Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Clarvazatoarele = fake?

Distribuiti
    Equinox †
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Clarvazatoarele = fake?

Mesaj Scris de Equinox † la data de Lun 5 Aug 2013 - 1:42

Voi ce parere aveti despre vrajitoare si clarvazatoare? 

Eu una sincer nu stiu ce sa spun si sa cred. Zilele astea eram destul de deprimata din cauza unei probleme cu iubitul si neavand ce face am facut cateva "cercetari" pe net. La inceput am intrat pe cateva site'uri gen caracteristici despre zodii si asa mai departe, apoi am ajuns la cartile de tarot. Si cum erau reclame si alte prostii despre vrajitorie si supranatural am intrat pe un site. Era vorba despre o clarvazatoare pe nume Lori. Acolo aparea tot ce vroiai sa sti despre aceasta clarvazatoare cum ca e foarte priceputa, iar ceea ce vedea ea chiar se intampla. Si asa am luat numarul ei de telefon si am sunat. Nu stiam ce sa o intreb. Totusi cearta dintre minte si iubitul a fost de folos. 

Am pus o intrebare simpla, pe care presupun ca multe fete si chiar si baieti si'o pun: "Oare o sa ramanem impreuna toata viata?" sau ceva de genu'
    Dupa o vorba, doua, m'a intrebat daca pot sa merg sa i'au o cartela reincarcabila de 6 euro pe orange, si i'am spus ca in 5-10 minute merg, o cumpar si o s'o sun. Desigur, clarvazatoarea mi'a raspuns asa: "Bine, iubita, mergi si cumpara cartela si suna'ma. Problema ta poate fi rezolvata". Spre norocul meu (cred) am inteles ca vrea sa iau o cartela cu numar, nu reincarcabila. Bun, zis si facut. Cum la magazin nu mai aveau cartele, am dat o fuga la o prietena care avea cartela de orange si avea si multe minute si am sunat'o. Iarasi, dupa doua, trei vorbe mi'a spus sa ii spun codul cartelei reincarcabile. Eu, desigur, poker face. 

Bun, pare ceva normal pana aici nu? Adica o cartela reincarcabila ca "plata" pentru serviciu mi se pare corecta, dar totusi ceea ce mi'a spus dupa nu prea. A inceput dupa cu niste lumanari tampite cu care sa imi faca iubitul sa ramana langa mine toata viata. Bun, interesanta faza cu lumanarile. Totusi frate sa ceri 2 milioane pe niste amarate de lumanari? Mai ales ca tipa ii cerea unei fete de 14 ani atatia bani. NeutruDown   Adica, zau asa....de unde bani? in momentu de fata sunt leftera Laugh 

Apoi cica ma intreaba in cat timp pot sa strang banii. I'am spus ce i'am spus, apoi am inchis si mi'a spus sa o sun dupa. N'am mai sunat'o. Parerea mea, nu se merita. Adica nici nu stiu daca ceea ce face ea chiar merge, si in plus pare mult prea fake. 
    N'am nimic cu tipul asta de oameni cu un "dar" aparte, dar aceasta femeie....n'am cuvinte. Sincer, prin faptul ca am inteles gresit ce trebuia sa cumpar, mi'am dat seama ca Dumnezeu a vrut sa ma fereasca de la a face o prostie pe care mai apoi sa o regret.  

Siii, niste intrebari:

1. Voi ce parere aveti despre clarvazatori, ghicitori, vrajitoare...etc?
    2. Ati avut parte de o intamplare in care sa fie implicati acest timp de oameni?
    3. Credeti ca ceea ce "practica" ei e ceva real?

Daca tot am pus intrebarile, sa raspund si eu:
    1. Dupa ceea ce mi s'a intamplat, n'o sa mai apelez la asa ceva niciodata. Poata ca am actionat nesabuit prin faptul ca am sunat'o pe acea femeie, dar ma bucur ca am aflat ce si cum sta treaba. 
    2. Dupa cum se vede, da.
    3. Cred in fantome, vampiri, varcolati si alte creaturi supranaturale, dar ceea ce practica ei...sincer nu cred ca e ceva real. Poate ca exista cateva exceptii in lume, dar in rest chiar nu cred.
    Invader Lamu
    Inactiv
    Inactiv

Re: Clarvazatoarele = fake?

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Dum 1 Dec 2013 - 10:13

Chestia cu cartelel reincarcabile, ei bine ofolosesc doar teparii! Nu stii si faza cu aia care te suna ca vai ai castigat nu stiu ce premiu si ca sa intri in posesioa lui cumpara niste cartele reincarcabile, si sda-le codul? Si ramai si fara bani si astepti premiu pana la Sfantu Asteapta. 

Clar ca Clarvazatoarele = FAKE 

De unde crezi ca pirandele au atatia bani incat sa construiasca vile care mai mult sunt palate?

Acum este: Mar 23 Mai 2017 - 13:49