Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

L-ati/Ati ierta/-o ?

Distribuiti
    ▣ кєиич-cнαи♥™
    Membru
    Membru

Sex : feminin

L-ati/Ati ierta/-o ?

Mesaj Scris de ▣ кєиич-cнαи♥™ la data de Sam 26 Noi 2011 - 17:30

Daca aflati ca iubitul/iubita vostru/voastra v-a inselat sau si-a batut joc de tine i-ati mai acorda o a doua sansa sau l-ati/ati ierta/o?
    Eu una nu pentru ca daca a facut-o odata va putea sa o faca si a doua oara si in plus oricat de mult ar suferi ar fi trebuit sa se gandeasca mult inainte de a face pasul asta.

Voi ce spuneti? *O*
    Lucifer
    Membru
    Membru

Re: L-ati/Ati ierta/-o ?

Mesaj Scris de Lucifer la data de Sam 26 Noi 2011 - 18:10

Nush cum sa raspund daca ma iau dupa firea mea l-as omora pe loc.Orcium daca a afacut asta inseamna ca nici macar nu ma iubit sau a tinut la mine, pt ar fi fost doar o joca. Daca mi s-ar intampla asta categoric nu l-as mai ierta.
    CrazyLove
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de CrazyLove la data de Mar 29 Noi 2011 - 11:07

Dupa mine daca ar face asta nu i-as mai da niki o sansa a facut-o pt ca n-a rezistat? pentru ca nu ma iubit? sunt jucaria lui? Normal ca nu l-as ierta, pt ca nu as mai avea incredere in el dupa asta, sincer nush cum as reactiona. ::Dupa mn iubirea e doar o iluzie in zile ca astea toti te inseala, toti sa i-au dupa frumusete sh recunosc ca si eu fac asta Sad:: Dar cred ca daca s-ar intampla nici pt orice SCUZA tot nu l-as IERTA Sad.....................
    Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Mar 29 Noi 2011 - 19:30

Nu, nu l-aş ierta. Cel puţin pe moment nu pot, e prea greu, cu toate ca îl iubesc nu pot. Sunt şi eu om, am şi eu viaţa mea, orgoliul meu. La început cred ca îi voi face un scandal monstru, posibil să-l şi pocnesc. E normal să ma despart de el, iar după un timp poate îl voi ierta, dacă ţin prea mult la el, deşi aşa ceva nu se va vedea din partea mea. Nu sunt jucăria nimanui şi nu ofer satisfacţie nici unui baiat, oricât de mult m-ar durea.
    Să ma întorc la el, să-i ofer o a doua şansa? Cum am zis, dacă îl iert şi văd că ceva s-a schimbat, însă nu va mai fi la fel. Încrederea mea în el nu va exista, o relatie mai rece, pentru un timp. Dar nimeni nu pupă a doua şansă de la mine.

Poate sunt dură, însă nici băieţi nu sunt mai prejos. Nici lor nu le pasă, unora, aşa că de ce mi-ar pasa şi mie? De ce m-aş milogi şi i-aş oferi satisfacţia de a mă vedea slabă în faţa lui? Nu, frate. Dură ca să supravieţuieşti.
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 2 Dec 2011 - 8:59

Eu nu stiu daca l-as ierta, cel putin pe moment nu. Mai intai as izbugni in plans si as urla ca nebuna la el, apoi dupa ce ma voi calma il voi lasa sa-mi spuna si varianta sa. Dupa aceea ii voi spune ca am nevoie de timp casa reflctez asupra problemei.
    Nu-mi place sa fiu calcata in picioare De obicei sunt o persoana calma si nu ma sigur niciodata, aproape niciodata. Dar daca l-as printre ca ma inseala sau ca si-a bautut doar joc de mine sau a stat din interes, ce as face cu el, ii partea a doua. Dupa ce as termina cu el, l-as face de tot c****u'. M-as razbuna si o sa am grija sa ii distrug si reputatia.. Credti-ma o persoana a patit-o rau cu mine.. pentru ca m-a inselat.
    ●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Mier 7 Dec 2011 - 18:37

nu, nu l`as ierta. De ce sa il iert daca el a considerat ca alta i se potriveste mai bine? Il las cu ea si eu imi vad de viata ca doar nu o sa sufar eu pentru unu` ca el. Noroc ca nu mi s`a intamplat, pana acum. Daca ar fi sa se intample in primul si in primul rand as parui`o pe aia si apoi ma descurc si cu el >Smile. Poate l`as lasa sa imi zica si varianta lui ca sa vad ce minciuni ii mai ies din cap`soru` lui sec. Asta i s`a intamplat celei mai bune prietene ale mele. Au fost o luna impreuna si cand trebuiau sa aniverseze durata relatiei l`a prins cum se saruta cu alta. Trist....
    VandaQ
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de VandaQ la data de Lun 30 Ian 2012 - 19:22

Hmm.. De obicei in relatii sunt posesiva.. Insa daca sentimentele nu sunt puternice poate sa o faca cu cate vrea. Atat timp cat stiu ca doar pe mine ma iubeste nu e nici o problema. Dar daca imi jura ca nu ma inseala si o face.. Nu.. Saracul baiat!! Mai bine nu ar face asta!! Ca s-ar putea sa se trezeasca cu un cutit in el. Vorbesc serios. Doar sa ma enerveze si fac ca naiba. A doua sansa? Sa fie multumit daca mai traieste!! Ce a doua sansa???!! Dupa ce ma inseala? Sa-si ia gandul!!
    Big smile Ee.. Cam asa gandesc eu.. Klau va pupa and be happy!! ByE!!
    sakura chan
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de sakura chan la data de Dum 11 Mar 2012 - 0:14

Pai nu stiu ce sa zic pentru ca mi sa intamplat asa ceva. Eu eram indragostita [pentru prima data in viata mea] de un baiat si el sia batut joc de mine, pentru ca el nu vroia o relatie serioasa. Cand am aflat mam suparat, eram dezamagita, sincer nici eu nu prea stiam cum eram, probabil ca eu in adancul sufletul meu stiam asta si nu vroiam sa accept. Oricum eu am vrut sa uit de acea situatie asa ca am ramas prieteni. Dar la alt baiat am invatat lectia nu o sa il iert niciodata.[ Ma scuzati vam plictisit cu povestea mea Big smile]
    Ja'Ne
    Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Joi 24 Mai 2012 - 15:07

Nici gand. Baietii iti cer iertare si chestii de genul asta cand isi
    dau seama ca te pierd, dar imediat ce vad ca
    esti la picioarele lor si ii ierti imediat ei cred ca pot face orice
    asa ca nu as ierta pentru ca ar mai fi in stare sa o faca de inca
    doua sute de ori. Si trebuie sa inteleaga ca nu si-a ales
    bine fata de care sa-si bata joc.

xqmiserupee
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de xqmiserupee la data de Mar 28 Aug 2012 - 23:45

Sad Din pacate l-am iertat si a profitat de acest lucru ,stia cat tin la el si ca orce ar face il voi ierta dar intr-un sfarsit ma-m saturat si ne-am despartit. Acum nu as da o sansa nici un baiat care m
    a inselat !!!
    dee-san
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de dee-san la data de Mier 29 Aug 2012 - 1:03

Sincer, voi toate aţi spus că nu l-aţi ierta - cel puţin din câte am citit asta am înţeles - dar sunt sigură că, dacă nu a-ţi trecut prin asta, nu înţelegeţi, nu ştiţi cum e să te simţi folosită, să te simţi... goală pe dinăuntru - neînţeleasă, neiubită... La un moment dat, se va întâmpla să fim înşelate sau nedreptăţite sau chiar să avem relaţii în care partenerul doar îşi bate joc, dar... dacă dragostea este mai puternică decât ura, cu toate că partenerul a făcut aia sau a făcut asta, ne vom călca pe mândrie şi vom spune "DA" iertării, dând o nouă şansă iubirii. Desigur că multă lume face confuzii între dragoste adevărată şi senzaţie de ataşare.[ am trecut şi eu prin asta... ] Şi cu siguranţă a-ţi suferit pentru nişte idioţi pe care credeaţi că îi iubiţi. Ei bine, acea senzaţie de ataşare este mai des întâlnită la copii cu vârste cuprinse între 8 şi 16/17 ani - cel puţin aşa mi se pare mie Think - şi deci, majoritatea "cuplurilor" formate pe baza ataşamentului se sfârşesc repede, cu plânsete, ură şi dorinţă de recâştig sau răzbunare... Mnda... O prostie, dacă mă întrebaţi pe mine... eu am trecut deja de faza aia şi nu regret nimic! Dacă nu s.ar fi întâmplat - exact cum a fost - cred că şi acum eram o idioată care zbura dintr-o relaţie într-alta, "frângând" grămezi de inimi!
    Vai de mine... Aştept cu nerăbdare să înceapă şi sor.mea, că atunci o pot arunca cu adevărat pe geam! Laugh
    Mai aştept totuşi păreri Think Iar la mine - ei bine - depinde de starea de spirit, de cât de gravă e situaţia, de cât de mult îl iubesc, bla, bla, deci, se poate să-l iert sau nu se poate să-l iert Laugh
    AiShiteruu
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de AiShiteruu la data de Dum 7 Oct 2012 - 23:48

Eu pe al meu las ierta:)
    Chiar daca mas simtii ca dracu.
    Si fiind inteligent, ssigur isi da seama unde cum si de ce a gresit..
    Si asta e important...
    Si mereu am dubiul asta.. Dar trece repede:d

Dar stiti? Putini inseala fara voie.. adica ce vina are baiatu ca ii plac 2 fete?Laugh
    Mda.. sunt eo aia ciudata...
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 1 Feb 2013 - 21:21

⑬ ¢ℓa☋ 。◕‿◕。 a scris:Sincer, voi toate aţi spus că nu l-aţi ierta - cel puţin din câte am citit asta am înţeles - dar sunt sigură că, dacă nu a-ţi trecut prin asta, nu înţelegeţi, nu ştiţi cum e să te simţi folosită, să te simţi... goală pe dinăuntru - neînţeleasă, neiubită... La un moment dat, se va întâmpla să fim înşelate sau nedreptăţite sau chiar să avem relaţii în care partenerul doar îşi bate joc, dar... dacă dragostea este mai puternică decât ura, cu toate că partenerul a făcut aia sau a făcut asta, ne vom călca pe mândrie şi vom spune "DA" iertării, dând o nouă şansă iubirii.

Mare adevar. Nu am trecut prin asemenea experienta si nici nu imi doresc, dar are mare dreptate. Daca l-am iubi cu adevarat pe baiatul respectiv cel mai probabil l-am ierta indiferent cat de tare ne doare si cat de mult ne calcam pe orgaliu. Iar acum ca sa nu deviez de la subiect spun si eu ca probabil as face-o, l-as ierta pe tipul respectiv, dar numai daca il iubesc foarte, forate mult, iar el la randul sau imi va demonstra ca a gresit, ca regreta si ca ar face orice ca sa ma aiba inapoi.
    sakura chan
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de sakura chan la data de Dum 10 Feb 2013 - 18:52

Imi retrag toate cuvintele de ce am spus ca nu o sa-l iert niciodata daca ma va insela. Acum nu mult timp chiar mi-a marturisit ca ma inselat si am fost foarte suparata pe el, dar pana la urma l-am iertat si de atunci toate lucrurile sa zicem sau intors la locul lor.
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Mier 3 Apr 2013 - 8:55

Hm, trec acum printr-o pasă proastă în ceea ce priveşte sentimentele mele. Am fost cu un tip aproximativ două luni şi m-am ataşat foarte mult de el, el fiind mai mare, de şaptesprezece ani, cam a ştiut să mă facă din vorbe. După ce n-a mai vorbit cu mine şi s-a terminat vacanţa de iarnă, am început să aflu chestii, cum se plimba cu unele prin Gulia, cum după ce pleca de la mine de la generală, vorbea pe drum cu altele două, una fiind din Ciocăneşti. Cum mereu când dădea de un grup de fete se ducea la ele... Chiar şi de Crăciun, când ne-am întâlnit, el mai era cu două. Nu mi-a spus că nu mai suntem împreună, a aşteptat ca eu să-l văd împreună cu o colegă de la mine din clasă la câteva zile după aia... Ei i-a spus că a pus ochii pe amândoua atunci când a venit în şcoală şi mie îmi spusese că doar pe mine.. În fine, a minţit multe.
    Ieri a venit din nou în generală cu una de la liceu şi ea a stat în poala lui, el îi pupa gâtul şi-o ţinea strâns, se sărutau... M-am simţit groaznic, mai ales că asta e vecina mea şi e o împuţită, nu ştiu cum rezistă să stea cu împuţiciunea aia în braţe - şi n-o spun pentru că aş fi geloasă, în cazul ăsta chiar n-am pe cine să fiu -.-" Plus că el e într-o relaţie cu una din Buzău, naiba ştie unde. El fiind într-o relaţie, stă peste aia în parc. Doamne iartă-mă! Însă nu pot să cred cum un băiat poate trece peste aşa de uşor, adică nu se gândesc şi ei că noi avem nişte sentimente ?
    În fine, o prietenă de a mea a avut un vis în care el venea la mine şi-mi spunea că-i pare rău că a pierdut o fată ca mine şi că regretă, toate cele bune, eu l-am acceptat şi ne-am sărutat - de precizat este că am avut primul sărut cu el.
    Nu ştiu, sunt într-o mare dilemă şi nu ştiu ce i-aş spune dacă ar veni înapoi la mine, după jegoasa aia chiar nu-l mai vreau -.-" Sincer, poate spălat cu clor şi dezinfectant. Însă, într-un fel, aş vrea să-l văd înapoi la mine şi să-mi spună că regretă, dacă l-aş refuza şi aş avea garanţia că chiar nu simţea nimic pentru mine, m-aş simţi răzbunată.
    Ceilalţi băieţi din trecutul meu care mi-au rănit sentimentele, n-ar mai avea nicio şansă la mine, chiar îi tratez cu indiferenţă încă şi nici nu mai le spun nimic, poate doar un bună trecător. Smile
    Teru
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Teru la data de Mier 3 Apr 2013 - 18:08

Eu nu l-aş ierta. Mai ales dacă l-aş fi iubit mult. Cu cât e dragostea mai mare, cu atât e şi suferinţa, nu ? Eu sunt şi posesivă deşi nu par decât cu persoanele la care ţin foarte mult dar dacă l-aş vedea sau aş auzi că mă înşeală, rup toate legăturile cu el fără să mai stau pe gânduri. Dacă eu sunt fidelă, vreau acelaşi lucru de la partener. Şi de la regula asta nu fac excepţie indiferent de persoană. Dar nici nu l-aş urî. Ura nu rezolvă nimic. Aş fi indiferentă în cel mai rău caz. Bine, vor fi momente în care aş putea deveni sadică şi să îmi treacă prin minte tot felul de gânduri,dar asta se întâmplă când dragostea este intensă. Sau pasiunea în cazul copiilor. Sunt de părere că dragostea e prea complicată ca să fie înţeleasă de adolescenţi. Dacă relaţia durează mult de tot, aia poate fi considerată iubire. Acum am fost cam off-topic. Concluzia e că nu l-aş ierta, nu aş uita ce a făcut dar nici nu l-aş urî.
    Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Lun 6 Mai 2013 - 11:00

Desi sunt o ciudata, sunt si o fire iertatoare... Totusi daca ar face acest lucru, nu l-as mai ierta, ci i-as da papucii... de ce?
    Pentru ca m-a facut sa sufar de doua ori, chiar daca nu m-a inselat, dar pe voi nu v-ar durea inima cand vrei sa il vezi dupa doua luni si el nu mai vine la tine, iar atunci cand ii spui ca doreai sa il vezi ca ti-a fost dor de el, el: "in fine".?
    La replica aceasta am ramas... tablou." In fine"...
    Nu cred ca as mai suporta, mai ales sa fiu inselata, sunt mai sensibila chiar si din vorbe si nu cred ca as merita asa ceva.
    Căpşuni
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Căpşuni la data de Lun 6 Mai 2013 - 11:24

Deci pe aici nimeni nu iarta. Chiar nu cred, daca nu a-ti trecut prin asta nu aveti cum sa stiti Laugh Multe dintre raspunsuri m-au facut sa rad in hohote, adica e ciudat sa citesti cum fetele de 13-15 ani nu iarta, taie si spanzura:-j Astea sunt valurile vietii,cateodata te mai tradeaza si parintii;) asa ca la un strain nu ai la ce sa te astepti. Si se mai spune ca baietii isi inseala prietenele pentru ca le iubesc, pe cu*ve le lasa dupa o noapte.
    Nu spun ca dupa ce te prind cu alta vin la tine si te pup, pentru asta iti trebuie timp sa te ierti intai pe tine ca nu ai stiut cum sa langa tine persoana iubita.

Acum este: Joi 23 Mar 2017 - 0:01