Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Irene.
Moderator
Moderator
Sex : feminin

Albă ca Zăpada și cei șapte pitici

la data de Dum 21 Iul 2013 - 9:23
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Albă ca Zăpada și cei șapte pitici ([Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Snow White and the Seven Dwarfs) este un film de animație lansat în [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] produs de Walt Disney, și regizat de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Este bazat pe povestirea [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Este primul film din seria de filme animate Disney și filmul de animație clasică cu cele mai importante încasări din toate timpurile.

A fost lansat la 21 decembrie 1937 la „Carthay Circle Theater”. A fost lansat pe DVD și VHS în 2001 sub o „[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]” care s-a continuat cu alte 12 filme clasice Disney până la finalizarea acesteia în 2009 cu „Pinocchio”. „Albă ca Zăpada și cei Șapte Pitici” a fost relansat într-o nouă serie „[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]” pe Blu Ray și DVD în octombrie 2009, această serie urmând să relanseze toate [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
Pasila
Scriitor
Scriitor

Re: Albă ca Zăpada și cei șapte pitici

la data de Joi 5 Sept 2013 - 11:35
O poveste veche, foarte veche. M-a impresioant cand eram mai mica, dar acum... mi se pare plictisitoare. Si pedofila [-( Sta cu 7 pitici, pedofila si perversa. 
Ma intreb daca totusi asta e povestea. Am fost o data - pe la 8 ani - la un cinema prin Brasov sau Cluj intr-o excursie si am vazut Alba ca Zapada, dar era foarte diferit de ceea ce arata acum la tv. Think In fine.
Rose
Moderator
Moderator

la data de Joi 26 Sept 2013 - 8:39
Sunt multe versiuni, unele au mici modificări. Există unul şi cu actori reali. E drăguţ, dar rămân la povestea clasică. Cea mai bună e cea veche, prima apărută sau chiar povestea în sine [am citit-o de gura lui mama, nu că îmi făcea plăcere să citesc pe la acea vreme Laugh].
A fost un film minunat, un film al copilăriei şi nu cred că există persoană care să nu fi văzut filmul măcar o dată. Eu una l-am văzut de vreo cinci ori şi tot nu mă satur. E o poveste plină de emoţie şi dramă, pentru că tânăra trăieşte o dramă.
Mie îmi plăcea cum se înfuria regina când afla că Albă-ca-Zăpada e mai frumoasă ca ea Laugh  . Eh, soarta. Nu le poţi avea pe toate. Şi ca în orice poveste, finalul este unul fericit. Tipa îţi găseşte dragostea şi "au trăit fericiţi până la adânci bătrâneţi".
Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum