Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Ce strica iubirea...

Distribuiti
    Ariiana
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Ce strica iubirea...

Mesaj Scris de Ariiana la data de Mier 24 Iul 2013 - 12:23

CAPITOLUL 1

Se spune ca zambetul este cel mai deosebit lucru la o persoana, ca acesta defineste personalitatea unui om. Un lucru foarte adevarat. Parca doar incepand ziua cu un zambet lumea devine mai buna. Cea mai frumoasa parte e ca poti desena un zambet pe chipul persoanelor din jurul tau doar cu buna ta dispozitie, si de ce sa iti petreci tot restul vietii simtindu'te prost? Veti putea vedea cum o persoana se poate schimba radical din cauza unui sentiment preamarit, IUBIREA.
            Sfarsitul unui nou anotimp, inflorirea altuia, ceva magic. In orice imrejurime iti arunci privirea domina o culoare ruginie, lipsita de viata. Un nou inceput pentru toata lumea acum incepe. Asa o zarva se aude dinspre marginea orasului, locul unde se afla liceul acestuia. Daca vrei sa iei parte la deschiderea noului an scolar pot spune ca nici nu poti intra in curtea liceului. Grupuri si grupuri de prieteni care nu s'au vazut toata vara si abea asteapta sa'si povesteasca pataniile. Cele mai multe rasete se aud dintr'un colt retras al curtii unde se afla un grup preabine dispus.
             Mi'a fost atat de dor sa simt acest sentiment de binedispunere impreuna cu prietenii mei. Chiar daca toata vara am stat impreuna sunt atat de bucuroasa ca vom incepe un nou an, scolar. In sfarsit, eu, Sakura Haruno, dupa 11 clase, am ajuns in ultimul an de liceu, si pot spune ca ma simt foarte bine. Recunosc, mi'au lipsit glumele colegilor, aerele vedetelor scolii si incapatinarea profesorilor. Dar gandurile acestea de euforie imi sunt intrerupte de o voce foarte cunoscuta:
    -Sakura! striga o voce blanda care se apropie tot mai aproape de mine.
             Desigur! Vechea mea prietena, Ten Ten, insotita de fratele meu din alta mama, roscatul Gaara. Singurele persoane in care ma pot increde cu adevarat si care m'au ajutat sa trec peste greutatile vietii. O mana calda imi atinge umarul, Hinata , sora celui mai increzut baiat din scoala, Neji, care nu se desparte niciodata de prietenul lui, Lee. Ma bucur atat de tare ca si'a schimbat lookul facandu'si o frumoasa creasta in locul acelui castron lipit de cap. Da... pot spune ca sunt pregatita pentru un nou an, plin de amintiri care abia asteapta sa le incalec. Dupa terminarea careului toti elevii parasesc scoala, iar eu , impreuna cu prietenii mei ne retragem intr'un parc unde incepem sa povestim ca in trecutii ani de liceu.

~Din perspectiva lui Hinata~
             Nu pot crede ca inca nu i'a disparut acel zambet de pe fata. Sakura, Sakura... e singura persoana careia ii pasa de cei din jur. Dar recunosc ca zambetul ei ma face sa izbucnesc in ras. Ce norocoasa sunt sa o am ca prietena.
             Nici nu incepem bine primele zile de scoala ca apar problemele... geamuri sparte, usi stricate. Of Of,  se mai intampla. Prima zi de scoala a fost una placuta, din punct de vedere al distractiei, deabea am inceput scoala si au sarit profesorii cu temele. Ca prin vis a trecut prima saptamana de scoala.
            Se aude cum suna clopotelul. Corect!Este vineri. Cu un scartait facut de la deschiderea usii pasesc in clasa doi pasi ametiti parca, care cad dintr'o data in genunchi.Era...

Stiu ca e prea scurta pentru prima parte.. dar as vrea sa aud niste pareri in legatura cu ficul dupa care sa il continui Smile
    ~Kim™~
    Membru
    Membru

Re: Ce strica iubirea...

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Mier 24 Iul 2013 - 14:20

Buna Ariana! ^^ Ma bucur ca ai adus primul fic. Pentru inceput este bine dar puteai folosi mai multa descrie. Aidica puteai descrie sentimente ei/lor despre cum se plictisea de ore sau cum faceau prieteni lor in timpul orei. Cred ca te-ai prins la ce ma refer. Smile Mie imi place asa cum e, deoarece este creat din imaginatia ta. Sper ca nu te-ai suparat pentru ce ti-am zis mai devreme. Nu ti-am spus in nume de rau ci ca un sfat de la o scriitoare la alta. Big smile  Sa aduci curand urmatorul capitol ca de abea astept sa vad ce se mai intampla.
    Spor la scris si bafta incontinuare. Te-am pupat, Ariana! Kiss
    Bubu Uchiha
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Bubu Uchiha la data de Mier 24 Iul 2013 - 18:23

Buna, Ariana! Ma bucur sa-ti vad propria creatie.Asa simteam mirosul de fic nou sua mai degraba de PM nou. E interesant. Inca nu prea am inteles care e cuplul principal, dar sper ca voi intelege. Imi place cum ai incpeut, e un inceput cu adevarat promitator. Mda... deja is rupte scaunele si bancile, ca la mine in clasa. Cea mai mica clasa si deja am rupt o banca si doua scaune. Foarte interesant, mda... plictiseala de la or,e cine nu o stie! Whoo! Jos cu ea.Mersi de anunt si anunta-ma cand postezi urmatorul capitol.
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Mier 24 Iul 2013 - 19:04

Bună, Ariana! Sunt fericită că ai postat un prim fic. Să ştii că te descurci foarte bine şi sunt sigură că vei evolua. : ) Capitolul a fost armonios, asta până când ai trecut la perspectiva Hinatei. -.-' S-a rupt practic firul dacă înţelegi ce vreau să spun. Plus că, ultima parte a fost alertă, am simţit că ai pus-o de umplutură. Încearcă de acum să scrii dintr-o singură perspectivă. Cine a leşinat? :\ Sper că nu Sakura. Aştept capitolul următor, spor la scris!
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Mier 1 Ian 2014 - 15:28

Din cauza inactivităţii acest fic se închide. În cazul în care doreşti să continui povestea îmi poţi da un mesaj privat şi voi rezolva în cel mai scurt timp cu putinţă. ^_^

Acum este: Mar 28 Mar 2017 - 20:52