╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Minunatele peripeții ale lui Flapjack

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

Minunatele peripeții ale lui Flapjack

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 19 Iul 2013 - 8:07

Povestea este despre un băiețel pe nume Flapjack ce a fost crescut în Fortul Furtunos de o balenă vorbitoare pe nume Bubbie în care acesta locuiește alături de prietenul lui, Căpitanul Knuckles. Bătrânul marinar i-a umplut capul lui Flapjack cu visuri de aventuri pe mare. Bubbie întotdeauna crede că Knuckles îl învață pe Flapjack lucruri rele și de aceea îl urăște foarte tare.

~Kim™~
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 23/01/2013

Re: Minunatele peripeții ale lui Flapjack

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Vin 19 Iul 2013 - 8:26

Imi aduc aminte de el. Smile 
    Asa e. Knuckles mereu ii spunea tot felul de visuri cu aventuri lui Flapjack iar Bubbie nu suporta asta. Tin minte ca Flapjack nu si-a cunoscut parintii sau nici nu are parinti dar Bubbie a fost mereu ca o mama pentru el daca-mi aduc bine aminte. 
    Era frumos desenul. Ma uitam mai mereu la el. Dar acum, mai mult la anime-uri ma uit. -.-''

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Vin 19 Iul 2013 - 9:45

La desenul asta ma uitam din plictiseala pura. Nu stiam orele la care incepe, deci era hazardul de vina ca-l  prindeam la tv.
    Au fetele pocite si urate si nu faceau decat bazaconii, de asta nu-mi placea. Desi a fost amuzant episodul cu casa de dulciuri- singurul pe care mi-l amintesc.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 20 Iul 2013 - 16:03

Da, si acum imia duc aminte de micul Flapjack, capitanul Knuckles si balena Bubbie. Inca imia mintesc anumite secvente din episoade : Cuma ar fi episodul in care cei doi au gasit o pereche de picioare gigantice si Knuckles si-a lasat picioarele de lemn acolo, lundu-le pe alea mari si plimbandu-se prin port, uitandu-se la o femeie ce se afla in cada. Xd Sau episodul cu vasul plin de dulciuri. Paradis :3 Mi-a placut desenul, nu era printre preferatele mele, dar era dragut.

Acum este: Mier 25 Ian 2017 - 1:16