Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
UchihaAlex
Membru
Membru
Sex : masculin

Vraja pentru a scapa de ghinion

la data de Mier 31 Iul 2013 - 6:48
Am gasit aceasta vraja scrisa pe o foaie intr-o valiza veche de-a mea nu mai stiu sursa dar precis dintr-o carte o am.

Ca sa scapati de ghinion energii negative luati un ou de gaina neagra (neaparat!!!!!) fierbeti-l in miez de noapte cand luna este plina si in acest timp rostiti asta o singura data:

Pasare neagra de nenoroc
Cu 10 gheare, cu 2 aripi
Cu toate belele,
Cu toate ghinioanele
Cu apasatoare suferinta
Cu greu necaz:
Desprinde-te dezleaga-te, fierbe-te, strange-te , ghemuieste-te
In mormant rostogioleste-te
De pe roaba (robul) de pe trupul sau, din calea sa
Din drumul sau, din cararile sale , din potecile sale
Din urmele sale, din calcatura sa, din oasele sale
Cu tot cu facaturi, de la oameni, sau de la animale facute
Mergi in pamant
Mergi in mormant
La mortul cel adormit si nevazator.
Mergi in mormant de-i lasa
Tot ghinionul si da-mi norocul
Arza-l-ar focul ! (de ghinion)
Amin!

in loc de roaba robul spuneti prenumele vostru (ex ion, vasile, ana) si nu ziceti si (de ghinion) am pus eu asa ca sa iti dai seama ca de ghinion spui ca sa-l arda focul

Cunosc vraja, spre norocul meu, și ca să o finalizați va trebui să lăsați oul fiert pe un mormânt proaspăt dintr-un cimitir.
Plecați spre casă și NU PRIVIȚI ÎN URMĂ SUB NICIUN CHIP, ȘI NU VORBIȚI CU NIMENI. Nu vă opriți din mers până nu treceți pragul casei. Ajunși acasă, puneți hainele cu care ați fost la cimitir la spălat și purtați haine albe până la apusul soarelui.
Pasila
Scriitor
Scriitor
Sex : feminin

Re: Vraja pentru a scapa de ghinion

la data de Vin 23 Aug 2013 - 5:23
Mda... e o chestie si asta. Nu prea cred -deloc - dar m-am amuzat maxim cand am citit Laughing Ma intreb ce se poate intampla aca nu spui un cuvant de acolo, un vers sau poate vorbesti cu cineva sau uuuu, uu, preferata mea! As purta haine rosii. Ei? Atunci ce s-ar putea intampla? Deci chiar sunt curioasa. Misto topic, oricum.
Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum