Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
UchihaAlex
Membru
Membru
Sex : masculin

Cum sa inlaturi grindina

la data de Mier 31 Iul 2013 - 6:45
Cred că din bătrâni se trage această vrajă.

Când grindina începe, luați un cuțit ascuțit pe care nu l-ați mai folosit înainte și înfigeți-l în pământ. După aceea, luați un bulgăraș de gheață, strângeți-l în pumnul vostru și lăsați să se topească. După ce s-a topit, lăsați câteva picături din apa rezulată în urma topirii să se scurgă pe acel cuțit.

Mulți dintre bătrâni rostesc rugăciunea "Tatăl Nostru". Puteți face și voi asta dacă doriți; eu nu am făcut-o niciodată.

În timp ce cuțitul este înfipt în pământ, rostiți următoarele:

Acest cuțit străpunge fața ta
Dar grindina nicicum nu va putea

În acest moment faceți un cerc cu degetul în jurul cuțitului, și asigurați-vă că ați închis cercul.

Dacă îi cereți pământului să facă asta, credința voastră îi va da puterea să o facă.

După ce grindina a trecut, scoateți cuțitul din pământ și acoperiți cu grijă urma lăsată de acesta. Asigurați-vă că "rana" o acoperiți cu pământ luat din cercul făcut.
Pasila
Scriitor
Scriitor
Sex : feminin

Re: Cum sa inlaturi grindina

la data de Vin 23 Aug 2013 - 5:27
Ma intreb de ce in pamant daca grindina vine cam din cer... Zau. Batranii parca erau intelepti, nu mai inteleg nimic. Si de ce  un cutit nefolosit? Daca sa zicem ca ma apuc sa spintec aerul sau ma razboiesc cu o fantoma? E tot nefelosit?
Lasand gluma, e ciudata vraja... Mda. Interesant adica, m-a facut sa rad totusi.
Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum