Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Love like oxygen

Distribuiti
    Equinox †
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Love like oxygen

Mesaj Scris de Equinox † la data de Dum 4 Aug 2013 - 22:40

Hello! Acesta e primul meu fic postat aici. Sper sa va placa. Astept pareri si critici. Lectura placuta! Kiss

Important: Acest fic este postat si pe un alt forum, dar acum este la fan ficuri blocate. Sper sa nu fie probleme gen plagiat. Smile

~Kira: Cu rosu scriu doar membrii din staff. Am schimbat eu culoarea in mov.

Love Like Oxygen

Capitolul 1

Profesor si elev 

Perspectiva autorului

O noua zi incepe in Tokyo, un oras foarte populat si iubit de multi oameni. In acest oras, pentru multi imposibilul devine posibil. Intr-o camera mare, spatioasa unde predomina culoarea zapezii si albastrul dormea o fata cu un chip inocent ca al unui inger. Aceasta fata avea parul de o culoare rar intalnita "roz", iar ochii ei erau de un verde intens mai frumosi ca toate pietrele pretioase din lume. Tanara se numeste Sakura Haruno si are 20 de ani. 

Perspectiva Sakurei

Melodia de la Big Bang - Gara gara go, rasuna in toata camera trezindu-ma din somnul bine meritat. Ma ridic somnoroasa in sezut uitandu-ma la ceas. Huh...mai am putin pana sa merg la sala. Cu pasi lenesi merg in baie unde fac un dus rapid, apoi ca de obicei cercetez dulapul plin de fel si fel de haine. Pana la urma imi iau o pereche de blugi albi rupti, un maieu rosu mai largut ce imi scoate formele mari si bine definite in evidenta, si in picioare niste botine negre cu toc. Dupa ce ma imbrac imi pun intr-o geanta niste haine mai comode pentru dans, si cobor jos unde il salut in fuga pe fratele meu si plec.
    - Hey, Sakura...m-au sunat niste prieteni si vor sa ia niste lectii de dans. Te superi daca vin cu ei pentru o demonstratie. Spuse fratiorul meu mai mare Itachi.
    Ii spun ca poate sa vina cu conditia ca el va dansa cu mine, apoi afisez un zambet mic de dracusor. Itachi are 22 de ani, parul brunet lung mai mereu prins intr-o coada si ochii lui sunt la fel de negrii asemeni unui abis fara sfarsit. Dupa cum vedeti si el danseaza dar mai rar, in schimb eu sunt profesoara de dans. Imi place ceea ce fac, iar dansul ma face sa uit de tot si toate ducandu-ma parca intr-o alta lume. Pe moment eu si inca doua fete avem o sala de dans aici in Tokyo, dar cred ca ne vom extinde cu aceasta "afacere". Poate ca altii iau bani pentru lectii de dans, dar noi oferim pe gratis deoarece eu si fratele meu suntem copii celui mai mare producator din industra muzicii, iar Ino si Hinata provin si ele din familii bogate. Sincer tata ne pune deseori sa ajutam la coregrafia cantaretilor sau trupelor ce semneaza cu firma lui. E chiar distractiv si ma simt bine cand ajut pe cineva.

Cam asta e o mica parte din povestea vietii mele, iar restul o sa va las sa descoperiti voi pentru ca asa e mai interesant. Revenind la realitate, in cateva minute ajung la T.T. Dance si le gasesc pe Ino si Hinata povestind putin inainte de a veni si elevii. Ino e o fata cu parul lung blond si ochii albastri ca marea in varsta de 19 ani, iar Hinata e o fata timida, cu parul lung brunet cu tente de albastru si ochii lila de aceeasi varsta cu mine. Le salut pe cele doua dupa care ma duc in vestiar unde ma schimb intr-o pereche de pantaloni albi subtiri de trening, obisnuita mea bustiera albastra si adidasii mei de la puma. De cum termin imi prind parul lung intr-o coada sus lasand doua suvite sa-mi cada pe chip, apoi merg la cele doua prietene ale mele si ma alatur si eu conversatiei.
    - Fetelor, azi vom avea niste elevi noi pe langa cei pe care ii avem deja. O sa vina pe la sfarsitul orelor pentru o demonstratie si ma rog...sa ii cunoastem. Spun eu intinzandu-ma.

Cele doua nu mai spun nimic doar zambesc dupa care privim cum elevii nostri sosesc unul cate unul. 
    Dupa ce fiecare e gata incepem cu o mica incalzire. Asta imi aduce aminte de orele de sport din gimnaziu, pentru ca la liceu...nici nu vreau sa mai stiu. 
    - Copii...astazi cei de gimnaziu, veti sta pe banca si veti urmari dansul celor de liceu. Spune Ino afisand un zambet gen: "Imi pare rau!!"
    Dupa asta pun prima melodie de la 2NE1 - I am the best muzica incepand sa rasune in toata sala. Totul decurge perfect, si se pare ca toti au invatat destul de repede. M-am simtit minunat cand i-am vazut venind aici prima oara si ma bucur ca au vrut sa invete coregrafia fetelor de la 2NE1. Mscarile nu sunt ale mele, dar sunt bucuroasa sa ii invat pe altii pasii de dans.

Perspectiva Hinatei

Eu, Ino si Sakura inca dansam impreuna cu elevii pe melodie. Ma simt atat de...libera. Ador sa dansez, pot spune ca e viata mea. Ca veni vorba...sunt curioasa cineva sunt acei elevi noi. Cu cat mai multi cu atat mai bine, oricum sala e mare si in ziua de astazi multi gasesc dansul ca pe un sport pentru a se mentine in forma ceea ce e bine pentru organism. 
    Lasand asta continui sa fac miscarile lui CL care imi ies perfect. Le privesc pe Sakura si Ino care dupa cum se vede se implica mult cand vine vorba de dans. 
    Dupa vreo cateva minute melodia se sfarseste si cu totii incep sa respire greoi. Imi dau seama ca nu a fost chiar usor. Le privesc pe prietenele mele zambind, dupa care batem palma asemeni celor trei muschetari. 

Perspectiva Sakurei

Totul a iesit minunat. Privesc in jur si vad cum cei de gimnaziu aclamau intr-una. Melodia de la Miss A - Bad Girl Good Girl se aude in toata incaperea anuntandu-ma ca ma suna cineva. Iau telefonul si raspund fara sa ma mai uit cine e. Vocea dulce a tatei ma saluta cerandu-si scuze ca ma intrerupe, dupa care ma anunta ca astazi se va intoarce mama din turneul ei. Mama e creatoare de moda si astazi dupa cum vedeti se va intoarce acasa. Nu am mai vazut-o de ceva vreme si desigur nici pe tata pentru ca amandoi sunt foarte ocupati. In ultimul timp multi cantareti japonezi si chiar si koreeni vor sa semneze un contract cu firma tatei, iar Itachi incearca din rasputeri sa ii tina locul desi cred ca ii e greu si lui. Nici nu pot sa ma gandesc cum ar fi fost daca nu as fi avut viata asta. Ii sunt recunoscatoare lui Dumnezeu ca am de toate...chiar daca parintii lipsesc mai mereu. 
    Dand gandurile la oparte ii spun tatei ca il anunt eu si pe Itachi, dupa care inchid.
    - Pai, din cate se vede ora a trecut destul de repede. Ma bucur ca ati prins miscarile. Maine, eu si fetele o sa va invatam un dans nou care cred ca o sa va placa. Ne vedem maine! spun eu dupa care putin cam obosita ma intind pe banca de langa perete. Minutele trec si trec prefacandu-se in ore. Ino nu se mai putea stapani, deja pierzandu-si rabdarea. Pe cand vroia sa mearga sa se schimbe, pe usa apare Itachi impreuna cu........

Sper ca va placut acest prim capitol. Dupa parerea mea nu e chiar asa interesant, dar promit ca urmatorul va fi mult mai bun. Va astept parerile si critcile, ca sa stiu daca merita sa continui acest fic. Kisses, See ya! Kiss Kiss
    Mady C.
    Banat

......

Mesaj Scris de Mady C. la data de Lun 5 Aug 2013 - 8:39

Mie imi place acest fic. Cred ca o sa fie SasuSaku, asa ca de dragul tau, am sa ma indur sa scriu. Este frumoasa ideea cu dansul, dar pana acuma nu inteleg ce legatura are cu titlul. Whatever, spor la scris si multa inspiratie pentru acest fic. Te pwp...
    Equinox †
    Inactiv
    Inactiv

Re: Love like oxygen

Mesaj Scris de Equinox † la data de Mar 6 Aug 2013 - 1:14

Am adus capitolul doi. Sper sa va placa. Stiu ca ficul nu e prea reusit, dar sper ca pe parcurs dupa ce voi posta capitolele deja facute o sa pot sa dezvolt ideea mult mai mult decat e. Lectura placuta! Smile 

Capitolul 2

Demonstratia plina de romantism oarecum pervers....

Sakura point of view

Pe cand vroia sa mearga sa se schimbe pe usa apare nimeni altul decat fratele meu urmat de cinci baieti...care sunt chiar colegii mei de la facultate Neji, Naruto, Sai si Kiba. 
    Neji e verisorul Hinatei. Are parul lung saten si ochii de culoare lila. Naruto e un tip blond hiperactiv cu ochii de culoarea marii involburate, care imi e coleg de camera mie si lui Ino. Sai e brunet si are ochii mai negri ca pana corbului. Nu il cunosc destul de bine dar l-am vazut mereu in liceu la orele de desen. Sincer e chiar foarte priceput. Si Kiba e un prieten din copilarie cu Ino. Are parul castaniu si ochii caprui. E un tip misterios, mereu te surprinde. Totusi sunt curioasa cine e baiatul cu parul negru ciufulit si ochii ca un abis intunecat fara scapare. Ma rog, nu sunt chiar foarte curioasa dar daca o sa imi fie elev trebuie sa il cunosc.
    - Scuze de intarziere surioara. A trebuit sa rezolv o problema urgenta dar acum sunt aici dupa cum vezi. Spuse el asezandu-se pe bancuta intre Hinata si Ino luandu-le dupa gat.

Oh...tipic lui, mereu face asa cand vine aici. Lasand asta la oparte Itachi incepe sa le explice baietilor ce trebuie stiut despre mine si fetele timp in care eu, Ino si Hinata mergem in vestiar sa ne schimbam. Eu imi iau un maieu alb mai larg cu un decolteu generos, o pereche de colanti pana la genunchi, si o pereche de sandale cu toc albi. Imi desfac parul prinzandu-l intr-o coada jos gen Itachi apoi astept ca fetele sa fie gata. Hinata merge in baie unde isi ia o pereche de boxeri mulati negri, peste un tricou verde turcoaz lung cu o palma mai sus de genunchi, si in picioare tot o pereche de sandale cu toc negri, iar Ino se imbraca cu un maieu putin mulat de culoare rosie, o pereche de colanti si in picioare sandale cu toc de culoare rosie. "Wow...aratam chiar provocator. Eh...ce pot spune mama natura a fost generoasa cu noi." La gandul asta chicotesc intrebandu-le pe fete daca sunt gata. Dau aprobator din cap si iesim din vestiar unde ne asteptau baietii. 
    - Bun, presupun ca Itachi v-a spus ca daca vreti sa luati lectii de dans de la noi trebuie sa va purtati ca atare. Spun eu afisand o fata serioasa.
    - Pentru inceput fiecare veti alege pe una dintre noi si ne veti arata daca stiti cat de cat sa dansati. Initial scopul acestui "test" e sa vedem daca va puteti adapta oricarui stil de dans. Spuse vocea Hinatei linistita ca intotdeauna.

Primul care s-a "sacrificat" pentru echipa a fost Naruto alegand-o ca partenera pe Hinata. Cei doi au inceput sa danseze pe melodia de la B3ST - Beautiful Night. Bruneta mea facea miscarile la perfectie, iar Naruto o urma pe Hinata facand aceleasi miscari. Sincer nu se misca rau, e chiar bun blondul. Nu stiu daca ceilalti au observat dar din cate vad isi fac ochi dulci. Oh my God...astia doi se plac dar cred ca sunt prea "timizi" ca sa si-o spuna. Sunt atat de....draguti si le sta chiar bine impreuna. Ei bine ma bucur ca macar prietenele mele au sau o sa aiba iubit. Eu nu tin neaparat sa am desii in unele momente ma simt singura. Simt nevoia sa fiu imbratisata...sau mai bine zis tanjesc dupa imbratisarile acelui cineva special...oricine ar fi. Mda...sunt o fire ma sensibila, pasionala pe dinauntru, dar pe dinafara sunt altfel. Pana si Itachi ma bate la cap sa arat lumii cum sunt eu defapt, sa le-o arat pe adevarata EU, dar ca sa pot face asta am nevoie de ajutor fiindca singura e greu. 
    Lasand asta la oparte la rand urmau Sai si Ino, apoi Neji si Hinata, apoi eu si Kiba si la sfarsit...tipul acela brunet al carui nume inca tot nu il stiu. Brunetul se apropie cu pasi provocatori de mine facandu-i semn lui Itachi sa puna CD-ul cu muzica. Melodia lui Hyuna - Change isi face simtita prezenta in intreaga incapere. Incep sa imi misc corpul senzual precum ea facand miscarile la perfectie. Brunetul facea si el aceleasi miscari privindu-ma cu un zambet pervers. Mda...deja stiu ce fel de persoana e. E doar un copil rasfatat, un badboy egoist asta e clar. 

Nu stiu de ce dar ma simt ciudat de bine. Il privesc pe tip analizandu-i miscarile. Nu e rau deloc, se pricepe dar mai are nevoie de exercitiu. Fara sa vreau privirile noastre se intersecteaza. Ochii lui de un negru intens ma faceau sa ma pierd in ei. Nu exprimau nimic, bucurie, tristete, furie...absolut nimic. Simt ca ma pierd in abisul lor intunecat, cautand o usa de scapare dar fara rost. Imi scutur capul alungand gandurile. Continui sa dansez dedicandu-ma cu totul. Melodia e pe sfarsite, iar eu fac miscarea mea speciala. Mereu o fac atunci cand vine vorba de melodia asta. Ciudat este ca el o stie. Secundele se scurg, melodia se sfarseste, iar eu si brunetul suntem intr-o pozitie putin cam jenanta. Chipurile noastre sunt la cativa centimetri distanta, astfel simtindu-i respratia semn ca a obosit.
    - Nu-i rau....
    - Sasuke, draguta...Sasuke Uciha. Spuse el zambindu-mi.
    Ii zambesc inapoi nezicand nimic, dupa care ma asez pe banca luand o pauza. Pai...judecand dupa cum au dansat....sunte fericita sa lucrez cu ei, si cred ca si fetele la fel. Au acel ceva...acea ambitie. Multi au renuntat pana acum, dar ei....au ceva special....stiu asta.
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Mier 1 Ian 2014 - 15:34

Din cauza inactivităţii acest fic se închide. În cazul în care doreşti să continui povestea îmi poţi da un mesaj privat şi voi rezolva în cel mai scurt timp cu putinţă. ^_^

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 23 Apr 2017 - 18:44