╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Kuroko's Basketball [Kuroko no Basuke]

Distribuiti

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 16/04/2012

Kuroko's Basketball [Kuroko no Basuke]

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Dum 21 Iul 2013 - 16:09

Kuroko face parte din Echipa de Baschet a şcolii mijloci Teiko. Clasa care a avut trei sezoane perfecte consecutive, cu cinci jucători unul-la-o-generație, numită "generația miracol". Exista un al șaselea jucător... un jucător legendar. Taiga Kagami, care tocmai s-a întors din America. Când acesta vine la Şcoala Seirin, întâlnește un băiat obișnuit, Tetsuya Kuroko. Kagami e șocat atunci când află că Kuroko nu este deloc priceput la baschet, de fapt, e rău la baschet! Dar simplitatea lui Kuroko îi permite să paseze mingea fără să fie observat, și el este cel de-al șaselea jucător al Generației Miracol. Kuroko și Kagami hotărăsc să învingă ceilalţi jucători ai Generației Miracol, care joacă baschet pentru alte școli. O luptă a luminii(Kagami) și umbrei(Kuroko) se ivește!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Pur si simplu nu m-am putut desprinde de el pana cand nu am terminat primul sezon. Anime-ul e foarte bine realizat si foarte captivant. Il ador, se afla printre preferatele mele. Totusi nu stiu cine m-a pus sa ma uit la anime-uri recent aparute, ca apoi sa astept cam un an pana sa apara si sezonul doi [de fapt mai e pana in septembrie.] Oricum e foarte tare anime-ul, merita vazut. ^^

Teru
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 17/02/2013

Re: Kuroko's Basketball [Kuroko no Basuke]

Mesaj Scris de Teru la data de Mar 23 Iul 2013 - 0:50

Ahaha am urmărit anime-ul ăsta de când a apărut şi abia aştept sezonul doi! Parcă a fost anunţat. Anyway. Seria e genială, nu vreau să mă ating de manga fiindcă îi cam lungă. heh. Anime-ul ăsta este aproape perfect tbh. Deşi sunt unele momente, excesiv de dramatice, e un anime chiar bun. Şi nu ştiu dacă respectă în totalitate regulile din viaţa reală, ah nu , e clar că nu respectă tot. lol. 
    În concluzie, anime-ul e surprinzător de entertaining. Cel puţin pe mine m-a prins, şi nu sunt into this genre that much.

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Data de înscriere : 06/09/2011

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Mar 20 Sept 2016 - 20:58

Am început să mă uit la acest anime când al doilea sezon era pe cale să înceapă. Big smile
    Clau, ai dreptate! La fel ca tine, m-am uitat la acest anime non-stop. Nu m-am lăsat până nu l-am terminat. Laugh
    Kuroko no Basket este un Sports anime extrem de captivant. Pot spune că datorită lui, am început să mă uit la animeuri cu tema sportului precum Haikyuu!! și Free! - Iwatobi Swim Club. Smile
    În prezent, sezonul al treilea s-a terminat, iar odată cu el, toată povestea mangaului. Povestea te ține pe jar, personajele sunt „lovable” ca să zic așa, iar actorii și mai și. Tongue
    Cred că merită încercat.  Whistling

~Kim™~
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 23/01/2013

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Dum 25 Sept 2016 - 17:23

Din Kuroko no Basuke am apucat să vizionez doar două sezoane. E primul anime de baschet vizionat vreodată. <3 Regret că nu am uitat la toate. >.< Mie așa de ciudă pe faptul că se postau așa de greu sau că apăreau așa de greu episoadele. Mi-ar trebui totuși ceva care să-mi dea în cap de fiecare dată când fac greșeala asta. Laugh În prima săptămână din vacanța de iarnă voi face maraton de anime. Laugh <3  E prea tare! Merită vizionat! *-*

Acum este: Mier 7 Dec 2016 - 18:22