Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Simpla vraja de legare

Distribuiti
    UchihaAlex
    Membru
    Membru

Sex : masculin

Simpla vraja de legare

Mesaj Scris de UchihaAlex la data de Mier 31 Iul 2013 - 6:50

Se ia o bucata lunga de panglica alba si o poza cu respectiva persoana.
    In timp ce infasurati toata poza in panglica cea alba, rostiti:

Te leg (prenumele persoanei) sa ...!

Dupa ce infasurati toata poza in panglica cea alba astfel incat sa nu mai poata fi vizibila poza, dati foc pozei cu o lumanare alba sau lumanare simpla de biserica, care sa nu mai fi simtit caldura focului, iar ramasitele ramase dati-le drumul in aer, pe o suprafata verde de vegetatie bogata si frumoasa, sau pe ape.

* (prenumele persoanei) reprezinta prenumele persoanei care urmeaza a fi legata de catre tine ;
    ** sa ...! reprezinta fapta de la care doriti sa se abtina persoana respectiva, de exemplu daca persoana bea, rostirea ar fi:
    Te leg (prenumele persoanei) sa nu mai bei!

Ultima editare efectuata de catre UchihaAlex in Sam 24 Aug 2013 - 7:25, editata de 1 ori
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Re: Simpla vraja de legare

Mesaj Scris de Pasila la data de Mier 14 Aug 2013 - 7:22

Misto, nu cred in asa ceva, dar prin absurd, daca s-ar putea, as face si eu ceva de genul:
    Te leg Jojo sa te mariti cu Damon!
    Ah, ce frumos din partea mea.
    Dar acum serios, asta e... ciudat. Nu cred ca e posibil si m-as simtii jenata sa spun cuvintele astea cu voce tare... mda, poate altii cred in asa ceva.
    Rose
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Re: Simpla vraja de legare

Mesaj Scris de Rose la data de Mier 14 Aug 2013 - 8:56

Bună!
    Deci nu cred aşa ceva. Cu toate că e o tentaţie imensă, mă cam mănâncă mâna să fac asta şi să văd dacă merge. Dacă merge înseamnă că sunt vrăjitoare, exact ca personajul meu din Departe de normalitate o.O . Cred că ştiu şi pentru cine aş face-o Think  , dar mă abţin.
    Oricum ca să îţi iasă trebuie să ai încredere şi o dorinţă puternică, zic eu. Nu cred că merge chiar oricum. Să lăsam pe alţii să facă asta, gen vrăjitoarele lui Zăvoranca Laugh  .

Nu voi face aşa ceva.
    P.S: Liz aia e bună, pentru Debb, dar trebuie să îi zici numele complet.

Acum este: Dum 26 Mar 2017 - 15:56