Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Cheshire Cat
Nou venit
Nou venit
Sex : feminin

Love problem

la data de Mar 29 Noi 2011 - 19:17
Ai vre-o problema sau o nelamurire? Vrei sa te ajutam cu sfatul nostru sau pur si simplu sa spui cuiva ce ai pe suflet?
Laugh Suna ca o reclama:)) In fine.Zi-ne si te ajutam
Reeah
Ex Staff
Ex Staff

Re: Love problem

la data de Lun 30 Ian 2012 - 12:22
Eh, probleme in dragoste nu am avut multe..doar ca mi-a placut de un baiat cam acum doua veri.. Toate au fost moarte dupa el.. Eu acum nu-l mai plac deloc.. inca mai sunt fete care-l plac.. Pe mine nu ma crede nimeni ca nu-l mai plac.. si e destul de enervatn sa te intrebe cineva toata ziua buna ziua daca il mai placi sau nu.. Cum sa le fac sa nu imi mai puna intrebari despre chastia asta?

Acum.... Unui baiat i-a placut de mine, sau cel putin asa zicea el.. Ma batut la cap timp de doi ani sa fiu cu el.. Acum, nu stiu ce a fost cu mine, dar am stat cu el. Dupa cateva zile, in care nici nu-l sarutasem pe buze, sunt eu mai timida.., i-a spus prietenei mele ca de fapt nu ma place pe mine si pe ea.. M-am simtit prost... si ca ultimul om. Lui nu i-a pasat de nimic, acum se da mare cocos pe langa mine, eu nu-l mai bag in seama. A fost un conflict intre toate fetele de la mine din clasa (aprozimativ toate) si el si-a aratat adevarata masca.. A mintit din nou si a spus ca singura dintre noi trei (cele care vorbeau cel ami mult) care e cea mai speciala sunt eu. I-a mai spus prietenei mele, careia i-a zis c-o place, ca mereu ca ea pote gasi sute, ceea ce nu-i adevarat.. Intrebarea mea ( va cer parere) de ce face asta?

Multumesc ca ati citit! Kiss
VandaQ
Scriitor
Scriitor

la data de Lun 30 Ian 2012 - 17:20
Klau e aici.. Psiholoaga de mine iti va da un raspuns.. Binenteles daca tipul arata bine si este placut de multe fete i s-a urcat la cap. Sa stii ca orgoliul baietiilor este mare si niciodata nu ar lasa pe nimeni sa vada cine sunt cu adevarat. Stiu sa joace foarte bine, la naiba sa-i ia.
Daca tu chiar vrei sa-i pui capac, atunci fa-ti curaj!! Da-i replici taioase cand inearca sa se bage in seama, nu-l baga in seama si daca tot te ennerveaza poti sa te prefaci ca razi de el. Roaga o prietena sa-ti tina isonul si fa-l sa se simta rau. Asta in caz ca vrei razbunare.
De se poarta baietii asa? Simplu.. Barbatul: fiinta rationala, condusa de cele mai premature instincte si valori, ce le deprinde de la nastere. Majoritatea baietilor, la varsta de 13-16 ani, se multumesc cu ce au si nu vor sa evolueze. Este o teama patologica ce noi, fetele, o depasim mult mai usor. De aceea majoritatea vagabonzilor si somerilor sun barbati. Se complac cu o situatie ce poate ii deranjeaza, insa care nu prea le place sa o schimbe. In timp ce fetele la varsta metionata mai sus se gandesc deja la prima dragoste, la o familie, la copii, la viitor si cariera, ei inca retraiesc momentele copilariei in care dadeau cu piciorul in minge si se certau pentru masinute. Sincer, mie imi trezeste mila evolutia lor inceata. Si asta e dovedit stiintific. De exemplu, daca vrei ca un baiat sa gandeasca ca tine si sa fie destul de matur pentru a avea o relatie serioasa trebuie sa fie cu 5 ani mai mare decat tine.
Poate parea complicat sa le stii miscarile, insa in esenta lor, puterea barbateasca nu sta decat in ideile trecutului si acel statut, oarecum superior, ce il ofera actele de curaj ale sexului masculin. Realitatea s-a schimbat, timpul a trecut, insa conceptia ca femeia e buna numai de facut copii si sa stea la cratita, persista.
De aici vine si raspunsul de ce se poarta ei ca niste "cocosi". Daca vrei respect de la un baiat trebuie sa ii raspunzi intr-o maniera cat mai inteligenta, astfel incat sa se simta inferior din acest punct de vedere.
De ce nu se dedica unei singure fete? Sunt sigura ca ati trecut si voi prin perioada gradinitei, fetelor. Cand in pauza mare iti placea de un baiat si va tineati de mana apoi el iti lua creioanele si va certati. Peste doua ore erai cu altul de mana, zambind. Asta se intampla de fapt cu baietii in perioada pubertatii. Se comporta cum ne comportam noi la gradinita.
Fara ofense, baietilor, dar pot sa jur ca majoritatea va regasiti in descrierea de mai sus, chiar daca nu recunoasteti. Exista baieti maturi si draguti, insa vreti sa stiti ce varsta au? In jur de 20-25. Da.. E trist si totusi real. Cam la acea varsta baietii incep sa relizeze care sunt adevaratele valori ale societatii si isi indreapta mintea si spre altceva decat placere si stat degeaba.
Eu cam atat am avut de spus. Asta e pur si simplu ce cred si totul este de la mine. Pentru alte sfaturi sunt aici. Iubesc sa dau sfaturi. Si sper ca te-am lamurit de ce se poarta acel baiat asa. Klau va pupa and be happy!! ByE!!
Reeah
Ex Staff
Ex Staff

la data de Lun 30 Ian 2012 - 18:37
Multumesc! Chiar aveam nevoie de sfatul unei fete...Acum ca spui tu, chiar e asa... De ce evolueaza ei atat de greu..nu am habar. IN fine, m ultumesc pentru sfaturi, sunt foarte bune. Ma bucur ca am prieteni atat de buni incat sa se gandeasca si la mine. Iti multumesc! Kiss
^^~Yo~An&el~G!rl~^^
Nou venit
Nou venit

la data de Joi 21 Iun 2012 - 22:31
Ca sa fiu sincera eu iubesc un baiat din clasa a 3-a . E ceva grav ?Eu cred ca da pt ca eu mi-am promis ca nu ma indragostesc de nimeni
Cateva intrebari :
Ma iubeste daca :
1:Mi-a dat un trandafir alb , desi m-a intrebat daca-l vreau .
2:Eram suparata ca un handicapat m-a facut Edit Diavola: Hai sa nu pomenim asemenea cuvinte.. chiar daca categoria este +18 ani. (nu-i adevarat, ca yo nu sunt Edit Diavola: Acelas lucru. ) si mergeam amandoi pe drum spre case , mai aveam putin si plangeam si inainte sa realizez eram in bratele lui (prietena mea mi-a atras atentia si atunci am realizat )
3:Ne-am intalnit mai multi din clasa mea si era si el cu bicicleta si eu cu rolele , eu purtam nste pantaloni de trening rozi si pe fund scria LOVE si cum altfel sa observe daca nu se uitra la fundul meu, perversul

In prezent :
Prietenei mele ii place de un baiat pe nume Florica si eu il plac dar daca i-as spune i-as frange inimioara si probabil m-ar papa , dar mai e si faptul ca daca ii spun cuiva afla toata scoala si ma fac de ras ca oricum scoala mea este una .... nu mai zic cum .

Ce sa fac ?????
"Andra"
Nou venit
Nou venit

la data de Joi 28 Iun 2012 - 21:34
Eu am o mica-mare problema!
Imi place de un coleg de clasa care e genul ala timid cu fetele......si la inceputul anului scolar toata clasa a aflat ca imi place de el, iar apoi era asa de rece cu mine......tot anul copiii ziceau ca ne potrivim si dastea, avea momente cand era asa de rautacios..........eu nu am crezut niciodata ca m-ar place. Intr-o zi a anului am facut la prima ora o gluma cu cel mai bun prieten al lui (i-am spus “ce faci iubitel mic?, eu nu il plac pe ala, dar e micut de statura si e dragalas), apoi cand o fata l-a intrebat ce ii place la mine aiuritu a inceput sa faca o lista cu ce fel de fete ii plac, adica total opusul meu si ma cam intepa cu cuvintele!...si dupa se uita cu coada ochiului victorios la mine si zambea...Nu stiu daca are vreo legatura cu ce se intamplase diminea, dar a fost o zi.....
Dupa asta au urmat zile si zile, m-a enervat in excursie cu o aluzie la faptul ca ar trebui sa mai slabesc...Ma mai intrebase intr-o zi o colega de nu stiu ce baiat care sta pe langa mine si el se tot uita la mine cand ii raspundeam.Are o placere sa ma enerveze si i-am spus de o mie de ori sa imi spuna si mie Andra sa nu imi mai spuna pe numele de familie, a zis o singura data.Eu nu eram in clasa si i-a zis prietenei mele daca poate sa ia si el caietul meu, mi-a zis acea fata ca a spus numele incet, apoi am intrat pe usa si cum m-a vazut a tulit-o in banca lui, in rest eu nu l-am auzit...Imi place de el, dar nu stiu el oare ma place?
Miyuki
Nou venit
Nou venit

la data de Dum 2 Sept 2012 - 13:31
Buna! am si eu o mica problema.
Deci mie imi place mult mult de un baiat si atunci cand trec pe langa el se holbeaza la mine si cateodata ramanem nemiscati si ne uitam unul in ochii celuilalt, si nu inteleg oare ma place? sau doar se uita la mine asa sa cred ca ma place si... nu stiu am si eu logica mea. Si mai este ceva, el are prietena iar cand sunt eu prin preajma o saruta o imbratiseaza si chestii deastea de mie imi vine sa vomit si sa o transez pe aia, iar cand nu sunt eu nici macar nu o tine de mana, prietena mea a observat acest lucru, si ma gandeam oare ma place? oare vrea sa ma faca geloasa? voi ce zic
eti? astept par
eri.

MIHA VA MULTUMESTE
dee-san
Membru
Membru

la data de Dum 2 Sept 2012 - 20:41
Fetelor, am să vă spun eu părerea mea şi câteva sfaturi dacă pot Think

XXPARTYGIRLXX

1. Draga mea, cpmportamentul băieţilor este foarte ciudat. Ai întrebat de trandafirul alb, dar spune-mi şi mie în ce circumstanţe ţi l-a dat? Altfel, sincer nu ştiu ce să spun Think
2. Păi, dacă te-a ţinut în braţe, poate să se simtă ca un frate mai mare pentru tine, ca un prieten foarte bun sau chiar să aibă sentimente pentru tine. Dar nu poţi fii sigură niciodată e ce-i poate trece prin cap.
3. La faza asta, nu ştiu ce să spun. Adică, cam orice băiat are măcar o urmă de perversitate în el, poate fi din familie, prietenul tău cel mai bun sau chiar iubitul tău, deci din nou, nu ai dovezi solide...

Îmi pare rău că nu am un răspuns sigur pentru tine, dar cred că în momentul de faţă, ar trebui să vorbeşti cu prietena ta şi să-i spui tot ce ai pe suflet, pentru că ea te va înţelege cu siguranţă - asta dacă chiar îţi este o prietenă adevărată - şi veţi ajunge la un pact. Iar dacă crezi că asta nu e o soluţie, atunci doar închipuieţi că vei uita de el, peste câteva zile îţi trece, şi încearcă să o susţii pe prietena ta - măcar tu să îi fii alături - fără să-i dai nimic de bănuit. Îţi va trece, eşti doar în faza aceea de "dragoste necondiţionată", dar vei învăţa cum stă treaba cu iubirea asta. Laugh :-j
Doar stai caşmă şi nu te panica! Totul va fi bine Wink

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ KY$SA Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

Scumpă, din ce ai spus tu, tipul e genul meu Laugh
Rece, răutăcios, genul de tip care te "spionează" doar ca să fie sigur că eşti în siguranţă, gelos rău şi blah, blah. Dacă vrei să vezi cu adevărat dacă îi place de tine, încearcă să faci aşa:
1. Nu îl mai băga un timp în seamă şi poartă-te cu el răutăcios. [dacă ai nevoie, vorbeşte cu cineva care să te ajute cu nişte replici tari, gen: "ciocu' mic şi joc de glezne"; pentru că o să se enerveze rău, iar noi exact asta vrem.]
2. Atunci când vrei să vorbeşti cu cineva ceva "personal" şi îl vezi pe lângă tine, spune-i să-şi ia zborul şi dacă pleacă, continuă să vorbeşti, dacă nu, doar ia-o pe colaga ta şi du-te altundeva.
3. Laudă-te. Cu absolut orice l-ar face gelos. Vorbeşte cu colegele tale - astfel încât să audă şi el - şi spunele că ai cunoscut un băiat în diferite circumstanţe [găseşti tu ceva] şi crezi că îl placi. Spunele că ieşiţi uneori pe afară - doar voi :> - şi că ai numărul lui de telefon. Normal, să le anunţi pe fete că e doar o farsă pentru respectivul - totuşi poţi să nu le spui, ţinându-le şi pe ele în suspans, dar îţi recomand să le anunţi - şi în timp ce le povesteşti, prefă-te că ai grijă să nu audă nimeni - clar, tu te vei uita după el, fiind sigură că i-ai captat atenţia. Trebuie ca mai apoi să faci cumva ca să rămâi singură cu el. Dacă te abordează şi te întreabă de tipul ăla, fii sigură că simte ceva pentru tine Big smile

Sper că ţi-am fost de ajutor. Smile

ANGEL_OF_DARKNESS

Draga mea, tipul vrea să-ţi capteze atenţia, să fie sigur că eşti geloasă pe prietena lui, vrea să vadă reacţia ta. Tu să te faci că nu vezi, ignoră-l saau, ai putea să te prefaci că te râzi de el cu prietenele tale. Atunci când se holbează la tine, zâmbeşte-i să prefă-te mai timidă [îi dă pe spate - pe unii dintre ei] iar când vă uitaţi unul în ochii celuilalt, priveşte-l în ochi, apoi pământul, apoi iar în ochii lui - şi atunci zâmbeşte-i. Nu ştiu ce altceva să-ţi spun, pentru că nu ai dat detalii şi nu înţeleg prea multe ><

Acum, rândul meu...
Am şi eu o problemă, să nu credeţi că eu sunt aici doar ca să dau sfaturi Big smile
Se întâmplă că mie îmi place de unul dintre colegii mei - partenerul de necazuri. Acum... aproape doi ani, am fost un timp împreună - mare greşeală... - şi ca idioată ce-am fost, am băgat un motiv idiot, tâmpit, dar mai ales ciudat, ca să ne despărţim. Oh, vai! Laugh Pe atunci eram doar o copilă proastă şi idioată - nu că acum aş fi vreo sfântă... - şi chiar nu mi-am dat seama la ce dau cu piciorul, din cauza că el îmi acorda cam multă atenţie la şcoală, iar eu, mai timidă - când vine vorba de relaţii - din fire, am început să cred că e puţin cam sufocant - mare greşeală, din nou - şi am dat verdictul.
Acum, după ce au trecut un an şi jumătate, am încept să îl iau în considerare - din nou - ca pe un posibil iubit, desigur, nu acum, doar peste câţiva ani. În vacanţa asta de vară, noi vorbeam mai mult pe messenger, el stând la sat - unde urmează să mă mut! yaay!! >< - şi când mergeam la bunici, eram toată ziua cu el - şi încă câţiva ţărani - explorând râul şi pădurea. Mereu când trebuia să urcăm ceva sau când aveam de trecut peste "găurile din apă" el venea repede şi-mi întindea mâna ca să mă ajute, iar eu normal că nu acceptam, pentru că eram okay - cel puţin aşa speram - şi foarte rar acceptam, dar când o făceam, nu vroiam să-i mai dau drumul >< ^^
Totuşi, ce mă face chiar geloasă - vai de mine ... -.-" - e faptul că eu, încercând să fiu "indiferentă", îl tot întreb de prietenele lui, iar el mereu îmi spune că se desparte de una şi e cu alta, ia apoi iar e cu cealaltă şi tot aşa... În ultima perioadă, mi-a spus că actuala s-a despărţit de el, pentru că nu vroia să o scoată în oraş. Atunci am zis "No way! Thomne ce fată Laugh) Numa prietene idioate ai şi tu, fără supărare" şi el a spus "Nu-i nik Smile". Bine, clar că mi-am dat seama că de eram în faţa lui îmi trăgea o palmă şi asta m-a făcut să mă cam întristez, deci, e puţin ciudat. De la început vroiam să-i întâlnesc prietena şi îl întrebam cum este - de fiecare dată ajungând la concluzia că sunt mai bună ca şi ea - vrând să o văd, să o am în faţa ochilor, să-i sparg capul şi să-i măcelăresc corpul - fără succes totuşi... -.-" - ca mai apoi să-mi iau prietenul de mânuţă şi să plec cu el de acolo :">

Aştept păreri, ce ar trebui să fac? Credeţi că sunt puţin cam idioată? Mnda... cel puţin am încercat! -.-"
Cheshire Cat
Nou venit
Nou venit

la data de Joi 8 Noi 2012 - 23:09
⑬ ¢ℓA☋ 。◕‿◕。 Noi raspundem cu intarziere rau pe aici Laugh
Anyway, nu esti idioata. Daca iti place baiatu vorbeste cu el, fa-i ochi dulci, filtreaza cu el. Sunt sigura ca si el te place. La baieti e o chestie, cand sunt parasiti rup orice legatura cu fata respectiva, dar faptu ca inca vorbeste cu tine inseamna ceva, ceva.
sakura chan
Membru
Membru

la data de Mar 27 Noi 2012 - 23:27
Am venit si eu cu mica mea problema si ma gandeam daca m-ati putea ajuta.
Eu iubesc un baiat mai mare decat mine cu 4 ani de vreo 2 ani daca nu ma insel. Am fost impreuna cu el anu trecut, dar am descoperit ca si-a batut joc de mine, iar acum ii place sa se distreze cu toate fetele di micul meu orasel. Lui ii place sa se distreze si cand sa terminat distractia se intoarce la iubita lui [daca pot sa ii spun asa ca nici ei nu stiu daca sunt impreuna] si de fiecare data cand se saruta cu iubita lui am impresia ca se uita la mine, desi eu sunt deja cu un baiat foarte simpatic. Va multumesc mult pentru ajuot anticipat Big smile
Lucifer
Membru
Membru

la data de Mier 28 Noi 2012 - 16:03
Am si eu o mare, dar mare problema cu iubirea.
Imi place de un tip cu 2 ani mai mare ca mine de un an. Suntem prieteni de familie ne intelegem bine..foarte bine. Ei bine vara asta a fost una magica, veneam seara impreuna spre casa iar cand se desparteau drumurile ne luam la revedere, intr-o sera aam indraznit si l-am intrebat daca pot sa il sarut pe obraz si a zis da. De atunci in fiecare seara cand venem spre casa in colt unde ne desparteam ne pupam unul pe altul pe obraz. Tin minte si acum o faza cand era transpirat si a zis ca sa nu il sarut ca ii transpirat, dar toto la sarutat pe obraz....Oricum o vara foarte frmuoasa, mi-a spun ca arat foarte bine de la spate=)), ii spuneam ca ma consider urata ca dracu si el zicea ca nuu si ma prindea de orbazi ..uneori cand zicea asta=)). Ma mai ducea in spate si se invartea cu mine=))Laughing...deci o vara bestiala statea si jumatate sau chiar o ora in coltul care ne separa drumul=)) Insa toata fericirea s-a dus acum e ...e distanta cu mine, nu ne vicem decat ceaw...si doare...chiar il iubesc mai mult ca niciodata...el zice ca nu ii plac fetele mai mici ca el....dapu eu fac 15 in feb si el are 16...sunt chiar asa de mica? Oricum as vrea sa va stiu parerea...de ce e distant cu mine? Oare din cauza prietenilor? sau din cauza? mea.....intrebari la care nu cred ca voi stii vreodata raspunsulT_T
Irene.
Moderator
Moderator

la data de Mier 28 Noi 2012 - 21:32
~Sakura Chan.

Eu nu prea inteleg cu ce sfat sa te ajutam. Adica nu prea inteleg deloc. Ce vrei sa iti spunem -ce am face noi- Deci tu ai 15 ani iar el are 19 ani .. *hmm* Pai baietii astia mai mari -de la 15-16 in sus se cred foarte cool -unii nu toti (majoritatea pe care iii cunosc asa se cred)-. 2 ani. O perioada lunga, stiu ca si mie mi-a placut de un baiat tot 2 ani, si inca imi place putin si stiu cat am suferit pentru el. Ai fost impreuna cu el si si-a batut joc de tine?o.O Atunci inseamna ca nu stie sa aprecieze ceea ce are si nu pune suflet intr-o relatie. Dupa mine este un baiat pentru care nu merita sa suferi. Inima unei fete e fragila iar unii baieti au pr**tul obicei de "a o distruge" - sa zic asa-. "Iubita lui" poate este una din achizitiile lui si poate nu tine la el. Nu stiu. Adica ea stie ce face el? In fine, asta nu conteaza ^^ Ai impresia sau esti absolut sigura ca se uita la tine cand se saruta cu ea? Poate vrea sa te faca geloasa, sa suferi dupa el, i-ar da satisfactie - cred- Eu te sfatuiesc sa ii arati ca nu iti pasa, sa fi indiferenta, sa nu il bagi in seama. Dar sa nu il saluti sau ast, sa fi draguta cu el da sa ii arati ca ai trecut peste ce s-a intamplat, ca ai mers mai departe si ca acum esti bine merci. Sa nu ii dai motive sa fie fericit crezand ca tu inca suferi dupa el. Trebuie sa fi puternica, sa treci peste -asta in cazul in care nu ai facut-o pana acum- si sa te concentrezi pe relatia ta cu actualul baiat. Sper sa fi fericita cu el! *hug* Eu asta as face ^^ Daca vei sta si vei medita la ce simti poate vei gasi singurul raspuns ^^

~Larysa.

De un an? Cat tine iubirea la o fata si baietilor nu le pasa ... Cateodata imi vine sa ii mananc cu fulgi cu tot :-w Asa, fetele aproape mereu se indragostesc de baietii mai mari ca ele dar ei aproape niciodata de fetele mai mici [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Uii ce vara frumoasa aveai :x Imi pare rau ca s-a distantat de tine >< Nu am cum sa stiu de ce este distant cu tine, s-a intamplat asa, peste zi? Adica asa am facut si eu acum cateva saptmani cu un coleg de care mi-a placut 2 zile [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] A doua zi am realizat ca pentru mine era un moft si ca defapt mie nu imi placea de el. Spun mai mult in problema mea dupa ce termin cu a ta *hehe* Eu nu cred ca tu ai facut ceva. Sa fim seriosi, gandurile barbatilor sunt incurcate , si ei spun asta despre femei, Tsk! Nu esti chiar asa de mica;) Daca vrei sa afli raspunsul trebuie sa-l intrebi pe el, nu pe noi pentru ca noi nu avem de unde sa tim ce s-a intamplat *smile* Iti trebuie mult tupeu si cura sa te duci la baiatul pe care il placi si sa ii ceri sa iti spuna ceva dar sunt sigura ca vei reusi! Be strong! Sa nu fi dezamagita daca raspunsul lui va fi "naspa" viata merge inainte, gasesti baieti la tot pasul si pe poti indragosti mereu, numai sa vrei - Asta a sunat ca in episodul de luni din Pariu cu Viata, discutia dintre Sara si Ioana. Eu Sara iar tu Ioana *hehe* - Asculta-ti inima si vei gasi raspunsul corect.

~My problem.

Poi sa o i-au cu inceputul. Eu m-am mutat acum cateva saptamani la o alta clasa unde mi-a placut de un coleg -asa credeam- Ei bine luni am aflat ca un baiat dragut - dupa care sunt "topita" acum ma placea si luni o colega "noua" care este iubita prietenului sau cel mai bun m-a intrebat ce parerea am de el si ca lui ii place de mine si vrea sa stam impreuna. Eu nu prea stiam ce sa zic, adica cu el nu prea am vorbit deloc ... >< Nu prea il cunosc asa de bine:( Asta s-a intamplat intr-o Luni. A doua zi -Marti- iar m-a intrebat acea colega despre el si tot rusinata am ramas. Da, ceva nou. Kira s-a rusinat - nu am mai patit-o sa ma rusinez la astfel de chestii dar mereu cand il vad sau aud ceva de el ma rosesc in obraji. Nu mi s-a mai intamplat asta pana acum ... Miercuri – De Halloween- am aflat de un coleg din noua mea clasa ca ma place. E adevarat ca il consideram dragut - atunci - dar acum nu mai am acea parere. Poate a fost doar un moft sau poate am stat cu el o zi ca m-au rugat colegele dar de joi totul s-a schimbat. Mi-am dat seama ca mie de fapt imi place de el -celalalt baiat, mai mare decat mine cu un an- si ca mi-am pierdut sansa de a fi cu el iar acum ma dau cu capul de pereti si ma tot gandesc cum am fost atat de nebuna - sa nu folosesc cuvinte urate tocmai la adresa mea [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - si nu mi-am dat seama atunci ca de fapt mie imi place de el. Avea atunci o iubita si poate asta m-a facut sa dau inapoi. De atunci nu incetez sa ma gandesc la el. Au mai trecut cateva zile si i-a zis acelei colege ca imi place de el iar ea i-a spus lui dar el a zis ca are prietena -mi s-a frant inima- si ma tot holbez la el cat apuc in pauze, el fiind dimineata la liceu iar eu dupa-amiaza. Ne potrivim la nume *oh da, ceva bun <3*, intr-o zi ne0am potrivit si la haine -Vineri- cu doua saptamani in urma ~ diferenta fiind culoarea de la glugile hanoracurilor . El neagra iar eu roz.- In fiecare pauza stau pe hol rugandu-ma ca el sa iasa din clasa si sa ma observe. Pot spune ca este cel mai bun, dragut baiat de care m-am indragostit si credeti-ma ca au fost mult [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] De unul am fost indragostita 2 ani -chiar anii trecuti-. Totusi am inteles de la unele fete ca fostele au cam suferit dupa el, o fosta colega a stat cu el si s-a despartit de ea pe motiv ca nu stie sa sarute >< nu as vrea sa sufar mai mult decat sufar acum ... nu stiu ce sa fac ... :|Aa, o zi foarte draguta a fost cand mi-am gasit colegii asteptan afara, nu stiu de ce dar m-a bucurat faptul ca si el era acolo cu prietenii lui stand pe scarile de la intrare. Am incercat sa fiu indiferenta, sa nu ma holbez la el, m-ar fi crezut dementa daca ar fi vazut cum ma holbez la el, poate l-as fi facut sa se simta jenat si ar fi plecat si "Adio" bucurie de a-l vedea. Am incercat sa intru in clasa si din greseala am dat in el - m-am simtit al naibii de bine :x - si atunci a vorbit cu mine pentru prima data. in acea pauza am zambit incontinuu :x Asta s-a intamplat si mie imi place de el
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]P.S: Ah, daca eu nu prea stiu ce sa fac in situatia asta, fetelor, nu imi ascultati sfaturile *hehe* xD
Cheshire Cat
Nou venit
Nou venit

la data de Mier 28 Noi 2012 - 23:30
Nu-i nimic in neregula sa te indragostesti, stii, iubirea asta e cam nesimtita, vine asa din senin cand nu te astepti si cand chiar nu ai chef de ea. Dar e un sentiment super, de exemplu : crezi ca ficurile ar mai iesi asa faine daca nu am fi indragostite sau cu inima franta? Am fost si eu in situatia ta sa zic nu si dupa sa regret dar am incercat si pana la urma mi-a mers. So.. incearca sa-i zambesti, sa vorbesti cu el despre orice lucru banal sau si mai bine ciocneste-te cu el din greseala intentionat ca sa aveti motiv sa vorbisti si sa zambiti. Daca lui i-a placut de tine candva poti sa-l faci sa te placa si acum..trebuie doar sa intri in vorba cu el si sa-i arati ce persoana minunata esti. Sper ca te ajutai cat de putin. Bye

Si acum si problema mea..
Deci.. nu stiu cum dar cred ca m-am indragostit de un coleg sau imi place de el sau nu stiu, tot ce stiu e ca vreau sa fiu cu el. Era colegu meu de banca pana diriga ne-a mutat pe motiv ca ne indragostim Laugh {god}, atunci nu eram constienta ca-l plac asa mult, dar fiind colegu meu glumeam, ne bateam si ne intelegeam super bine..Ei dupa de ne-am separat nu pot spune ca ne-am racit doar ca nu a mai fost la fel.. Apoi o colega de-a mea s-a dus si l-a intrebat daca vrea sa stea cu mine si a zis nu. Nimic ciudat, ne comportam normal. Ceva timp mai tarziu o prietena, colega, trebuie sa mentionez ca acum un an au fost impreuna iar el acum cred ca vruia sa se impace cu ea dar nu a vrut ea, s-a dus si l-a intrebat acelasi lucru si ei i-a zis la fel. Ei bine de data asta nu stiu ce i s-a intamplat dar a fost foarte rece cu mine si cu orice ocazie era rautacios. Pana intr-o zi cand ne-a dat drumu profu de istorie, eu si niste colegi printre care si el am ramas in clasa dar ceilalti au iesit afara si am ramas doar eu cu el. Stateam suparata si a venit la mine si ma pupat pe obraz, m-am ridicat si l-am intrebat de ce comporta asa cu mine si a zis ca nu si-a dat seama ca asa e el dupa care m-a sarutat. Apoi au mai trecut zile..nimic..pana acum. Brusc m-am bagat cu alt coleg, toate frumoase, nu prea-l mai placem pe "el" pana cand tot asa, intr-o zi am ramas mai multi dupa scoala iar eu cu el eram mai separati de ei si a incercat sa ma sarute si m-am intors si i-am zis nu, sigur a facut o fata gen : ce?. Si luni cand m-am dus la scoala si l-am vazut am realizat ca tot imi place de el, la naiba {scuzati limbaju} si habar nu am ce sa fac...Eu l-am intrebat daca ii place de mine si a zis ca nu stie iar eu i-am zis ca nu-l intreb daca vrea sa stea cu mine ci daca ii place de mine si a zis ca-i place.. Nu am fost la scoala toata saptamana, probleme medicale, dar maine o sa ma duc si nu stiu ce sa fac... Please help??

Ne batem sau ne ciondadim de fiecare data..dar e ciudat ce zic acum, ne tinem de mana pe motiv ca avem mainile reci. Am vorbit cu el mai serios..m-a intrebat , defapt mi-a zis ca stie ca-l plac si tot timpu m-a tinut de mana cat am vorbit apoi m-a sarutat..Vreau sa ma duc la el sa-i zic sa termine cu jocurile, sa fie cu mine, dar nu stiu..vreau sa-mi zica cineva ce sa fac. Orice, oricine, please?

Ultima editare efectuata de catre Cheshire Cat in Mier 12 Dec 2012 - 21:21, editata de 1 ori
sakura chan
Membru
Membru

la data de Mier 28 Noi 2012 - 23:50
Mersi foarte mult Kyra de sfat chiar aveam nevoie si o sa incerc sa aplic cea ce mi-ai zis. Scuze BUTTERFLY_ONY nu pot sa iti dau niciun sfat pentru ca sincer nu sunt in gradu de a o face si nu sunt buna la asa ceva.
dydy
Membru
Membru

la data de Vin 30 Noi 2012 - 23:50
Draga Cupidon Big smile am si eu o problema:))
Deci imi place de un tip din clasa 11 inalt, brunet,,,ah mancalar mama Blush Asa.. nu are iubita e linistit , si cam timid dupa spusele prietenilor.Sincer nu am schimbat decat vreo 2 vorbe si atat cand trec pe langa el se uita la mine dar nush ce sa cred.
Faza nasoala e ca unei prieten ia placut de el dar slava cerului nu ii mai place insa acum cred ca lui ii place de ea poate...adica in pauze ii vad imprena discutand,zambind. Si odata cand i-am vazut asa impreuna in curtea liceului mi-a iesit o lacrima si prietena mea care era cu el a vazut asta. Am intrat in clasa si m-a intrebat de ce am plans si am negat ca plansesem, ziceam ca mi-a intrat ceva in ochi.
DEci ce sa fac, ma doare cand ii vad impreuna..... What?
Cheshire Cat
Nou venit
Nou venit

la data de Sam 1 Dec 2012 - 0:24
Pai honey nu poti fi sigura ca ei sunt impreuna. I-ai vazut sarutanduse? Daca nu nu iti imagina lucruri. Poate sunt buni prieteni sau mai stiu eu ce.. Incearca sa vorbesti cu el : pe net, la telefon (fa-i rost de id si nr). Asta trebuie neaparat sa faci, sa vorbesti cu el, apoi dupa ce o sa va cunoasteti poate cine stie..o sa realizeze ce fata super esti. Si incearca sa faci contact vizual cu el si sa-i zambesti.
Irene.
Moderator
Moderator

la data de Joi 13 Dec 2012 - 23:05
Buna *hug*
Am revenit cu problema mea. Mai stiti ca am spus de un baiat care imi lace mie- e chiar in pagina trecuta- Ei bine am aflat de la un coleg si o colega care se inteleg bine cu el ca si lui ii place de mine :x Da noi nu am vorbit, nici "cunostinta" nu am facut Laughing Mare problema xD Si imi e rusine sa ma duc la el, sa vorbesc cu el asa ca astept sa faca el primul pas da nu`l face :-w Si imi e teama ca il voi pierde -.- O fosta colega cu care a stat vrea sa se cupleze din nou cu el ... Si eu fierb aici de nervi. Ar trebui sa vorbesc cu el? Voi ce ati face?*goo*
Lucifer
Membru
Membru

la data de Vin 14 Dec 2012 - 12:26
Kira sincera sa fiu iti inteleg teama.....daca as fiu eu in locul tau iti spun sincer ca eu nu as avea curaj deoarece si mie imi place de un baiat de muult timp dar el nu cred ca simte la fel si eu sunt de felul meu timida cu baieti,dar sa iti dau un sfat asa prieteneste: Fata!!!! Daca te place ce mai astepti? Invierea mortilor? Dute la el vorbiti, invital tu la un suc la o cafea daca el boul nu are curaj. Fa tu primul pas daca el inca asteapta ,stiu ca o sa fie la inceput stanjenitor sa il intrebi tu dar fa primul pas ca si eu l-am invitat pe al meu si nu am regretat. Dute la el intra in vorba cu el, afla ce ii place....si fi relaxata in jurul lui nu incordata, fi tu insuti glumeata, nebuna. Si nu o lasa pe aia sa iti fure drumul spre fericire...lupta pentru ce e al tau. Si daca e sa fie uita ca e, deci vorbeste cu el, glumeste, daca vrei cerei tu priam numarul de telefon deci fi tu insuti nu incerca sa pretinzi cea ce nu esti. Nu stiu daca e un sfat bun dar sper sa te fi ajutat.
Mrs Anderson
Membru
Membru

la data de Dum 14 Apr 2013 - 20:32
Buna.
Pai ce sa spun, sunt aici pentru cea mai buna prietena a mea care nu are cont pe forum( pe nici un forum!).
Eu stau cu un baiat de 8 luni. Il iubesc foarte mult, e doar cu un an mai mare. Are si el un BFF, ( cum sunt eu si Maria),pe nume Mihai.
Ei bine, chestia este ca Maria a fost de doua ori intr-o relatie cu Mihai. Prima oara s-au certat din cauza lui, iar dupa un an, cand s-au reimpacat credeam ca tot va fi frumos intre ei. Da, se iubeau mai mult pe zi ce trece si eram foarte fericita ca cea mai buna prietena a mea se simte bine in compania lui Mihai.

Trebuie sa spun faptul ca Mihai, inainte sa se reimpace cu ea, mi-a facut mie avansuri si a zis ca ce are daca ma despart de iubitul meu si ramanem noi doi. Am ramas tablou. I-am inchis telefonul si nu am mai pomenit de el catre Maria.
Da, cand am vazut ca s-au impacat, am zis ca poate el si-a schimbat parerea si acum gandeste mai bine. Mda, m-am inselat.

M-a sunat Maria si a spus ca Mihai s-a despartit de ea, ca cica i-a spus cineva lui ceva foarte, foarte rau de ea. Am fugit repede la ea acasa( imi era frica, pentru ca ea plangea si il iubeste chiar foarte mult, ma gandeam sa nu faca vreo prostie...). L-am sunat eu pe Mihai si l-am intrebat cine si ce a spus ceva rau de my bff. La care el:
- E si Maria cu tine, nu? Sa afle ca am mintit! Si a inceput sa rada ca... la telefon. Maria l-a facut idiot si eu am inchis.

Dupa un timp, ea imi spune cat de mult il iubeste, dar nu l-ar putea ierta. Pana la urma l-a iertat cu greu dar au ramas " amici ". Mihai iarasi incepe sa o sune, chiar ieri a sunat-o si amandoi dau semne ca se plac. Ce sa spun, chiar daca Mihai e foarte rau( maleeefic!) totusi ei doi se potrivesc de minune [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]. Cand a venit ea la mine, a sunat-o si vorbeau despre o veche minciuna de-a lor gogonata [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]. Ciudat, nu? In fine.

Si acum, ea vrea sa se impace cu el si el cu ea, dar sunt prea fricosi sa o recunoasca. Aici am nevoie de ajutor! Stiu ca Mary il iubeste, dar totusi sufera prea mult pentru el. Cu toate acestea, nu il poate uita. Dar Mihai o mai merita pe ea dupa ce i-a facut? Sa o sfatuiesc sa nu se impace, ca s-ar putea sa o faca a treia oara sa sufere?

Pleaaase, e cea mai buna prietena a mea si nu vreau sa o mai vad plangand!
Ella ♣
Moderator
Moderator

la data de Sam 27 Apr 2013 - 18:28
Sincer povestea ta imi suna foarte asemanator cu cea a colegei mele de clasa. Acest Mihai pare tipul de baiat vreau sa fiu cu tine, dar in acelasi timp nu vreau. Sincer nu prea stiu cum ar trebui sa reactioneze prietena ta avand in vedere la cate i-a facut Mihai. Pare ca a inghitit multe si a inchis mereu ochii la niste chestii pe care el le-a mai facut. Cand tii la o persoana e foarte greu sa o uiti, chiar daca si tu iti doresti asta, insa sfatul meu este sa incerce sa se desprinda si sa se distanteze de aceasta persoana, pentru ca deja i-a facut rau de doua ori. Prietena ta chiar vrea sa fie jucaria unui tip care nu prea stie pe ce lume traieste si pe care nu o apreciaza suficient? Daca a suferit deja de doua ori, sansele ca lucrurile sa se repete si a treia oara sunt foarte mari, asa ca parerea mea e sa nu se impace cu acest baiat, pentru ca i-ar aduce din nou suferinta.
Mrs Anderson
Membru
Membru

la data de Joi 9 Mai 2013 - 20:05
Hey, draga Cupidon!
Am si eu o mica problema, acum a mea nu a Mariei... Sunt intr-o relatie cu un baiat de aproape un an. Desi este o relatie la distanta, ne vedem destul de des, ne intelegem si avem ceva lucruri in comun.
In ultima vreme a dorit un tip sa intervina intre noi, ma place ba chiar i-a spus iubitului meu, Dumitru, ca el ma place.Chestia este ca ma suna, vorbeste cu mine si eu la fel, dar doar ca amici. La un moment dat am incercat sa il ignor, ceea ce l-a facut sa isi dea seama ca eu nu vreau o relatie cu el, vreau sa fiu cu Dumitru.
De atunci nu am mai vorbit cu el.
Ceea ce ma deranjeaza pe interior este ca ma gandesc intr-una la el, de o luna de zile, mai ales de cand l-am vazut recent pe strada si m-a salutat.Nu mi-l pot scoate din cap, orice as face ceva imi aminteste de el.E..e.. nu stiu, atragator![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]((

Nu vreau sa ma gandesc ca incep sa il plac pe X, "tipul rau", eu il iubesc pe Dumitru, doar ca... nu stiu ce e cu mine. Oare m-am indragostit sau el? Sau e doar o faza proasta?Nu vreau sa renunt la Dumitru...

Multumesc ca ati citit!

Edit: Ah, si Bommye! Multumesc pentru sfaturi, prietenei mele i-au prins foarte bine! Acum este mult mai fericita si desigur, singura.
Felly-Chan
Donator
Donator

la data de Lun 13 Mai 2013 - 22:04
Buna Big Hug am venit si eu pe aici sa dau o man de ajutor daca se poate Smile si daca...stiti voi, ma puteti ajuta si pe mine! Big smile
✿.。.FLORICIKAMITITIKA:。✿
Pai ce pot spune despre problema ta este ca asa mi s-a intampat si mie, candva. Smile Imi placea de un bait din clasa mea si dupa ceva timp am aflat ca m place un baiat :o care-mi era ca un amic dar, asta e problema mea, si nu puteam sa ma decid, ma gandeam ce pot face si...intr-o seara meditam si deodata mi-a venit o idee. Mi-am imaginat ca:
1. Tipul de care-mi place de la scoala ca suntem la scoala, in clasa intr-o pauza si ca el se saruta cu o colega(nu conteaza, de preferabil bff) si sa stii ca eream chiar fericita ca ei se saruta deoarece bff-ul meu il place cu adevarat si pe mine ma atragea doar fizicul. Asa ca l-am uitat. Acum sunteam doar amici foarte buni.
2. Si aici mi-am imaginat ca, baiatul care ma place se saruta cu iubita lui( da... are iubita) si atunci am simtit dezamagire, tristete si furie. Atunci mi-am dat seama pe cine plac si pe cine nu.

Sper ca te-am ajutat cu ceva, si sper ca toate problemele sa se rezolve! Love
Si acum a mea problema care, pot spune ca este forte incalcita.

Eram, si sunt eu o fata naiva, timida care nu-si poate gasi cuvinte in fata asa zisei "Marii ei Iubiri". Il cunosc pe baiat de cand eram de o schioapa. Cand ma duceam verile la bunica mea ne intalneam mereu, el este finul verisoarei mele so...ne intalneam mai mereu la ziua ei si cand ieseam etc. Imi amintesc foarte clar, de parca ar fii fost ieri, eram odata la ziua verisoarei mele si dintr-una-ntr-alta mi-a cerut numarul de telefon eu i l-am dat deoarece eram amici si suntem. Dupa cateva zile, saptamani imi da mesaje cu "Cf?" mereu si mereu eu, bineinteles nu i-am raspuns deoarece, sa stiti ca am avut un motin intemeieat: nu aveam mesaje in vodafon Laughing. La scoala i-am aratat bff-ului meu mesajele si ea spune si cred ca in ziua aceea a avut gura aurita ca poate ma place , la care eu am ramas masca si i-am spus ca nu are cum. Pana in momentul respectiv nu ma andisem ca poate cine stie, ma place. Si asa m-am duc la bunica (care apropo ei stau in alt sat) cum am vazut-o pe vara mea am si intrebat-o ce are finul ei de imi tot da mesaje. Si culmea culmilor vara mea mi-a spus ca cica ma place, la foc automat m-am facut rosie ca racul si nu m-ai stiam ce sa spun. Si normal a inceput vara mea sa rada de mine si chestii. A trecut scoala si a venit vacanta, in vacanta ma duc la bunici dar, acum imi e cam rusine sa ma duc. Seara ne intalnim toti copii, ma rog, cei care fac parte din "gasca" daca pot spune asa si noi stam pe niste trepte si eu si el stateam singuri pe ultima treapta, vara mea si iubitul ei pe prima si restul erau imprastiati. Era intuneric dar, puteam vedea perfect cum se da spre mine eu, indepartandu-ma tot mai mult cand, la un moment dat nu mai aveam unda sa ma dau si era aproape aproape de mine si....ma salveaza vara mea punand piciorul intre noi, stiti eram chiar curioasa ce face, adica eram cam multe persoane Evil. Au mai fost si momeste cand eram singuri, singurei si ma panicam si nu stiam ce sa-i spun sau invers. La inceput spuneam ca nu-l plac si etc dar, cine sa nu-i iubeaca ochii lui albastri? Blush In fine, dupa multe si multe a aflat mama mea ca ma place nervos nervos nervos si de atunci am inceput sa evit sa ma duc la bunica deoarece e numai cu ochii pe mine si etc. Mi-a spus vara mea ca cica de Sf. Valentin a scris numele meu pe brat ...dar....ed curand mi-am dat si eu seam ca-l plac si degaba deoarece e prea tarziu el are prietena, e mai mica decat el cu un am, ea e a7-a el a 8-a lafel si eu sunt a8-a si nu stiu ce sa fac. Nu pot fi cu el deoarece mama si tata ar fi dezamagiti deoarece au asteptari de la mine si eu ce fac ii injunghii pe la spate? Si stiu sigur ca inca ma place deoarece am fost in vacanta de pasti la bunica si ne-am intalnit, am mers la teren si ei s-au jucat fotbal si eu eram cu telefonul i mana scriam mesaj si din intamplare ma uit la el care, era langa vara mea si facea semn cum ca eu scriu mesaje, cred ca era putin gelos, probabil credea ca vorbesc cu un baiat.... Si nu stiu ma gandeam sa treaca a8-a si in vacanta sa vorbesc cu el? Sau sa-l ignor in continuare? Nu stiu ce sa fac, daca ma puteti ajuta cu ceva ma raman indatorata vesnic! nervos nervos Crying
Multumesc ca exista oameni ca voi care, chiar daca nu ne-am vazut sau nu ne cunoastem de mult timp suntem ca o familie. Crying
Ella ♣
Moderator
Moderator

la data de Mar 14 Mai 2013 - 15:12
Buna Smile Am sa dau o mana de ajutor si dupa am si eu o confesiune... la care am nevoie de ajutor.
♥Saku-Sasu♥
Ce pot sa iti spun? Baiatul chiar pare ca te place mult la cat de mult se tine dupa tine. Dar trebuie sa iti pui si tu intrebarea daca il placi cu adevarat, pentru ca daca nu simti nimic si vreti sa fiti numai prieteni i-ai putea spune ca parintii tai nu iti dau voie sa ai prieten, ca sa nu il faci sa sufere asa de tare. Daca iti place cu adevarat de el si chiar iti doresti sa fiti impreuna, chiar daca parintii tai nu sunt de acord, atunci nu va trebui sa il ignori. Incearca sa te dai la el mai mult, sa vorbesti mai des cu el, nu il intreba de prietena lui sau de relatiile lui amoroase fiindca asa o sa creada ca se poate baza pe tine doar ca prietena... ararta-i ca nu te intereseaza. Da-te bine pe langa el, nu strica nici mici privire nevinovate cu subinteles sau zambete strengare. Dar repet, trebuie sa te gandesti bine si sa te intrebi daca intradevar il placi si iti doresti sa fii cu el...

Acum, am eu o mica problema...
In urma cu aproximativ sase luni, in octombrie mai exact, am intalnit la majoratul prietenei mele cea mi buna un tip. Ea a facut anumita lucruri astfel incat numai eu si el sa fim singurii care sa nu aiba iubit/iubita si sa stam noi sa vorbim. Eu sunt o fire mai retrasa si timida, insa in acea seara m-am mirat cum de am fost foarte vesela si vorbareata. Trebuie sa recunosc incepuse sa imi placa tipul, era vorbaret, cu simtul umorului. Trecuse majoratul, trecuse si ziua lui -la care nu am fost invitata pe motiv ca nu ne cunosteam suficient de bine- si venise luna decembrie cu vacanta. Trecuse Craciunul si mi-a trecut prin cap sa il invit sa faca revelionul cu mine si cu prietena mea cea mai buna pentru ca parintii mei plecau cu noste prieteni de familie la restaurant. I-am lasat mesaj pe facebook si initial mi-a spus ca nu poate veni. Vine prietena mea la mine acasa, i-am facut parul, ne-am mai pierdut timpul aiurea si numai ce o suna pe prietena mea (care e si colega lui de clasa) si intreaba de numarul meu de telefon. I l-am dat pana la urma, dupa care intreaba daca mai e valabila invitatia mea. I-am raspuns ca da si a venit la mine. A mai trecut ceva timp, am mai vorbit pe facebook dupa care prin februarie m-am intalnit cu prietena asta a mea si i-am spus ca vreau sa ii spun ca il plac si ca mereu ma gandesc "cum ar fi daca am fi impreuna". Desi ea imi spusese ca ar fi bine sa astept pana dupa bac (e intr-a 12-a), insa eu am fost incapatanata si intr-o vineri am reusit sa il prind pe mess si sa ii spun cu subinteles ca il plac. Faza e ca si el mi-a spus cu subinteles ca nu vrea o relatie si sa vrea sa fim numai prieteni, insa proasta de mine nu si-a dat seama si am crezut ca imi da sperante... In acelasi weekend o alta prietena a vorbit cu el mai direct si atunci a fost momentul cand am aflat ca el de fapt nu ma place. In fine a trecut si momentul asta, incepuseram sa ne certam, eu voiam sa ne intalnim (mai mult voiam sa il vad) si sa clarificam lucrurile, insa el isi gasea ore mult prea tarzii sau era prea ocupat. Intr-o sambata seara m-a sunat si mi-a spus ca vrea sa ne vedem sa vorbim asa ca stabilisem sa ne vedem dumincia dimineata, numai ca in ziua respectiva m-a lasat balta spunandu-mi ca nu mai poate ajunge printr-un mesaj... In vacanta din aprilie am vorbit din nou, dupa mult timp in care nu vorbisem si incercam sa nu il mai caut, si m-a intrebat daca sunt suparata pe el si spunandu-mi ca vrea sa fim prieteni... "nici amici, dar nici iubiti... doar prieteni" ca sa reiau spusele lui de pe facebook. Am acceptat numai ca mai rau mi-am facut pentru ca acum iar ma gandesc mai tot timpul al el si inca sper la ceva ce imi e deja confirmat... ca nu va fi nimic niciodata intre noi... Ce ma sfatuiti sa fac? Ca eu nu mai stiu ce e cu mine si nici prietena mea nu mai stie ce sa imi spuna...
Mrs Anderson
Membru
Membru

la data de Mar 14 Mai 2013 - 15:25
Buna, Claudia( Bommye). Sincera sa fiu, imi pare foarte rau pentru cele intamplate si faci foarte bine ca esti hotarata, cum ai spus, ca nu va fi nimic de acum in colo intre voi doi. Nu te merita deloc.
Pare genul de baiat care mereu cauta o scuza sa nu te vada, dar care in acelasi timp tot el vine la tine si te bate la cap cu acelasi lucru, deci... probabil ca nici el nu stie ce e cu sentimentele lui si nu are ordine in viata. Se joaca putin cam mult cu sentimentele tale, deoarece el stie ca il placi si te face sa suferi intentionat, dupa parerea mea.
Sfatul meu este sa il uiti, ca nu iti merita iubirea, si desigur apeleaza la indiferenta. Fii nepasatoare in preajma lui, in asa fel incat sa observe ca nu mai esti interesata si ca nu iti mai pasa de el, asa te va lasa in pace si nu iti va mai vorbi de chestia asta. Sa vezi , ca impreuna cu timpul va disparea si acest sentiment de care ai parte si vei intalni pe cineva caruia sa ii pese de tine cu adevarat si sa te iubeasca.

Mult noroc, draga mea:*
Mrs Anderson
Membru
Membru

la data de Vin 31 Mai 2013 - 14:30
Am o mare problema... De cand am aflat acest lucru plang in continuu... Un tip s-a bagat intre mine si iubitul meu, iar acum nu vrea sa mai vorbeasca cu mine ca cica l.am facut eu prost si am zis ca il prefer pe ala, nu pe Dumitru. Nu as putea spune niciodata asa ceva despre el, iar daca as crede asta nu as fi impartasit. S-a intamplat de multe ori chestia asta, dar ne-am impacat mereu. Ma doare inima cand vad ca el il crede pe cel care a spus acele minciuni despre mine, si nu pe mine. Ce ar trebui sa fac? Nu sunt in stare de nimic, in momentul acesta parca as avea un cutin bagat in inima. Cine ma consoleaza si pe mine? Un sfat, ceva?
Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum