╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Kimi ni todoke

Distribuiti

Irene.
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 15/07/2011

Kimi ni todoke

Mesaj Scris de Irene. la data de Mar 30 Iul 2013 - 9:37

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Sawako Kuronuma, called Sadako by her classmates for her resemblance to the character from The Ring, has always been feared and misunderstood because of her appearance. There are rumors that Sawako can see ghosts and curse people. However, despite her appearances, she is a sweet and timid girl who longs to be able to make friends with everyone and be liked by everyone else. When her idol, popular boy Kazehaya, begins talking with her, everything changes. She finds herself in a new world, trying to make friends and talking to different people and she can't thank Kazehaya enough for giving her these opportunities. Slowly, but surely, a sweet love blossoms between the two as they overcome circumstances and obstacles that stand in their way.

Sunako
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 02/03/2013

Re: Kimi ni todoke

Mesaj Scris de Sunako la data de Mar 24 Dec 2013 - 16:43

Buna, deci ador acest anime. Am vazut ambele sezoane, imi place de asemenea poze pe care ne-ai puso, e geniala. Multumesc mult. Personajele mele preferate sunt logic Kazehaya si Sawako Kuronoma. Ador cum mereu ii zice lui Sawako  Kuronoma. Ma bucur ca au ajuns impreuna.

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Data de înscriere : 06/09/2011

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Mar 20 Sept 2016 - 22:02

Doamne, acest anime este un „must watch”! Cine nu l-a văzut, acum se duce și-l vizionează Laugh
    Deși relația dintre personajele principale se îmbunătățește foarte greu - și când zic asta, chiar nu exagerez - această serie oferă totuși mai multe povești separate, de actualitate cu mesaje pe măsură tuturor celor care o urmăresc. M-a emoționat conexiunea pe care Sawako a format-o cu prietenele ei, Ayane și Chizu. Smile
    De asemenea, un side story se întâmplă între Ayane și prietenul ei din copilărie, Ryuu, coleg de clasă atât cu ea, cât și cu Sawako și Chizu. Am empatizat cu personajele și m-au făcut să am un nod în gât de fiecare dată când era vreo secvență mai tristă. Sad
    Iubitorii genului Shoujo și School Life sunt rugați să bage un maraton cu acest anime! Tongue

~Kim™~
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 23/01/2013

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Dum 25 Sept 2016 - 17:10

Mno deci. Am accesat topicul fiindcă am vrut să aflu date despre el. Și despre micile detalii pe care le-a dat Nekko s-ar putea să mă bag să-l vizionez. Chiar dacă nu am prea mult timp liber. În ciuda faptului că mulți îmi vorbeau despre el și că merită să-l vizionez, l-am tot amânat, dar acum cred că nu îl voi mai ignora. Laugh Vă mulțumesc de păreri și dacă e să-mi spun și eu părerea despre el voi reveni cu un edit sau comm și vă voi spune. :3 

Acum este: Vin 2 Dec 2016 - 20:00