╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Familia Flinston.

Distribuiti

Irene.
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 15/07/2011

Familia Flinston.

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 21 Iul 2013 - 0:54

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Se pare ca voia buna si distractia au origini foarte indepartate. Aceste lucru este demonstrat de Familia Flinstone care si-a sculptat aventurile in piatra inca din anul 1960. Atunci a aparut pe ecrane serialul animat Familia Flinstone, produs in studiourile Hanna-Barbera Productions de catre William Hanna si Joseph Barbera. Serialul urmareste viata unui om preistoric din clasa muncitoare, Fred Flinstone, alaturi de familia sa si vecinul sau, Barney, care ii este cel mai bun prieten. In orasul Rockville, intr-un decor plin de elemente ale societatii moderne executate exclusiv din piatra, eroul nostru isi traieste viata alaturi de familie si prieteni, se distreaza, munceste, se uita la televizor, isi conduce masina si isi citeste ziarul, evident toate construite din piatra. In septembrie 2010 s-au aniversat 50 de ani de la lansarea primului episod, 50 de ani plini de succes desi imediat dupa lansare revista “Variety” caracteriza serialul ca fiind un dezastru al televiziunii. In ianuarie 2009 IGN a plasat serialul Familia Flinstone pe locul 9 in Top 100 Seriale TV de Animatie. Succesul inregistrat de amuzantul Fred si aventurile lui au facut ca in Statele Unite sa se construiasca 2 parcuri tematice pentru copii avand ca tema serialul Familia Flinstone. In prezent serialul este difuzat pe canalul Boomerang inca de la lansarea acestuia pe piata media. Pe canalul Cartoon Network a fost difuzat din 1992 pana in 2004, si a inceput sa fie redifuzat din ianuarie 2012.

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Re: Familia Flinston.

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 21 Iul 2013 - 1:16

Ah, cat am putut sa iubesc desenul asta. Ce ziceam de altele ca sunt superbe? Familia Flinston le intrece pe toate Love it Adoram sa ma uit cand eram mai mic si nu numai, si acum il urmaresc, cand il prind... dar stiu ca il da dimineata, iar eu dorm, deci se intampla rar sa ma mai uit. Cu toate astea, nu am uitat niciodata de desenul pe care l-am iubita atata. Ma amuza ca orice lucru pe care il avem noi il au si ei si mereu ma intrebam cum naiba merg telefonale alea daca sunt din piatra Think Inca este un mister.
    Cel mai mult imi place ca ei nu au un caine, ca oamenii normal, ci pe Dino- adorabilul dinozaur care il darama pe Fred and ajunge acasa si stie sa latre Laugh 
    ps: Doar eu am observat Ca Barney e mai scund chiar si decat sotia sa?
    Aaaa, si Bembem sau cum il mai chema pe ala, adoram copilasula ala. Lovea cu bata... auch. Laugh

RR
    Administrator
    Administrator

Data de înscriere : 09/01/2011

Re: Familia Flinston.

Mesaj Scris de RR la data de Joi 24 Oct 2013 - 18:11

Animatie mai tare decat Familia Flinstone nu exista, de acord cu Eli. Si acum il iubesc. Si parintilor mei le placea. Fred, prostanacull, iar Barney, cel cu capul mai pe umeri Laugh
    Cum zicea si Eli, oare cum functionau telefoanele daca erau din piatra. Si Dinozaurii aia, ce blanzi erau frate. Iar Dino, energicul de el. Am si jucarioara cu el, scumpul de el.
    Pebles si Bam-bam, parca, erau asa de scumpi.

Si Eli, nu esti singura care a observat ca Barney e mai scund decat sotia lui. Si eu ma tot intrebam cum de l-a luat de sot >.<

Acum este: Mar 21 Feb 2017 - 4:51