Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Vraja pentru a scapa de ghinion

Distribuiti
    UchihaAlex
    Membru
    Membru

Sex : masculin

Vraja pentru a scapa de ghinion

Mesaj Scris de UchihaAlex la data de Mier 31 Iul 2013 - 6:48

Am gasit aceasta vraja scrisa pe o foaie intr-o valiza veche de-a mea nu mai stiu sursa dar precis dintr-o carte o am.

Ca sa scapati de ghinion energii negative luati un ou de gaina neagra (neaparat!!!!!) fierbeti-l in miez de noapte cand luna este plina si in acest timp rostiti asta o singura data:

Pasare neagra de nenoroc
    Cu 10 gheare, cu 2 aripi
    Cu toate belele,
    Cu toate ghinioanele
    Cu apasatoare suferinta
    Cu greu necaz:
    Desprinde-te dezleaga-te, fierbe-te, strange-te , ghemuieste-te
    In mormant rostogioleste-te
    De pe roaba (robul) de pe trupul sau, din calea sa
    Din drumul sau, din cararile sale , din potecile sale
    Din urmele sale, din calcatura sa, din oasele sale
    Cu tot cu facaturi, de la oameni, sau de la animale facute
    Mergi in pamant
    Mergi in mormant
    La mortul cel adormit si nevazator.
    Mergi in mormant de-i lasa
    Tot ghinionul si da-mi norocul
    Arza-l-ar focul ! (de ghinion)
    Amin!

in loc de roaba robul spuneti prenumele vostru (ex ion, vasile, ana) si nu ziceti si (de ghinion) am pus eu asa ca sa iti dai seama ca de ghinion spui ca sa-l arda focul

Cunosc vraja, spre norocul meu, și ca să o finalizați va trebui să lăsați oul fiert pe un mormânt proaspăt dintr-un cimitir.
    Plecați spre casă și NU PRIVIȚI ÎN URMĂ SUB NICIUN CHIP, ȘI NU VORBIȚI CU NIMENI. Nu vă opriți din mers până nu treceți pragul casei. Ajunși acasă, puneți hainele cu care ați fost la cimitir la spălat și purtați haine albe până la apusul soarelui.
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Re: Vraja pentru a scapa de ghinion

Mesaj Scris de Pasila la data de Vin 23 Aug 2013 - 5:23

Mda... e o chestie si asta. Nu prea cred -deloc - dar m-am amuzat maxim cand am citit Laughing Ma intreb ce se poate intampla aca nu spui un cuvant de acolo, un vers sau poate vorbesti cu cineva sau uuuu, uu, preferata mea! As purta haine rosii. Ei? Atunci ce s-ar putea intampla? Deci chiar sunt curioasa. Misto topic, oricum.

Acum este: Dum 30 Apr 2017 - 21:40