╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Dragoste Mare Robsten

Distribuiti

Piticania Ta Dulce<3
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Data de înscriere : 03/05/2013

Dragoste Mare Robsten

Mesaj Scris de Piticania Ta Dulce<3 la data de Lun 5 Aug 2013 - 17:56

Cap I-Prima vedere~

Pentru prima  data viata mea  devenit minunata   de cand incepusem  filmarile pentru "Amurg".Fusesem  aleasa pentru a juca  rolul Bellei Swan,o  fata  muritoare  din Forks.
    Un vis indeplinit realitate.
    Desi  nu  eram o  mare fana  a seriei,am fost aleasa  sa joc  rolul acesta.
    Ziua  asta avea sa  fie una minunata. Azi era programata  o  iesire ca intre fete cu Ashley si  Nicki la cumparaturi.
    Nu  eram  regina cumparaturilor cum erau cele  doua  prietene ale mele. Am  profitat  ca este  weekendul  asa  ca m-am  decis  sa  mai  fac  curat in casa  pana sa vina fetele. Era  destul de  frig,asa  ca mi-am  pus  un  hanorac  gros  peste tricou.
    Parintii mei  erau  plecati asa ca am  ramas eu singura cuc,lucru  care nu  ma  deranja  tare deoarece si asa imi doream  putina intimitate.
    Am  zambit in sinea mea. Aveam  douazeci si  trei de ani,eram  adult. Nu  faceam ce ma taia capul,cea ce uram.
    Imi doream casa mea, numai a  mea. Sa  am  intimidate tot timpul,sa  nu  ma  streseze  nimeni,sa fiu  numai  eu.
    Se  auzi  soneria. Erau fetele!
    Am  luat-o  la fuga pe scari  si m-am dus sa descui usa. Speranta!
    -Kriss! striga Ashley.
    -E  in  regula,Ash,nu trebuie sa tipi,am spus eu razand cam fortat.
    Imi  studie vestimentatia si se stramba.Era  clar  ca nu  ii  convenea. Mi-am dat  ochii peste cap si  I-am spus:
    -Te rog,nu incepe....
    -Dar nu ziceam nimic,spuse  ea nevinovata.
    Am  incuiat  usa si  am  intrat  in masina  mea,cu Ashley langa mine  si Nicki  in spate. Nicki era satena,ce-i drept era frumoasa,bronzata,nu ca mine,alba ca zapada.
    Am  mers  tacute pana la mall. Incepeam  sa ma simt prost. Nu eram foarte sociabila. Eram o timida,nu prea radeam,decat cand  ma facea ceva sau cineva sa  rad.
    Mallul nu era foarte departe  asa  ca am  ajuns repede. Ashley tinea  sa  mergem  sa bem  un  suc sau ceva la  un fast  food.
    Ne-am  dus  la Burger King.Era cam  pustiu dar am mers cu  ele.Ne-am  asezat asteptand  sa vina chelnerul.
    O femeie cu  pielea maslinie,blonda si cu ochii albastrii veni si ne imparti comanda,de trei  cafele.
    -Baietii or sa vina peste  zece minute,spuse Ashley cu veselie si se uita la mine.
    Am  citit  ca  se  astepta  sa privesc o persoana  suspecta.
    Am  stat  acolo vorbind cu  fetele  cautand o anumita zi pentru petecerea de  ziua lui Ash. Implinea douazeci si sapte de ani.
    Am auzit niste  pasi  in spate  si am tras o  privire. Erau Kellan,Taylor si  Robert.
    Baiatul  cu  parul castaniu  imi arunca un zambet strengaresc  si am  ramas piatra.Creierul nu  imi mai functiona. Ma uitam  in ochii lui albastri  ca spuma marii.
    Zambetul i se largi,dezvelindu-i dinti albi si stralucitori,perfect  drepti.Parul lui era castaniu si ciufulit.
    Inima mi sa oprit in  loc. Uitasem sa mai  si  respir. Am clipit si  am respirat la loc.
    Rob  se aseza langa mine,fara problem. Pe el  nu il deranja nimic  ceea ce il facu sa  rada putin zambind  cat  putu de mult.
    I-am zambit si eu timid nestiind ce sa  spun. Eram o  lasa.Ce puteam sa mai spun.
    Eram  indragostita  de  el.  De colegul meu meu  de  filmari.
    Nicki se uita  pentru prima  data urat  la mine. Robert  nu  o  lua in seama  si inca ma privea. Sincer nu  stiam ce gasea la o  timida ca mine. Ma privea  intens de parca  ar fi cautat ceva  anume. Eram  complet pierduta.Ce puteam  sa ii zic? Ca eram  indragostita de el? Nu prea cred!
    Eram o  lasa!
    Mi-am lasat privirea jos. Eram rosie ca focul.El  intinse o mana si imi ridica fata. Cred  ca ghicise adevarul in ochii mei,cea ce il facu sa arunce un ranjet  prietenos.Ochii  lui  erau  asa  stralucitori. Am  simtit  o dorinta arzatoare  sa il  iau de mana dar mana imi  era inclesata pe pahar,strangand  cu  mai  multa forta decat era necesar.
    Am respirat  regulat,dupa  care  mi-am dres  glasul si am spus:
    -Ma duc  pana  la baie.
    Robert se uita  ingrijorat  la mine  si intreba:
    -Esti  cam  verde  la fata...
    -Nu ma simt  tocmai  bine,am  spus eu incet.
    Am alergat  pana  la baia  femeilor  si am  simtit  cum  imi  curg lacrimi . De ce  ma  simteam asa? De  ce eram asa  trista? Pana  la urma nu sufeream.
    Mi le-am  sters repede. Am  incercat  sa  zambesc  cat  de  larg  am putut. Trebuia  sa  incerc.Nu  puteam  sa arat  in halul  acesta. M-am  intins  pe  gresie asteptand sa  se  opreasca  starea de rau.
    Eram hidoasa! Aratam ca  dracu'!
    M-am intors inapoi la  masa cu  o tentativa  de  zambet,mai degraba  fortat.
    -Te  simti  mai  bine?intreba  Ashley  ingrijorata. Era intradevar  ingrijorata. Puteam citi asta pe fata  ei.
    Rob  zambea,dar  nu  vedeam asta  si  in  ochii lui. Eram  o cidata. Cred  ca l-am  speriat  de moarte. Fara sa  observ,am sitit ceva pe mana mea,ceva moale. Era mana lui,banuiam. Am  tras  un ochi  la mana  mea.
    Da,era mana  lui.
    -Da,ma simt mai bine,atunci  mi-a fost  rau,dar mi-a trecut,am incercat sa par  convingatoare.
    Ashley se  uita la mine  putin  suspicioasa,apoi  reveni  la zambetul ei,care il stiam demult. Nicki inca ma privea cu  ura.
    Am incercat sa o ignor. Din cate stiam se casatorise. Care era problema ei cu mine acum? Poate pentru ca il vazuse pe Rob  cum  imi  zambea  si se uita la mine?
    Trebuia sa caut niste explicatii pentru asta. Nu  avea logica! Absolut deloc!
    Rob se ita la mine vazandu-mi  expresia de nedumerire.
    -E totul in regula,Kriss,nu iti face griji,spuse Robert.
    -Nu imi fac griji  pentru  mine,Rob...
    -Vrei sa facem o  plimbare?ma intreba el.
    -Desigur,am  spus. Trebuie sa  misc  putin,mersi.
    Chicoti.
    Aproape ca  ma impiedicasem  de scaun cand ma ridicasem,dar el  ma prinse mai  repede. L-am asigurat  ca  sunt  bine,dar el rase dupa  care  devein serios.
    Ne-am plimbat prin magazine dupa care ma duse la un colt  si  inca  era  serios. Asta ma ingrijora. El isi ridica mana si imi  mangaie obrazul cu  varful degetelor. M-am  uitat la el muta  de  uimire. Dupa  atata  timp,el  in sfarsit  acuma  prinse  curaj.
    -Kristen.....De  ce  esti  suparata?
    -Nu  sunt  suparata,am  mintit  eu. Doar  sunt ingrijorata.Asta  era adevarat.
    -De  ce?
    -Ma gandeam  la cum  ma privea Nicki. Nu ii  prea convenea cand  zambeai  la mine.  Imi  era buna  prietena,pana  acum.
    -Nu  ti-a  fost  niciodata prietena,s-a  prefacut  tot  timpul,de dragul  lui  Ashley. Ash  este prietena ta cea mai buna prietena.
    Ma mai mangaie si  se apropie incet  luandu-ma  in  brate mi-am  infasurat bratele dupa  gatul  lui  si m-am  apropiat cat am putut de incet de el.

Piticania Ta Dulce<3
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Data de înscriere : 03/05/2013

Re: Dragoste Mare Robsten

Mesaj Scris de Piticania Ta Dulce<3 la data de Dum 23 Feb 2014 - 18:29

Heart beats fast
    Colors and promises
    How do be brave
    How can I love when I'm afraid
    To fall
    But watching you stand alone
    All of my doubt
    Suddenly goes away somehow

Capitolul II

M-am oprit imediat. Simteam ca comit o mare greseala. Era colegul meu de filmari,nimic mai mult,dar totusi aveam sentimente. Ce aveam sa fac?Era mai rau decat ma asteptasem. Sau poate nu..
    Trebuia sa imi storc creierii ca sa ii pot spune ceva coerent. Dar nu puteam cand ma uitam in ochii lui de un albastru perfect.
    O voce din strafunfuri ma intreba care era problema. Eram om,ma puteam indragosti. Nu era un lucru interzis.
    Ma uitam la Rob nauca si nu puteam articula nimic de parca aveam limba legata.
    "Haide Kriss fi curajoasa!"
    Am incercat sa respir regulat si am inghitit in sec.
    -Kriss,e totul bine?ma intreba Rob ingrijorat.
    Nu am raspuns. Eram inca legata de limba. Nu era usor sa vorbesti cu cineva de care te indragostesti mai ales daca erai timida cum eram eu,evident.
    Ma lua de mana si ma indeparta de colt incercand sa ma duca la plimbare. Se uita la mine fara vreo emotie pe fata.
    -E in regula sunt bine,l-am asigurat. Scuza-ma eram unpic ametita. Hai sa continuam plimbarea.
    El imi zambi si i-am zambit si eu fara probleme. Era timpul sa ma inveselesc sis a uit de rau.
    Imi placea sa ii simt mana moale si calda, imi dadea o un sentiment placut. Totul era era schimbat ca de la cer la pamant. Starea me,sentimentele,totul.
    Buzele mi se arcuira involuntar  intr-un zambet vessel. El observa schimbarea mea brusca de stare si paru multumit.
    Nu il condamnam. Pana la urma eram sigura de trei lucruri: a) ii pasa de mine b) ma gasea draguta si c)eram neconditionat si irevocabil indragostita de el.
    Asta era una din replicile care se adeverisera si in cazul lui Rob,nu numai al personajului sau,Edward Cullen.
    Poate aveam ceva si in comun cu personajul meu Bella. Eram de-a dreptul dezechilibrata,dar in afara de asta aveam niste sentimente care Bella spre desosebire de mine,o lasa, le-a marturisit. Chiar daca era doar un personaj puteam intelege sentimentele ei pentru Edward.
    Fara sa imi dau seama ce fac,l-am strans in brate si ma simteam iubita si protejata. El isi infausura un brat si cu mana ma mangaie pe obraz. Asta era tot ce doream.
     El! Nimic altceva...
    El imi ridica barbia sa ma priveasca in ochi. Era un ceva in ochii lui care ma lasa fara suflare si  deodata inima mi-o lua la goana mai tare decat de obicei. Isi apleca capul buzele lui intalnindu-le pe ale mele formand un sarut pasional. I-am atins fata si i-am mangat obrazul.
    Nu mai puteam respira desi continuam sarutul lacoma. Nu vroiam sa ma mai opresc. Tot ce ce aveam si pierdusem nu mai conta acum cat eram in bratele lui. Ii puteam simti dragostea si asta era tot ce conta. Nu ma mai interesa trecutul. Prezentul era de neuitat.
    O mana o aveam pe pieptul lui si ii simteam bataile puternice ale inimii. Simtea acelasi lucru ca mine.
    Fluturasii faceau ravagii in stomacul meu,dar asta era de bine.
    Nimic nu immi putea schimba decizia. Nu puteam trai intr-o lume unde el nu era langa mine si mi-am adus aminte brusc de un citat : " Nu pot trai intr-o lume unde tu nu existi."
    Era cel mai frumos citat pe care nu il puteam uita si il pastram in minte. Era replica lui pentru ea.
    Fara sa ma gandesc prea mult am spus cuvintele magice pe care nu ma asteptam nici eu sa le scot vreodata:
    -Rob,te iubesc!
    El imi zambi melancolic si ma imbratisa asezandu-si buzele pe fruntea mea si ma saruta.
    -Tu esti viata mea acum..
    M-am ridicat mai sus si l-am sarutat cu pasiune. Era singurul lucru de care eram in stare acum. El imi raspunse ridicandu-ma in brate. Am auzit niste chicoteli si pe cineva dregandu-si vocea.
    M-am oprit uitandu-ma in ochii lui albastrii ca spuma marii.

Acum este: Vin 2 Dec 2016 - 19:55