~New Generation~

Distribuiti

xKushina
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Data de înscriere : 18/07/2013

~New Generation~

Mesaj Scris de xKushina la data de Vin 19 Iul 2013 - 12:23

Capitolul 1-Inceput.

In timpul celui de-al 10-lea razboi ninja,multi shinobi si oameni nevinovati si-au dat viata pentru a apara Konoha.Naruto stia ca nu sunt sanse ca el sa reuseasca sa invinga folosindu-se doar de vorbe bune,asa ca si-a trimis fiul departe,sperand ca el va putea sa implineasca visul pe care el insusi nu a reusit,acela de a aduce Pacea in lumea Ninja.Naruto fiind Hokage avea datoria de a apara satul.El era singurul care poseda o tehnica unica,pe care nimeni nu reusise pana acum sa o faca.Odata cu intrarea lui Naruto in joc razboiul deveni si mai serios.

~16 ani mai tarziu~

-Rinn,Rinn unde esti?!Pustoiaca aia,iar a disparut.Mizuke du-te si caut-o din nou pe Rin,probabil iar se antreneaza.
    -Da,doamna.
    Ei bine sa va zic cine este Rin.Rin este o fata din Satul norilor (Kazumi).Ea este singura mostenitoare a puternicului clan Hiroshima.In urma cu mai multi ani,satul nostru trecuse pintr-un razboi groaznic,asa ca Raikagele nostru a fost nevoit sa-si sacrifice viata impreuna cu clanul Hiroshima pentru a apara satul.Momentan nu sunt foarte multi shinobi in sat,pentru ca de la ultimul atac,multi oameni nevinovati au pierit,iar populatia a scazut drastic;de aceea Rin,bunica Chyo si Jiri sunt singurii jounini ramasi.Bunica Chyo este un legendar sannin si singurul adult al clanului Hiroshima,de asemenea tot ea a crescut-o pe Rin si a invatat-o cum sa-si controleze darul lasat de clanul Hiroshima.Ele locuiesc in templul Tomoke,care este inconjurat de cativa jounini.Aici in sat exista de asemenea si o academie ninja care invata copii despre tainele lumii ninja.In prezent urmeaza examenul genin,la care vor asista bunica Chyo si un aliat din satul nisip.

~din perspectiva lui Rin~

In sfarsit pot stapani tehnica cristalului bine.Bunica va fi mandra de mine!Gandurile mi-au fost intrerupte de un sunet care,se pare ca venea dintr-un tufis din spatele meu.M-am intros la 180 de grade gata sa atac cand l-am vazut pe Mizuke.Mizuke este mana dreapta a bunicii,niciodata nu i-a iesit din cuvant si mereu a avut grija de mine.
    -Oh,Mizuke tu erai.Ce s-a intamplat?
    Am stat pret de un minut si i-am analizat fata,care era rosie toata,ochii mai aveau putin si ieseau in orbite,iar el bolborosea ceva acolo,dar analiza mi-a fost intrerupta de un strigat ascutit,care aproape ca ma surzise.
    -RINNNNN!De cate ori ti-am spus sa nu mai pleci singura?Stii cate griji isi face doamna Chyo?Stii macar ce zi e azi?Este ziua examenului genin,ar trebuii sa fii acolo si tu!La urma urmei stii ca reprezinti..
    -Da da,reprezint clanul Hiroshima,ar trebui sa arat ca sunt mai responsabila,am aproape 17 ani de acum si nu mai sunt un copil,trebuie sa iau lucrurile mai in serios,niciodata nu se stie cand va ataca dusmanul.Stiam,stiam ce vroiai sa zici.
    -Cred ca ai uitat ca azi vine o persoana importanta din satul nisip.Normal ca ai uitat!Erai prea preocupata cu problemele tale.
    -O doamne,satul nisip,am uitat complet!Sa mergem.
    -Asta ziceam si ...
    Nu l-am mai lasat sa continue ci l-am tras de mana in semn de "Grabeste-te,poti sa imi faci capul toaca alta data."Vantul imi trecea prin buclele mele mov,iar razele soarelui imi mangaiau fata alba ca spuma laptelui,era o vreme atat de placuta,iar eu trebuia sa stau si sa ma uit la niste ţânci cum fac o clona amarata.Drumul nu a durat prea mult..deja eram in fata templului,indreptandu-ma repede spre bunica,care deja fierbea de nervi.
    -Umm,bunic-o imi pare rau ca..AUUUU!
    M-am trezit cu un baston peste cap,mereu imi face asta cand nu sunt atenta.Si se mai intreaba de ce am capul mare.De la atatea cucuie!
    -Iar ai intarziat!Du-te si imbraca-te adecvat unui jounin si ne vedem la academie!
    Am privit cerul albastru si senin si m-am indreptat,aproape alergand spre camera mea.Mi-am luat echipamentul meu alb cu albastru,mi-am pus aparatoarea ce avea semnul satului Kazumi si mi-am aranjat parul,apoi am plecat.In drumul meu spre academie,m-am oprit la Jiri,care pregatea copii de examen.Probabil ca va intrebati cine este Jiri,pai ea este practic soraaaa meaa,ne stim de cand suntem mici.Ea este singura care statea cu mine si care ma intelegea,singura cu care mi-am petrecut copilaria,singura cu care am trecut prin orice.Ea este mostenitoarea clanului Metato,iar ea a stat o vreme cu mine in templul Tomoka,dar a decis ca vrea sa se ingrijeasca singura,si ca vrea sa ajute copii sa devina niste ninja priceputi.Ea iubeste copii si ar face orice ca sa-i apere,probabil acum v-ati dat seama de ce ii invata sa faca clone.
    -Jirii!
    -Rinn!Ce faci aici?Nu trebuia sa fii la Academie?
    -Ba daa,dar am vrut sa te vad inainte de a ajunge.O sa fie asa de plictisitoooor,mai ales sa stau sa vad o droaie de copilasi,scremandu-se acolo pentru o clona.
    -Rin!Si tu erai un copilas care se chinuia sa faca o clona la inceput!Doar ca nu-ti aduci tu aminte.
    Discutia noastra fu intrerupta de sunetul tobelor,care anunta inceperea examenului,asta rezulta inchiderea portilor catre academie.O sa ma omoare bunica daca nu ajung.Nu am mai stat pe ganduri si am inceput sa fug ca arsa spre academie,lasand-o pe Jiri cu ochii-n soare.Ajunsa in fata academiei,observasem ca nimeni nu mai era in jur,iar portile erau inchise.*Perfect!* mi-am zis nervoasa in gand.M-am lipit cu spatele de usa si mi-am lasat corpul sa alunece usor,intr-un final ajungand sa stau ghemuita pe jos,uitandu-ma la cer.Momentul meu de liniste fu intrerupt de cineva care se lovise de poarta si facuse numai praf in jurul lui.Nervoasa m-am ridicat si imi taraiam picioarele spre silueta care se distingea cu greu prin praful din fata lui.Eram la un pas de a-i descoperi identitatea,doar ca m-am impiedicat si dosul meu era aproape sa faca cunostiinta cu pamantul,dar cineva ma prinsese de mijloc.Eu eram cu o mana agatata de gatul lui,iar cu cealalta de mana stanga a lui.Mi-am ridicat privirea si am observat ca in fata mea statea...

Sper sa va placa avand in vedere ca este primul meu fic ^^.Next-ul il voi pune mai pe seara.Daca am gresit undeva puteti sa-mi spuneti ca sa stiu sa ma indrept.Imi cer scuze in caz de sunt greseli de ortografie.Enjoy:3.

Minzy
    Inactiv
    Inactiv

Re: ~New Generation~

Mesaj Scris de Minzy la data de Vin 19 Iul 2013 - 12:35

Imi place fic'ul.Abia astept sa citesc continuarea.Sunt curioasa cine e...Si inca ceva.E doar ceva ce am remarcat.Ai spus ca e examen pentru a deveni genin dar ca vine o persoana importanta din satul nisipului...Daca e un examen lipsit de importanta pentru marile puteri atunci de ce este un reprezentant acolo?Urmeaza ceva important???Kyaaaa!Astept continuarea ^^

Mady C.
    Banat

Data de înscriere : 30/06/2013

.....

Mesaj Scris de Mady C. la data de Vin 19 Iul 2013 - 21:01

Imi place mult ficul tau,si iubesc ca este o idee originala. Nu vreau sa te cert dar cred ar fi trebuit sa il pui in categoria fan fiction naruto.... Oricum unde ar fi,sa sti ca e super... Daca ai nevoie de personaje poti sa ma introduci si pe mine cu numele de Kryss,daca vrei,daca nu nu are nimic.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 19 Iul 2013 - 21:09

Buna! ^^
    Am o mica intrebare: Vor aparea si personaje din Naruto? Ca sa stiu daca il mut la F.F Naruto.
    Te rog sa-mi raspunzi prin pm. ^^
    Edit:
    Fic mutat la Fan Ficiton Naruto. ^^
    Nu este nici o problema. ^^

Felly-Chan
    Donator
    Donator

Data de înscriere : 24/03/2013

Mesaj Scris de Felly-Chan la data de Vin 19 Iul 2013 - 23:17

Buna! Big Hug  Ma bucur ca ai adus cu tine un fic nou! Nu pot spune prea multe despre el pentru ca nu sunt critic dar, iti pot da un sfat prietenesc. ^^ Dupa fiecare semn de punctuatie trebuie sa lasi spatiu pentru ca ficul sa arate mai bine. Don't worry, si eu faceam asta la inceput. Smile  In rest imi place ideea, este foarte originala dar, sunt curioasa cine este Ms. Misterious:evil: si ce se va intampla in continuare....Think Spor la scris si multa inspiratie! Sper ca nu te superi daca ma anunti si pe mine cand postezi next-ul! Ne mai auzim! Big smile 

xKushina
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de xKushina la data de Sam 20 Iul 2013 - 0:26

Capitolul 2-Examenul.

Mi-am ridicat privirea si am observat ca in fata mea statea un baiat bine facut cu parul negru ca noaptea si ochii la fel de negri si adanci.M-am uitat la el pret de o clipa,era imbracat intr-un costum negru,iar aparatoarea lui indica ca era din satul nisipului.M-am ridicat ajutata de el,rosie in obraji si i-am soptit un prietenos "Mersi".
    -Esti bine?
    -Uh,d-d-da.Multumesc.
    Nu am apucat sa mai zic ceva ca m-am trezit intinsa pe jos.Mi-am ridicat privirea si se pare ca cel care ma aparase era chiar baiatul misterios din satul nisipului.M-am uitat in jur pret de cateva clipe,iar apoi m-am uitat in ochii lui,dar ceva..ceva era schimbat,acest baiat avea ochii schimbati,nu mai erau aceeasi ochi negri si misteriosi,erau rosii,cred..cred ca stiu cum se numesc acesti ochi,bunica mi-a spus multe despre ei.Ahh da,Sharingan!Este prima oara cand vad pe cineva cu Sharingan,asta inseamna ca este unul din clanul Uchiha.Gandurile mi-au fost intrerupte de o voce taioasa,care parea a fi a lui.

-Nu este nimeni in apropiere.Ar trebui sa plecam.

-Nu prea avem unde,adica portile sunt inchise si odata cu inceperea examenului nimeni nu poate intra sau iesi.

-Esti un jounin al satului asta,ar trebui sa stii mai multe intrari/iesiri.

-Poate ca sunt,dar niciodata nu m-au interesat treburile satului prea mult,sunt genul care sufera in tacere si nu-si arata slabiciunile la toti.

Nu am mai apucat sa zic ceva ca am fost trasa de maneca dupa un perete.Cineva ne ataca,dar nu puteam sa localizam locul.Stiam ca examenul deja incepuse si probabil ca eram cautati,si stiam ca voi avea de indurat probabil 5 ani criticile bunicii Chyo,dar asta e nu e vina mea ca am intarziat,plus ca mai e si baiatul asta al nisipului care cred ca facea parte din delegatie,oricum era de datoria mea sa fiu prezenta la examen,nu de alta,dar macar sa ma asigur ca totul e in ordine.L-am urmat pe baiatul nisipului pana ce am ajuns intr-un punct in care puteam vedea ce se intampla inauntru.

-Trebuie sa intram,si cred ca locul asta este cel mai potrivit.
    -Nu as zice asta in locul tau.Uite-te in jur,e plin de garzi,chiar crezi ca va fi asa usor?
    -Esti din satul asta,nu au ce sa-ti faca!
    -Chiar daca sunt,ei nu accepta intrusi inauntru,astea sunt regulile!

-Pe naiba cu regu..

Nu a apucat sa-si termine propozitia ca am fost atacati.El a reusit sa se fereasca,dar eu am fost prinsa in explozie.Mi-am ridicat privirea in sus si am observat ca eram inconjurati.M-am ridicat,balansandu-ma la stanga si la dreapta pana imi gasisem echilibrul.Se pare ca eram ranita la picior si la mana.Am scos un mic zambet si m-am pregatit de atac.Am format sigiliile pentru juts-ul ce urma sa-l fac,iar apoi:
    -Ninorton: Ploaie de cristale!

Se pare ca reusisem sa dobor cativa dintre ei,dar inca mai aveam concurenta.Unul dintre ei,se pare ca folosise un jutsu legat de ceata,pentru ca eu una nu mai vedeam nimic.Am incercat sa-mi ascut simturile si ma uitam cand in stanga cand in dreapta,pana ce am simtit ceva taios in spate.Mi-am intors capul,dar tot ce am vazut a fost pamantul.M-am prabusit..nu simteam decat,decat o durere groaznica in spatele meu.Nici nu am apucat sa clipesc,ce fel de tehnica e asta?Dar asta nu mai conta acum,ce conta e ca siroaie de sange se prelingeau din spatele meu,pe pamantul rece.Am incercat sa ma ridic,dar in zadar.Se pare ca baiatul din nisip avea si el probleme.Am incercat pentru a 2-a oara sa ma ridic,dar acelasi rezultat."La naiba!Nu pot sfarsi asa!Trebuie..trebuie sa ma ridic!".Intr-un final imi capatasem echilibrul mai mult sau mai putin asa ca am decis sa inchei lupta asta acum.Formam sigiliile pentru juts-ul la care am lucrat atat de mult pana cand am auzit o explozie din interior.Speriata mi-am intors privirea inspre arena.Se pare ca cineva atacase locul.Bunica,bunica mea poate fi in pericol!Trebuie sa ma grabesc,dar cum sa ajung acolo cand aici sunt din ce in ce mai multi shinobi...stiu!Am incercat sa ma apropii de baiatul din nisip si i-am spus ce aveam de gand.Am cazut de acord sa lucram impreuna,doar pana ce reusim sa patrundem inauntru.

-ACOPERA-MA!

Am format sigiliile pentru juts-ul care urma sa-l folosesc si surpriza,o alta explozie ma facu sa cad in genunchi.Simteam cum se scurge viata din mine,durerea se accentua,stiam ca daca nu rezolv asta repede,toti vor avea de suferit.
    -Fouton:Explozie de cristal!

Am intrat prin perete cu ajutorul exploziei si m-am pierdut in ceata ce inconjura zona.Ceata asta e imposibila!Am incercat sa o gasesc pe bunica Chyo,dar in zadar.Trebuia sa scap de ceata ca sa pot vedea ceva,asa ca a trebuit sa folosesc un jutsu care sigur imi va lua si mai mult din chakra.

-Ninorton:Furtuna de cristale!

Cu ajutorul vantului,evaporasem ceata si asa puteam sa vad ceva.Se pare ca,copii erau evacuati de Jiri,iar bunica se lupta cu cineva,cineva...si am cazut.

M-am trezit din cauza picaturilor de apa care se scurgeau pe fata mea palida.Mi-am ridicat privirea si observasem ca eram carata de cineva in spate.Instinctiv mi-am scos kunai-ul gata de atac,dar apoi am analizat mai bine fata "inamicului",si se pare ca era baiatul nisip.Am aruncat o privire scurta spre cerul innorat,iar apoi incercam sa ii vorbesc,dar parca cuvintele nu vroiau sa iasa.
    -Ce..ce..ce s-a intamplat?

-Ah,te-ai trezit?Esti o povara,zau!Vei afla mai multe cand vom ajunge,pana atunci continua ce faceai si pana acum.

Ahh,ce baiat arogant doamne,preferam sa mor decat sa fiu ajutata de el.Auchh,rana asta doare rau de tot,dar nu voi ceda,trebuie sa ma intorc in sat si sa o ajut pe bunica si pe Jiri!

~Dimineata~

Se pare ca in sfarsit ajunsesem.Mi-am deschis usor ochii,iar apoi am coborat lenes din spatele arogantului.Balansandu-ma m-am indreptat spre un cort pentru a ma bandaja.Cand am intrat am dat de...

Sper sa va placa ^^.Stiu ca este mai plictisitoare aceasta parte,dar promit ca in urmatoarele capitole vor aparea si personaje noi.Enjoy! Kiss .

Capitolul 3-Oaspeti noi.

Cand am intrat am dat de Mizuke.Am facut ochii mari cat cepele, caci ma asteptam sa-mi sara in cap cu predici,cu tipete bla bla.Dar apoi l-am vazut ca isi lasa privirea in jos dezamagit si murmura un "Ma bucur ca esti bine".Speriata m-am dus langa el si l-am intrebat ce s-a intamplat.Dupa ce am ascultat povestea cap-coada m-am ridicat hotarata sa ma cert cu acel "oaspete al nisipului".Adica eu puteam fi omorata acolo si acum ei imi spun ca totul facea parte din examen?!
    -Ce vrei sa spui cu asta Mizuke?!Noi aproape am fost omorati! *tipam deja* Si cu toate astea,vrei sa spui ca totul a facut parte din examen?!Ca nenorocitul ala din nisip a pus asta la cale?!E pur si simplu...Las-o balta.
    M-am indreptat furioasa spre iesirea din cort,iar apoi am plecat inspre sat.Drumul mi se parea oribil de lung,iar eu trebuia sa fac ceva cu acea rana,pentru ca durea din ce in ce mai tare si aveam senzatia ca o sa ma prabusesc.Ajunsa in sat,m-am indreptat direct spre academie,care se parea ca acum avea portile deschise.Am ridicat privirea si am observat ca Jiri era langa poarta cu o fata trista,semn ca stia si ea de chestia asta,dar de ce nu m-a anuntat?!Arrrr,imi vine sa-i distrug pe toti!Am trecut ca furtuna pe langa Jiri si am intrat inauntru,unde unii copii sareau in sus de fericire,altii erau tristi ca mai trebuie sa dea examen-ul odata.Mi-am intors privirea spre masa unde se aflau bunica si Domnul Nisip,sa vedeti ce pumn ii dauu,o sa aiba amintire.M-am indreptat spre masa si am dat cu pumnul in ea,facand-o sa se rupa in doua.
    -Totul facea parte din examen ah?!
    -Rin..
    -V-ati gandit putin ca puteam muri acolo?!!!Totul doar PENTRU UN AMARAT DE EXAMEN?!
    -Rin,calmeaza-te..asta nu a fost doar pentru examen-ul copiilor ci si pentru a convinge satul nisipului ca avem o aparare a satului buna.Spuse bunica Chyo pe un ton cat de calm se poate.
    Nu mai aveam cuvinte ca sa zic cat de nervoasa sunt,asa ca l-am luat de guler pe nemernicul acela si i-am zis cat de raspicat se poate:
    -Voi nisipul,aveti la dispozitie jumatate de zi sa va miscati hoiturile astea din satul MEU!Ati inteles?
    Lui nenea nisip ii aparuse un ranjet in coltul gurii si imi spuse:
    -Ah,deci tu esti mostenitoarea clanului Hiroshima.Esti exact ca mama ta,impulsiva,agera si autoritara.
    Omul asta si-o cerea pe bunee,nu numai ca ma enervase la culme,dar acum mai vorbea si de mama?!
    -Cu ce drept vorbesti tu de mama mea?!
    I-am tras un pumn in fata de a zburat pana prin peretele din spatele lui.M-am uitat dezamagita la bunica,iar apoi am plecat inspre templu.Vantul adia usor,mangaindu-mi buclele mov care imi cadeau rebel pe fata.Mi-am ridicat privirea inspre cerul innorat si ma gandeam la spusele acelui om.Oare chiar seman cu mama?Oare chiar sunt asa de impulsiva si autoritara?Gandurile mi-au fost intrerupte de o durere taioasa care parea ca vine din spate,ah la naiba am uitat de rana.Dupa cateva minute de chin,lupta se incheiase,iar durerea castiga.Am cazut pe pamantul rece,dar nu dupa mult timp incepu sa ploua.Am mai privit odata cerul innorat si am inchis ochii.

~Peste 2 zile~

Ahh ce durere incapatanata!Nu-mi da pace deloc.Am deschis ochii lenes si am analizat camera in care ma aflam.Era o incapere mica,nu foarte spatioasa,cu peretii albastrii,niste ferestre nu foare mari si cateva ornamente,care mai inveseleau camera.Am incercat sa ma ridic,dar am cazut la loc,asta facandu-ma sa scot un mic "Au".Am incercat si a 2-a oara,reusind de aceasta data.M-am indreptat spre geam pentru a lua o gura de aer,dar vremea nu era prea placuta;se pare ca era furtuna.M-am grabit spre usa pentru a vedea unde sunt,dar m-am oprit in fata ei,caci se pare ca de partea cealalta a usii cineva purta o discutie.M-am apropiat in cel mai silentios mod de usa,iar apoi mi-am lipit o urece de ea pentru a auzi mai bine.Se pare ca unul din cei care discutau era Mizuke,iar celalat...nu-i recunosc vocea..
    -Cat crezi ca o sa mai doarma asa?
    -Rana era destul de grava,ar trebui sa-si revina,adica are 2 zile de cand sta asa.
    2 ZILE?!Am stat asa 2 zile?..Nu pot sa cred!Dar cine m-a gasit atunci?Ahh nici nu-mi mai aduc bine aminte cum s-a intamplat.Nu am apucat sa imi dezlipesc urechea de usa,ca cineva o deschise si banuiesc ca stiti ce a urmat,fata mea facuse cunostiinta cu podeaua.
    -Rin!!Ti-ai revenit?Esti bine?
    -Mdah,am avut zile si mai bune.
    -Cum este rana?Te mai doare?
    -Mnuu chiar..poate putin.
    -Bine pentru ca trebuie sa ne grabim!
    -S-a intamplat ceva?
    -Asculta-ma cu atentie!Nu ma repet.Satul nisipului are nevoie de ajutorul nostru,pentru ca se pare ca cineva dintr-o anumita organizatie cauta ceva..ce anume nu stim inca.Satul nisipului este urmatoarea tinta pe lista acelor infractori!De aceea s-a hotarat ca se vor trimite echipe de jounini din fiecare sat,iar tu esti una dintre acei jounini.
    -Eu?!
    -Nu am terminat tot ce aveam de spus.De asemenea satul nostru va gazdui echipele de jounini.Astazi urmeaza sa vina jouninii alesi din celelalte sate si sa fie pusi in echipe de cate 3-4.Trebuie sa ne grabim sa ajungem la templu ca sa te poti intalni cu doamna Chyo,ea iti va spune ce trebuie sa faci.
    Nu am mai avut timp de alte intrebari,eu doar am facut cum a zis Mizuke.M-am schimbat in hainele mele normale: costumul meu albastru si mi-am pus aparatoarea la locul ei,apoi am plecat spre templu.Cand am ajuns in sat,se vedea ca era o agitatie de nedescris,iar Jiri incerca sa o opreasca.Am trecut repede pe langa ea si m-am indreptat spre templu unde bunica le dadea la toti indicatii despre ce urmeaza sa faca.M-am apropiat de ea si m-am trezit cu o palma zdravana de mi se inrosise obrazul.Nu aveam de gand sa mai protestez sau sa ma cert cu ea,caci stiu ca deja toata lumea era tensionata si agitata.Asa ca doar am asteptat indicatiile bunicii.
    -Rin,ma bucur ca esti bine acum,dar banuiesc ca Mizuke ti-a povestit ce se intampla.
    -Da.
    -Atunci iti voi spune ce trebuie sa faci.Du-te impreuna cu Jiri spre poarta principala ca sa intampinati jouninii care vor sosi si de asemenea ca sa-i conduceti spre camerele lor.Dupa ce le aratati locurile,le veti spune sa se adune toti la academie la ora 15:00.Dupa asta va veti pregati si voi sa veniti la academie.Veti afla atunci cum veti fi grupati si detaliile misiunii tot atunci.Acum poti pleca!Dar nu uita sa o iei pe Jiri cu tine!
    -Am inteles.
    Dupa cele spuse de bunica,m-am indreptat spre locul in care o vazusem pe Jiri.Ma tot gandeam,oare ce misiune va fi?Si avand in vedere ca vor veni jounini din alte sate,cu cine voi pica in echipa?Dar cel mai mult sunt curioasa de aceasta organizatie..trebuie neaparat sa aflu despre ce e vorba.Am grabit pasul spre Jiri,incercand sa caut un raspuns la intrebarile ce-mi umblau prin minte.

Next-ul il voi pune la cel putin un comentariu:3.Va rog sa-mi spuneti daca am gresit,ca sa stiu sa ma indrept,de asemenea astept pareri despre fic,daca are rost sa-l continui sau nu.Va Kiss .

~Kira: Am mutat eu capitolul 3 langa cel de al 2-lea deoarece ai facut duble post si este interzis. Regulamentul! ^^

Felly-Chan
    Donator
    Donator

Mesaj Scris de Felly-Chan la data de Mar 23 Iul 2013 - 21:43

Buna^^ Big Hug Ma bucur ca ai postat mai multe capitole le-am citit cu drag. Scuze ca nu le-am citit mai repde dar, am avut treaba. Un sfat: cere, daca crei sa te perfectionezi sau sa mi evoluezi, o critica, iti garantez eu te ajuta foarte mult. Si vad ca iar ai uitat sa lasi spatiu dupa semnele de punctuatie. In rest imi place tot! Deabia astept next-ul! Sa ma anunti.

Mady C.
    Banat

.....

Mesaj Scris de Mady C. la data de Mier 24 Iul 2013 - 18:36

Imi place mult ficul tau. Este interesant, misterios cateodata si foarte foarte original. Sincer mie imi plac toate ficurile originale si care mai sunt si un pic cu pers. Naruto. Te rog adu mai repede nextul ca nu mai suport. Te pwp.... Spor la scris si extrem de multa inspiratie. Eu nu vreau sa te critic sau altceva pentru ca mie imi place asa cum e dar nu spun ca nu ar trebui sa te iei dupa criticile celorlalati. Whatever....sa sti ca imi place si cum am mai spus daca vrei sa ma introduci, daca nu, mie tot imi place. Adu odata nextul... Smile

xKushina
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de xKushina la data de Joi 25 Iul 2013 - 21:51

Capitolul 4-Colegi de echipa noi.

O gasisem pe Jiri care era aproape calcata in picioare,asa ca am folosit un jutsu si am impartit multimea in 2, pentru a avea loc sa trec. Am apucat-o pe Jiri de mana si ne-am indreptat spre poarta principala.Tot drumul fu tacut, simteam ca ma sufoc. Ea mai arunca cate o privire pe ascuns la mine, iar eu incercam sa ma prefac ca nu observ. Parul ei rosu ca focul flutura in vant in timp ce isi aranja aparatoarea mai bine la gat. Atmosfera era tensionata, pentru ca nu stiam ce va urma si cum vom fi impartiti, dar mai important...ce era cu acea organizatie. Am ajuns in fata portii si incercam sa fiu calma, desi nu stiam ce sa zic si cum sa-i intampin. Jiri se tot uita prin jur invartindu-se in cerc, ceea ce ma enerva la culme, iar eu admiram poarta inalta si verzuie care mi se parea mai interesanta ca niciodata. Vantul se inteţii si niste siluete isi facura aparitia in fata noastra. Mi-am indreptat privirea inspre un baiat cu parul blond care ii statea in toate directiile, cu ochii albastrii si limpezi ca cerul si un zambet larg pe fata. El era insotit de o fata cu parul rosu ca focul asemeni lui Jiri, ochii verzi ca smaraldul si un zambet timid pe fata. Judecand dupa aparatoarele lor, proveneau din satul Frunzei. In dreapta lor se aflau 2 baieti seriosi si tacuti. Unul din ei mi-a atras atentia...avea parul albastru inchis si ciufulit, ochii negrii si misteriosi si o fata palida, iar celalat avea parul visiniu si ochii la fel, era foarte vesel si jucaus. Judecand dupa aparatoarele lor ei trebuiau sa fie din satul pietrei. In sfarsit m-am uitat si in stanga unde erau 2 baieti si o fata. Fata parea draguta si timida, cu parul roz si ochii albastrii si cristalini, si un zambet timid pe fata. Iar ceilalti 2 baieti aratau aproape la fel, ba chiar as fi crezut ca sunt gemeni, dar ochii lor erau diferiti. Amandoi aveau parul blond, iar ochii lor erau verzi si caprui, se pare ca ei erau din satul cetii.
    Le-am zambit prietenos si apoi le-am spus:
    -Bunaa, eu sunt Rin si ma bucur sa va cunosc! Cred ca stiti cu totii de ce va aflati aici, asa ca urmati-ma spre Academie pentru mai multe detalii.
    Toti au clatinat usor din cap,doar un baiat blond, se pare ca cel din Konoha a sarit in fata, foarte entuziasmat si a luat-o inainte.Mi-am indreptat privirea inspre el, dar colega lui mi-a spus sa nu-mi fac griji, asa era el de obicei. I-am zambit prietenos si ne-am indreptat cu totii spre Academie. I-am condus in camerele lor mai intai, iar apoi inauntrul cladirii. Se pare ca bunica Chyo ne astepta deja, cu o lista pregatita si cu domnul Nisip langa el. I-am aruncat o privire taioasa si m-am asezat la locul meu.
    -Dupa cum bine stiti ati fost chemati cu totii aici pentru a ajuta Satul Nisipului si pentru a scapa de aceasta organizatie care deocamndata nu stim ce planuieste. Mai intai am sa va spun cum sunteti grupati. Cei care isi aud numele se vor grupa si se vor duce la o masa. Prima grupa este formata din:Kryss,Daisuke si Usui.
    I-am urmarit cu privirea pe cei 3 care se indreptau usor catre o masa.Mi-am scuturat capul caci am crezut ca nu vad bine,dar se pare ca baiatul nisipului, cel cu Sharingan era in grupa cu fata roscata si ochii verzi, se pare ca ea era Kryss, iar cel cu Sharingan Daisuke. Usui era unul din cei 2 gemeni.
    -A doua echipa este formata din:Rin,Minato si Uijo.
    Perfect, eu eram in echipa cu baiatul din Konoha, Minato, dragut nume. Uijo ma cam speria, era baiatul cu parul albastru si misterios. Ne-am ridicat cu totii si ne-am indreptat spre masa.Asa a urmat si echipa a 3-a formata din: Jiri,Shin si Yamato.Echipa a 4-a formata din: Kumiko,Obito si Kaname.A 5-a echipa era formata din alti jounini din satul nisipului.
    -Acum ca echipele au fost stabilite va voi spune despre ce organizatie este vorba: Akatsuki. Ea este formata din 12 ninja foarte priceputi din diferite sate. Au fost doborati odata, dar se pare ca unii au supravietuit. Astazi aveti ziua libera sa va cunoasteti mai bine si sa va pregatiti pentru ziua de maine cand veti primi misiunile.Sunteti liberi.
    Dupa ce bunica a terminat ce avea de zis, toti s-au ridicat si au plecat incetul cu incetul. Eu inca eram mirata de spusele bunicii...Akatsuki, am auzit de ei. Si tata s-a confruntat cu ei, ahhh cat ii urasc, daca am sa-i intalnesc am sa-i nimicesc pana la ultimul. Cuprinsa in ganduri nu am observat ca, colegii mei se uitau ciudat la mine, probabil din cauza ca ma inrosisem si bolboroseam cate ceva. Rusinata mi-am ridicat privirea si am scos un zambet fortat. Minato mi-a zambit si el la randul lui si apoi m-a tras de mana pe mine si pe Uijo afara. De acolo ne-am dus in padure unde am inceput sa vorbim.
    -Umm, eu sunt Rin, sper sa ne intelegem.
    -Hehee, eu sunt Minato, Minato Uzumaki si..
    -Uzumaki?!
    Minato isi ridica privirea mirat spre mine, probabil ca am zis cu voce tare..Uzumaki era unul din cele mai puternice clanuri, tata mereu imi povestea despre ei, in sfarsit am ocazia sa intalnesc unul, dar el imi pare cam prostut.Gandurile mi-au fost intrerupte de o voce serioasa si groasa.
    -Eu sunt Uijo, acum pot sa plec? Nu-mi place sa-mi petrec timpul cu idiotii.
    O spusese asa de calm..nu-mi place baiatul asta, seamana cu baiatul nisip. Asa de arogant si de enervant si de...ahhh imi vine sa-l omor.Nu am apucat sa zic ceva,caci Minato deja observase ca ma uitam destul de urat la Uijo, asa ca l-a lasat sa plece.
    -De ce ai facut asta?! Voiam sa-i arat eu lui ce inseamna cuvantul "idiot".
    -Rin, suntem o echipa, si pe mine ma enerveaza tipul, dar trebuie sa colaboram.
    Mi-a zambit calduros si m-a invitat la o portie de ramen, yummi, iubesc ramen-ul. In drum spre sat m-am lovit de o fata cu parul rosu, initial am crezut ca e Jiri, dar cand si-a ridicat privirea mi-am dat seama ca nu era ea, ci era Kryss.
    -Um, imi pare rau, ar trebui sa fiu mai atenta.Apropo eu sunt Kryss.
    -Imi pare bine Kryss! Dar ce cauti aici?
    -Cred ca m-am pierdut, voiam sa merg in sat sa mananc ceva si cred ca am incurcat drumurile.
    -Ce-ai zice sa vii cu noi? Si noi ne indreptam tot spre sat.
    -Mi-ar placea!
    Tot drumul am vorbit cu Kryss, iar Minato parea oarecum trist, dar ii trece lui, adica noi vorbim ca intre fete. Eram aproape de iesirea din padure cand o explozie ne-a facut sa ne prabusim pe jos. Mi-am ridicat privirea, dar era dificil sa vezi ceva prin tot praful acela. O silueta se contura incet incet, si asa am putut vedea o pelerina neagra cu niste nori rosii.Silueta se apropia de noi usor, iar Minato parea oarecum speriat spunand:
    -Akatsuki!

Heii,imi pare rau ca nu am pus next-ul mai devreme,dar am crezut ca nu va place fic-ul -.-
    Ma bucur ca imi citit povestea si sper sa va placa si aceasta parte,de asemenea va multumesc si de pareri!Next-ul il voi pune la cel putin un comentariu!Enjoy:3.

Minzy
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Minzy la data de Joi 25 Iul 2013 - 22:06

Hei! Ma bucur ca te-ai apucat din nou de scris! Imi lipsea povestea asta :3 De ce Rin si cu jounin-ul din satul nisipului nu sunt in aceeasi grupa? -_- Eu ii vreau impreuna!!! Sper ca nu o sa ma dezamagesti si nu o s-o combini cu Minato Bici.Hehe.Oricum astept continuarea! P.S. In seara asta daca se poate

Mady C.
    Banat

.....

Mesaj Scris de Mady C. la data de Vin 26 Iul 2013 - 10:01

Te iubesc, si pe tine si pe ficul tau. Sper ca nu team zapacit cand tiam cerut sa ma introduci. Iti multumesc ca ai facuto. Sper sa aduci cat mai repede nextul pentru ca imi place. Apropo, eu chiar am ochi verzi... Smile Te iubesc <3 Spor la scris si multa, multa inspiratie.... Te pwp ....

xKushina
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de xKushina la data de Vin 26 Iul 2013 - 11:24

Capitolul 5-Inamicul ataca!

-Akatsuki!
    Am facut ochii mari cat cepele si ma uitam fix la silueta care era clara acum. Un baiat cred ca mai mare ca mine cu 2 ani, cu parul lung si blond, o suvita acoperindu-i un ochi, si cu un ranjet in coltul gurii. Eu nu ma puteam misca, ma simteam ca si cum as fi paralizata, desi as fi vrut sa ma ridic, dar tot ce faceam era sa ma holbez la tipul blond care se apropia de mine. Minato si Kryss strigau din toate puterile la mine, dar eu nu reactionam, eram asa de speriata....apoi am vazut ca cineva se ghemuieste in fata mea. Am ridicat privirea si i-am intalnit ochii...ochii aceia albastri si limpezi, dar ce tot zic eu aici?! Sunt fata in fata cu unul din Akatsuki si eu ii admir ochii? Blondul incepuse sa rada isteric, in vreme ce eu nu intelegeam de ce se holbeaza la mine si rade, apoi cand a vrut sa ma ia in brate cineva m-a salvat la timp. Era Uijo, ce cauta el aici?!
    -Halal echipa!
    -Imi,imi pare rau...*i-am spus cu o fata de catel plouat*
    Minato si Kryss ni s-au alaturat,iar acum ne aflam cu totii pe o ramura solida a unui copac batran. Eu tot nu-mi puteam lua privirea de la tipul blond, nu stiu de ce dar imi parea oarecum cunoscut.In fine, mi-am scuturat capul si apoi i-am aruncat o privire dura, la fel facand si Kryss.
    -Voi chiar credeti ca va puteti pune cu mine?
    Intr-o oarecare masura avea dreptate..el e unul din Akatsuki, ar fi dificil pentru noi sa-l invingem, daca nici macar nu ne puteam intelege intre noi. 
    -Suntem o echipa! Nu ne subestima!
    Minato parea foarte icnrezator in cuvintele lui, dar eu paream oarecum speriata..parca nu voiam sa-l atac, desi stiam ca el este inamicul nostru.
    -Eu nu va vreau pe voi..am nevoie de fata cu par mov. Deci, o alegere buna ar fi sa facem asa: voi mi-o dati pe cap mov, iar eu plec multumit fara sa fie nevoie sa imi folosesc chakra cu voi. Ce spuneti?
    Cap mov?! Pana aici, eu nu sunt capul mov al nimanui! M-am incruntat la el si facusem sigiliile pentru dragonul de cristal, dar Minato mi-o luase inainte..facuse, stai, nu cred ca vad bine! Sunt mai mult de 100+ de clone aici, dar cum?..
    -Kryss, ia-o pe Rin de aici si plecati! Ne ocupam noi de el.
    Kryss intoarse privirea catre mine, imi zambi timid, iar apoi imi soptise un "Haide". Am decis sa-i las pe cei 2 sa se lupte cu cel din Akatsuki, desi nu credeam ca e o idee foarte buna. Intr-un final ne-am indreptat spre sat ca sa-i anuntam si pe ceilalti. La jumatatea drumului cerul se innorase, iar vantul incepuse sa bata salbatic, facand drumul mai dificil. O ploaie deasa si rece incepuse si o perdea de ceata se asternuse in jurul nostru.
    -Kryss..
    -Da?
    -Nu-i de bine, chiar deloc! Nu ai acelasi sentiment ca mine?
    -Mmm, ba da..cred ca suntem urmarite..O sa verific daca este cineva pe urmele noastre.
    Noroc cu Kryss, este un ninja de tip senzor, cred ca mai are si alte puteri ascunse, sunt chiar curioasa.
    -Rin, ai grija in stanga ta!!!
    Mi-am intors capul intr-o fractiune de secunda, si am sarit jos. Era o ploaie de kunai-uri, nu e bine. Am facut repede sigiliile pentru o aparatoare din cristal, cat s-o cuprinda si pe Kryss.
    -Kryss, cati inamici sunt aici?
    -Sunt 2. Nu sunt din Akatsuki.
    -Poti sa-i trimiti bunicii un mesaj?
    -Sigur, dar am nevoie de timp..
    -Nu e asta o problema.
    Am lasat-o pe Kryss sub aparatoarea de cristal si m-am grabit sa atac si eu. Nu am apucat sa observ ca o ditamai sabie mi-a zgariat obrazul. Speriata m-am intors inspre Kryss care imi tot striga sa ma feresc de sabia aia.
    -RINNNN, fugii din dreptul sabiei!!!! Daca iti ia o picatura de sange esti terminata! FUGII!
    Am ridicat mana la obraz si ma rugam sa nu am vreo zgarietura, dar din nefericire o pata de sange ramase pe degetul meu alb. 
    -Ce nai..
    Nu puteam sa-mi misc coprul. Mana mea ramase blocata, iar corpul imi tremura din toate unghiurile. Un ras isteric imi rasuna in cap si o silueta iesise din umbra. Sabia lui ma lasase fara cuvinte, acesta ma impinse pe jos si isi ridica sabia deasupra mea. Am ridicat privirea speriata, dar cineva oprise caderea sabiei. Se pare ca era Kryss cu un jutsu de imitarea umbrei. Asta mi-a dat un oarecare timp sa atac. Am format repede sigiliile si o ploaie de cristale ascutite se asterneau peste inamic. Am facut 2 pasi inapoi, dar cineva ma apucase de talie si imi puse o mana la gura. Am incercat sa tip si sa-l atac dar stransoarea devenea din ce in ce mai dureroasa. Mi-am intors privirea si am observat ca cel care ma tinea de talie era chiar..

Suspanns,muhaha.Ma bucur ca imi cititi fic-ul si sper sa va placa si aceasta parte ^^. Stiu ca este mai plictisitoare, dar urmatoarea va fi maiii interesanta.Acum nu va pot lasa decat in suspans:3.Va Kiss . Enjoy!

Minzy
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Minzy la data de Vin 26 Iul 2013 - 11:48

Waa! In fiecare capitol trebuie sa se holbeze la un baiat diferit Smile)Cu cine o sa ramana?? Pe unde umbla jounin-ul din satul nisipului?   Mi-e dor de el  Laugh.E cumva cel care a prins'o de la spate? >///<
    Abia astept next-ul! Pune'l cat mai repede posibil! .Matta ne!

Mady C.
    Banat

.....

Mesaj Scris de Mady C. la data de Vin 26 Iul 2013 - 15:34

Bune...Imi place mult, si imi place ca ne ti in suspans....Separe ca am niste puteri super. Sunt un fel de Shikarin...Awesome....Abia astept sa vad cine o tine pe Rin...si sper ca o sa fie cu cineva care o merita. Apropo daca vrei sa sti eu nu sunt timida dar imi place ca miai dat calitatea asta si imi place cum scri. Spor la scris in continoare si sa aduci mai repede nextul... te pwp<3 : D

xKushina
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de xKushina la data de Dum 28 Iul 2013 - 16:28

Capitolul 6-Misiunea.

Cel care ma tinea de talie se pare ca era Daisuke, baiatul cu Sharingan din satul nisipului. Eu ma holbam la el mirata, iar el parca nu avea nicio expresie pe fata. Incercam sa ma eliberez din stransoarea bratelor lui, dar cu cat ma zbateam mai tare cu atat ma strangea mai rau. 
    -Stai locului!
    M-am uitat din nou la el si am observat o privire ingrijorata pe fata lui palida. M-am apropiat de obrazul lui si i-am dat un mic sarut, acesta inrosindu-se. Deci nu mai e bad boy cand vine vorba de asa ceva ah? Daisuke mi-a aruncat o privire blanda, iar apoi m-a luat in brate si am plecat spre sat. Tot drumul fu tacut, pana ce am ajuns in templu, unde bunica Chyo ne astepta ingrijorata.
    -In sfarsit ati ajuns! Daisuke ce s-a intamplat?
    -Staii! Bunica, vrei sa spui ca tu l-ai trimis pe Daisuke acolo? De unde stiai unde suntem?
    -Am sa-ti explic mai tarziu Rin, deocamndata trebuie sa va dau prima misiune!
    -Dar Kryss si Minato si Uijo sunt acolo si se lupta cu Akatsuki!
    -Rin! Pe tine te vor! 
    -Dar...de ce?
    -La nastere mama ta ti-a lasat cadou ceva foarte important, o tehnica speciala pe care tu inca nu o poti stapani cum trebuie. Tehnica asta este foarte puternica si cu alte cuvinte poate face ravagii in lume, e ca o tehnica interzisa! Daisuke de acum te va proteja!
    -Dar cu echipa noastra?
    -Deocamndata vei face cum iti spun! Tu,Kryss si Daisuke veti forma o echipa, iar prima voastra misiune este sa descoperiti ascunzatoarea Akatsuki!
    Eram nervoasa si frustrata in acelasi timp, adica ce e cu tehnica asta? Si de ce trebuie sa fiu cu Daisuke in echipa? Ma pot descurca la fel de bine si cu Minato si Uijo.Dar oricum Daisuke are Sharingan-ul, iar Kryss este un ninja de tip senzor ceea ce ne poate ajuta sa gasim ascuzatoarea Akatsuki mai repede, dar un gand tot ma nelinisteste...de ce, de ce eu? Gandurile mi-au fost intrerupte de bunica Chyo care mi-a dat un baston peste cap, tipic ei.
    -Rin! Ai inteles?
    -Umm.. d-da..
    -Sunt sigura ca nu ai auzit nimic din ceea ce am zis! Copilo este periculos asa ca ai grija si nu pleca fara Daisuke nicaieri!
    Am mimat o strambatura, la care bunica a inceput din nou sa tipe, Daisuke deja arata plictisit, iar eu eram nervoasa.
    -BINE BINE, GATA! Am inteles. O sa, o sa plecam acum!
    L-am luat pe Daisuke de mana si am parasit templul.
    -Binee, deci o sa mergem mai intai sa o luam pe Kryss.
    -Nu.
    -Ai zis nu? Bunica Chyo a zis..
    -In primul rand, tu esti in pericol si daca eu ma lupt cu inamicul ca s-o salvez pe Krys, tu ai putea fi rapita, iar apoi si Kryss ar putea fi omorata daca ai fi luata ostatic, iar apoi...
    -Bla bla, nu lasam pe nimeni in urma! In plus nu uita, sunt si eu un jounin, nu un copil mic.
    -Idioat-o.
    -Ce? Esti chair foarte ener..
    Nu am apucat sa termin cuvantul ca Daisuke m-a tras de mana dupa un copac si a sarit in lupta. Se pare ca Kryss era legata de un copac. Mm, Daisuke se lupta cu 2 inamici, iar cei care o pazesc pe Kryss sunt tot 2. Am sanse sa reusesc, la urma urmei sunt un jounin! Am format sigiliile pentru tehnica de foc si am ras jumatatea copacului unde era Kryss legata. Am sarit sa o eliberez, iar apoi am dus-o la loc sigur.
    -Esti bine? Krysssssss!!!
    -Um? Rin! Ce cauti aici? Esti in pericol, pleaca!
    -Nu plec fara tine! Acum stai aici si spune-mi daca mai sunt si alti inamici in jur, repede!
    Dupa ce Kryss mi-a spus ca suntem doar noi m-am dus sa-l ajut pe Daisuke, care se pare ca avea probleme. Alergam spre el, formand sigiliile pentru tehnica care urma s-o fac, dar un fel de portal imi aparuse in fata. M-am oprit bursc si am incercat sa fug inapoi, dar era prea tarziu. Chestia aia m-a absorbit, iar singurul lucru pe care l-am mai vazut era Daisuke care tipa.
    -Ahhhhhh!!!! Kryssss! Du-te in sat si spune-i bunicii Chyo,acum!
    -D-da!

Am deschis ochii si totul era in ceata, asa ca mi-am scuturat capul de 2 ori si am observat ca eram intr-o pestera. Am incercat sa ma ridic, dar eram legata la maini si la picioare. Locul era sumbru, totul era inchis la culoare, pe jos era umed, iar in jurul meu erau balti mici. Un sunet ciudat se auzise..se pare ca cineva se indrepta inspre mine. Am incercat sa nu ma panichez, dar corpul incepuse sa tremure. Stai putin, el mi se pare cunoscut...este, este tipul blond din Akatsuki! Dar, daca el e aici...atunci Minato su Uijo? Sper ca nu au patit nimic. Tipul blond s-a apropiat de fata mea si m-a sarutat apasat pe buze. As fi vrut sa reactionez, sa-i dau un pumn, un sut, orice, dar eram legata de maini si de picioare la propriu. Buzele lui erau moi, as fi vrut sa il sarut continuu, dar nu inteleg de ce. Dupa 3 minute, blondul a rupt sarutul, apoi mi-a zambit cald si mi-a soptit un "Ai grija". Stai putin, ai grija la ce? Daca nu el era cel care m-a adus aici, atunci...cine? Ma tot gandeam la ce s-a intamplat pana acum si tot nu intelegeam de ce i-am raspuns sarutului tipului blond, cum am ajuns aici si ce putea insemna acel "Ai grija". Am tresarit usor, cand am auzit pasi care se indreptau rapid spre mine. Am ridicat privirea si am observat un baiat cu parul negru si ciufulit, iar la un ochi avea Sharingan, iar in celalat...nu imi dau seama, era mov, cred ca era Rinnegan, nu stiu daca e sigur, pentru ca bunica nu mi-a zis niciodata de Rinnegan, mereu ezita in am-i spune. Acesta s-a apropiat de mine si mi-a zambit, iar apoi m-a luat pe sus si m-a dus intr-un loc putin mai luminat. M-a tranit jos intr-un cerc, iar apoi a inceput sa le sopteasca ceva celorlalti. M-am uitat in jur si am observat ca si tipul cu sabia mare era acolo si zambea miselesc si era si blondul...
    -Deidara! Ai inteles?
    -Mhm.
    Ce sa inteleaga? Si de ce a raspuns asa de sictirit? Acum chiar ca nu mai inteleg nimic, dar cred ca sunt in ascunzatoarea celor din Akatsuki..
    -Acum vom extrage juts-ul si vom scapa de ea. Sa incepem.
    Ce jutsu? Ahh, cred ca e tehnica interzisa de care imi spunea bunica. Nuuu, nu, nu, nu si iar nu. Nu ii pot lasa sa ia tehnica.

~Flashback~

-La nastere mama ta ti-a lasat cadou ceva foarte important, o tehnica speciala pe care tu inca nu o poti stapani cum trebuie . Tehnica asta este foarte puternica si cu alte cuvinte poate face ravagii, este ca o tehnica interzisa! Nu trebuie sa o lasi pe mana nimanui, ai inteles?
    -Da, da...

~End flashback~

Deci ei vor tehnica interzisa, ce ma fac, ce ma facc? Daca o sa pierd tehnica, pot muri..adica e ca si cum mi-as pierde jumatate din viata. Inca nu pot muri, nu pot sfarsi asa..Am tresarit la auzul cuvintelor tipului cu 2 in 1.
    -Sa incepem.
    Am incercat sa ma eliberez, ma zbateam ca un peste pe uscat, se pare ca nu era nimic ce pot face..Simteam cum usor usor ma salbeste de putere, dar era si atat de dureros, tot ce puteam sa fac era sa tip. Cu coada ochiului ma uitam la blond care parea trist, dar de ce? Durerea devenea din ce in ce mai apasatoare si simteam ca o sa-mi scoata si sufletul din mine in curand.
    -Nagato si Shino sunt afara sa pazeasca ascunzatoare sper, nu? 
    -Da, acum au plecat!
    T-t-trebuie sa fac ceva...nu am mult timp. Stiu, Kryss e ninja de tip senzor, oare pot sa-i transmit ganduri? Trebuie sa incerc..orice ar fi nu ma dau batuta!

Hello:*. Imi pare rau ca am intarziat cu next-ul, lipsa de inspiratie : )). Sper sa va placa si aceasta parte!.Next-ul il voi pune maine,asa ca enjoy! Va Kiss .

Minzy
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Minzy la data de Dum 28 Iul 2013 - 20:21

Iiiiii :XFoarte frumos capitolul.Dar de ce apar mereu alti baieti??? Adica mie imi convine dar mereu trebuie sa apara cineva care sa ii atraga atentia!! Sa se indragosteasca odata calumea Smile)Sper ca Rin sa nu pateasca nimic si sa isi pastreze tehnica.Si sper sa nu fi patit nimic colegii ei de echipa.Astept cu nerabdare nextul  Spor la scris!!! Kiss

Mady C.
    Banat

....

Mesaj Scris de Mady C. la data de Dum 28 Iul 2013 - 22:33

Deci, sa format echipa belelelor.... Rin, Daisuke si Kryss... Imi place mult, mai ales partea cand nu stia de ce ia raspuns la sarut. Foarte interesant. Esti super si imi place cum scri. Sper sa aduci cat mai repede nextul. Spor la scris, si multa inspiratie....

xKushina
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de xKushina la data de Lun 29 Iul 2013 - 13:15

Capitolul 7-Juts-ul interzis!

Orele treceau, iar eu ma simteam din ce in ce mai slabita de putere, corpul meu nu mai simtea durerea..se obisnuise cu el. Nu cred ca mai am destula chakra ca sa pot cere ajutor cuiva, dar nici nu pot sfarsi asa. Bunica mereu imi spunea ca nu trebuie sa ma dau batuta orice ar fi, ca mereu exista o solutie...dar acum? Eu una nu vad nimic..am nevoie, am nevoie de ajutor si nimeni nu e aici! Defapt eu sunt ca o bomba cu ceas pentru cei din sat, sunt ca un monstru ce trebuie evitat, pentru ca daca bomba din mine s-ar dezlantui ar aduce numai durere si suferinta. Ei defapt ma folosesc, nici nu cred ca le-a pasat vreodata, iar Jiri..m-a parasit de tot, bunicii ii pasa doar de juts-ul meu ascuns, ce rost mai are sa ma intorc la ei? Chiar daca ar fi sa traiesc, nu ma voi mai intoarce in sat, le voi arata eu ce este bomba cu ceas!

Deci trebuie sa activez juts-ul, dar cum? Hmm, oare daca incerc sa schimb cursul chakrei inapoi, si as strange destula cred ca as putea sa activez tehnica. Si sa incepem..trebuie sa absorb chakra, sa o absorb...asta e! Bine ca ei nu si-au dat seama.. acum trebuie sa astept cam o ora si voi reusi sa fac ce mi-am propus, dar sper sa raman in viata.

~din perspectiva lui Kryss~

Fug ca nebuna prin padure si drumul mi se pare infinit, m-am mai si impiedicat si mi-am rupt colantii, parul meu e ciufulit, iar o unghie e rupta!!! Pe scurt arat ca muma padurii ce mai. Exact cum imi imaginam, cel de sus nu ma iubeste, macar mai rau de atat nu se poate. Mi-am continuat drumul, linistita daca se poate spune asa, singurul lucru care ma calma era briza vantului care imi trecea prin par, ciufulindu-l mai rau decat era, minunat ce sa zic. Intr-un final am putut vedea poarta inalta si veche, cred ca mai avea putin si se darama. Am dat buzna in sat si directia templu. Puteam sa observ cu coada ochiului toti oamenii care se holbau la mine, but i don`t give a sh*t. Tot alergand, am observat-o pe prietena lu Rin, Jiri care statea la taclale cu Minato, dragut. Adica Rin e in pericol si ea rade?! Trebuie s-o invat o lectie. Am oftat scurt si m-am indreptat serioasa spre ea. Se pare ca m-a observat si incerca sa se faca ca nu ma vede, dar naaah pe mine nu ma ignora nimeni. Am luat-o de mana si i-am zis:
    -Tu, ai macar putine sentimente pentru Rin? Ca prietena ma refer. Mi-a povestit multe despre tine, mereu spunea ca esti prietena ei cea mai buna si ca tine la tine ca la o sora, dar ca tu te-ai distantat de ea. Ce planuiesti defapt? 
    -Rin..Rin este ca un monstru..ca o bomba cu ceas, poate exploda oricand si tocmai deasta ma comportam frumos cu ea, ca sa nu o enervez, nu se stie ce s-ar fi intamplat daca nu as fi facut ca ea. 
    -Adica nu i-ai fost prietena adevarata nici macar o zi?!
    -Am fost, pana ce am aflat..dar bunica Chyo mi-a spus ca are nevoie de macar un prieten si ca nu o pot lasa singura, asa ca asta am facut. M-am prefacut pentru binele satului.
    -Tu esti o nenorocita! *I-am dat o palma zdravana, era deja prea mult..oamenii sunt niste monstrii cu doua fete, adica ea s-a prefacut in toti acesti 16 ani ca ii este prietena, doar ca sa protejeze satul?! Adica Rin si-ar fi dat si viata pentru satul ei, dar oamenii astia nu dau nici un ban pe ea, o trateaza bine doar din cauza ca are o tehnica interzisa, ce risipa de munca..*. 
    Minato ne privea mirat, pana ce a inteles despre ce era vorba si i-a aruncat o privire taioasa nenorocitei, care ma privea cu dispret. Putin imi pasa mie de dispretul ei. Intr-un final vocea lui Minato mi-a intrerupt contactul vizual cu prefacuta.
    -Deci asa stau lucrurile? Si ea e la fel..
    -Ce vrei sa spui?
    -E la fel ca tatal meu, si el avea aceeasi problema, dar a reusit sa se faca placut de lume prin curajul si caldura de care dadea dovada. A iubit mult satul si inca o face..dar oamenii ca tine, isi intoarse privirea spre Jiri, nu merita, nu merita sa aibe parte de asa persoane bune si iubitoare, pentru ca in final tot ce obtii este batjocura si ura, dar Kryss ce s-a intamplat?
    Ahhh, aproape ca uitasem de ce am venit in sat.
    -Imi pare rau Minato, dar nu mai pot explica, trebuie, trebuie..ah pe scurt Rin are probleme, grave! Stii unde e doamna Chyo?
    -Nu, nu am vazut-o dar cred ca e la templu, haide vin cu tine.
    Am clatinat usor din cap in semn de "bine" si ne-am indreptat grabiti spre templu. Rin..rezista, nu o sa mai dureze mult, o sa venim dupa tine, iti promit!

Bun, a trecut o ora sau mai mult, acum e momentul..In orice caz daca as putea, mi-as dori sa imi vad parintii inainte de asta, dar.. sau macar pe Daisuke si pe Jiri si pe Kryss, sa le spun cat de mult tin la ei..Dar nu o sa mor, deci sa incepem. Mi-am concentrat toata chakra care am strans-o, iar apoi am observat ca un fel de semn imi inconjura fata apoi cobora spre piept, apoi spre talie, pana ce mi-a impanzit tot corpul. Am simtit cum un val de putere ma cuprinde, era asa de placut sentimentul de putere..Am deschis ochii care nu mai aveau aceeasi culoare..erau albi, albi ca zapada. Sentimentele se amestecau, inainte eram asa de fericita si zambeam mereu, dar acum voiam razbunare si eram plina de ura, ura fata de satul care m-a tradat. Puteam sa vad cum tehnica celor din Akatsuki se rupe, si ei se intrebau cum am reusit. I-am aruncat o privire lui Deidara si speram sa inteleaga ce am de gand, ca sa plece...ciudat era ca lui nu voiam sa-i fac rau, poate..poate m-am indragostit? Nu, nu nu se poate..dar acum stiu ca trebuie sa eliberez tehnica. Am scos un zambet *evil* pe fata, iar apoi am format niste sigilii care nu cred ca stiam sa le fac, dar corpul reactiona de unul singur. Puteam vedea chakra care era in toata incaperea, mai avea putin si exploda si chiar asa s-a intamplat. Tavanul cedase, iar cerul dintr-un albastru senin se transformase intr-un negru inchis. Unul din membrii Akatsuki a vrut sa ma atace, dar cerul a ripostat, bine asta e ciudat, adica eu pot controla vremea sau cerul? Nu inteleg. Norii incepusera sa fiarba, iar deasupra se formasera nori rosii, atat de rosii ca as fi putut jura ca ma aflu intr-un vulcan care da sa erupa. Parul mi se ridicase in sus si un cuvant mi-a rasunat in minte, cuvant pe care l-am spus cu voce tare, fara sa vreau:
    -Elibereaza!
    Un val alb s-a format ca o tornada, ce radea tot in cale. Cerul fierbea la propriu, iar eu paream a nu mai fi eu. Eram ca si posedata, dar un lucru era sigur. Cu tehnica interzisa dezlantuita, aveam sa distrug satul..

Hehee, sper sa va placa si aceasta parte, am incercat s-o fac mai lunga pentru ca o saptamana nu voi posta..plec intr-o mini vacanta -.- si imi veti lipsii. Si acum as vrea sa va arat personajele Kiss .

~Kryss: Aici.

~Rin: [url=http://www.wallpaperfo.com/thumbnails/detail/20120429/blue eyes shunya yamashita purple hair earrings anime girls faces 1920x1080 wallpaper_www.wallpaperfo.com_78.jpg]Aici.[/url]

~Daisuke: [url=http://www.wallpaperfo.com/thumbnails/detail/20120719/gloves darker than black hei red eyes monochrome male anime boys photoshop 1440x936 wallpaper_www.wallpaperfo.com_59.jpg]Aici.[/url]

Scuzati-mi linkurile kilometrice : )).

Mady C.
    Banat

.....

Mesaj Scris de Mady C. la data de Lun 29 Iul 2013 - 16:45

Ce pot sa spun.... Imi place, te exprimi chiar foarte bine si ideea e foarte, foarte originala. Sper sa vi cat mai repede din mini-vacanta ta ca sa il poti relua. Vreau sa iti spun sa te distrezi acolo si sa faci noi ideei, ca atunci cand vei incepe sa scri sa vi cu ceva si mai frumos. Te pwp.... Si spor la scris incontinoare....

Felly-Chan
    Donator
    Donator

Mesaj Scris de Felly-Chan la data de Mar 30 Iul 2013 - 18:09

Nuuuuuuuuuuu! De ce sa distruga satul? Off...de ce nu ajung si aia mai repede sa-i lumineze mintea??? De ce? Crying Hm...ea si Deidara...dragut, imi place! Imi place foarte mult cum a decurs povestea ta, cum a inceput si unde a ajuns. Scuze ca nu ti-am dat comm mai devreme dar, nu am fost acasa. Imi place asa de mult actiunea! Deabia astept sa vad ce mai face Rin. Smile Sa nu uiti sa ma anunti de next. Big smile

xKushina
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de xKushina la data de Dum 11 Aug 2013 - 12:15

Capitolul 8-Nimic nu e ceea ce pare.

Nu puteam descrie ce sentimente se aflau inauntrul meu. Eram ca o alta persoana, desi voiam sa ma opresc nu reuseam, iar corpul parea ca facea totul de unul singur. Ma uitam in jur si totul era distrus pe o arie destul de intinsa, daca o sa continue asa o sa distruga tot satul..dar ce-mi pasa mie? Si asa ei ma cred o bomba cu ceas...Nu ar avea rost sa ma chinui sa-i salvez. Dar macar de dragul prietenilor mei ar trebui s-o fac. Oare am atata putere? Oare pot opri acest jutsu? Oare chiar ma pot infrunta pe mine? Cate intrebari, dar nu pot raspunde la niciuna..

~din perspectia lui Kryss~

Bun am ajuns la templu, acum tot ce trebuie sa facem este sa o gasim pe Doamna Chyo si sa-i spunem ce se intampla. Am alergat pana inauntrul templului si ma uitam dezorientata in jur. Oriunde priveam, nu puteam sa dau de Doamna Chyo. Daca ea a fugit sa se salveze pe ea? Daca a parasit orasul? Nu nu nu! Trebuie sa o salvez pe Rin.
    -Minato! Asta e urgent! Nu avem timp s-o cautam pe Doamna Chyo. Trebuie sa-l iei pe Daisuke si sa plecati sa o opriti pe Rin. ACUM!
    -Dar nici macar nu stiu unde e Daisuke.
    -Tu intelegi ca, chestia asta e foarte important? Rin chiar acum da o batalie intre moarte si viata si noi stam de vorba. PLEACA ACUM!
    -Inteles.
    Sper ca Minato cu Daisuke sa o gaseasca pe Rin..eu trebuie sa o gasesc pe doamna Chyo neaparat.

O-pres-te-te! Acum acum acum!!! Niciun folos. Oricat incercam sa slabesc puterea jutsul-ui nu reuseam. Eram ca o pana in vant. Niste picaturi mici si cristaline isi faceau loc pe fata mea. De ce nu pot sa fac nimic? De ce nu reusesc niciodata sa fac ce-mi doresc? Dar ce e asta? O durere cumplita ma lovise in piept ca un fulger. Simteam ca-mi strapunge inima. Am cazut in genunchi, ducandu-mi o mana la piept. Simteam cum bataile inimii mele slabesc. Oare..imi cedeaza inima? Gandul ca as putea muri ma ingrozea, dar nu la fel de mult cum ma ingrozea gandul ca as putea distruge satul. Mici picaturi rosiatice isi faceau aparitia pe pamantul cald. Se pare ca asa este..voi muri odata cu satul meu. Dar eu nu voi muri aparandu-l ci distrugandu-l. Durerea se intensifica si corpul imi era din ce in ce mai slabit . Am cazut cu totul jos si tot ce mai puteam vedea acum era cerul rosiatic. Am zambit usor si speram ca toata durerea, toata suferinta sa inceteze cat mai repede. Imi simteam respiratia din ce in ce mai slaba, aproape ca ma sufocam. Am vrut sa inchid ochii punand capat suferintei, dar m-am trezit cu o palma zdravana peste fata. Mi-am ridicat privirea si am putut vedea doar 2 ochi rosii. 

~din perspectiva lui Daisuke~

Alergam cu bunica Chyo prin padure, pana cand am vazut un loc daramat. Ne-am indreptat in graba si din acel loc era emanata o putere enorma. Era o chakra cum nu am mai vazut pana acum. Cerul era rosiatic, iar satul era aproape de a fi distrus. Eu am luat-o inaintea bunicii si am vazut-o pe Rin prabusita pe pamant. Era o imagine pe care speram sa n-o vad. Corpul ei era impanzit de un semn negru, parul ei mov era rasfirat pe pamantul rosiatic ca un evantai, iar in jurul ei erau mici pete de sange. Credeam ca a pierdut lupta cu ea, dar inca mai puteam vedea ca respira. Am alergat inspre ea si tocmai atunci voia sa renunte asa ca i-am dat o palma zdravana ca sa se trezeasca. Aceasta m-a privit calduros, iar apoi a inchis ochii. 
    -Doamna Chyo! Veniti aici acum!
    -Daisuke am nevoie ca tu sa faci un lucru. Cand Rin se va trezit tine-i colierul asta pe piept. In camera mea din templu ti-am lasat niste informatii despre acest jutsu si cum trebuie el controlat. Trebuie sa ai grija de Rin, da?
    -Ce vreti sa spuneti?..
    -Rin a fost ca si copilul meu. Stiu cat de greu ii era ca toata lumea sa se prefaca in jurul ei..,nu avea prieteni si isi pierduse si parintii la o varsta atat de frageda. Voi 2 semanati, de aceea vreau ca tu sa devii ca un frate pentru ea.
    Ma uitam pierdut la ea, suna mai mult a un mesaj de adio. Nu intelegeam de ce imi spune toate astea acum. Mi-a zambit calduros apoi mi-a spus sa tin colierul pe pieptul ei dupa ce elibereaza tehnica. Ce tehnica?...Despre ce este vorba? Am vazut-o pe bunica Chyo facand niste sigilii ciudate. Nu mai vazusem asa ceva, apoi o chakra aproape la fel de mare ca cea a lui Rin inconjura incaperea. In momentul de fata se dadea o lupta intre aceste 2 chakra. Chakra lui Rin era atat de intunecata si era alimentata cu ura, iar cea a Doamnei Chyo era pasnica si grijulie. Atentia mi-a fost distrasa de inima lui Rin. Parea ca va ceda curand. Trebuia ca lupta asta sa se termine cat mai repede cu putiinta. Intr-un final am vazut-o pe Rin ca sopteste ceva care a domolit chakra. Incet incet semnul negru se retragea de pe corpul ei palid. Buzele ei se invineteau si nu intelegeam de ce. Bunica Chyo mi-a zambit si mi-a spus sa o duc in sat. Am ridicat-o cu greu de pe pamant, caci si eu eram slabit si mi se parea ca, corpul ei abea o tona. Nu am mers mult si m-am prabusit, dar am fost prins de Kryss, iar Minato o luase pe Rin in brate. Acum ca Rin era in siguranta ma simteam mult mai bine..

Renuntasem la orice lupta. Simteam cum totul se sfarseste, lucrurile erau incetosate, iar eu nu mai puteam rezista, oricate palme as fi primit. Am inchis ochii si m-am trezit intr-un loc destul de ciudat. Eram pe un camp cu multe flori colorate, cerul era albastru ca marea si senin, iar vantul adia usor. M-am ridicat lenes de jos si am plecat sa cercetez locul...se pare ca eram intr-o padure. Totul era asa de viu si de colorat. Copacii erau verzi si vii, animalele vesele si jucause, imi doream sa raman aici pentru totdeauna. Am inchis ochii si am tras aer in piept, iar cand i-am deschis am vazut o femeie cu parul negru si catifelat, ochii albastrii si senini, si cu un zambet larg pe fata. S-a apropiat de mine si m-a strans tare in brate. Nu stiam cine e..sau de ce face asta, apoi mi-a soptit la ureche: "Mi-ai lipsit atat de mult..Oh, draga mea fetita..nu am vrut niciodata sa te las sa porti un asa chin cu tine. Am vrut ca tu sa fii fericita si sa duci o viata usoara si lipsita de griji. Te rog sa ma ierti...Oh, draga mea..". Am simtit cum fata imi este inundata de lacrimi, si am cuprins-o si eu in brate pe acea femeie care era defapt Mama. Nu puteam sa-i spun nimic, voiam doar sa plang si s-o tin cat mai mult in brate. Dar ea s-a departat de mine si mi-a spus: "Draga mea, nu este momentul ca tu sa ni te alaturi. Tu trebuie sa traiesti! Trebuie sa salvezi satul. Trebuie sa deschizi ochii, acum! ". Vocea ei se stingea pe masura ce se indeparta. Mi se frangea inima numai stiind ca nu am putut sa-i spun ceea ce asteptam de 16 ani..si anume "Te iubesc draga mama". 
    Mi-am intors privirea si m-am rasucit pe calcaie si am inceput sa alerg prin padure spre un loc alb. Am dechis ochii si m-am ridicat instant in fund. Ma uitam in jurul meu si i-am vazut pe Minato, Daisuke si Kryss langa mine. I-am cuprins pe toti intr-o imbratisare lunga si le-am soptit la toti "Multumesc".

Buna dragilor. Ma bucur ca va place povestea pana aici. Am venit cu idei noi si abea astept sa vedeti ce se va intampla in urmatoarele capitole. Eu va urez lectura placuta si va Kiss si astept parerile voastre! 

Minzy
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Minzy la data de Dum 11 Aug 2013 - 12:28

Ce ma bucur ca Rin nu a patit nimic! Totusi sunt trista...Bunica Chyo nu trebuia sa moara :(Ma bucur ca ai facut intalnirea dintre Rin si mama ei dar as fi vrut sa fie mai lunga Smile)Puteai sa le acorzi si tu inca un minut impreuna dupa 16 ani de asteptare Bici Dar oricum ma bucur mult ca te'ai intors.Astept next-ul!! Spor la idei

Mady C.
    Banat

Mesaj Scris de Mady C. la data de Dum 11 Aug 2013 - 13:06

Wow, cat de super a fost...
    Ma bucur ca ai adus nextul. A fost super super super. Cred ca nu mai am alte cuvinte ca sa il descriu, a da misto super frumos cool etc. etc.
    Eu am crezut ca Daisuke o sa fie iubitul lui Rin, nu ca o sa ii fie ca un frate.
    Sper sa aduci repede nextul si spunemi si mie, Kryss cu cine o sa fie Smile

xKushina
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de xKushina la data de Lun 12 Aug 2013 - 17:56

Capitolul 9-Un nou inceput.

Dupa ce i-am eliberat din stransoarea mea "malefica", am inceput sa-i atac cu tot felul de intrebari. Una dintre ele era "Unde este bunica Chyo?". La aceasta intrebare am putut observa cum fetele luminate si vesele, parca se incetosau. Capetelele lor se lasasera in joc, iar Kryss incepuse sa planga si m-a luat strans in brate si tot soptea "Imi pare rau..".
    -Pentru ce sa-ti para rau Kryss? De ce plangi? Ce s-a intamplat?
    Niciunul nu se uita la mine, dar intr-un final cineva a spart tacerea..Daisuke.
    -Bunica ta...a..m-u-rit.
    La aceste cuvinte mintea mea parca nu mai reactiona. Bunica...sa moara? Asta clar e o gluma. Bunica Chyo n-ar putea fi invinsa nici de Mizukage. Incercam sa-mi repet in sinea mea ca e doar o gluma, dar stand si analizand mai mult fetele prietenilor mei mi-am dat seama ca e adevarat. M-am ridicat lenes, fara chef de viata si m-am dus sa iau o gura de aer. Orasul era putin daramat, oamenii erau raniti si panicati, iar bunica Chyo moarta si toate astea facute de mine. Eu sunt motivul pentru care orasul a fost distrus. Daca nu as fi eliberat tehnica nu ar fi murit nimeni. Incercam sa ma abtin sa nu plang muscandu-mi limba. L-am vazut pe Minato ca se indrepta inspre mine. Mi-a pus o mana pe umar si a incercat sa-mi zambeasca. La urma urmei, el e singurul care a fost alaturi de mine..L-am cuprins intr-o imbratisare stransa si lunga si am dat frau liber lacrimilor. Am stat imbratisati ceva timp, iar apoi mi-am frecat ochii, inrosindu-ma la obraji si m-am intors in camera mea unde ma asteptau Kryss cu Daisuke.
    -Daisuke...eu stiu ce ti-a spus bunica.
    -D-d-de unde?..
    -Nici eu nu stiu inca, dar nu am nevoie de protectia ta! Acum ca singura mostenitoare ramasa a clanului Hiroshima ma voi purta ca atare. Pana cand se va alege un Raikage, eu voi parasi satul.
    -Stai putin! Nu poti sa pleci!
    -Eu decid ce se va intampla cu mine da?! Nimeni, imi calmasem tonul, si nimic nu ma va opri. Am sa repet, din acest moment toti jounini sunt liberi sa plece!
    Dupa ce am rostit aceste cuvinte m-am rasucit pe calcaie si am plecat din nou afara, voiam sa vad in ce stare e satul. Se pare ca lucrurile nu stau foarte rau. M-am indreptat spre locul meu preferat, acolo statea de obicei mama cand era suparata sau cand avea nevoie de liniste, bunica imi spuse. Am grabit pasul spre acel loc, dar m-am trezit cu o mana pe umar. M-am rotit 180 de grade si l-am vazut pe Minato care imi zambea. I-am intors zambetul si ne-am dus impreuna in acel loc.
    Era perfect...era exact ceea ce aveam nevoie. Liniste si pace. Cerul senin si pasarile care imi mangaiau auzul cu ciripitul lor fin, mirosul ierbii si soarele care imi mangaia fata cu razele lui calde, totul era perfect. Linistea a fost sparta de Minato care m-a lasat putin pierduta la intrebarea care mi-a pus-o.
    -Stii, Rin..ai putea..ai putea sa vii cu mine si Kryss in Konoha..asta daca vrei. Adica nu te oblig, dar cum ai spus ca nu vrei sa stai aici pana nu se va alege un noi Raikage, ai putea sa vii cu noi.
    Mi se parea ca o sansa noua..ca un inceput de viata nou. Si de ce as refuza o asa sansa? Adica imi ajunge sa o am pe Kryss de partea mea ca o sora si Minato care sa fie protector ca un tata. Multe ganduri imi treceau prin cap, dar mi-am urmat inima si am acceptat. L-am cuprins intr-o imbratisare a la Rin, iar apoi ne-am indreptat in graba spre templu ca sa ma pregatesc de drum. Am intrat pe usa val vartej si o observasem pe Kryss trista. Bineinteles ca era din cauza mea asa, si cum ea era singura mea prietena am sarit peste ea la propriu si  i-am dat marea veste la care am inceput sa tipam amandoua. Intr-un fel eram fericita, dar si trista in acelasi timp. Stiam ca nu aveam cum sa-i fac inmormantarea bunicii din cauza ca nu mai exista corpul ei..si stiam ca ei nu i-ar placea sa ma vada trista. Asa ca am decis sa imi incui sentimentele mele triste si toate amintirile din acest sat in mine si sa le ingrop undeva departe. Sa o iau de la capat..da, asta am sa fac! Mi-am luat ghiozdanul meu albastru si mi-am indesat toate hainele in el, peria, si periuta si fotografia cu parintii si bunica mea si am inchis fermoarul. La iesirea din sat, m-am intors ca sa-l mai privesc inca odata, iar apoi am plecat. Odata cu plecarea mea din sat, am lasat-o pe vechea Rin acolo si toate amintirile odata cu ea. Noul inceput avea sa-mi aduca provocari noi si dusmani noi bineinteles, dar nu-mi fac griji atata timp cat ii stiu pe Kryss si Minato cu mine. Mi-am ridicat privirea spre cer si mi-am imaginat zambetul mamei, unicul ei zambet care imi imbunatateste ziua. I-am zambit si eu la randul meu, iar apoi mi-am zis "Un nou inceput, o noua aventura! Multumesc mama, tata, bunica, multumesc pentru tot!".

Sii am venit cu next-ul! Stiu ca partea asta este mai scurta, dar am vrut sa maresc suspansul si promit ca urmatoarea parte va fi mai lunga si mai interesanta. Le multumesc tuturor celor care imi citesc fic-ul. Eu va urez lectura placuta si astept pareri si sfaturi! Va Kiss .

Mady C.
    Banat

Mesaj Scris de Mady C. la data de Lun 12 Aug 2013 - 19:36

Deci este super. Imi place ficul tau la nebunie. Ai atat mister si suspans care ma fac sa il citesc de o mie de ori.
    Descrierea este geniala si imi place. Nu mai stiu ce sa spun !!! I love it so much.... Smile
    Spor la scris si multa inspiratie in a scrie nextul. Imi place Smile Parca am mai spus asta Big smile

Acum este: Sam 25 Feb 2017 - 4:28