O moarte neasteptata

Distribuiti

Piticania Ta Dulce<3
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

O moarte neasteptata

Mesaj Scris de Piticania Ta Dulce<3 la data de Vin 16 Aug 2013 - 17:37

Viata e aiurea si apoi mori.
    Mda,as vrea eu  sa fiu asa de  norocos.

Prefata
    ~Sasuke~

Eram  depasiti  ca numar.Extraordinar!Ce puteam  face acuma? Strigoii erau avantajati.Nu ii deranja deloc numarul nostru mic.Trebuia sa gasesc un plan  de a termina cu ei pentru totdeauna. Era jenant de-a binelea.Colega mea,Sakura nu  avu nicio expresie,dar  totul  se schimba imediat.Scoase un marait la strigoi.Macar cineva era de partea mea.Un miracol!
    Am facut un pas spate incercand sa imi fac vant sarind  peste lipitori.

~Cap I-O zi obisnuita~

Asteptam  ca nenorocita aia de zi  sa vina. Eram  in pat  cu pumni stransi sub perna. Simteam  cum mi se urca sangele la cap. Eram  tratat  ca un copil mic. Ce dracu?  Aveam 20 de ani,pentru  numele lui Dumnezeu!
    M-am  dus la baie sa fac un dus  cald. Am  dat drumul  la apa lasand picaturile de apa  sa imi stropeasca pielea alba ca laptele.Tata si mama murisera din cauza desteptului meu frate,ca era vampir,le-a supt sangele mana  i-a  ucis.Trebuia sa ma razbun.Nu  putea scapa nepedepsit.Nu  aveam  nicio idee  cum  reusise sa tradeze familia. Un  nenorocit.
    Am  marait in  mintea mea. Noroc ca ii aveam  pe Sakura Si  pe nataraul de Naruto,dar macar  era mai puternic de mine.
    Eram o rusine pentru intregul clan.
    Sakura era alinarea mea,chiar daca eram cam dur cu ea,o iubeam. Era frumoasa,cu parul ei lung roz,moale si ochii verzi ca smaraldul.
    Spre bucuria mea,ea ura la fel de mult parazitii aia ca si mine. Era de acord cu mine in orice privinta.Era un lucru bun,presupun.
    Am  iesit de la dus,infasurat  cu un prosop in jurul taliei cautand niste haine.
    Hmm,toate hainele mele erau distruse de cate ori ma transformam. Sakura se pricepea mai bine la asta. O  parte din haine ii  mai ramaneau intregi,nu ca mine,care ramaneam fara ele.
    M-am strambat si  am  luat o pereche de blugi  rupti,o camasa albastra  si niste adidasi.
    Am coborat scarile ducandu-ma in sufragerie sa iau cheile de la casa si cele de la masina. Aveam 2 masini. Un  Volvo negru  si un Jeep  gri.
    Trebuia neaparat sa ma duc la mall sa imi  caut un trening nou,vreo patru perechi de blugi si  vreo zece tricouri.Eram  un pachet de muschi,asa ca miau  trebuit numai largi. Nu imi place sa fiu laudaros.
    Am parcat masina in parcarea aia stupida subterana pentru ca peste tot era plin.Rahat!
    Intr-un  colt se afla o decapotabila rosie. Puteam  recunoaste oriunde. Era masina  lui Sakura. Sigur i se intamplase si  ei odata sa se enerveze tare si sa rupa hainele.
    Am  ras in  sinea mea incercand sa imi imaginez. Mda,interesant. Dar irelevant. Nu eram  chiar spus iubiti. Mai  degraba la inceput,sar cui ii pasa. Putea sa zica luma ce o vrea,eu  sunt eu si nu o sa schimb  niciodata asta.
    Poate eram  eu imens,musculos,rece,misterios,cum  ma considera pe mine lumea si chiar Sakura.
    Hinata nu  prea ma placea,dar eram totusi amici. Ea il iubea pe Naruto. Intr-un fel se potriveau. Era draguti impreuna.
    Nu  puteam sa neg asta. Dar mai mult o  placeam pe Sakura. E  mai tupeista decat mine. Dar si ea avea ceva misterios in ea.
    Mi-am scuturat capul si am  incercat sa revin la realitate. M-am  dus la lift si  am  apasat etajul unu.Mallul  asta avea patru etaje.Un mall foarte dotat as  zice eu.
    M-am tot fatait pana am vazut-o  pe Saku la o cafenea stand singurica.

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Re: O moarte neasteptata

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Mier 1 Ian 2014 - 15:42

Din cauza inactivităţii acest fic se închide. În cazul în care doreşti să continui povestea îmi poţi da un mesaj privat şi voi rezolva în cel mai scurt timp cu putinţă. ^_^

Acum este: Dum 26 Feb 2017 - 14:16