Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Adulterul şi incestul.

Distribuiti
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Adulterul şi incestul.

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 21 Iul 2013 - 14:07

Cum aţi reacţiona dacă sentimentele voastre vă ghidează să vă apropriaţi sexual de un membru al familiei? Ce faceţi dacă accidental vă îndrăgostiţi de fratele vostru, de părinţi? Ce faceţi dacă inima vă porunceşte să-i fiţi infidel/ă partenerului? Ce părere aveţi despre cei care fac asta?

Ei bine, eu am o capacitate deosebită de a-mi controla sentimentele. Sunt clar nu acestei monstrozităţi. Cum sunt alea de la Roller Sis. Chiar dacă au vrut să se promoveze, cum naiba poţi să-ţi bagi limba în gura lui soră-ta? Neutru
    Nu ştiu, nu mă pot pronunţa pentru că mi-e silă. Aştept părerile voastre.
    Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Re: Adulterul şi incestul.

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Vin 2 Aug 2013 - 14:23

Buna, Reea! Ma bucur ca ai deschis acest topic, chiar ieri vorbeam cu o fosta profesoara de a mea despre acest lucru( am studiat anatomia cu ea ).
    Nu sunt de acord cu acest lucru. Nu trebuie sa te lasi ghidat mereu de inima, nu stii unde te poate duce. E cel mai oribil lucru!!! Am auzit si de cazuri in care tatal si fiica intretin relatii sexuale. In primul rand e foarte periculos, adica, daca Doamne fereste fata ramane insarcinata cu fratele/tatal ei! Copilul care va rezulta nu va fi normal, caci mama lui este de acelasi sange cu " tatal " lui, asta inseamna ca va deveni un BOLNAV.
    Iar in al doilea rand e tatal/fratele tau! E normal sa il iubesti frateste/parinteste, dar daca se ajunge mai departe e o situatie complicata. Oamenii astia au nevoie de consiliere psihologica, eu nu ii consideri normali. Chiar nu sunt de acord cu asa ceva si niciodata nu voi fi
    <Unicorn>
    Banat

Mesaj Scris de <Unicorn> la data de Mar 13 Mai 2014 - 14:31

Buna..Reah! Mi se pare anormal sa te indragostesti de cineva din familia ta,mai ales sa intretii relatii sexuale cu el/ea.Este o incalcare a legii numai daca aceasta/aceste legi exista. Prima Lege care condamna aceasta relatie -dar si altele- a fost data de insusi Dumnezeu prin cuvantul sau Bblia. Vezi la cartea LEVITICUL, cap.20 la versetul 11.
    In general incestul este considerat ca fiind o reletie sexuala intre rude de gradul intai, pentru restul se pot obtine asa-zisele "dispense", adica permisiuni care "acopera" aceste pacate. Sunt "pacate mortale" in fata lui YAH, singurul dumnezeu adevarat, dumnezeul Bibliei, si Dumnezeu nu a schimbat nimic si nici nu va schimba caci, atunci, ar putea fi considerat un mincinos

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Mar 23 Mai 2017 - 0:23