╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Locomotiva Thomas și Prietenii Săi

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

Locomotiva Thomas și Prietenii Săi

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 21 Iul 2013 - 1:14

Thomas the Tank Engine and Friends (română Locomotiva Thomas și Prietenii Săi), redenumită ulterior în Thomas & Friends (română Thomas și Prietenii), este numele unei celebre serii de televiziune bazate pe cărțile The Railway Series (română Seria Căilor Ferate) scrisă de Wilbert Awdry.Seria Căilor Ferate prezintă aventurile de zi cu zi ale unui grup de vehicule care au viață și trăsături umane.
    Deși primele povești au fost scrise în 1943, din pricina condițiilor de război primul volum, "The Three Railway Engines" (română "Cele Trei Locomotive"), a fost publicat abia 1945.

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Re: Locomotiva Thomas și Prietenii Săi

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 21 Iul 2013 - 1:19

Mie chiar, dar mie chiar nu mi-a placut desenul asta. Si cand eram prea plictisita si nu aveam pe ce sa ma uit, tot ma enerva.
    Se miscau cu totii asa incet si nu se intampla nimic interesant... si erau trenuri. (WT)
    Creepy.
    Nu cred ca o sa-l uit vreodata, cu toate ca niciun episod nu mi-a placut.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Re: Locomotiva Thomas și Prietenii Săi

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 21 Iul 2013 - 9:16

Oh, nu! o.O Nici acum nu am uitat acest desen. Nu mi-a placut, ma enerva. Era atat de plictisitoooorr. Dar, recunosc, uneori ma uitam din plictiseala. Si din plictiseala dateam in draci. ^^ Uite si cateva poze: xD Si mai erau si urate locomotivele. ><

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Acum este: Mier 18 Ian 2017 - 20:03