╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

My Happy Ending

Distribuiti

Alison
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Data de înscriere : 28/07/2013

My Happy Ending

Mesaj Scris de Alison la data de Sam 3 Aug 2013 - 13:02

Stiu ca e nu e bun.Nici nu stiu de ce l'am postat.Sunteti liberi sa ma criticati,stiu ca am multe greseli . Smile 

Capitolul 1
    Ma intrebam ce caut eu aici.Ma gandeam ca in urma cu an an si ceva eram un copil normal.Mda,bine zis eram.Acum nu mai am nici o farama de normalitate in mine.Dar cred ca e mai bine asa.Niciodata nu mi’a placut normalitatea.Mereu am visat sa fiu mai anormala,mai altfel de cat ceilalti si chiar sunt si ador asta.Imi place sa fiu eu insami,fara sa ma prefac,fara sa mint ca sunt normala.Adevarul e ca nu imi place ca lumea se uita la mine ca la nu stiu ce ciudatenie si ca unii ma ignora.Dar trec peste chestii de astea usor.Am prieteni mei care ma ajuta si ma sustin in orice fac si care nu ma lasa sa fac tampeni niciodata,mda nu ma lasa sa fac niciodata tampeni singura.Mereu suntem uniti,chiar daca ne mai certam.Alea nu sunt certi,sunt doar mici dispute care se rezolva imediat.Acesti prieteni sunt la fel de anormali ca mine,toti sunt speciali in felul lor.Suntem altfel decat toata lumea,nu doar niste clone trase la imprimanta. In fine…mai bine las chestiile astea deoparte pentru un moment si ma gandesc si eu la ziua de maine.Pe cine pacalesc eu aici? Eu nu ma gandesc la ce se va inampla nici peste doua minute.
    Ma ridic din pat si merg la oglinda mare ce era asezata in fata peretelui albastru si ma privesc.Blugii taiati sigur imi vor face probleme azi la scoala.Diriga cred ca deabea asteapta sa ma vada.Imi imaginez ce fata va face cand va vedea ca m’am vopsit.Ma rog,nu ca m’ar interesa,nu o simpatizez deloc pe aia.
    Imi iau geanta in care aveam cateva caiete si un pix.Nu cred ca am nevoie de ele azi dar cine stie ce ii trece in cap profului de mate,poate ne da un test din prima zi.Neh,nici el nu e asa batut in cap sa faca asta.Cobor in living unde erau prieteni mei.Asta era partea cea mai buna,locuiam cu ei in dita mai casa.
    -Neata! Spun eu cam adormita.Ce sa fac daca sunt obisnuia sa ma trezesc pe la unspe’ si acum e opt.Huh? E opt deci ar trebui sa mergem la scoala pentru festivitatea de incepere al anului scolar.Mai bine ma arunc in lac decat sa merg dar trebuie.
     Ma intreb daca anul asta va fi altfel.Adica,nu mai suntem elevi noi ca anul trecut deci ar trebui sa fie mai bine,adica asa sper.Cu comportamenul meu sigur o sa am probleme.
    -Avril,tu ce zici? Alo,pamanul catre marte!! Tipa cea mai buna prietena a mea,trezindu’ma din visare.
    -Marte? Asta cred ca se datoreaza parului meu,nu? O intreb eu si ea da afirmativ din cap,dupacare incepe sa’mi exlpice despre ce vorbeau,adica despre concursul de anul asta.Mda,concursul ,,Cel Mai Bun Exocist  Al Anului” ,poate o sa particip.Stiu ca e cam din start dar sa va explic si voua despre ce vorbesc.Am spus ca nu suntem normali,nu? Ei bine nu suntem.Fiecare are cate o putere,de exeplu eu pot sa controlez focul.Toti suntem exorcisti in devenire si suntem la scoala ,,Crucea Rosie”.Din cate am mai prins din ce vorbeau aia pe acolo nu se mai face mate anul asta si se schima diriga.Poate fi mai bine de atat?
    Ajungem insfarsit la scoala.Chiar imi place scoala asta.E mare,are peste 10 etaje si multe chesti.Partea care nu imi placea era cea cu matematica si cu diriga,care nu mai sunt,deci imi place scoala acum.Cidat,nu? Mda,ma gandeam ca sunteti deacord cu mine.
    Cand intram in curte vad o gramada de adolescenti si profesori,printre care si demoul scoli,care defapt e directorul.Un demon director la o scoala de exorcisti e ciudat.Dar e director de peste 70 de ani si nu a tradat niciodata scoala,asa ca…hmm si daca e director de 70  de ani inseamna ca el are  cam…nu stiu cati ani are dar sigur are peste o mie.Cu toate astea,imi place de el.E haios,glumet de parca nu ar fi un demon,dar coada si urechide ascutite il dau de gol. Am, intors privirea la Ali care si ea se uita la mine ca la felul paispe’.Am ramas numai noi,ceilalti s’au dus pe cine stie unde.Deodata ma ia de mana ducandu’ma la banca de langa un tei urias.
    -Am avut o viziune,ei vor veni! Spune ea putin ingrijorata.Trebuie sa il anuntam pe director,nu? Pff,bineinteles ca raspunsul meu a fost nu.Putem sa ne descurcam si nici macar nu stim daca chiar o sa vina,pentru ca viziunile lui Ali nu se indeplinesc mereu.Totusi nu imi placea sa o vad asa,deobicei era mai vorbareata,mai nebuna,asa ca mine.
    -Ai dreptate! Poate a fost doar un vis,eu visez de astea mereu asa ca nu avem de ce sa ne facem griji,plus ca demoni nu pot intra in scoala si nici macar in jurul scoli nu pot sa stea. Acum o mai recunosc.I’a revenit nebunia iar,se vede pe fata ei.
    Nu mai dureaza mult si incepe festivitatea.Oare puteam sa ma plictisesc mai mult de atat? In grupul profesorilor se pare ca sunt cativa profesoori noi.Ce bine,profesorii noi nu ne stiu deci o sa ne creada copii cuminti? Neh,sigur i’a atentionat directorul deja de minunata noastra clasa. Anul trecut inca din prima zi cand am venit aici am avut probleme pentru ca m’am batut cu o fata care ma enerva si prin m’am batut cu ea vreau sa spun ca am batut’o. Dupa cam jumatate de ora se termina toata agitatia si toata lumea pleca in clase pentru a primi cartile si toate alea,doar clasa noastra statea si astepta noua diriginta. Sper sa nu fie o baba ca cealalta. Deodata in fata noastra apare o femeie de vreo 24 de ani sau mai putin.What? Asta e diriga sau e vreo eleva din ultimul an? La tinuta ei nu prea eleganta formata din niste pantaloni scurti de blugi si o bustiera neagra care ii acoperea sani imensi,hmm oare are silicoane? La ce tampeni ma gandesc si eu. A da si avea si un sacou negru si stramt pe deasupra. Nu cred ca era o eleva,pentru ca daca o eleva s’ar imbraca asa ar avea probleme.Bineinteles ca baieti au facut o fata de posedati cand au vazut’o,cred ca mai aveau putin si le dadea sangele pe nas.
    -Bun,eu sunt noua voastra diriginta,ma numesc Shana.Cat voi fie eu diriga voastra nu veti avea nevoie de carti asa ca puteti sa plecati.A da,tu mai stai putin,te rog! Spune ea si arata spre mine. Ce am mai facut si de data asta? Dupa ce toti pleaca ea imi spune sa o urmez.Mergeam spre…casa mea? Ciudat.
    -Tu trebuie sa fi Avril,nu? Uite,am fost adusa la scoala asta pentru a va proteja.Demoni sunt mult  prea ,,activi” .Preotul care te’a antrenat pe tine a fost si antrenorul meu,el m’a salvat din ghearele demonilor cand avem doisprezece ani.De atunci am ramas cu asta.Spune ea si imi arata tatuajul de culoare mov care incepea pe piept si se termina undeva pe la buric.Tu si prieteni tai ar trebui sa va mutati la internatul scoli,veti fi mai in siguranta acolo.Fac asta pentru ca inainte sa moara preotul m’a rugat sa am grija de tine si de prieteni tai si am de gand sa imi indeplinec promisiunea.

In urmatoarele zile ne’am mutat la internatul scoli.Cred ca am uitat sa va spun ca scoala are si internat.Toate decurg bine deocamdata.Cu Shana ne intelegem perfect si de cand a inceput scoala am facut doar practica,am si scris dar doar putin.Totul e bine acum,dar ceva nu imi da pace.De cateva nopti incep sa am si eu vise ca cele a lui Alison si cu ce a zis si Shana e posibil ca viziunile lui Ali sa se indeplineasca cat de curand.Poate chiar trebuia sa vorbim cu directorul atunci.Neh,cred ca e mai bine sa nu ii spunem,poate o sa ii spunem doar lui Shana si chiar daca ea ii spune cred ca e mai bine sa afle de la ea.

Ultima editare efectuata de catre Alison in Sam 3 Aug 2013 - 16:00, editata de 1 ori

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Re: My Happy Ending

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 3 Aug 2013 - 13:12

Deci nu pot sa cred! Esti dusa. Ma auzi? Nu? DUSA! Primul fic si e superb. Chiar imi place, mai ales ideea. Ti-a iesit frumos si luuuung Love it Ma bucuuuuur. 
    Si ideea, ah, ideea, imi place mult. Am mai intalnit ca prietenii sa locuiasca impreuna, dar parca tu dai un aer original Think Un aer foarte original. Imi place Think 
    Mai ales cand am auzit ce chestii sunt ei, original, da, da, fic-ul asta chiar isi are locul la originale. Laugh Demoni, huh? Imi plac demonii Laughing Cica coada si coarne Laughing Demon veritabil.
    Chiar vreau sa stiu ce o sa se mai intample, sper sa ma anunti. ;;] Ca sa fiu tot eu prima. 
    Spor la scris si sa aduci repede next-ul! 

Mady C.
    Banat

Data de înscriere : 30/06/2013

super !

Mesaj Scris de Mady C. la data de Lun 5 Aug 2013 - 9:27

Imi place ficul tau. Este atat de interesant. Te rog sa il continui, pentru ca este original, original, original. Smile
    Atat de super. Si imi place ca o faci sa gandeasca si sa vorbeasca ca o adolescenta, chiar daca nu este una normala. Cred ca, cu acest fic ai loat potul cel mare....jakpot.... buya !
    Deci, ce sa mai spun este atat de WOW...si atat de WOW si WOW, am spus WOW.... Il ador.
    Continual ca merita. Spor la scris si...
    Multa, multa, multa inspiratie...
    Te pwp Smile

Alison
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 28/07/2013

Re: My Happy Ending

Mesaj Scris de Alison la data de Lun 5 Aug 2013 - 12:12

Am adus si capitolul doi.Scuze pentru ca este cam scurt si plictisitor dar nu am avut inspiratie. Pai...trebuie sa va anunt ca acesta va fi un fic cu personaje de pe forum. Big smile 
    Capitolul 2

,,Draga jurnalule,
    Le’am auzit iar.Acele voci,fara ele nu asi fi reusit sa trec testul de azi.Un test in care trebuia sa nu luptam cu demoni,bineinteles sub privirile lui Shana si a celorlalti profesori.Vocile…ele imi spuneau ce sa fac,cand venea un demon prin spatele meu,toate astea.Dar ce sunt acele voci? Oare am inebunit? “
    Pun jurnalul sub salteaua patului si merg la fereastra.Ploua de cateva ore si nu erau semne ca ploaia o sa se opreasca curand.Imi placea vremea asta,atat de linistita.Mda,linistita pe naiba.Afara tuna si fulgera incontinu si imi placea asta,mereu mi’a placut ploaia.Ma uit la Ali care citea o carte care se numeste…mda,habar nu am cum se numeste.Privesc fereastra si vad elevi mai mari care probabil pleaca intr’o misiune.Shana a spus ca curand vom merge si noi intr’o misiune.Prima data o sa faca echipa si cei care vor trece un test vor fi in echipa iar ceilalti nu.Da stiu,nedrept pentru ei.
    Dupa ce termin de admirat privelistea merg sa fac o baie.Poate de data asta Ali nu mai face glume si imi inchide apa calda.Data trecuta am alergat dupa ea vreo ora.Baia e decorata frumos in nuante de alb si crem.nu e foarte mare dar nici mica,pana la urma directorul e putred de bogat.La banii lui ar putea sa se imbrace mai bine.Dau drumul la apa si…surpriza! Era calda,deci mersi Alison!
    Ma uitam in oglina si ma vedeam pe mine.Aceasi eu din totdeauna,doar parul e schimbat,acum e verde.Ali spune ca sunt venita de pe Marte,de parca ea are parul vopsit inr’o culoare normala.Astept pana cada e plina cu apa si intru in ea.Da stiu,am intrat imbracata in cada.Asta e pentru ca vreau sa vad ceva.Deobicei acele voci se auzeau cand eram singura si cand nu mai auzeam nimic,deci daca intru cu capul sub apa nu mai aud nimic si daca cumva sunt demonii nu pot sa mai perd timpul imbracandu’ma.Simteam o oarecare frica,daca erau demoni.Eh,dar pana la urma ce e viata fara putin risc? Sunt deja aproape toata sub apa,doar capul nu.I’au o gura de aer si ma bag cu capul sub apa dar nu se auzea nimic.Mai stau cateva secunde asa si cand vreau sa ies suprafata apei se transforma in gheata.Ce sa intmpla aici? Inchid ochii in speranta ca asta e doar un cosmar si ca o sa ma trezesc dar nimic.
    -Cum te simti? Bine,nu? Foarte bine! Auzeam vocea asta din toate partile.Era o voce de fata.Era asa stranie.Deodata ma trezesc intr’un loc negru,totul era negru dar undeva era o lumina.Ma ridic si incep sa alerg spre ea dar parca cu cat mai mult alergam cu atat mai mult acea lumina se indeparta.Incerc sa mai alerg dar nu mai pot,parca eram lipita de acea podea.In fata mea apare o fata cu un aspect straniu.Seamana cu  ceva sos dintr’un film de groaza.Se apropie,incet,incet dar acea lumina apare si fata dispare.
    -Avril,esti bine? Avril? Ma trezesc si ma uit in jur speriata.Eram in camera mea alaturi de Shana,Alison si Josh,un prieten foarte bun..Incerc sa ma ridic dar Ali ma impinge inapoi pe pat si imi spune sa nu incerc sa ma mai ridic.Da ce sunt eu,caine? Sezi,stai,dute,vino?
    Pana la urma ma ridic si ma uit la cei trei,ei la mine…
    -Imi spune si mie cineva ce s’a intamplat? Ii intreb eu si Ali se ofera sa imi raspunda.Se pare ca m’a gasit in cada,imbracata,cu capul sub apa si eram lesinata.Stai,dar gheata de deasupra?
    E clar ca nu trebuie sa le spun ce s’a intamplat dar ce le zic? Ce faceam eu imbracata in cada si pe deasupra mai eram si lesinata? Hai Avril gandeste,macar odata in viata gandeste.
    -Tin minte ca vroiam sa fac o baie si stateam pe marginea cazi si am alunecat in cada si de lenisat nu stiu ce am lesinat. Oare a fost o minciuna cat de cat credibila? Pe Shana si
    pe Ali ia bufnit rasul si Josh se uita la mine cu o  fata gen ,,Nu te cred!” .Shana a plecat dar nu inainte de a imi spune sa am grija data viitoare,iar Alison a plecat sa se vada cu prietenul ei Zach si bineinteles ca a iesit pe geam.E ora  noua si jumatate seara si elevi nu au voie sa iasa afara.Am ramas singura cu Josh.Alison face asta tot timpul,cand suntem cu Josh ea face ceva si ramanem singuri.
    -Acum ca am ramas singuri imi spui si ce s’a intamplat cu adevarat? Nu esti tu asa desteapta sa cazi in cada si cica ,,am lesinat dar nu stiu de ce”. Fii serioasa,te stiu prea bine ca sa ma minti. Mda,Josh ma stie mai bine decat Ali si uneori cred ca ma stie mai bine decat ma stiu eu.Ce sa fac? Daca ii spun isi va face griji si poate ii va spune lui Shana si ea o sa ii spuna directorului.Acum e acum,pana la urma trebuie sa ii spun.Ce se va intampla se va intampla si gata.
    Dupa ce ii spun totul pe el il bufneste rasul.Ce? Asta nu e normal!
    -Avril,acele voci pe care le probabil este familiarul tau.Sa iti explic,Shana are un familiar care e un sarpe,toti profesorii au unul.Asa ceva e normal la exorcisti.Si noi o sa avem unul.Vocea si lumina aia erau familiarul tau dar mai trebuie sa treaca ceva tmp ca sa il vezi ca pe o fiinta. Si faza cu fata aia cred ca era vreun demon ratacit.
    Cand am spus ca trebuie sa mai gandesc uneori nu am glumit.Cum am putut uita de familiari? Am invatat despre ei acum mult timp dar nu era un motiv sa uit.de ei.Dupa ce pleaca si Josh i’au o carte din biblioteca si incep sa citesc despre familiari.Mda,m’am plictisit deja.Arunc cartea undeva prin camera si ma schimb in pijamale.
    Ma intreb ce va fi familarul meu.Poate va fi un lup sau un caine.Dar e posibil sa fie si un soarece,nu? Eh,voi vedea. Vreau sa imi iau jurnaul de sub saltea dar atunci se intrerupe curentul.Serios? Nu e ca si cum mi’ar fi frica de intuneric dar  acum e altfel,nu stiu ce e cu mine.Daca Ali e cu Zach nu stiu cand va veni asa ca mai bine il chem pe Josh sa stea cu mine dar unde e telefonul? Mai bine merg eu la el in camera pentru ca el sta cu Zach deci si el e singur.
    Imi iau un hanorac pe mine si cand vreau sa ies pe usa dau nas in nas cu…

Avril -Alison (Eu) -Poza: Poza
    Alison- *♣Cocktail♣* - Poza

Mady C.
    Banat

Data de înscriere : 30/06/2013

....

Mesaj Scris de Mady C. la data de Mar 6 Aug 2013 - 1:51

Ma bucur ca mai anuntat. Chiar daca crezi ca este plictisitor, tu tot reusesti sa ii dai un anumit stil aparte. Mia placut, sper sa vi cat mai repede cu next-ul pentru ca mor de curiozitate sa vad cu cine se intalneste.
    A, da si teas ruga ceva.... Ai spus ca acest fic este despre persoanele de pe forum, asa ca as vrea ca sa ma introduci si pe mine. Doar daca vrei...
    Apropo, e super ideea.
    Spor la scris si multa inspiratie...

Acum este: Joi 8 Dec 2016 - 7:58