Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Irene.
Moderator
Moderator
Sex : feminin

Aladdin.

la data de Dum 21 Iul 2013 - 9:43
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Aladdin  este personajul principal al [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Aladin și lampa fermecată, care face parte din antologia [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Conform povestirii orientale, era posesorul unei lămpi fermecate care avea puterea să-i îndeplinească orice dorință.

Aladin, un tânăr sărac, este solicitat de un negustor pentru găsirea unei lămpi de ulei ascunsă într-o peșteră împreună cu diverse comori. Observă din întâmplare că lampa deține puteri magice și cu ajutorul acesteia devine un om bogat.
Mai târziu se îndrăgostește de Iasmina, fiica [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], cu care se căsătorește. Negustorul, care încă mai dorea să reintre în posesia lămpii, profită de ignoranța soției lui Aladin și îi schimbă lampa fermecată cu o alta oarecare. După mai multe peripeții, ajutat și de un inel fermecat, Aladin reușește să o recupereze.

Pasila
Scriitor
Scriitor
Sex : feminin

Re: Aladdin.

la data de Joi 5 Sept 2013 - 11:06
Aladdin :3 De peste 5 ori am vazut filmul, de tot atatea ori mi-a placut maxim, ca prima data. 
Nu e drept va zic! Vreau si eu o lampa si un duh asa misto [-( Mno, nu se poate, asta sigur scriu pe lista de "Vreau si merit" pentru Craciun. 
A fost o poveste foarte frumoasa, nu l-am mai vazut demult, dar nu am putut sa uit vreun moment. Aaaa, aaa, si maimuta! Maimutaaaaaaaaaaa <3 Geniala maimuta, vreau si eu una. 
Poate o sa ma uit chiar azi la el Think Nu cred ca am ceva mai bun de facut.
Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum