My Life !

Distribuiti

xKushina
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Re: My Life !

Mesaj Scris de xKushina la data de Joi 22 Aug 2013 - 19:23

Hihi, ma bucur ca ai adus next-ul, imi place ca ai pus mai multa descriere si ai descris sentimentele tuturor mai bine. In schimb Kryss abea si-a gasit sora si acum iar se desparte de ea, femeie cruda Laugh .
    Eu astept cu nerabdare urmatorul capitol si iti urez spor la scris si la idei si te rog sa ma anunti de next. Te Kiss .

Sabrina✝
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Sabrina✝ la data de Joi 22 Aug 2013 - 20:54

Se pare că advertismentul la mica mea critica s-a meritat, asa-i? Mă bucur, fiindca se vede c-ai tinut cont (cel puţin aşa cred). Este mult mai bine acum. Câteodată mai greşesti la virgule, dar nu-i atât de grav. Acţiunea e mult mai bună, în esenţă, redactarea e mai bună. Îţi aştept următorul capitol şi vreau să văd cum dezvolţi ideile. 

Mady C.
    Banat

Capitolul 14

Mesaj Scris de Mady C. la data de Vin 23 Aug 2013 - 16:31

Am mers o groaza pana la marginea satului, si ca sa nu ma plictisesc, tot drumul am admirat peisajul, atat de frumos, copaci verzi, mai mereu cate un miros frumos si specific, iar oameni erau cu toti buni uni cu alti. Seamana cu vechiul meu sat, doar ca acolo faceam mereu nazbati, chiar daca tata era Kage, nu imi pasa, sau poate ca faceam asta, pentru ca auzeam mereu ca daca esti fica de Kage, trebuie sa te comporti ca atare, si schesti, dar eu nu bagam de seama si faceam exact opusul....
    Cum mergeam eu asa, am ajuns la marea destinatie, unde m-am intalnit cu el si cu "ochi negri", separe ca amandoi sunt bosumflati, oare ce sa intamplat ? Ma apropi de ei si spun un "Neata", nu imi este raspuns, iar asta ma cam nelinisteste...
     -Ce sa intamplat baieti  ?
    Din nou nu imi este raspuns, asa ca merg la Sasuke pentru a incerca sa vorbesc cu el. Dupa ce eu il sacai cu o groaza de intrebari, acesta pana la urma imi raspunde...
     -De ce nu ma bagati in seama?
     -Am vrut sa iti aratam cum ai facut tu ieri cu noi, dar separe ca Naruto este cel mai afectat.
    Cand aud asta, imi arunc privirea asupra blondului, care se uita la mine cam dezamagit. Plec de langa Sasuke, si ma indrept catre blond. Am stat o vreme langa el sa vad cum reactioneaza, insa acesta nu facea nimic, pur si simplu ma ignora, iar mie nu imi placea asta....
     -Vrei sa vorbesti cu mine !
    Insa nu primesc nici un raspuns...
     -Uite, ce ai fi vrut sa fac, am fost socata intr-un fel sa aflu ca am o sora, si a trebuit sa o cunosc, oricum nu o voi mai vedea findca a plecat...Iar tu parca ai spus ca ma susti.
    Apoi doua picaturi cristaline cad de pe fata mea, si dupa cateva secunde, simnt cum cineva ma ia in brate, acel cineva era chiar el. Ma strangea ata de tare, deparca as fi fost plecata ani intregi, dupa ce imi da drumul, spune "Nu pot sa te las, mai ales cand suferi" apoi pe fata sa apare acel zambet care ma cucerit de prima data cand l-am vazut. Dupa ce incep sa ii povestesc tot ce m-i sa intamplat, dintr-un nor de fum urias, apare senseiul care ne va spune in ce consta aceasta proba. Noi ne apropiem, si ascultam.... Aceasta proba are la fel ca prima, niste reguli ciudate. Dupa ce ne spune tot ce trebuie sa facem, ne da pergamentul Gheti, pe care trebuia sa il ducem la turnul din mijlocul paduri, fara sa fim prinsi de oameni sai. Si nu aveam voie sa ne uitam in el.
    Apoi, ne-a trimis pe fiecare la cate o poarta, apoi proba a doua a inceput. Am intrat in acea padure, iar totul acolo era infiorator, separe ca isi merita numele. Crengile copacilor erau uscate si extrem de mari, nuantele frunzelor erau de un maro inchis combinat cu negru, foarte putin, iar singurele animale existente acolo erau serpi, paianjeni, si alte creaturi de acest fel.
    Am ajuns sub creanga unui copac urias, si am decis sa ne facem un plan, prin care sa putem reusi.I-am dat pergamentul lui Naruto, pentru ca nimeni nu s-ar fi gandit sa il caute acolo, si am decis ca nu ne vom odihni foarte mult. Dupa ce planul a fost facut, deodata cineva ne ataca. Separe ca era unul din oameni care trebuiau se ne impiedice sa trecem aceasta proba.
    Acesta l-a atacat pe Sasuke, dar eu l-am aparat, cu o singura miscare a maini, am blocat kunaiul care era cat pe aici sa faca cunostinta cu fata sa. Toti trei am inceput sa il atacam pe acel om, iar dupa multe incercari, nu am reusit sa il doboram, dar am reusit sa fugim de acolo.

Iata si cap 14, iarasu l-am facut scurt, dar cum vam mai spus, inspiratie nada pentru ca :bakk58:nimic original nu vine la mine :bakk55:Sper macar ca va va placea acest capitol....  Va pwp  

Ale-chan
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Ale-chan la data de Vin 23 Aug 2013 - 16:48

Primaa Winner Winner Winner Winner 
    Ce bine ma simt astazi ! Nextul a fost foarte frumos si trist. Imi pare rau ca nu am mai trecut pe aici. Mi-a placut enorm de mult. Sa o ti tot asa ! Nu uita ca te sustin cat de mult pot. Multumesc mult de mesaje si sper sa o faci in continuare ! Spor la scris si multa , multa inspiratie sa ai ! Si sa nu ai deloc lene. Pupici Kiss 

Sabrina✝
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Sabrina✝ la data de Vin 23 Aug 2013 - 18:50

Deşi a fost scurt, mie mi-a plăcut. Ştii vorba aia, esenţele tari se ţin în sticluţe mici. Ce-i cert, puteai descrie mai detaliat acţiunile şi mai ales sentimentele. Acţiunea putea fi deasemenea şi ea, puţin mai lentă. Uite un sfat: Când nu ai inspiratie, nu te chinuii să scrii. Scrisul se face din plăcere, nu trebuie să te simţi obligată să postezi la un interval de timp. Atunci când ai inspiraţie o să vină ideile mult mai uşor. Îţi aştept următorul capitol. 

xKushina
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de xKushina la data de Vin 23 Aug 2013 - 21:25

A fost un capitol scurt, dar frumos, stii vorba aia mai bine putin si bun decat mult si prost. Ador fic-ul asta <3. Imi place cum a decurs actiunea pana aici, dar ai mici greseli de ortografie, deci fii mai atenta. In rest ce pot sa spun, astept cu nerabdare next-ul , vreau sa vad cum decurge actiunea. Eu iti urez spor la scris si la idei si te rog sa ma anunti de neext. Te Kiss dulce.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 24 Aug 2013 - 9:32

Fic inchis.
    Motiv: Membrul care a creat acest fic a fost banat permanent. Nu va mai intra pe forum, nu va mai putea continua ficul aici.

Acum este: Lun 27 Feb 2017 - 20:24