╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Inimi tenebre

Distribuiti

cielle :)
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 02/08/2013

Inimi tenebre

Mesaj Scris de cielle :) la data de Sam 3 Aug 2013 - 2:39

Inimi tenebre

Deschid ochii. Stand pe canapeaua crem din mijlocul sufrageriei cu un picioar ridicat peste celalalt, privesc atenta, mijindu-mi ochii, infatisarea unei fete ce abia a implinit optsprezece ani. Auzind-o pe bunica mea  bombanind despre maturitatea si dezlantuirea ce are loc la aceasta varsta, ma intreb daca pot fi mai neispravita de atat, deoarece stau plangandu-mi de mila, intrebandu-ma cand mama naibi are de gand sa apara barbatul ce-a reusit sa-mi inmoaie inima. Dupa ce i-am spus bunicii ca aceasta perioada este pe departe si cea mai grea, dragostea intervenind pe parcurs in problemele mele, si-a trantit noul set de farfurii in mijlocul bucatariei. Sunetul a fost de-a dreptul sfasietor timpanelor mele si  a trebuit sa curat ore, dar m-am resemnat, stiind ca nu aveam cum sa o imbunez cu melodramele, iar faptul ca a tacut, a fost cel mai bun premiu. Ma bucur ca a plecat la tara pentru doua saptamani, iar acum sunt singura in aceasta camera goala unde doar sunetul greierilor domneste. 
    Vad in fata mea o fata rotunda si albicioasa, usor ascutita in barbie. Un nas lung si subtire si buze pline, un pic crapate. Imi trec usor limba peste ele, pentru a mima un luciu transparent, apoi studiez in continuare infatisarea-mi de fetiscana. Privesc in pupilele negre dezorientate, in acesti ochi mari, rotunzi si verzi, dar care nu reprezinta pic de stralucire. Din cauza lacrimilor ce mi s-au scurs fara voia mea pe chip, pot spune ca aceste smaralde au secat, pierzandu-si minunata spledoare. 
    Arunc oglinda intr-un colt al camerei, intinzandu-ma pe canapea, privind in continuare obscuritatea ce ma-nconjoara. Sa fi singur acasa este distractiv, dar sa fi deprimat, cu inima indurerata in aceasta liniste mortuara este de-a dreptul naucitor.
    Imaginea lui Lixei, barbatul ce mi-a patruns in adancurile inimii,  imi apare mereu in minte si ma gandesc la ochii lui albastri, seducatori si agitati precum valurile unor mari. As vrea sa ma imbat din nou cu aroma buzelor sale pline, a caror finete mi-au mangaiat simturile. Dumnezeule, cat as da sa ma mai sarute cu foc si patima, cum o facea in alte dati... 
    Duc lipsa atingerilor sale delicate si simt nevoia disperata de a ma imbratisa strans, tinandu-ma la pieptul lui puternic, ferindu-ma de toate probleme vietii, aparandu-ma cu a sa. Imagini cu degetele sale lungi, palmele ce-i tremurau care alunecau usor pe trupul meu, dezmierdandu-mi umerii, dezbracandu-ma intr-un mod tandru, mi se deruleaza in minte. Din nou, si din nou, si din nou, vad imaginea in care el mi-a spus inataia oara Te iubesc, Lissa. 
    Dar furia navaleste asupra mea, si-mi simt inima pulsandu-mi in gant. Ma gandesc cu amaraciune, lasandu-mi lacrimile siroaie pe obrajii trandafirii, la momentul in care l-am pierdut definitiv, privindu-i buzele apetisante rostind: Adio, Lissa. 
    Strang o perna alba in maini, aproape rupand materialul scump si mi-l trantesc pe fata, acoperindu-mi lacrimile si urletele de durere. Il vreau inapoi si mi-as da intreaga viata ca sa mai petrec o zi cu el, o noapte, un sarut, un vis... Cer prea mult? ma intreb aruncand perna pe covorul maroniu din centrul camerei.
    Lixei, daca ai fi aici, ti-as atinge usor chipul cu degetele-mi prelungi. Suvite brunete de ti s-ar scurge pe chipul angelic, eu le-as indeparta intr-un mod gratios, atat de romantic precum dansul pe care l-am avut la prima noastra intalnire. As vrea sa-ti simt bratele lungi pe corpul meu gol, parcurgandu-mi fiecare curba, infiorandu-ma. Vreau sa-ti simt sarutarile pe intregul meu trup firav, lipsit de aparare, fa tot ce vrei cu mine, doar vino! Vino inapoi! imi spun in gand, plangand si mai tare, acoperindu-mi ochii cu palmele.
    Vreau sa mai aud doar o data acele soapte dulci in miez de noapte...
    Un scurt ciocanit la usa imi intrerupe sirul gandirii, facandu-ma sa ma cutremur, iar o voce calda si suava  sparge linistea in care aproape ca am pierit. Inima imi bate din ce in ce mai tare, iar ochii mi se inunda, buzele mele conturand un mic zambet, iar dulcele lui raspuns ma face sa cred ca inca mai exista speranta, iar visele pot deveni realitate atata timp cat iti doresti cu adevarat acel lucru si esti dispus sa muncesti si sa te indrepti.
    Vocea lui calda umple golul imens din mine, facandu-ma sa inebunesc.
    - Te iubesc, Lissa, rosteste cu o voce melodica, iar eu ma intrept cu pasi repezi pe hol pentru a-i deschide usa celui care mi-a fost destinat, Lixei. 

Bun, m-am gandit sa va arat o mica parte din ceea ce fac, desi este cam tarziu si mi se inchid ochii, aceste randuri mi-au venit pe moment. Sper ca este scris bine, caci nu am apucat sa corectez nimic. Am zis sa impart aceste randuri cu voi si sper sa va placa.
    Am citit in regulament ca un capitol la fic trebuie sa aiba minim 30 de randuri, dar nu stiu daca regula se pune si la oneshot. Daca acea regula este valabila si aici, data viitoare le voi face mult mai lungi si va rog sa ma scuzati daca am incalacat regula.
    Sper sa va placa. " hug "

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Data de înscriere : 18/04/2013

Re: Inimi tenebre

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 3 Aug 2013 - 2:52

TUUUUUUUU! Maniaca obsedata de carti mari si scrise de Stephene King, o sa te omoooooooooooooooooor! Apoi ma sinucid din cauza constiintei care n-o sa-mi dea pace. Auzi la mine? Te omor! Cum sa nu faci si o parte a doua la minunatia asta? Oooooo, ai trezit leoaica din mine, ma duc sa pregatesc camera de tortura.
    In primul rand, inceputul e genial, faza cu bunicuta enervanta si cu sparsul farfuriilor m-a dat pe spate, am inceput sa rad ca tamba singura in camera. Nici nu m-as fi asteptat sa fie defapt despre iubirea ei. Am ramas poker face, chiar usnt surprinsa intr-un mod placut Big Hug ! Uuufff, tuuu, de ce nu pot sa-ti port pica mai mult de 3 minute? Cred ca esti prea simpatica, nu o sa te mai omor, dar nu fii cruda cu mine, nu cu mine, si scrie si o continuare ;;] Please.
    Mai ales ca mie mi-a placut asa de mult! Si acum, in timp ce tu bagi in tine  fara sa-mi dai si mie, eu ma gandesc sa te bat. De ce nu mi-ai spus ca scrii asa de bine? Macar sa fiu pregatita de bomba, dar tu nuuuu, sa ma ia pe nepregatite si sa-mi atarne gura pana-n pamant (d).
    Ah, si stai, ca mai am. In al doilea rand le ador numele astora Love it Geniale, nu m-as fi gandit niciodata la ele si orice incepe cu L e superb din partea mea. ;;] Da, da, nu face mutra aia ciudata la mine ca trebuia sa-ti spun cat mi-au placut numele pe care le-ai ales.
    Si caracterul lor, nu l-am cunoscut, dar m-ai facut sa simt, sa cred, ca le cunosc parca... de parca ar fi reali si ne-am fi cunoscut de o viata intreaga. E ciudat Think Dar asa am simtit. 
    Ah, si durerea ei m-a atins pe coarda sensibila... A fost chiar sfasietoare. Cand i-a spus adio Crying  apoi apare BOOM -> La usa si spune: Te iubesc, Lisa.
    Ooo da, asa se face baby. Ea sufera o perioada, o doare nu stiu ce, apoi el apare la usa Laughing Deci e genial  Laughing Maniaco, nu stiu cum naiba ti-a venit ideea la ora aia, dar e superba. 
    Cand mai faci un one shot sa-mi spui dinainte ca sa fiu tot eu prima ;;] Please. 

Xo.Xo.

Acum este: Joi 8 Dec 2016 - 7:59