Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Elementalism

Distribuiti
    UchihaAlex
    Membru
    Membru

Sex : masculin

Elementalism

Mesaj Scris de UchihaAlex la data de Mier 31 Iul 2013 - 6:34

Aici vom discuta despre elemntalism,eu va voi ajuta cu tot ce aveti nevoie,va voi ajuta sa va aflati elementul.
    Știm cu toții că zodiile se află într-o strânsă legătură cu cele patru elemente ale naturii, și anume focul, apa, aerul și pământul.
    În anumite cazuri ne putem da seama ușor din ce element facem parte, datorită faptului că este ușor să faci o legătură între zodie și elemente. Spre exemplu, știm că scorpionul, racul și peștii sunt animale marine, prin urmare, elementul acestor zodii este apa.
    Haideți să aflăm împreună care este elementul fiecărei zodii.
    Spuneti-mi ce zodie sunteti si eu va voi spune ce element stapaniti.
    Si in plus,va voi da exercitii pentru elementele voastre.
    Ca sa va puteti controla elementul,trebuie sa meditati mult.
    Nu am spus-o și vreau să mă asigur că toți cei ce citesc acest subiect înțeleg asta: MANEVRAREA CELOR PATRU ELEMENTE ALE NATURII (FOC, APĂ, PĂMÂNT ȘI AER) SE NUMEȘTE MAGIE AUTENTICĂ.
    Această magie autentică este cea mai pură și veche formă de magie, și de asemenea cea mai puternică formă de magie, datorită faptului că cele patru elemente stau la baza vieții și le întâlnim peste tot.
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Re: Elementalism

Mesaj Scris de Pasila la data de Vin 23 Aug 2013 - 5:33

Ei  bine, eu una imi stiu sigura elementul. Foc. Mi se potriveste si asa e si firea mea, ma aprind usor si ard calumea. Nu am nevoie de exercitii pentru ca nu sunt fan magie, dar ma bucur sa stiu de altele... desi eu stiam ca sunt cam 5 elemente, zau, ce ai spus tu + lumina. 
    Destul... de interesant.

Acum este: Dum 28 Mai 2017 - 19:22