╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Durarara!!

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

Durarara!!

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 4 Aug 2013 - 12:44

Acţiunea începe prin mutarea lui Ryuugamine Mikado, un puşti de 15 ani, în Ikebukuro, un cartier din Tokyo. Acolo este întâmpinat de prietenul lui din copilărie, Kida, care îi povesteşte câte ceva despre acel cartier şi despre oamenii pe care nu trebuie să şi-i facă duşmani.
    Tot misterul se învârte în jurul unei noi găşti apărute, numite “Dollars”, care spre deosebire de celelalte, nu are nicio culoare distinctivă. De asemenea, apare în anime şi un personaj ce apare în legendele urbane, Motociclistul Fără Cap, numit prin acele părţi “Dullahan”.

Deeci, voiam să cer o părere înainte de a mă apuca de el. Vă place? (d) Merită să mă uit la el?

Haru
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Data de înscriere : 13/09/2013

Re: Durarara!!

Mesaj Scris de Haru la data de Dum 15 Sept 2013 - 23:18

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    MERITĂ! şi punct.

Oricum, mă bazez foarte mult pe faptul că gusturile nu se discută, dar eu una ador seria.
    Cel mai interesant lucru îmi pare că are un număr mare de personaje diferite toate din punct psihic, astfel te poţi regăsi uşor într-unul din caractere.
    Acţiunea e uşor inabordabilă, există multe momente amuzante şi chiar te poţi trezi căzut/ă de pe scaun, pat la unele (vorbesc din propria experienţă, eu una am păţit-o), dar există şi acele momente filozofice şi epice din multe puncte de vedere, care spre curiozitatea oricui, îţi deschid noi idei şi definiţii a lucrurilor. De exemplu, avatarul şi semnătura mea îl iniţiază pe unul dintre personaje, Izaya Orihara, mi s-a părut printre cele mai complexe. Genul de personaj psiho, dar cu nişte puncte de vedere  foarte realiste şi obiective ce nu lasă de dorit (l-aş putea asemăna cu Gaara din câteva puncte de vedere).

Eu una ţi-l recomand cu cel mai mare drag. Este unul dintre acele anime-uri care nu ar trebui să-ţi lipsească din lista seriilor vizionate. Sunt multe persoane care-l consideră unul dintre cele mai bune, şi culmea, chiar au dreptate.

Doar ca idee, uite de ce poţi avea parte dacă-l urmăreşti.:

Inocenţă ;3

Educaţie fizică<33

Jucării!

MAGIE!!~

Johnny Bravo

Pure love