Direction? Sau numele sunt aceleasi?

Pentru ca daca sunt ei iti voi muta ficul la Diverse. Daca ai ales numai acele nume ca iti plac si sunt diferiti de cei din 1D il voi lasa aici. ^^ Astept un pm. (:
    Un capitol trebuie sa aibe minim 30 de randuri!

Edit:
    FanFic mutat la Diverse! ^^
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Mier 4 Sept 2013 - 19:18

Paaaai, mereu am vrut sa citesc ceva cu 1D aici, pe forum, ma bucur ca cineva a scris. Uuu, sa inteleg ca Harry e un personaj principal. Dragut :3 
    Imi place si povestea, nu maxim, dar imi place. Sper sa aduci capitolul 2 cat mai repede, he he, One Directioooooon :3 Sper sa conturezi povestea frumos si sa ma anunti cand pui next. 
    Spor la scris si multa inspiratie.
    Liz terminat, pace!
    Diana Andrada
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Diana Andrada la data de Lun 27 Ian 2014 - 14:24

Imi place foarte mult poveste, mai ales ca apar si 1D, iar Harry e personajul principal. Cred ca esti prima care s-a gandit pana acum la el ca la un personajul negativ, dar ideea e originala. Cred ca Zielinski e foarte fericita ca i-a aparut numele (ma rog, cel de familie) in poveste. Mai ales ca e mare fan 1D. Oricum, spor la scris si te rog sa ma anunti si pe mine cand aduci next-ul. Bye
    <Unicorn>
    Banat

Mesaj Scris de <Unicorn> la data de Dum 11 Mai 2014 - 20:11

Imi place acest fic si imi pare rau ca deabia azi am dat de el..sunt un mare fan 1D si pot spune ca idea ta ma cucerit pe loc..dar vad ca nu ai mai adus capitolul doi,pacat mare pacat doream asa mult sa aflu ce se intampla in capitolul urmator Crying

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 30 Apr 2017 - 4:12